Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 1588747 alkalommal)

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19230 Dátum: 2017. Október 14. - 09:07:19 »
Rockwell #3
Schick Premium @1
Figaró
Balea szinti
Brut Sport Style
timsó

Tegnap esti zuhany után a Rockwellbe úgy döntöttem egy Schick Premium pengét töltök. Nagyon vékony, rugalmas anyag. Letisztult dizájn, semmi csicsa, csak egy Schick felirat a penge mindkét oldalán. Már ránézésre minőségi darabnak tűnik. Az első húzásoknál rögtön éreztem, hogy nem játék, emiatt kicsit óvatosabb voltam vele, ennek ellenére a borotválkozás végi korrigálásoknál sikerült egy kisebb vágást csinálnom vele az orr alatti részen, így hosszú idő után ismét elő kellett vennem a timsót. Tetszett a penge, kíváncsian várom mennyire lesz tartós. Figaró borotvakrémem nem volt még, tegnap rászántam magam a beszerzésre. (Azúr drogéria, 290 Ft.) Többen írták a napokban, hogy a hab sűrűségével játszanak. Nálam is ez a helyzet, úgy vettem észre, hogy egy kicsit sűrűbbre kevertem a habot a kelleténél (főleg szappanból) az utóbbi időkben és az nem volt jó, így mostanában kicsit hígabb habbal operálok, ami beválni látszik. A Figaróval könnyen boldogultam, ahogyan a többi Caolás cuccal is. Hasonló a Barbonhoz az illat, de attól sokkal lágyabb. Remélem sokáig fogják még ezeket a termékeket gyártani...


Nem elérhető pazzo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 410
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19231 Dátum: 2017. Október 14. - 12:51:42 »
Tuckaway, vintidzs angol Wilkinson, DM krém.
A borotva súlyelosztása rossz, cserébe hihetetlenül jól lehet vele manőverezni, és tökéletes a kétnapos borostához, amit általában hagyok még nőni, vagy a bőrömmel együtt távolítom el...



Üdv

Á

Nagyon jól néz ki ez a szett.  :2thumbup:   :sziv:

Modern barlangrajzoló, és webcsavargó

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19232 Dátum: 2017. Október 14. - 13:00:08 »
Muhle R41 Grande / Personna
Proraso Cypress & Vetyver krem / Proraso  edeny
Sajat Bay Rum aftershave


Ez utobbi igeretes, vodka, varazsmogyoro, pici glicerin, es 10 csepp isteni finom Bay Rum illoolaj kevereke. Szerintem gyenge a vodkam, mert lehetne picit alkoholosabb a cucc. Milyen alkoholtartalma szokott lenni a gyari AS-eknek?
Ezt egy Bay Rum-os tusolas kovette, ugyanabbol az illoolajbol es parfum, szappan es illatmentes tusfurdobol keszult. Hamarosan dezodort is kotyvasztok ugyanezzel, es elkezdodik a kiserletezes a borotvaszappannal. :)


A Proraso krem csodalatos, amiota megvan az edeny, Detre es Narakh leirasahoz hasonloan en is jatszom a vizmennyisegekkel, es ernek meg meglepetesek. Tegnap jutottam el oda, hogy eloszor vizeztem tul a dolgot, de meglepo, hogy milyen keves krembol elegendo vizzel milyen sok hab lesz. Szeretek arcon habozni, de az a helyzet, hogy arcon messze nem tudom ugyanezt a hatast elerni.
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető pazzo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 410
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19233 Dátum: 2017. Október 14. - 13:08:19 »
Az Alpa-k olyan 70%-os alkoholtartalommal bírnak.
Nem ismerem az italokat. Mennyi a vodkáé?
Modern barlangrajzoló, és webcsavargó

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19234 Dátum: 2017. Október 14. - 13:12:19 »
Az Alpa-k olyan 70%-os alkoholtartalommal bírnak.
Nem ismerem az italokat. Mennyi a vodkáé?
Hat ez ilyen auchan gazdasagos 1 decis vodka, es 37,5% az alkohol tartalma. A kesz AS kb 2/3-at teszi ki, tehat az egesz cucc 30% alatt van.
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19235 Dátum: 2017. Október 14. - 13:27:09 »
65-68% korul mozognak az Old Spice-ok.
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19236 Dátum: 2017. Október 14. - 13:39:59 »
Érdekes, hogy mennyire változó és hogy a legtöbbnél fel sincs tüntetve ez az adat. Nálam pl. csak ezeken volt a készletemből:

Alpa378 62%
Old Spice Original 56%
Old Spice Bearglove 71%

Fura hogy két Old Spice között 15% a különbség.

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19237 Dátum: 2017. Október 14. - 16:45:59 »
Hjm sörte
De Vergulde Hand szappan
Lord L6
Wilkinson penge
Proraso AS

Nem elérhető Gab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 252
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19238 Dátum: 2017. Október 15. - 09:33:59 »
videó: Muhle R41, Voskhod penge, Haslinger szappan, Semogue, Floid

<a href="https://www.youtube.com/watch?v=8TmPRDvEFBM" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=8TmPRDvEFBM</a>

https://www.youtube.com/watch?v=8TmPRDvEFBM

Nem elérhető lajkoska

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 256
  • Fiatal hobbista.
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19239 Dátum: 2017. Október 15. - 23:00:37 »
Gratulálok a videóhoz. Jól sikerült, mindig örömel nézem és tanultam is belőlük pár dolgot.
"Lehet,  hogy elvehetném és nem is kellene kérni,  de legalább én még tükörbe tudok nézzni "
(A&M)

Nem elérhető Gab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 252
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19240 Dátum: 2017. Október 16. - 07:41:06 »
Köszönöm szépen  :)

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19241 Dátum: 2017. Október 17. - 16:21:04 »
Mingshi Futur
Rockwell @1
Derby Lux
Balea szinti
timsó
Old Spice Bearglove

Túlvagyok a Futur klón teszten. Nem vett le a lábamról. Rockwell pengét tettem bele, mert az nem túl agresszív. Nem volt jó választás. Túl vékony anyagból van a penge és nem volt elég merev, mintha "rezgett" volna borotválkozás közben. 3-ason kezdtem, végül 1-essel fejeztem be. Esetlen jószág, nehezen állt kézre. Sikerült vele viszonylag jó eredményt elérni, egy vágás és egy pontvérzés mellett, ezért ismét előkerült a timsó is. Az orr alatti részt képtelen voltam vele normálisan megcsinálni, így a végső simításokat azon a területen az L111-el intéztem... Adok neki még pár esélyt és talán egy vastagabb pengét töltök bele aztán meglátom mi lesz a sorsa :)

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19242 Dátum: 2017. Október 17. - 16:32:53 »
Mingshi Futur
Rockwell @1
Derby Lux
Balea szinti
timsó
Old Spice Bearglove

Túlvagyok a Futur klón teszten. Nem vett le a lábamról. Rockwell pengét tettem bele, mert az nem túl agresszív. Nem volt jó választás. Túl vékony anyagból van a penge és nem volt elég merev, mintha "rezgett" volna borotválkozás közben. 3-ason kezdtem, végül 1-essel fejeztem be. Esetlen jószág, nehezen állt kézre. Sikerült vele viszonylag jó eredményt elérni, egy vágás és egy pontvérzés mellett, ezért ismét előkerült a timsó is. Az orr alatti részt képtelen voltam vele normálisan megcsinálni, így a végső simításokat azon a területen az L111-el intéztem... Adok neki még pár esélyt és talán egy vastagabb pengét töltök bele aztán meglátom mi lesz a sorsa :)
Én a Qshave futurját vettem meg pár hónapja, de nekem tökéletesen bevált. Elégedetten használom, bár én eddig a hozzá adott qshave pengével, később kék Astraval. Szerintem remek borotva.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19243 Dátum: 2017. Október 18. - 00:39:49 »
Végre ez is megvolt.

Rocnel SE-P
Fél kék Astra
Omega 11137
DerbyLux krém + AS


Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19244 Dátum: 2017. Október 18. - 11:26:03 »
Nocsak. Mit tud a vas?
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici