Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 1588417 alkalommal)

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #195 Dátum: 2011. Január 17. - 11:33:25 »


Szia SK !

Először amikor az átprofilozásról írtál, azt hittem valami késes kifejezést kevertél össze, a borotva fenéssel, de az olvasottak alapján NEM.

Ez bizony átprofilozás a javából.  :borz2:   :sör:    Sajnos, ezek szerint az extrasol magában hordozza, még az ilyan durva hibákat is. Az anyagminőségen pedig ezek után már nem kell meglepődni.

Nyilván elsődleges szempontok között van a borotvakés anyagánál az éltartósság, de egyébként, még a jobb minőségű -elsősorban használt - kések esetében is előfordulhatnak az átlalad leírtak ( a penghehát nem párhuzamos az élszalaggal ) Vagy ahogy borotva köszörűs körökben mondani szokás, a szalonnás pengehát húgyos élt eredményez  ;)  Ez egészen addig, míg az élszalag egyáltalán eléri a fenőkövet nem baj, és nyilván némi trükközéssel, az ilyen kések kellőképpen élesre fenhetőek.


Salmo



"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

FBP

  • Vendég
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #196 Dátum: 2011. Január 17. - 12:02:33 »
Sziasztok!
Nekem nincs nagy tapasztalatom kések, borotvakések, anyagok, fenő szerkezetek területén, de ami kevés van abból az alábbit tudnám megosztani:
olcsó stainless anyagú penge: közelébe sem szabad menni (fő okot sonkatekercs leírta: élezhetetlen, "kenődik" (ez egyébként nem azt jelenti, hogy puha anyagról van szó)
drága rozsdamentes: most akkor menjünk bele abba, hogy olyan, hogy "rozsdamentes" is, az éle éle is, és még könnyen élezhető is...na olyan anyag nincs (max a NASA laborban). Ami jó, az nem korrózióálló, legfeljebb jól ellenáll a korróziónak.
optimum (ár-érték-él-élezhetőség): szénacél
Nekem vannak szénacél bicskáim, amiket kajálás után a tányér alján (jobb ha porcelán, de a jobb kőedény kerámia is megteszi) néhányszor végighúzva használatra kész állapotban lehet tartani (nem kell szuperdrága spyderco élszögtartó luxus-extraság)...lehet, hogy ez "parasztosnak hangzik", de nem ezüst evőeszközkészleten nőttem fel.
Borotvakésnél gondolom ugyanez lehet a helyzet az anyagokat tekintve. Persze ezek élezésénél a fenti módszer nem követendő :evil:

-fbp-

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #197 Dátum: 2011. Január 17. - 12:09:04 »
Előtte: Proraso Sensitive Pre krém
Pamacs: HJM borz
Krém: Taylor Avocado (Parabens Free)
Borotva: Merkur Progress
Penge: Feather
ASB: Weleda
Eredmény: 10/10

Feather penge hihetetlen  :borz2:
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető sonkatekercs

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #198 Dátum: 2011. Január 17. - 12:43:20 »
Off:

  Azt azért sajnálom, hogy ezt a kést belépő modellnek árulják. Aki először a vételi állapotában nekiáll borotválkozni, többet biztos nem nyúl késes borotvához.

On

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #199 Dátum: 2011. Január 17. - 15:58:45 »


Mai  :borotva:

Kent szappan
Kent BK4 pamacs
Globusman penge- Longball féle szíjon meghúzve vagy 50x)
WTG
ATG
XTG

Eucris

Részidő: 25 perc

Eredmény:  :borz1:
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #200 Dátum: 2011. Január 17. - 23:46:07 »


Ma este :

Elő előtte: lekaptam a nagyméretű öntöttvas lábasomat, a beáztatott egy kiló tarkababhoz hozzá dobtam a 1.5 kiló füstölt tarját, a gerslit, babérlevelet, összevágott hagymát, fokhagymát, majoránnát, pirospaprikát, felöntöttem annyi vízzel, hogy éppen ellepje, végül bele tettem 8 db jól megmosott tojást. Majd bekapcsoltam melegedni a sütőt.

-Előtte: fürdés+ forró türcsi
-Pre : nem volt
-Krém : GFT kókusz( kicsit tartottam tőle, de nem az az édes kókuszos sütemény, hanem a felbontott kókuszdió kellemes illata, nagyon bejön !! )
-Edény : porcelán mug
-Pamacs : Omega borz
-Kés: Monopol 7/8
-After shave: GFT Lime skin food
-Eredmény: Így utólag hiányzott a pre shave, egy kicsit húzódik az arcom, de vágás nélkül, BBS felület 10/8



Után utána: ittam egy pohár Takler rozét, majd betoltam a sóletet a sütőbe, ami  80°C-on sülöget, hogy reggel - a borotválkozás előtti, és utáni állapotomhoz hasonlóan - komolyan átlényegülve, egynemű ízorgiává érve, a nyelvvel szétnyomható vajpuha babot, gerslit, és füstölt húst megegyük ebédre a kollégákkal....

reofil

"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #201 Dátum: 2011. Január 18. - 07:22:54 »
Lassan el kell rajta gondolkodni, hogy a topikot átnevezzük Mai borotválkozásom és recepttippek-re... :fetreng:
(Igen, Salmo ez miattad van!  :crazy:)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Gesa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 703
  • Proraso über alles!
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #202 Dátum: 2011. Január 18. - 07:44:18 »
Salmo!

Mivel írtad, hogy minden nap elmész a Jaf Holz előtt, így megkérnélek, hogy kanyarodj el a focipálya felé egy sólettel teli ételhordóval.  ;)
"Csak verem, verem, verem, majd beleszakadok, nem bántok én senkit, csak verem a habot...."

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #203 Dátum: 2011. Január 18. - 12:16:02 »
Után utána: ittam egy pohár Takler rozét, majd betoltam a sóletet a sütőbe, ami  80°C-on sülöget, hogy reggel - a borotválkozás előtti, és utáni állapotomhoz hasonlóan - komolyan átlényegülve, egynemű ízorgiává érve, a nyelvvel szétnyomható vajpuha babot, gerslit, és füstölt húst megegyük ebédre a kollégákkal....

Nem tudom, hol dolgozol, de szívesen lennék a kollégád...!  ;D

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #204 Dátum: 2011. Január 20. - 08:46:39 »
Tegnap este:

előtte: zuhany
pre:olíva olaj kissé arcba masszírozva
pamacs: Zenith gyesznó
krém: Barbon (az igazság...  ;D)
 :borotva: : Filarmónica (a felső, aranyozott pengés az...)
After: Pinnaud Bay Rum
Módszer: Wtg/Xtg
Eredmény: majdnem BBS (az ATG kör elmaradása miatt...)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető sonkatekercs

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #205 Dátum: 2011. Január 21. - 13:08:58 »
Ma Salmo módra borotválkoztam.  ;D

  Elő előtte: Kivettem egy süldő vaddisznó szűzpecsenyéjét a jégszekrényből, páclevet készítettem vörösborból, borókabogyóból, vöröshagymából, babérlevélből, fokhagymából, kakukkfűből, narancshéjból, borsból, sárgarépából, szegfűszegből, amibe belehelyeztem a lágy kis husikát. 500c-ra pihenni tettem 5 teljes órára.

Ezután nekiálltam:

Előtte: szőlőmagolaj
Edény: műzlis
Ecset: Balea
Szappan: Barbon
Borotva: Extrasol. A módszerem mára az lett, hogy átbőrözöm a folyamat alatt háromszor.
Módszer: szőrmentén, keresztben, szőrrel szemben. Gyönyörűen formázni tudtam a körszakállam. Így akár egyesével is felül tudom vizsgálni az egyes szálak létjogosultságát.   :o
Utána: Givenchy Gentleman after shave

Eredmény: ...kiváló! Mostanra eljutottam addig, hogy sokkal jobb eredményt érek el késsel, mint a többkéses "relukszákkal", de érzem, hogy van még hova fejlődni.

Után utána: Este a születésnapom ünnepeljük a Kedvesemmel. (A madarak egy Puma borotvakésről csiviteltek, és egy borzszőr pamacsról)

Vacsora:
     Sajttál, almával, dióval, Kiss Gábor Merumjával
     Egyben sült vaddisznó szűzpecsenye almás-áfonyás vörösbormártással, burgonyakrokettel.


sonkatekercs

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #206 Dátum: 2011. Január 21. - 14:41:35 »
A "sonkatekercs" volt a desszert? :fetreng: (Bocs, magas labda volt)

Állítólag a Puma szereti a vaddisznót... ;D
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #207 Dátum: 2011. Január 21. - 15:38:44 »
Sonkatekercs,
nagyon boldog szülinapot kívánok!  :buek:
Ha igaz a csivit-csivit, a te Kedvesed egy szuper nő! ...meg amúgy is biztos!  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #208 Dátum: 2011. Január 21. - 17:18:34 »
Én is kívánok minden jót szülinapod alkalmával! és ha szabad megjegyeznem, feltűnt, hogy Salmoval valamit nagyon, de nagyon rosszul csináltok! ;D ...mármint a napi rutint.
Nincs egy jóformájú szakács ( és maradjunk a jelenlegi fórumtémánál), aki míg Ti lazán borotválkoztok a fürdőben, addig a konyhában sertepeltél?  :fetreng:
Főleg ünnepnapokon! Bár Salmo a leírások alapján, amilyen jóízűeket főz, Nála mindig ünnepnap van!  ;D



Nem elérhető sonkatekercs

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #209 Dátum: 2011. Január 21. - 17:25:12 »
Köszönöm a jókívánságokat! :)

  Salmohoz képest én csak egy szakadár Gourman vagyok!  ;D Minden jót Nektek!!!   :buek:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici