Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 1597158 alkalommal)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #15675 Dátum: 2015. Július 26. - 20:01:35 »
Köszönöm!
 :hat:
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Marcselló

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1080
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #15676 Dátum: 2015. Július 26. - 23:01:57 »
Ma esti

- R41
- Personna Lab blue ( 4 )
- Omega Pro. 98 habmalac
- zöld Proraso szappan
- zöld Proraso AS
- Fehér Proraso ASB

Egész jó volt. Pengének ez volt az utolsó menete. :)
Éles pengét, bő habot!

"Some snakes have venom but humans have guns, knives and bombs.. Think a while and decide which you should be afraid of..."

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #15677 Dátum: 2015. Július 27. - 22:23:07 »
Az imént elkövetett :)
Proraso pre
Proraso menthol szappan
Kefe1001 sörte
Gong 13/16
Pitralon AS (svájci)

Felváltva használok kést és a CJB kamisorit. Azt kell mondjam hogy a kés egy árnyalatnyival jobb nekem. Ez a Gong pedig brutál jó. Picivel jobb végeredményt ad de a kamisori praktikusabb :) Nagy a dilemma :)
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #15678 Dátum: 2015. Július 28. - 18:40:33 »
:borotva:    A Kanadai    :borotva:

Le Grelot Royal Canada 6/8 - Romera Manchurian - Le Pére Lucien / Lavander - Vetyver - La Toya AS

A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #15679 Dátum: 2015. Július 29. - 21:32:17 »
Annemarie Börlind krém
Semogue 1470
BIC
Gillette BET
víz
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető Seventy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 814
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #15680 Dátum: 2015. Július 30. - 06:12:16 »
Tegnap esti



Edwin Jagger mentol pre
Edwin Jagger Sandalwood cream
Hans Baier borz
Mühle R41 - Astra (zöld)
Figaró

:hat:

Nem elérhető orultspanyol

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 368
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #15681 Dátum: 2015. Július 30. - 14:29:39 »
Üdvözletem!

A mai borotválkozás elég kalandos volt, úgyhogy előre is bocsánat a kisregényért, de ha most kiírom magamból a tapasztalataim, aggályaim, bizonytalanságaim, akkor a legközelebbiig lesz honnan összeszednem a megoldandó problémákat; segítséget természetesen szívesen fogadok :)

Első késes borotválkozásom, amikor végre volt rá idő, türelem és lehetőség kipróbálni rendesen.
A pre egy hosszú kádban ázás volt, törölközőzni nem akartam most ez előtt, azon kívül bármilyen készítményem nincs pre-re (nem néztem még utána őszintén szólva, hogy a kádas fürdésnél / törölközőzésnél van-e jobb, alaposabb, mivel DE-zésnél nagyrészt bevált eddig).
A kés egy William Clay n Sons, Sheffield 6/8-as volt, melyet előtte egy újonnan készített bőrön fentem meg. A fenést nem tudom jól végeztem-e (előtte okultam ajánlott videobloggerek youtubeos csatornája alapján), de az tény, hogy 50 kört mentem a késsel a bőrön. Amikor a "húzás" végére értem akkor vagy jobban rányomtam vagy nem tudom, de kicsit jobban sercegett a bőr, ez pl nem tudom jó-e nem jó.
Kés megfenve, az anno vásárolt Omega 10xxxx valamilyen röfi pamacs segítségével felhelyeztem magamra a Barbont kellemesen habosítva, aztán nekiálltam a borotválkozásnak.
Először úgy voltam vele, hogy WTG megyek csak át rajta, eleinte inkább szokjam a mozdulatot és a fogást. Fura volt, kicsit ugrált az elején a kés, de amint nem féltem egy hangyányit karakánabban bánni vele (nem rányomni vagy megőrülni), akkor jobban tudtam már vele bánni. Áll alatt kezet cseréltem, hogy bal kézzel is szokjam, és nem volt annyira macerás. Csak a nyakvonalam nyírtam most is, mint mindig.
Amint körbeértem pár helyen még átmentem rajta, aztán megtöröltem a kést és félreraktam legközelebbre, ATG nem akartam még nekimenni késsel.
Azt a jól megszokott Gilette K2-semmel (ami kezd vízkövesedni, megint egy dolog aminek utána kéne néznem, hogy mit kezdjek vele), benne még a viszonylag régebben vásárolt WilKÍNson pengével (pont most fogy el, cserélem valami szimpatikusabbra, mert nem vagyok annyira kibékülve vele) hajtottam végre.
Viszont ha már kísérletezés, első alkalmak, akkor gondoltam tesztelem azt is, hogy milyen az xtg, mivel sosem volt igényem még rá, és annyira nem is érdekelt.
Nagyon tetszik ez a bbs érzés, lehet, hogy erre cserélek is és három körös borotválkozásra váltok.
Végezetül a hajvonalam is megigazítottam (mondom, kísérletezés) egy yt videó alapján, mondván amúgy is zavar mindig, és miért ne szedjem le a K2-vel. Elég jól sikerült azt hiszem.

Utána pakolás, szintén Wilkinson AS (első körös vásárlásból, szintén most fogy el, szintén csere) és örömködés, hogy milyen csuda jó dolog ez a késes borotválkozás.
Már csak utána kell néznem rendes pengének k2-be, pre-knek, rendes AS-nek, fenésről olvasgatni, a bőr tárolásáról olvasgatni (a fürdőszobában hagyni vs valahova elrakni), a vízkövesedést eltüntetni valahogy és minden ami még felmerült bennem mint kérdés.

Első alkalom alapján nem, hogy nem gyűlölöm, de nagyon is tetszik a késes borotválkozás. Nem harap ez sem, csak szokni kell.

Tegnap este ugyanez csak DE-s atg nélkül. Sőt, annyira felbátorodtam, meg bennem volt a bugi, hogy az egész arcom leborotváltam (amit amúgy kétévente szoktam max), mondván kell a gyakorlófelület, a nyakamon csak ezer év mire megszokom a kést. Nem volt rossz döntés. Igaz csak wtg mentem át rajta, de nagyon jól esett, meg jól esik most a szőrtelen fej. Holnap szerintem wtg és atg is átmegyek rajta, hogy szokjam az egészet, plusz legalább akkor sima lesz a pofácskám rendesen :)
I will be the change I'm seeking, manifest the words I'm speaking. ||| shallam.hu

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #15682 Dátum: 2015. Július 31. - 16:32:44 »
:borosta: :borosta:  Black Hawk Down   :borosta: :borosta:

Ikon DLC - WD Silvertip - Le Pére Lucien / Lavander - Vetyver - Shiseido Zen AS

A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Marcselló

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1080
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #15683 Dátum: 2015. Augusztus 01. - 12:11:51 »
Üdv!
Mai:

- R41
- NOS Diplomat (2)
- SOC malac
- zöld Proraso szappan
- zöld Proraso AS
- Fehér Proraso ASB

Jó volt, BBS. Igéretes kis pamacs ez.. :))
Éles pengét, bő habot!

"Some snakes have venom but humans have guns, knives and bombs.. Think a while and decide which you should be afraid of..."

Nem elérhető Marcselló

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1080
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #15684 Dátum: 2015. Augusztus 03. - 18:42:24 »
Üdv!
Mai:

- Valet VC2.
- Feather SE penge ( 2 )
- SOC pamacs
- Palmolive Menthol krém
- zöld Proraso AS
- fehér Proraso ASB

Jó volt elővenni a Valetet ennyi idő után, nagyon jó volt használni, über BBS lett a képem, irritáció nélkül. :) 10/10  :2thumbup: :2thumbup:

További szép estét!
Éles pengét, bő habot!

"Some snakes have venom but humans have guns, knives and bombs.. Think a while and decide which you should be afraid of..."

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #15685 Dátum: 2015. Augusztus 03. - 20:06:31 »
:borotva:   stét'   :borotva:

Bengall 6/8 - WD Silvertip - D R Harris Arlington shaving soap - Knize Ten AS



 :2thumbup:  Igenjóvót   :2thumbup: :2thumbup:

A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #15686 Dátum: 2015. Augusztus 03. - 22:15:28 »
Éles.  ;)


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Richie

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 294
  • Visszatérő
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #15687 Dátum: 2015. Augusztus 04. - 06:49:15 »
Tegnap esti:

- Mühle R106
- Captain penge
- Barbon krém
- HJM Black Fibre
- Barbon AS

Eredmény: BBS, de a Captain a kinézetén kívül nem jött be. Bővebben majd a topikjában értekezek.
Az okos emberek hülyéskednek, a hülye emberek okoskodnak...

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #15688 Dátum: 2015. Augusztus 05. - 08:05:02 »
Na, kipróbáltam a Merkur 37C -t. Egész jó...

Balea szintetikus pamacs
Cinke Friss Szél
Merkur HD Slant
Gillette Goal
Pitralon Polar

A készülék egészen barátságos, nem egy Apollo, és nagyon finoman viszi a cuccot. Nem rossz!  :thumbup:
Gillette Tech 1951

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #15689 Dátum: 2015. Augusztus 05. - 08:28:50 »
A mai:

- Proraso Pre
- Barbon sörtepamacs
- Proraso szappan
- Gillette Old Type, OC
- Feather@2
- Myrsol Agua de Limón AS

OT nagyon ügyes kis borotva, nálam (jó pengével) ugyanolyan alapos mint az R41.
 :2thumbup:
(szerintem)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici