Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 1597159 alkalommal)

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19875 Dátum: 2018. Április 02. - 23:00:36 »
Jó lett ez a kép! :sör:

Köszöni! Íme a következő:

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19876 Dátum: 2018. Április 03. - 09:53:19 »
Milyen ismerős ez a kés. Pedig nem az enyém :-)

Nem elérhető Gab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 252
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19877 Dátum: 2018. Április 03. - 19:45:39 »
Új videó: Gold dollar kés, Barrister & Mann Adagio szappan

<a href="https://www.youtube.com/watch?v=oQG_s3uypTc" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=oQG_s3uypTc</a>

https://www.youtube.com/watch?v=oQG_s3uypTc


Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19878 Dátum: 2018. Április 06. - 11:33:53 »
<a href="https://www.youtube.com/watch?v=gVeJOApY2oE" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=gVeJOApY2oE</a>
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19879 Dátum: 2018. Április 06. - 20:11:15 »
Ma ismét borotválkoztam, de nem csak az arcomon, hanem a "hajam"-tól is megszabadultam.

Kellékeim:
- Yaqi OC borotva
- KAI penge
- TOBS Jermyn Street borotvakrém
- Omega S10666 szinti pamacs
- Haslinger szantál ASB

Sajnos ezzel el is fogyott a Jermyn Street  :'( , ősszel veszek egy újat, addig a többit fogyasztom.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19880 Dátum: 2018. Április 08. - 11:32:25 »
Jó lett ez a kép! :sör:

Köszöni! Íme a következő:



ez egy silvertip Vie-Long?
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19881 Dátum: 2018. Április 08. - 12:27:31 »
Úgy van.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető holian

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 260
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19882 Dátum: 2018. Április 10. - 12:09:25 »
Végre ideért a 'nyúl'. Egy hónapja lett rendelve Maggardtól. Lehet sok volt locsoláskor az 'agancsos kóla'...

Maggard 22-es szinti, Cinke szappan, ATT Se1 alu, Feather Pro, Piros Proraso AS

Nagyon hozzá vagyok szokva a Balea/HJM/Mühle black fibre köteghez. Kemény szappantól krémig mindenhez azt használom, de ez a Maggard pamacs nagyon betalált! Gyorsabban felvettem vele a szappant, igaz épp ezért tán többet is  kelleténél. Arcon habosítok, tökéletesen működött.
Ez a borotva veszett könnyű. Szeretem a nehéz eszközöket, de gyorsan ráállt a kezem, könnyű vele megtalálni a helyes szöget. Ehhez az 5 cm-es pengéhez avatatlan kézzel is egy kör elég volt a jó eredményhez, csak az újdonság varázsa miatt mentem még egy kört.
Kíváncsi vagyok mennyit bír nálam ez a penge. Ha két hétig (12-14 borotválkozás) kitart, akkor nálam ár - érték arányban első hely!
Nagyon kényelmes, jó eredménnyel záruló szeánsz volt. Megérte a beszerzés. Főleg így, hogy ajándékba kaptam.

Nem elérhető hoper

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 293
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19883 Dátum: 2018. Április 10. - 12:18:50 »
Errefelé is akad némi új szerzemény.

Borotva a szokásos jól bevált L111. Penge ma éppen Isana volt, hogy csodálkozzanak az éltársak hogy ezzel is meglehet borotválkozni. Hogy még jobban fokozzuk a csodálkozást, ma éppen a Wilki szappan került elő. Aztán jött a szerintem egész jó vagy inkább nem is olyan rossz kínai White Cloud pamacs. Egyetlenegy baja, hogy szúrós. De jól beáztatva már nem az, illetve ha elkezd az lenni, akkor kell rá még egy kis víz. A hab egész jó, amit csinál és nem tűnik el, legalább hogy előnye is legyen a kemény kötegnek. A másik új szerzemény egy Mystic Cool Impact arcszesz, jó kis fűszeres Old Spice illat. Úgy is mondhatnám, hogy a szegény ember Old Spice-a. Kár hogy csak az Engerbe és a Westbe lehet beszerezni.
HP

Nem elérhető kicsikocsi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19884 Dátum: 2018. Április 10. - 13:51:22 »
Csak érdekesség képpen, nem tudom milyen hülye arcbőrőm van, de ma a mühlr r41-el borotválkoztam, benne zöld astra. Jó sokat szórakoztam vele, 4szer mentem át az arcomon, de még most sem olyan sima az arcom mint ha 3 perc alatt végigszaladnék a legújjabb philips körkéses villanyborotvával...

Nem értem..  :nemtom:

Nem elérhető hoper

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 293
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19885 Dátum: 2018. Április 10. - 13:58:40 »
Nyugi, majd kisimulnak a ráncok az arcodon ha a Phillipsbe ki kell cserélni a körkést, a szitát és a többi hülyeséget!
HP

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19886 Dátum: 2018. Április 10. - 14:01:47 »
Érdekes. Nekem a csúcs vízálló körkésesem van volt kb 60 ezerért, de egy nagy kalap sz@rt sem ér, még egy 1500 forintos Lord borotva mellett sem.

Nem elérhető kicsikocsi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19887 Dátum: 2018. Április 10. - 15:50:42 »
De akkor mit rontottam el? Akár milyen szögben tartottam nem lett sima az arcom eléggé. Jól felmelegítettem az arcom, borz pamacsal rendesen behaboztam, stb... De hiába :nemtom:

Nem elérhető Decebál

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19888 Dátum: 2018. Április 10. - 16:53:45 »
Nem nézlek hülyének, meg nem is okoskodni akarok. A "3. kört"  is megcsináltad ellentétesen szőrrel szemben húzva? Én nemrég próbáltam először, mert mindig mentem v.hova és féltem, hogy úgy kipirosodik a nyakam egy csíkban, mint akit most vágtak le a kötélről. Most viszont nem mentem sehová. Olyan lett az eredmény, hogy kb. gyerekkoromban éreztem ilyennek az arcom. Bő hideg vizes lemosás, afters. - váó, elképesztő :) Ki merem jelenteni, hogy nincs a Földön olyan elektromos amivel ilyet el lehetne érni. Már csak azért is, mert a pengék és a bőr között mindig van v.mennyi távolság. Talán lángszóró, lézer, esetleg villám tudná űberelni. Amúgy nálam is R41 volt a masina, 3. alkalmas Mühle pengével, Erika szappannal, olcsó borzzal.
Örvös sertésborz.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19889 Dátum: 2018. Április 10. - 20:15:22 »
De akkor mit rontottam el? Akár milyen szögben tartottam nem lett sima az arcom eléggé. Jól felmelegítettem az arcom, borz pamacsal rendesen behaboztam, stb... De hiába :nemtom:
Próbáld "előjáték" nélkül. Azaz vizezett arcra egyből mehetsz habbal és mehet a móka.
(Elképzelhető, hogy a sok puhítástól kicsit megduzzad a bőröd, és utána szárazon újra kiáll a szőr vége, ami addig a bőrben volt).
Gillette Tech 1951

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici