Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 1588571 alkalommal)

Nem elérhető Karak03

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 759
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19620 Dátum: 2018. Január 21. - 17:02:48 »
A ma esti : Omega sörte, Tabac szappan és AS valamint
egy DORKO kés BCR nyéllel  :borz2:
" Bárhova mész a bicskádat és a f.....at mindig vidd magaddal
-mert sose tudod mivel kínálnak! "

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19621 Dátum: 2018. Január 21. - 20:49:21 »
A ma esti : Omega sörte, Tabac szappan és AS valamint
egy DORKO kés BCR nyéllel  :borz2:

Milyen a vas?

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19622 Dátum: 2018. Január 22. - 08:29:49 »
Még tegnapi...

Gillette Tech 1951

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19623 Dátum: 2018. Január 22. - 16:26:10 »
Péntek esti:
Supermax menthol
Semogue 820
CJB + Super

Igazából odakészítettem 3 shavette-et, a Coolcut9-et, a CJB-t, meg az egészDE-s cuccot. Rájöttem hogy a Coolcut-ommal az a bajom, hogy pontatlan, és becsúszik a penge, nem tartják a pöckök, így viszont nem lehet az optimális szögben tartani (no meg életlen volt a penge benne)
Az egész DE-s shavette egész jó lesz, majd tolok vele egy egész szeánszt, már mióta megvan és még nem próbáltam.
Végül a CJB a kezemben maradt, ez a Super penge nagyon király, vártam hogy "megszívom", mert csak rossz fényviszonyok és kis méretű tükör állt rendelkezésre.
Ennek megfelelően nyúl is voltam, mert csak 1 kört mentem, másfél hónapos szőrrel.

Felmerült bennem a kérdés, hogy a Pro penge is ennyire éles vajon mint a Super? Nem mintha nem lenne egyelőre elég az a penge csomag, amit a CJB-hez kaptam.
No meg milyen lehet a Schick B30?

Nem elérhető Karak03

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 759
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19624 Dátum: 2018. Január 22. - 18:02:32 »

Milyen a vas?
Nekem nagyon adta.
Érezhetően a javából való a solingeni vasaknak.
 Zoli nem csak a nyélen hanem az élén is remek munkát végzett.


" Bárhova mész a bicskádat és a f.....at mindig vidd magaddal
-mert sose tudod mivel kínálnak! "

Nem elérhető Gab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 252
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19625 Dátum: 2018. Január 22. - 18:48:08 »
A super élesebb mint a professional


Felmerült bennem a kérdés, hogy a Pro penge is ennyire éles vajon mint a Super? Nem mintha nem lenne egyelőre elég az a penge csomag, amit a CJB-hez kaptam.
No meg milyen lehet a Schick B30?

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19626 Dátum: 2018. Január 22. - 19:29:42 »
A super élesebb mint a professional


Felmerült bennem a kérdés, hogy a Pro penge is ennyire éles vajon mint a Super? Nem mintha nem lenne egyelőre elég az a penge csomag, amit a CJB-hez kaptam.
No meg milyen lehet a Schick B30?
Igen, és vastagabb is, ezért stabilabb érzetet ad. Ha bevált, maradj annál szvsz.
(szerintem)

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19627 Dátum: 2018. Január 22. - 19:35:27 »
Az biztos, hogy a super a cobramban egy tomegpusztito fegyver volt. Rohadt ovatosan tudtam csak hasznalni. Olyan volt, mint az orosz borotva a viccben. :-)
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19628 Dátum: 2018. Január 22. - 19:54:13 »
Az biztos, hogy a super a cobramban egy tomegpusztito fegyver volt. Rohadt ovatosan tudtam csak hasznalni. Olyan volt, mint az orosz borotva a viccben. :-)

Szabad a gazda, az milyen?
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Gab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 252
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19629 Dátum: 2018. Január 22. - 20:09:53 »

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19630 Dátum: 2018. Január 22. - 20:13:54 »
Ezt az ábrát ismerem köszi. Ebben nem szerepel semmi az élességről ;-)
Lehet hogy mind egyforma éles, csak egyiket-másikat a geometriája miatt érzi az ember veszélyesebbnek/jámborabbnak? (amiről az ábra is szól)
Azt olvastam hogy a guard pengék kevésbé élesek amúgy, ezért merült fel bennem a kérdés a Super meg a Pro kapcsán.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19631 Dátum: 2018. Január 22. - 20:44:26 »
Az biztos, hogy a super a cobramban egy tomegpusztito fegyver volt. Rohadt ovatosan tudtam csak hasznalni. Olyan volt, mint az orosz borotva a viccben. :-)

Szabad a gazda, az milyen?

valami olyasmi, hogy az amerikai, német meg a orosz dicsekszik, hogy milyen fasza borotvájuk van stb. stb. az orosz erre benyögi, hogy ők kifejlesztették a borotva automatát. erre a másik kettő: de hiszen minden ember arca más. erre az orosz: de csak először!
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19632 Dátum: 2018. Január 22. - 20:46:39 »
Ja, én ezt huszárral ismertem, de a lényeg azonos.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19633 Dátum: 2018. Január 22. - 20:47:05 »
Ezt az ábrát ismerem köszi. Ebben nem szerepel semmi az élességről ;-)
Lehet hogy mind egyforma éles, csak egyiket-másikat a geometriája miatt érzi az ember veszélyesebbnek/jámborabbnak? (amiről az ábra is szól)
Azt olvastam hogy a guard pengék kevésbé élesek amúgy, ezért merült fel bennem a kérdés a Super meg a Pro kapcsán.

ha megnézed az ábrát, akkor ráadásul a super vastagabb, mint a pro. viszont sokkal jobban kilóg a borotvából, ezért olyan brutális
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19634 Dátum: 2018. Január 22. - 20:56:14 »

ha megnézed az ábrát, akkor ráadásul a super vastagabb, mint a pro. viszont sokkal jobban kilóg a borotvából, ezért olyan brutális

Igen, ezt tudom, ezért mondják néhányan, hogy ez jobban hasonlít az igazi késhez. (mert hogy vastagabb a penge)
Ami miatt az egészet firtatom, az az, hogy volt Artist Club SS-em, ami a gömbölyű profilú Feather Shavette, és eleinte még a light pengével is össze-vissza kaszaboltam magam. Aztán talán 1 vagy 2 Pro pengét használtam el vele, végül elváltak útjaink.
A CJB-től azt vártam, hogy veszélyesebb lesz, mert hogy nem gömbölyű a profilja, hanem sima, mint a Feather AC DX. A Supertől meg azt hogy még veszélyesebb lesz, mert hogy jobban kilóg az eszközből.
Ehelyett a borotválkozási élmény meg sokkal könnyedebb volt, valahogy jobban megtaláltam a nekem tetsző szöget, jól siklott a cucc, pedig alig láttam hogy mit csinálok. És azt a feltételezést hogy ügyesedtem, helyből elvetettem, de most már kizárt dolog mert nem tudom. Szóval lehet hogy a CJB + Super ennyire jó párosítás? Nagyképűségnek tűnik azt mondani, hogy könnyen kezelhető.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici