Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 1598313 alkalommal)

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19275 Dátum: 2017. Október 28. - 08:50:26 »
Palmolive szappan
Edwin Jagger best badger pamacs
Edwin Jagger Barley borotva
Topaz platinum penge
Woodspice After shave

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19276 Dátum: 2017. Október 28. - 12:05:09 »
Ma megint a Tuckaway került sorra, de egy "thin" Ball end fedéllel. Kicsit jobban érezni a pengét és csak a fésűn lehet vezetni. Olyan érzés mintha egyáltalán nem lenne fedőlemez, érdekes.

Üdv

Á

Nem elérhető Gab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 252
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19277 Dátum: 2017. Október 29. - 10:19:05 »
Feather artist club ss shavette
Professional penge
Benke Erika white citrus szappan

<a href="https://www.youtube.com/watch?v=pSset58UQLI" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=pSset58UQLI</a>

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19278 Dátum: 2017. Október 29. - 13:38:49 »
Levendula olajos preshave
Balea borotvakrém
Balea szintetikus pamacs
Lord L6 borotva
Astra Platinum penge
Bi es Gold after shave

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19279 Dátum: 2017. Október 29. - 19:35:09 »
Tuckaway-variáció volt ma...



...fürdés nélkül, pár percig vizezgetve a képem.
Így is jó volt.
:borz1:
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető tibi85

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 110
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19280 Dátum: 2017. Október 29. - 20:33:59 »
Zuhany utáni palmolive borotvakrém a HJM malacsörtével felkenve, EJ DE89 már többedjére használt Astra platinum pengével igen szépre sikeredet 2 körös borotválkozás BBS közeli. Utána egy kis Nivea silver aftershave.
Egy dolgot figyeltem meg mostanában, nem tudom miért, de ha forralom a vizet a bortoválkozáshoz, valahogy jobb eredményt tudok elérni, mintha a csapból folyó forró vízzel tenném! Mindenkinek ajánlom!

Nem elérhető hoper

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 293
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19281 Dátum: 2017. Október 30. - 11:10:41 »
Wilki Classic a jó nevű M.Man penge hetedik és egyben utolsó menetével, Balea cocával és Nivea krémmel. Jó volt. Ahhoz képest, hogy hatodikra ez a penge tegnap kapart és húzott, ma tök jól ment. Szinte vérzés nélkül, igaz a BBS elmaradt. Végén pedig Cien balzsam és orrszőrnyírás. Aztán vízkőtisztítás és pengecsere, Astra Superior Stainless bevetésre kész.
HP

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19282 Dátum: 2017. Október 30. - 11:40:05 »
Wilki Classic a jó nevű M.Man penge hetedik és egyben utolsó menetével, Balea cocával és Nivea krémmel. Jó volt. Ahhoz képest, hogy hatodikra ez a penge tegnap kapart és húzott, ma tök jól ment. Szinte vérzés nélkül, igaz a BBS elmaradt. Végén pedig Cien balzsam és orrszőrnyírás. Aztán vízkőtisztítás és pengecsere, Astra Superior Stainless bevetésre kész.

Miért rakod be előre? Nem elég csak odakészíteni, ha már ennyire tudod hogy azt akarod következőre használni?

Nem elérhető hoper

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 293
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19283 Dátum: 2017. Október 30. - 12:00:05 »
Miért? Mi baja lesz ha bennt van? Vagy minden borotválkozás után ki kéne venni a pengét és a következőnél berakni?
HP

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19284 Dátum: 2017. Október 30. - 12:04:24 »
Én például szeretek zuhany után minél hamarabb nekikezdeni a műveletnek, nem bohóckodnék még akkor a pengével.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19285 Dátum: 2017. Október 30. - 12:12:25 »
Miért? Mi baja lesz ha bennt van? Vagy minden borotválkozás után ki kéne venni a pengét és a következőnél berakni?

Oké, a kérdés oka az, hogy én viszonylag trehányul tárolom a borotváim, nincsenek állványon, hanem csak egy polcon fekszenek. Az oldalukon (és mivel a borotvák 90%-ából kilóg a penge oldalt, így a polc szívhatja meg) És mivel nem-megmagyarázható módon elég sok DE van egymás mellett, ezért nem szoktam pengét tárazni csak azért, hogy majd holnap használjam. (Így kevésbé üthetek neki bármit DE-hering parti esetén) Szóval papírban szerintem jobban védve van az él.
Ráadásul amíg betárazok egy pengét (habos pofával) addig is puhul a borosta.

Nem gondolom hogy ki kéne venni. Sőt. Pont annyira tartom felesleges "rizikónak" mindig kivenni, mint "feleslegesen" betárazni. (Pont elég hogy én óvatosan le szoktam néha törölni az ujjammal, ha makacsabb krémet használok, pl DerbyLux)

Ja, és jóideje leszoktam a zuhanyzásról :crazy: zuhany utáni borotválkozásról.

Nem elérhető hoper

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 293
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19286 Dátum: 2017. Október 30. - 12:21:57 »
Mondjuk a különbséget nem értem igazából, mert így is úgy is benne áll a penge akár napokig is, de mind1.
HP

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19287 Dátum: 2017. Október 30. - 12:29:47 »
Mondjuk a különbséget nem értem igazából, mert így is úgy is benne áll a penge akár napokig is, de mind1.
A különbség talán annyi, hogy egy-két nappal (vagy akár többel is) később kerül bele a penge, így annyi napig nincs kitéve az él külső behatásnak.

Nem kötekedni akartam (ha így jött volna le), tényleg érdekelt az indokod.   :peace:

Én csak kivenni szoktam ilyenkor a pengét, és a szeánsz közbeni tárazást pedig inkább előnynek tekintem, mintsem plusz macerának.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19288 Dátum: 2017. Október 30. - 12:38:40 »
Én még le is tolom a régi pengével az újról a viaszt, az a fürdőben szeánsz előtt nem menne.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19289 Dátum: 2017. Október 30. - 13:45:56 »
Mondjuk a különbséget nem értem igazából, mert így is úgy is benne áll a penge akár napokig is, de mind1.
A különbség talán annyi, hogy egy-két nappal (vagy akár többel is) később kerül bele a penge, így annyi napig nincs kitéve az él külső behatásnak.

Nem kötekedni akartam (ha így jött volna le), tényleg érdekelt az indokod.   :peace:

Én csak kivenni szoktam ilyenkor a pengét, és a szeánsz közbeni tárazást pedig inkább előnynek tekintem, mintsem plusz macerának.
Én is amikor a kifáradt pengét kiveszem, azonnal betárazom.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici