Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 1588299 alkalommal)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #17970 Dátum: 2017. Január 15. - 18:06:01 »
Szögről volt szó.

Igen, a tech fej más alkalmazott szöget kíván.

- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #17971 Dátum: 2017. Január 16. - 10:11:38 »
A túró tudja, de,azt tapasztaltam, hogy ha "normálisan" tartom  a készüléket, akkor harap, ha "extrémebben" közelítek a penge-arc derékszögéhez, kevésbé lesz veszélyes, de még alapos marad.


Persze, így még finnyásabb a pengékre( keresni kell a szögeket, nem robotként, csak párhuzamra figyelni ), olyan mint amilyen szöggel kést használjuk.
Furcsa, de igaza van, jó pengével a '41 meglepően kellemes az (első érzésre) irreálisan meredek szögben. Valószínűleg ott stabilabb a dolog (tapasztalatom szerint a szög változása sok baj okozója...)
(Én különösen a 2013 -as R41 -nél vettem ezt észre, mivel annál kisebb a játéktér, és a szokott tartásnál nem volt igazán jó, mondjuk ki, nekem szar volt a '13-as verzió).

(Ugyanez van a topicon előforduló vintage Apollo slant esetében, bármilyen meglepő, de nem a top-cap -hez kell állítani, hanem a guard -hoz...)
Gillette Tech 1951

Nem elérhető readyz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 117
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #17972 Dátum: 2017. Január 16. - 22:56:53 »
Ma esti könnyed 3 kör :

Lord L111
Bolzano (1)
Balea szinti
Izraeli krém
Fabulon AS

Finom ez a Bolzano penge, eléggé alapos az L111-ben, tetszik nagyon.A krémet Izraelből kaptam ajándékba, nagyon jól működik csodás habot lehet készíteni belőle a Balea szintivel. Egyszóval szuper volt...


Nem elérhető Karak03

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 759
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #17973 Dátum: 2017. Január 17. - 10:02:21 »
Ma reggel :

utána ginzenges AS
" Bárhova mész a bicskádat és a f.....at mindig vidd magaddal
-mert sose tudod mivel kínálnak! "

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #17974 Dátum: 2017. Január 17. - 10:58:16 »
Miért áll úgy szanaszéjjel az a pamacs?  ???
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető holian

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 260
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #17975 Dátum: 2017. Január 17. - 11:52:25 »
Omega szinti, TOBS Jeremy Str., R41, Personna Platinum, Fabulon kék

próbáltam közelíteni a penge-arc 90 fokhoz, de nekem kényelmesebb a 30 fok
viszont ez a penge még mindig nagy kedvenc!  :thumbup:

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #17976 Dátum: 2017. Január 17. - 12:10:12 »
Nem is értem, miért nem használom gyakrabban ezt a krémet, isteni az illata. A bőrömnek is tetszett.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #17977 Dátum: 2017. Január 17. - 15:32:44 »
Ki kellett uritenem mar a szappantarto dobozkamat, fekete fa, ha jol emlekszem, akkor az elso muhle szappanommal vettem. Most a Benke Erika fele Barber Shoppe szappan utolso millimeterei voltak benne, es az uj Mahagoni es tikfa szappannak kell benne a hely, hogy mar kiprobalhassam.
Eddig talan a legnagyobb kedvencem a Barber Shoppe, nem is tudom, hogy az utolso rendelesnel miert nem kertem ebbol is. A proraso malac hatalmas habot vert a maradekbol. Deviszontazonban, ha mar regi kedvencekhez nyultam vissza, elokerult a Muhle R89, kapott egy uj Feather penget (az utolso volt, nem tudom, hogy most mi lesz velem). Nagyon jol eso kis konnyed borotvalkozas volt, ha nem is lett BBS.

Ugy vagyok az R89-cel, hogy idonkent furcsallom, hogy minek ez nekem, szinte csak jobb borotvaim vannak, de talan ennek a legszebb a nyele. Nem keszult kep, ezert egy masik regi kedvencrol tennek be egyet, nem is tudom, mirol jutott eszembe:


"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető Attila-Sic

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 54
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #17978 Dátum: 2017. Január 18. - 04:04:12 »
Végre megjött a pre krémem! Bár nem mentolos, azért megkönnyeztem.. :) Bocsi ha  :offtopik: , de azért leírnám, mert ahogy elnéztem a wetshave.hu- s árakat, lehet hogy valakinek jól fog jönni.. 2190,- volt a már-már unalmas "Today is yours" oldalról + rendeltem egy 4711- es illatmintát is, de szerencse hogy csak mintát!  :futyul:




Ilyen Lord pengét még nem használtam soha, legalábbis nem rémlik, de már most imádom! Nagyon alapos, csak a nyakamon nem értem el BBS-t , de azt valószínű hogy soha nem is fogok.. (olyan mint a fejem, van vagy 100 forgó rajta)
Szerintem gyakorlok még és majd ha eljön az ideje, akkor adok egy esélyt az aligátornak is Lord pengével.. :)
Az ember a szíve mélyén örökké oda való, ahol született. Erdély szíve, Székelyudvarhely :hat:

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #17979 Dátum: 2017. Január 18. - 17:01:44 »
Hibrid pszichózis



A sapi nem tudom már, miről van.
Az alaplap óccsó indiai rozsdamentes csuda. Sarkain a szélső két fogat mindenhol nekem kellett bele vágni, mert az nem vót.
A nyél Soluna, így baromi fejnehéz. R41-New Improved környékén van agresszióban, kicsit talán erősebb + a könnyű nyél.

Alapos volt, de húzni kellett. Közel sem olyan simán működő darab, mint a fent említett két másik. Ettől azt hiszem, veszélyes is kissé. Sikerült megalkotni az eszközt, amiben még a ződ Astra sem elég jó :-) Legközelebb rárakok egy nehéz nyelet bár lehet, hogy berezonál és az a baj. Akkor meg valami vastag penge kellene.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #17980 Dátum: 2017. Január 18. - 17:04:46 »
Foglalom!
RFB alaplemez ugye?

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #17981 Dátum: 2017. Január 18. - 17:31:31 »
Vastag, de ez egy olcsó indiai munka. Én csak a nél miatt vettem, amit az Ile de France-on használok. Használható ez az alaplap, de maga a méretezés, a konstrukció lehetne jobb is. Kicsit elhibázott, nem sok kköze van a Gillette-ekhez. Az eredeti sapkája nincs meg, azzal ki se próbáltam. Szinte vízszintesen állt vele a penge és kilógott brrr...
Akitől vettem, annál most nem találok ilyet. Alkalom adtán feladom neked, ha kell csak még egy kicsit játszok vele :-)

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #17983 Dátum: 2017. Január 18. - 17:40:15 »
Jaaaa, ezt köszi kihagyom. Amúgy a sapkája már nálam van, ha esetleg mégis kéne vissza :crazy:

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #17984 Dátum: 2017. Január 18. - 17:42:23 »
Amúgy néztem is hogy mintha a fogak nem stimmelnének, de nem tudtam hogy ennek az indiai csodának ilyen az alaplemeze "alulról". Nézegettem egy időben, de úgy döntöttem, hogy több pénzt nem dobok ki az ilyen olcsósított sport vásárlásra.

A rubberset pamacs nyeledre viszont irigykedem.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici