Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 1597407 alkalommal)

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20070 Dátum: 2019. Május 19. - 10:42:13 »
Sokáig nem boldogultam ezzel a malaccal, de a múltkor egy telefonhívás bezavart a borotválkozás kezdetébe, ezért tovább ázott a szokásosnál, úgy kb. egy órával és ennek köszönhetően hibátlanul működött. Azóta hagyok időt bőven az áztatásra és így már teljesen összehaverkodtunk :)


Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20071 Dátum: 2019. Május 19. - 22:11:56 »
Szuper kép! :borz2:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20072 Dátum: 2019. Május 20. - 07:25:01 »
Köszönöm! :)

Kár, hogy nem nagyon érkeznek már ide sotd képek a fórumra :(

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20073 Dátum: 2019. Május 20. - 20:42:25 »
Igen, változnak az idők.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Janesz

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20074 Dátum: 2019. Május 22. - 22:01:01 »
Sziasztok.
Nos mikor eldöntöttem hogy meg szeretnék tanulni késsel borotválkozni viszonylag gyorsan meglett az alap 1-2 tétel pamacs stb. A kés lett utoljára. Eddig elektromos borotvát használtam. Amíg nem volt késem eldobható borotvával szoktattam hozzá az arcom az ismételt vágáshoz közben már használva a pamacsot és egy fehér dobozos proraso szappant. Majd tegnap meglett az első borotvakésem is. Ma pedig  az első késes borotválkozásom egy GD késsel ( köszönet Bowapex-nek ). már vártam hogy hazaérjek a munkából és kipróbáljam az új kis szerkezetet. Fürdés után most egy benkeerika szappan volt az alapanyag a habnak ( ez nem biztos hogy jó döntés volt, a proraso-ból egyszerűbbnek érzem a habképzést, legalábbis az jobban sikerült eddig. ) Kicsit izgultam hogy vajon hogy sikerül és persze hogy hányszor vágom meg magam majd. Utóbbi miatt kézhez készítettem a timsó tömböt, majd nekiláttam.
Több kört mentem mire elfogadhatónak minősítettem az arcom ( 2 napos borosta ). Vágásból összesen 2db nagyon kis pontszerűt sikerült összeszednem a timsó illetve a nivea balzsam teljesen jól kezelte őket.  Nem hazudok lesz mit tanulni, többek között a ... nos, hát igazából mindenről.. :)  szögek mozdulatok kéztartás - mert hogy jobb kezes vagyok, és a bal hát maradjunk annyiben hogy nem erősségem- .
Az arcomon egész jó sima lett, a nyakamon viszont lesz gyakorolni való azzal nem vagyok megelégedve. De nem hátrálok ki már most várom a következő alkalmat. :)


Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20075 Dátum: 2019. Május 22. - 22:10:05 »
Kitartással, és idővel menni fog. Elárulom csendben, hogy Benke Erika szappanjai sokkal magasabb minőséget képviselnek, mint a Proraso szappanjai. Gyakorolni gyakorolni gyakorolni a habosítást. Az egyik kedvenc szappanjaim illat, és működés tekintetében is. Sokkal jobban puhítanak, síkosítanak. Használat elött tíz perccel önts a szappanra kb 2-3 evőkanálnyi meleg vizet, és hagyd állni. Utána a szappanról öntsd le a vizet egy borotválkozó tálkába, és kezdj el pamacsolni a szappanon. Mikor elég szappant felvettél a pamaccsal, akkor kezdj el habot keverni a tálkában a felvett szappannal, és a tálkába öntött kevés szappanos vízzel. Látni fogod idővel, hogy mikor lesz jó a habod. Ne legyen túl levegős, buborékos. Inkább krémes fényes, nedves állagú. Idővel menni fog. Ha összejön, majd igazat adsz nekem, hogy a két szappan nem egy ligában focizik.

Nem elérhető Janesz

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20076 Dátum: 2019. Május 22. - 22:19:59 »
Kitartással, és idővel menni fog. Elárulom csendben, hogy Benke Erika szappanjai sokkal magasabb minőséget képviselnek, mint a Proraso szappanjai. Gyakorolni gyakorolni gyakorolni a habosítást. Az egyik kedvenc szappanjaim illat, és működés tekintetében is. Sokkal jobban puhítanak, síkosítanak. Használat elött tíz perccel önts a szappanra kb 2-3 evőkanálnyi meleg vizet, és hagyd állni. Utána a szappanról öntsd le a vizet egy borotválkozó tálkába, és kezdj el pamacsolni a szappanon. Mikor elég szappant felvettél a pamaccsal, akkor kezdj el habot keverni a tálkában a felvett szappannal, és a tálkába öntött kevés szappanos vízzel. Látni fogod idővel, hogy mikor lesz jó a habod. Ne legyen túl levegős, buborékos. Inkább krémes fényes, nedves állagú. Idővel menni fog. Ha összejön, majd igazat adsz nekem, hogy a két szappan nem egy ligában focizik.

Köszönöm a jótanácsot, megfogadom.  :)

Nem elérhető Gab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 252
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20077 Dátum: 2019. Május 23. - 12:04:12 »
Janesz, már a második is jobban fog menni a késsel, a huszadik meg még annál is jobban. Benke Erika szappanjai minden tetkintetben a csúcsminőséget képviselik. A habosításnál lehet segít ha kicsit áztatod a szappant.

Nem elérhető Clown8931

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 222
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20078 Dátum: 2019. Május 25. - 10:07:51 »

Nem elérhető hoper

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 293
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20079 Dátum: 2019. Május 25. - 16:49:16 »
Figaró-Barbon keverék hab? Amúgy múlt héten vettem Barbont és néha Figaró illatokat vélek benne felfedezni.
HP

Nem elérhető Clown8931

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 222
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20080 Dátum: 2019. Május 26. - 07:52:01 »
A barbon engem szárit a figaró zsíros érzetet ad így a kettő isteni volt plusz illat szempontból is jól eltalált. Télen ideális mert zsíros érzetet ad. Am nem az én ötletem hanem itt a fórumon egy kolléga ajánlotta és bevált.

Nem elérhető Janesz

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20081 Dátum: 2019. Május 26. - 14:21:54 »
Sziasztok. Mai volt a 3dik késes borotválkozásom. Ma Benke Erika Mahogany & Teakwood szappanja volt a kiválasztott. Nos azt meg gyakorolni kell hogy mikor is jó a hab miből mennyit, de végülis egy ha nem is tökéletes de használható habbal túléltem a műveletet . Nos határozottan javul a végeredmény, bár közel sem tökéletes mindenhol. Az arcom már egész jó de a nyakán és az áll vonala alul gyakorlatilag borosta szerű maradt ( borostanal rövidebb és kezet csak egy irányba húzva érezhető ) de érzem idővel az is eltűnik majd. AS-kent egy nivea balzsammal zártam a szeánszt

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20082 Dátum: 2019. Május 28. - 07:23:17 »
Régóta kerestem már egy 901-et, láttam is jókat, de valahogy egyik sem volt az igazi. A múlt héten rábukkantam erre a Slim Twist-es nyelűre, amit már nem tudtam kihagyni. NOS-nak hirdették, de fél napig tartott kivakarni a szutyokból, ezt leszámítva rendben van. Az első borotválkozás is megvolt vele. A nyele kicsit hosszú nekem, de amúgy egész jó kis készülék, bár nem hiszem, hogy bekerül a forgó készletembe...


Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20083 Dátum: 2019. Május 28. - 08:22:39 »
Ez nem azert Slim Twistes nyelu, mert ez egy Slim Twist?
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20084 Dátum: 2019. Május 28. - 08:54:50 »
Nincs a borotván Gillette felirat a fej alsó felén és a dobozon (amibe tökéletesen passzol) ott virít hogy "Astra 901" :)

Olyan, mint ez: https://www.ebay.com/itm/99-grams-Vtg-Astra-901-white-handle-box-safety-razor-shaving-old-collectible/264263957260

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici