Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 1595092 alkalommal)

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20130 Dátum: 2019. Szeptember 28. - 23:06:59 »
Hú, ez a kés tényleg nagyon tetszetős (hanem az a hegy, az brutális)  :borz2:
... a nyúlon túl?

Nem elérhető anary

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20131 Dátum: 2019. Október 07. - 14:33:35 »

Rex Ambassador~szexi  rexi | personna platinum  | Mühle HJM Pure Borzpamacs | Natural Shaving Cream by Executive Shaving | kisméretű fodrászolló~bajuszigazító | Proraso RED Pre&Ash

Nem elérhető anary

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20132 Dátum: 2019. Október 08. - 14:38:44 »

napi loot  :hat:

Nem elérhető csupi

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 91
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20133 Dátum: 2019. Október 09. - 19:34:24 »
Pazar szett, gratulálok!  :hat:

Milyen a Rex?

Ilyen típusú Shaving Mug-ot honnan lehet beszerezni?

Nem elérhető anary

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20134 Dátum: 2019. Október 10. - 15:18:33 »
Kicsit később jött meg, mint vártam, így a héten vetettem be először. Igyekszem objektíven értékelni, még gyűjtöm a tapasztalatot, de hamarosan írok róla hosszabban.

A mugra, így szettben az ebay-en akadtam rá egy angol régiségkereskedőnél (Vulfix cuccokat keresgettem). Sajnos ő más shaving mugot nem árul, de így rákeresve vannak érdekes darabok.

Nem elérhető fffeco

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20135 Dátum: 2019. Október 16. - 21:21:18 »

Sziasztok!
Nagyon tuti a 30mm Yaqi...Az ebayt elnèzve a japànok nagyon szeretik a 14es Filarmonicàt ès azon gondolkoztam hogy ők mièrt nem csinàltak nagyobb kèseket...De azèrt imàdom ezeket a kicsiket is.Egy èlmèny velük borotvàlkozni.Mindegyik egy igazi műremek.Csak pàr darab japàn borotvàm van ès szinte nincs is kedvem màst hasznàlni.Esetleg egy filit...Ez a Parker is maga a boldogsàg. Ès ez a Matteo szappan is top,nagyon tetszik az àllaga,igazi retro,egy tèli illat - habàr picit gyenge.De van egy pici forralt bor déjà vue szoval nem olyan rossz :)

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20136 Dátum: 2020. Március 25. - 15:50:25 »
SOTD...

Fatip Lo Storto Originale
Personna Platinum
Zenith 506 N/BR N
Barbon krém és as


Régóta terveztem, hogy egy lóval teljessé teszem a kollekciómat (szinti-borz-malac-ló), ami ezzel a Zenith pamaccsal megvalósult. Nagyok voltak az elvárásaim, mert jók a vélemények a Zenithről és a használatnál ez teljesült is. Két samponos átmosás/öblítés és egy borotvahabos kör után élesben prímán dolgozott, tálban habosítással. Nem büdös szerintem, olyan szaga van, mint a háztartási/festék boltokban az ecsetes részlegen. Egyetlen dolog miatt vagyok kicsit csalódott, hogy a nyélen vannak hibák. Először azt hittem karcolás, de jobban megnézve a készítésnél valaki belenyúlt a ragasztóba és úgy fogta meg a pamacsot, ezáltal ott maradt egy kis helyen az ujjlenyomata. Talán idővel lekopik majd. Ezt leszámítva nagyon elégedett vagyok, sztem a borzot és a malacot be fogja nálam előzni a ló...

A Fatipnél a márkáról szóló sok negatív vélemény miatt nem számítottam makulátlan készülékre, de teljesen rendben van, nagy hibát nem találtam rajta. A fotókon is jól nézett ki ez az OC slant, élőben még szebb. Nekem nagyon bejött. A pengével játszani kell kicsit, de nem vészes. A nyolc napos borostát kiröhögte, meg se kottyant neki. A használattal nem volt gond, gyorsan kézreállt, mondjuk ez annak is köszönhető, hogy hasonló szöget igényel, mint a Henso. Az első pár húzásnál ugyanaz az "ugrálás" jött elő és már tudtam, hogy mi a teendő. Pár alkalom kell azért még neki, hogy igazán prímán működjön, de az első bevetéssel is elégedett voltam. A Merkur 37C nekem az egyik kedvencem, azt a szintet valószínűleg nem fogja hozni, mert teljesen más karakter, hiába slant mindkettő, de egészen jó kis borotva ez is.


Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20137 Dátum: 2020. Április 20. - 19:01:18 »
Megvolt a Kirby tesztelés. Kicsit dolgoztam előzetesen vele, mert a safety bar-ok befelé voltak hajolva és le is ejthették, mert az egyik sarka "lógott", így kicsit slant-es volt a fizimiskája. A safety bar-ok egy fa jégkrémpálca segítségével teljesen rendbejöttek, a lógó sarkot is sikerült nagyjából helyre rakni, de az azért nem lett teljesen tökéletes (ez látszik is a fotón, a közelebbi safety bar alsó fele)... A penge betöltése kicsit macerás, a Fatipnél is többet szórakoztam vele, de végül rájöttem a trükkjére. A borotva szerencsére nem okozott csalódást, sőt... Kellően alapos, de egyáltalán nem agresszív. Megvan a pengeérzet, nem kell nyomni és a hang is szuper. Három kört mentem vele, nem nagyon kellett igazgatni utána, semmi hiba nem volt az eredményben... Elég kicsi készülék, rövid nyéllel, de nem volt kényelmetlen. A méretéhez képest viszonylag jó súlya van, 69 gramm és a balansza is tökéletes nekem... Már a küllemmel is megfogott, de a működéssel levett a lábamról! :)




Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (SicTransit 2020.04.23.)
« Válasz #20138 Dátum: 2020. Április 23. - 18:36:01 »
  • Pamacs: Semogue 2013 SE (Borz, 24 mmx48 mm)
  • Szappan: TOBS Jermyn Street
  • Készülék: Gong 7/8
  • egy kör volt, jólesett
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20139 Dátum: 2020. Június 08. - 08:51:36 »
Az elmúlt 4 évben csak DE borotvát használtam. Ahhoz képest, hogy a legtöbb ember ódákat zeng, hogy kevesebb irritáció, meg benőtt szőrszálak problémájának teljes eltűnése. Hááátt...
Én pont, hogy attól szenvedtem, hogy mindegy milyen DE-t használtam agresszivitásban R89-től R41-ig, mindig szenvedtem az irritációtól és a szőrbenövéstől.
Az elmúlt kettő hétben visszatértem a korábbról megmaradt hárompengés eldobható reluxára. Tény, hogy nem tudok vele egyenlőre BBS-t elérni, de azt kell mondjam, hogy teljesen megszűnt az irritáció, a szőrbenövés, a szőrtüsző gyulladás.
Ennek a műanyag vacak reluxának nulla varázsa van, hiányzik a DE, de a borotválkozás után végre olyan a képem amivel meg lehet jelenni. Nincsen kipattogzás, nem piros a bőröm. Pedig ezt a reluxát tényleg nyomni kell, mégsem irritál. Az elkövetkező kettő hónapban még ezt a technológiát fogom használni, ezalatt teljesen elkoptatom a régről megmaradt utolsó eldobhatókat. Utána meglátom, lesz-e kedvem ismét kísérletezni a DE világával.
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1491
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20140 Dátum: 2020. Június 09. - 20:47:05 »
Az elmúlt 4 évben csak DE borotvát használtam. Ahhoz képest, hogy a legtöbb ember ódákat zeng, hogy kevesebb irritáció, meg benőtt szőrszálak problémájának teljes eltűnése. Hááátt...
Én pont, hogy attól szenvedtem, hogy mindegy milyen DE-t használtam agresszivitásban R89-től R41-ig, mindig szenvedtem az irritációtól és a szőrbenövéstől.
Az elmúlt kettő hétben visszatértem a korábbról megmaradt hárompengés eldobható reluxára. Tény, hogy nem tudok vele egyenlőre BBS-t elérni, de azt kell mondjam, hogy teljesen megszűnt az irritáció, a szőrbenövés, a szőrtüsző gyulladás.
Ennek a műanyag vacak reluxának nulla varázsa van, hiányzik a DE, de a borotválkozás után végre olyan a képem amivel meg lehet jelenni. Nincsen kipattogzás, nem piros a bőröm. Pedig ezt a reluxát tényleg nyomni kell, mégsem irritál. Az elkövetkező kettő hónapban még ezt a technológiát fogom használni, ezalatt teljesen elkoptatom a régről megmaradt utolsó eldobhatókat. Utána meglátom, lesz-e kedvem ismét kísérletezni a DE világával.
Próbáld meg DE -vel csak egy kört, szőr ellen, utánhúzni tilos.
Gillette Tech 1951

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20141 Dátum: 2020. Június 10. - 17:35:17 »
Tudom, hogy te tapasztalt róka vagy itt, de nekem ez nagyon veszélyesen hangzik. Mindig azt mondták itt (és persze máshol is), hogy először szőrrel megegyezően, majd oldal irányból végül szembe. Nekem sok volt a három kör, leadtam kettőre, amiben WTG és XTG van, ami persze ATG-be fordul, mert több helyen össze vissza nő. De akkor, majd megpróbálom, csak az ATG-t.  :bor:
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20142 Dátum: 2020. Június 10. - 19:43:38 »
Az ugy sztem elég combos.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20143 Dátum: 2020. Július 30. - 12:25:06 »
Nemrég egy GEM HFT, népi nevén G-Bar boldog tulajdonosa lettem. Tegnap megérkeztek hozzá a pengék is a Connaughtról, úgyhogy használatba is tudtam venni. Szuper volt tetszett! Kicsit fel is bátorodtam a végére, illetve igyekeztem tökéletes eredményt elérni, ami talán hiba volt elsőre, mert ez néhány apró pontvérzést eredményezett, de ezzel együtt is bejött a cucc. Valószínűleg lesz még GEM-es borotvám. (Ha esetleg lenne valakinek eladó, akkor jelentkezzen kérem!)


Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20144 Dátum: 2020. Augusztus 09. - 16:59:06 »
Egészen jó móka ez a Yaqi SE! Alapos és minimális SE rutinnal is egészen könnyen kezelhető. A fél DE pengét kicsit trükkös betölteni és személy szerint kicsit kisebb pengekiállással és gap-al csináltam volna, de azért ez így is egy nagyon jó cucc. Eddig a DOC volt a kedvencem Yaqiéktól, de azt hiszem ez beelőzi majd. :)


Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici