Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 1588384 alkalommal)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #150 Dátum: 2011. Január 01. - 18:13:46 »
Természetesen igen.

Valószínűleg Barbon krém lesz az...
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető kolo

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #151 Dátum: 2011. Január 02. - 15:47:30 »
Nos nekem ez a harmadik alkalom, így egy kis összegzést írok egy kezdő szemével. Ugyan már próbáltam régebben a DE-vel való borotválkozást, de nem jött be egyáltalán. Hozzátenném, hogy akkor mondjuk nem volt ecset, csak flakonos borotvahab, a borotva se volt egy nagy eresztés (műanyag Wilkonson), ráadásul a penge se. Ha jól emlékszem próbáltam a gyárilag csomagolt Wilkinson pengével meg Gilette Platinummal (azt hiszem ez a neve, kék a csomagolása). Nos, mint írtam nem volt jó, félretettem a cuccot, egészen mostanáig. Történt ugyanis, hogy olyannyira elegem lett a sokpengéscsodahűdesimáraborotválóirritációtnemokozómarketingcuccokból, hogy azt mondtam ok, akkor kipróbálom még egyszer. De most már szakszerűbben! Beszereztem pár alap kezdő felszerelést, meg némi ismeretet, hála ennek a fórumnak és pár cikknek, amit olvastam, azt usgyi... :)

előtte: forró vizes áztatás vagy zuhany
ecset: HJM borzszőr ecset (Müllerből)
borotvakrém: Barbon
borotva: Wilkinson műanyag DE
penge: első két alkalommal Gilette Platinum (még találtam egyet) utána Astra Superior Stainless
módszer: 3 kör: WTG, XTG, ATG
utána: BABÉ Aloe Gel (még régebben vettem patikában, bőrgyógyász javasolta; semmi különleges nincs benne szerintem)
eredmény: a Gilette pengével nem volt az igazi, nem volt elég sima, de enyhe irritáció is fennállt; az Astro nekem nagyon bejött, ilyen sima talán azóta nem volt az arcom, hogy borotválkoznom kell (bár még így se tudtam tökéletesen simára borotválni mindenol, de volt, ahol igen), irritáció csak az ádámcsutkánál volt nagyon enyhe, de nekem az nagyon érzékeny, lehet ott hanyagolnom kell az ATG-t

Konklúzió: Soha többet műanyag vackot! :) Már alig várom, hogy egy full fém DE-t sikerüljön beszereznem és boldog vagyok, hogy adtam még egy esélyt ennek a dolognak.

ui.: Bocs a hosszúságért, kicsit terjengős lett...  :D

kolo

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #152 Dátum: 2011. Január 03. - 12:02:06 »

 :borotva:

Globusman Solingen
Kent, kemény szappan
WTG
ATG
XTG
Trumper Eucris

Eredmény: babapopsi  :borz2:
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #153 Dátum: 2011. Január 03. - 15:53:47 »

Előtte: fürdés
Pamacs: Golddachs borz
Borotválkozóedény: kerámia tál, a Vörösmarty-ról (http://pamacsespenge.blog.hu/2010/12/13/ha_nincs_meg_csuprod)
Borotva: G. Tech
Krém: Figaro
Penge: Wilkinson
Utána: HMBR
Eredmény: 9/10

Meggyőződhettem végre magam is arról, hogy egy nem különösebben szeretett borotva és egy nem különösen szeretett penge találkozása is szülhet szép borotválkozást. Amiben léptem előre: normális hab, figyelmesebb tartás/mozdulatok. Régebben ez tényleg sokkal rosszabb lett volna.


ui.: hogy lehet a fórumba ilyen szavacskába "integrált" linket betennem? :)

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #154 Dátum: 2011. Január 03. - 16:09:41 »
OFF
Tessék:
[url = http://google.hu]Google[/url]
(Az egyenlőségjel elé és utána nem kell szóköz, csak azért írtam így, hogy meg tudjam mutatni ;))
Az eredménye:
Google
Remélem segített! ;)
ON
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #155 Dátum: 2011. Január 03. - 19:55:45 »
OFF
Tessék:
[url = http://google.hu]Google[/url]
(Az egyenlőségjel elé és utána nem kell szóköz, csak azért írtam így, hogy meg tudjam mutatni ;))
Az eredménye:
Google
Remélem segített! ;)
ON
Igen, köszönöm!

Nem elérhető kolo

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #156 Dátum: 2011. Január 04. - 09:14:05 »
Sikerült átvennem a kezdő csomagot, hála Ednek! Köszi a gyors rendelkezésre állást!  ;) Így ennek megfelelően ki is próbálhattam végre egy igazi DE-s borotválkozást...

körülmény: vizsgaidőszak, tétel tanulása helyett (indok egyszerű: ez jobban érdekelt  ;D)
előtte: zuhany
ecset: HJM borzszőr ecset (Müllerből)
borotvakrém: Barbon
borotva: LORD L5
penge: kék Astra
módszer: WTG, XTG, ATG
utána: BABÉ Aloe Gel
eredmény: BBS, komolyan nem értem miért nem próbáltam már korábban ezt a módszert! (illetve értem, marketing...  :-[)

ui.: ja és a 3-ik kör után, ahol esetleg előfordult nem teljes simaság, ott kipróbáltam a gilette slide-ot. Tudom, hogy haladó, de nem bírtam ki, hogy meg ne próbáljam... :D

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #157 Dátum: 2011. Január 04. - 22:01:53 »

-Elő előtte: egy kis könnyű káposztás tészta vacsora

-Előtte : zuhi+ forró türcsi
-Pre : nem volt
-Krém: proraso
-Pamacs : Omega borz
-Kés: Carl Schulte 7/8
-Edény: porcelán mug
-Közben: próbáltam lelki síkon hasonlóságot felfedezni a káposztás tészta és a késes borotválkozás között.
 Odáig jutottam, hogy mind kettő relatív, t.i.: van aki attól, és van aki azért hal meg......  ;) Szerencsés      
 emberként, mind kettőt tekintve, a második kategóriába sorolom magam  
-After: proraso balzsam

Eredmény : a kezem az arcomon, mint a jó káposztás tészta rágás nélkül -szigorúan csak sósan, borsozva -  szépen csúszik  ;)

reofil

« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 04. - 23:37:45 írta Salmo »
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #158 Dátum: 2011. Január 04. - 23:06:34 »
Salmo- ezek a napi sztóriaid!?  ;D Azonban csodálkozom, hogy borotválkozás elött, illetve káposztás tészta után nem esett szó az előző napi végtermék eliminációjának hogyanjáról!  ;D  :sör: 
Ezt most hiányoltam! ;D

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #159 Dátum: 2011. Január 07. - 10:11:42 »
BK4 + kent
Friodurral kezdtem és Globusman-val fejeztem be. (Friodurt kicsit meg kellene húzni, mert lehetne élesebb is)
Lorenzo Villoresi: Sandalo
                           "Akárcsak a többi Villoresi parfüm, a Sandalo is erőteljesen indul. A kezdeti löket kissé félrevezető lehet, mivel a               kompozíció hamarosan egy nyugalmat árasztó száraz, fás, magabiztos illattá szelídül. Rendkívül előkelő, mégis akár napközbeni viseletre is alkalmas. Igazi klasszis."
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #160 Dátum: 2011. Január 08. - 17:38:00 »
> Előtte: forró vizes törölköző, extra szűz olíva olaj
> Pamacs: HJM borz
> Krém: Mama Bear's Caribbean
> Borotva: Torrey 5/8
> Módszer: 2 kör -> WTG, XTG-ATG
> Utána: Speick ASB

Eredmény: Ez volt az első késes borotválkozásom, úgyhogy nem mondom, hogy hű de jó volt, de élmény az biztos! :) Nem igazán akart a kezem ráállni egyes helyzetekre, és néhol nem is nagyon tudtam, hogy hogyan csináljam, de azért sikerült leszednem a szőrömet. Két kisebb "karcolást" szereztem, de az egyik már nem is látszik szinte. Kicsit olyan érzésem van, hogy nem a legtutibb az éle, mert azért nem olyan könnyen vitte a szőrt, pedig előtte átmentem pasztás, bőrös fenőfán és szíjon is. Gondolkodom, hogy veszek is egy finishelő követ majd.
Összegezve olyan 6-7/10-re értékelném. ;D :buek:
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető messerfarkas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 296
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #161 Dátum: 2011. Január 08. - 20:17:11 »
Gratulálok a „tűzkeresztséghez”  :borotva: Toxin! (Már épp ideje volt. :))
Mielőtt megfented nem próbáltad a kést? Csak azért kérdem, mert nálam egész jól működött, és a hajszálteszten is átment. ???
Ahhoz, hogy jól vágjon, fontos, hogy jó szögben tartsd a kést. Erre idővel ráérez az ember. ;)

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #162 Dátum: 2011. Január 08. - 20:26:49 »
Gratulálok a „tűzkeresztséghez”  :borotva: Toxin! (Már épp ideje volt. :))
Mielőtt megfented nem próbáltad a kést? Csak azért kérdem, mert nálam egész jól működött, és a hajszálteszten is átment. ???
Ahhoz, hogy jól vágjon, fontos, hogy jó szögben tartsd a kést. Erre idővel ráérez az ember. ;)
Próbáltam egyszer előtte is, de akkor még ennyire sem volt jó érzés, jobban húzta. Igen, ezt én is éreztem, hogy nem megfelelő tartásnál jobban húz, de majd idővel belejövök, mint a DE-nél. :D
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #163 Dátum: 2011. Január 09. - 10:58:10 »


Elő előtte: felkészítettem a marhahúsos ragut, a lasagna al forno-nak. A bűvös szakács szerint az olasz asszonyok is így csinálták.... szerecsendióval, szegfűszeggel......  no meg 3 óra főzés lassú tűzön

Előtte : zuhi+forró türcsi
Pre : cremour aqauosus
Krém: ha má' ilyen olasz napom van Proraso
Kés : miután nincs olasz borotva késem - mondjuk tiszta szerencse, mert szétrohadna mint az olasz autók kasztnija - így, Henckeles friodur 7/8
Edény : porcelán mug
Módszer : WTG / ATG
After : Proraso balzsam

Eredmény : remek  :borotva:   :borz1:

Után utána: neki állok a besamelnek, illetve lereszelem  a parmezánt


trutta fario
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #164 Dátum: 2011. Január 09. - 11:27:21 »


Elő előtte: felkészítettem a marhahúsos ragut, a lasagna al forno-nak. A bűvös szakács szerint az olasz asszonyok is így csinálták.... szerecsendióval, szegfűszeggel......  no meg 3 óra főzés lassú tűzön

Előtte : zuhi+forró türcsi
Pre : cremour aqauosus
Krém: ha má' ilyen olasz napom van Proraso
Kés : miután nincs olasz borotva késem - mondjuk tiszta szerencse, mert szétrohadna mint az olasz autók kasztnija - így, Henckeles friodur 7/8
Edény : porcelán mug
Módszer : WTG / ATG
After : Proraso balzsam

Eredmény : remek  :borotva:   :borz1:

Után utána: neki állok a besamelnek, illetve lereszelem  a parmezánt


trutta fario

Basszus, az összes borotválkozós beszámolód után elfog az éhségérzet, csak tudnám, hogy miért?  ;D
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici