Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 1588247 alkalommal)

Nem elérhető Clown8931

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 222
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20295 Dátum: 2021. Október 03. - 11:46:02 »

Nem elérhető Clown8931

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 222
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20296 Dátum: 2021. Október 08. - 13:17:05 »

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20297 Dátum: 2021. Október 10. - 12:53:25 »
Oszi tematikus SOTD
🎃🍂🍁🍏🍐🌰🥧☕🌧️🌦️☔

Yaqi Cavern Lake 2band borz
Bowapex Custom Razor - tengerszem
Stirling - Black Cherry
La Rive - Red Line after es deo

Vegre eljott az ev azon idoszaka amit annyira de annyira szeretek, hogy el nem mondhatom. A szinek es az illatok jateka, az edes gyumolcsok a pihepuha meleg ruhadabok es az esti agybabujos konyvolvasos sutizos nyugodt csendes faradt nap levezetos idoszak. Ennel mar csak a karacsonyi idoszakot szerettem jobban, amikor meg volt hoeses is.

A Yaqi ezen borza kedvencem lett. Nagynak nagy, de eszmeletlen puha, habtengert kepzo szorszalaiban azert annyi tartas van, hogy tudjon maszirozni is. Ergonomikus, jol kezelheto, csodalatos es nagyon szep pamacs. A Moka 2band-hez hasonlitanam a nagysagat, de ez minosegibb valahogy.

A Stirling szappanjat ajandekba kaptam. Mandulas meggyes, kicsit gejl, de mindketto illat hatarozottan erezheto es jol passzolnak egymashoz. Mas illat mint a Cella, de ennel tobbet illatrol nem meselnek, mert meg mindig nagyon tré a szaglasom. Annak orulok, hogy legalabb mar kicsit erzem az illatat. A szappan mennyei, ertem mar, hogy miert istenitik ezt a gyartot. De csak ugy nem vennek toluk szappant, hogy elotte nem szagoltam meg. Meghozza azert, mert ebben is erzem a faggyut, ami annyira mar nem szimpatikus nekem a sok TOBS krem hasznalat utan. Jol puhit, kivalosan sikosit, es az utanerzet is kivalo. Tobbszori lehuzas utan is csuszik meg a bor. Ezutan a szappan utan nem kell balzsamot hasznalni.

A kesrol korabban mar irtam, most sem tudok tobbet. Rittkan hasznalom, mert nem tudom megteremteni azt a lelki allapotot amit ez az eszkoz megkivan. De minden tiszteletem azoke, akik kessel borotvalkoznak.

A La Rive termekei eros kozepes kategoriat kepviselnek. Az illatukra viszont nem lehet panasz. Rossz illatot ettol a gyartotol meg nem vettem. A Red line gyakorlatilag a piros Lacoste masolata, ennek megfeleloen, zoldalmas illatu. Parommal nagyon szeretjuk, nagyon jol passzol a Stirling szappanjahoz es ehhez az oszi idojarashoz is. A benne levo megfelelo mennyisegu gliceren, szepen hidratalja a borom ebben a hideg idoben. Tartossaga tobb ora, ami kiemelkedo azert a 900 Ft-ert amennyiert vettem. A deo sajnos eleg gyenge, csodat tole senki ne varjon. Egy fel oras intenziv testmozgas utan az illat is kezd elmenni, izzad is az ember es budosodik is. Szoval ez inkabb csak egy illatosito spraynek felel meg.

A borotvalkozas osszessegeben jo volt, amit most inkabb hideg vizzel vezenyeltem le. Csak 1,5 kort mentem, igy kicsit szoros maradtam, de most ehhez volt kedvem es nagyon jol esett. Cserebe viszont szep maradt a borom, aminek orulok.


A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20298 Dátum: 2021. Október 11. - 21:00:59 »
Felavattam a MMOC-t. Kicsit tartottam tőle, mert agresszív cucc hírében áll, te teljesen rendben volt. Tetszik! Ki fogom próbálni injector pengével is, mert láttam a neten, hogy passzol bele és egy elhasznált pengével le is ellenőriztem. Az elején a rögzítő körmök és a fedél alsó felén lévő pöckök tökéletesen befogják a vékony injektor pengét...



Astra bácsi, ha szépen megkérlek, akkor mesélsz kicsit erről a pamacsról, mert a célkeresztemben van.  :bow:

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20299 Dátum: 2021. Október 12. - 16:20:57 »
Klasszikus forma, anyagok és megjelenés, ami nekem nagyon bejött ezért vettem meg. Nincs másik disznóm, de ezzel tökéletesen meg vagyok elégedve, bár kellett egy kis idő, hogy kitanuljam. Fontos az alapos áztatás használat előtt és akkor szuper minden. Én elsősorban tálban habosítok vele, bármivel boldogul legyen krém vagy keményszappan. A köteg szaga erős volt, de fokozatosan halványult és nem vett sok időt igénybe, hogy teljesen eltűnjön. Nagyon vigyázok rá, használat után minimum egy napot lógatva szárítom, szerintem ezt a köteg és a fanyél is meghálálja. Egyetlen gyenge pontja a köteg körüli aranyszínű gyűrű, ami műanyagból van és hajlamos repedni, törni amire azért érdemes odafigyelni. Ha erősen nyomva használod a pamacsaidat, akkor ez gond lehet... Az én véleményem szerint ez az egyik legszebb disznópamacs a piacon, ami árban is teljesen elfogadható szintet képvisel. Ha terveznék ilyet venni, akkor ezt venném újból (vagy egy kicsit többért az alunyeles Zenithet  ;) )

(Ezt: https://www.yourshaving.com/2434-thickbox_default/zenith-pure-bristle-bleached-aluminun-handle-506all-se.jpg )

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20300 Dátum: 2021. Október 12. - 17:01:44 »
Hálás köszönet a válaszért!  :bow:

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20301 Dátum: 2021. Október 12. - 19:14:06 »
 :2thumbup:

Nem elérhető Clown8931

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 222
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20302 Dátum: 2021. Október 14. - 11:19:30 »

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20303 Dátum: 2021. Október 17. - 16:28:44 »
Yaqi ceramic shaving bowl
Muhle Rytmo pure badger pamacs
Muhle Rytmo R89 borotva
Astra Superior Stainles penge
TOBS Jermyn Street borotvakrem
Natura Siberica Yak and Yeti balzsam

A borotvalkozo edeny hetfon utnak indul uj gazdajahoz, de mivel itt meg nem lattam a csoportban, gondoltam megosztom tapasztalataimat.

Az edenynek nagyon szep szine van, szebb mint a kepeken. Nagyon szepen meg van csinalva, sehol egy hiba rajta. Eleg nehez keramia edeny, es vastag falu, igy ha a szeansz elott forro vizet toltottel bele, akkor a habot a harmadik kor vegere is kepes melegen tartani. Magassaga pont jo, igy habozas kozben nem folyik ki belole az anyag. Van benne minta, de sok haszna nem biztos, hogy van. Remelem a kovetkezo edenyukben ezek a mintak hatarozottabbak lesznek. A pamacstarto resze hasznos tud lenni, bar en soha nem hasznaltam. Inkabb fejjel lefele beletettem a meleg habba a pamacsot, igy nem hult ki. Ha valaki gondolkodik rajta vagy hasonlon, tudom ajanlani. En arcon habositos vagyok, igy nem nyerte el a tetszesem, de orulok, hogy kiprobaltam. Korabban egy muanyag muzlis tallal mar probalkoztam, de eg es fold azert egy keramia edeny.

A Muhle pamacsa mai napig szur engem, de valakinek lehet pont ez jon be. Meglepoen szep es elegseges habot tud kesziteni keves anyagbol is. A nyele nagyon nehez, minosegi, de engem a bele ultetett koteg nem gyozott meg. Egy silvertippel esetleg egy 2band-el lenne az igazi. Ha jol emlekszem 19 vagy 20mm-es.

A borotva a sokak altal ismert R89. Itt a kulonbseg a nyelben van csak. Szepnek szep, de ergonomiailag o sem a kedvencem. A nyel formaja miatt nekem folyamatosan csuszik lefele, igy mindig azon kapom magam, hogy mar lassan a fejet fogom toben. Egyebkent ez a nyel is ureges es szamomra tul konnyu. A kek Astra nagyon jol passzol bele. Ez a penge nagyon bevalt nekem, igy ebbol biztosan veszek egy egesz csomaggal. En megbolonditottam a borotvat egy kicsit, mert szamomra nagyon trehany. Kapott ket shim-et a penge ala, es voala, egybol hatekonyabb lett a borotvalkozas.

A TOBS kremeit nagyon szeretem, nem lehet melle loni veluk, max az illat az ami nem biztos, hogy elnyeri az ember tetszeset. A Jermyn Street szappanos illat, de van mogotte egy kis foldes-fas beutes. Finom, kremes habot ad, nem is kell sok anyag belole. A borotvalkozas utani erzes nem rossz, de egy konnyebb balzsamot meg elbir a bor. Mivel a napokban kerekparoztam ebben a hidegben, ezert a birom egy testesebb balzsamot kivant meg.

A Natura Siberica balzsamja ennyi penzert ajandek, vegyetek nyugodtan. Keves kell belole, tele van minden josaggal, es nagyon jol apol. Mentol van benne boven, ezert az elso par percben az embernek a konnyes is elered, de megeri. Ezt a balzsamot mar akkor kaptam amikor az szaglasom "elromlott", ezert nem tudok sokat irni rola. Parom szerint kicsit gyogynovenyes, mentolos illatu. Nem eros es gyorsan elillan.


A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető Clown8931

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 222
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20304 Dátum: 2021. Október 18. - 10:48:32 »
Tegnapi


Nem elérhető Clown8931

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 222
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20305 Dátum: 2021. Október 19. - 13:35:57 »
Szappan: Cinke Cardamom Mocha


Nem elérhető Clown8931

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 222
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20306 Dátum: 2021. Október 22. - 13:28:42 »

Nem elérhető Clown8931

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 222
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20307 Dátum: 2021. Október 28. - 13:10:59 »

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20308 Dátum: 2021. Október 31. - 18:50:29 »
Mühle R89/EJ Chatsworth borotva
Yaqi Ruby 2band borz pamacs
Arko stick borotvaszappan
Duru Kolonya Mandalina
Natura Siberica – Yak & Yeti Icy balzsam

Ma valahogy megkívántam a citrusos dolgokat, annak ellenére, hogy pontosan ma 1 éve lettem rosszul a covid miatt, mely azota tönkretette a szaglásom. A választas a halottak napja miatt is tudatos volt.

A borotva egy R89-es Mühle fejből és egy kínai EJ Chatswoth nyélből áll. A nyelet még csak párszor használtam, de egészen szimpatikus. Van súlya, de nem olyan veszett nehéz, és a kidolgozása is szép. Nekem kicsit csúszós, ami valószínűleg azért van, mert a sima fémet festették feketére és akkor le is lőttem a poént, hogy ez bizony nem műanyagból van. Tetszik a balansz, sokkal jobb vele használni bármilyen fejet. Most még várok egy R41 kopi fejre, nagyon kíváncsi leszek, milyen párost fognak alkotni. A borotvába egy kék Astra pengét tettem, ami mostanra kedvencemmé vált. Érzékenyebb bőrű embereknek ajánlom, a zöld Astra-nál finomabb.

A Yaqi pamacsa 24 mm-es 2band borz köteget tartalmaz. A színe fantasztikusan szép, pazarul élénk. A nyélformát egyesek már ismerhetik, a Mysterious Space-nek ugyanilyen nyele van. Kényelmes, ergonomikus nyél, a benne lévő köteg nem túl nagy. Használat közben szépen terül, de a Cavern Lake-hez képest tömöttebb. Bármiből szép habot készít, méretéből fakadóan pedig 3-4 körre elég habot képes elraktározni. Kedvelem ezt a pamacsot, egészen jó használni, de lehetne kevésbé tömött, hogy kisebb erőbefektetéssel lehessen teríteni. Nem is azért mert fárasztó lenne, hanem, mert ha erősebben nyomom, az irritációra is jobban hajlamos a bőröm.

Az Arko! Hát igen ez megosztja az embereket. Mármint az illata. Működéséről annyit, hogy ez éppen olyan bolond biztos szappan, mint a Proraso termékei. Teljesen használható termék, egyedül annyi baja van részemről, hogy szárít. És ami miatt ma rákívántam, az kérlek szépen, hogy érzem az illatát. És én ennek nagyon örülök. Már csak azért is, mert mint korábban már írtam, számomra az Arko illata olyan rég elfelejtett gyermekkori emlékeket idézett fel bennem, hogy a könnyem kicsordul. Ráadásul a nagyszüleimet juttatja eszembe, akikre halottak napja alkalmából emlékezem ma meg.

Borotválkozás közben úgy éreztem, hogy 30 évet visszarepültem az időben. Emlékszem nyár volt, a verandán a frissen mosott ruhákat teregette nagymamám a piros lavórból kivéve. Bent a konyhában a zöld-tojássárga kredencben illatozott, a konyharuhába tekert kenyér, a zöld mintás csempe a falon, a mosogatónál a BIP súrolópor, mellette az ULTRA mosogatópor. Meleg volt, kellemes meleg, dongtak a méhecskék, valamilyen finom gyümölcsös pite sült a sütőben. Nagypapám a Kossuth Rádiót hallgatta a bőrtokos 403-as Sokol rádiójából, amiben mindig cserélni kellett az elemet amit a hűtőben tartottunk. Közben borotválkozott, valamiféle régi elektromos vacakkal. Jaj Istenkém, ezt érdemes lenne sokkal részletesebben leírnom, mert ahogy telik az idő úgy olvadnak el az emlékeim.

A szeánszt egy mandarin illatú török kolonyával zártam, bár ennek pont nem éreztem az illatát. Nem tudom a rajta található 80 fokos jelzés mire utal, de ebben szerintem csak alkohol van, mindenféle segédanyag nélkül. Ezért és az Arko szárító hatása miatt, szükségem volt a végén egy testesebb balzsamra. A balzsamban van menta, mely tök jól hűsít, yak tej és fekete eper kivonat.

Összességében egy nagyon kellemes, nosztalgikus, a meghatódottságtól kicsit szomorkas hangulatú volt ez a szeansz. Mindenkinek békés, nyugodt emlékekben és érzelmekben gazdag halottak napját kívánok.


A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20309 Dátum: 2021. November 05. - 12:28:03 »
A mai szeánsz a "sötétség" jegyében zajlott.


Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici