Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 1588269 alkalommal)

Nem elérhető Lajos The Silent

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 113
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #240 Dátum: 2011. Február 09. - 10:24:24 »
Köszi a tippet! Lehet, hogy kipróbálom. Ez a Gilette AS balzsamom még nem fogyott el, addig kitartok mellette, aztán veszek majd valami, általatok is ajánlott márkát. Eddig nem volt gondom a hipermarketes Gilette, Axe, stb vonal arcszeszeivel, de mostanában (főleg friss pengével) párszor érzékenyebb lett az arcom, így ezektől kipirosodott kicsit.

Nem elérhető Talador

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 147
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #241 Dátum: 2011. Február 10. - 11:17:27 »
Nakérem!
Megtörtént életem első éles késes borotválkozása, több kevesebb sikerrel, bár a kevesebb siker az a technikámnak tudható be!  ;D

Előtte: fürdés
Tálka: müzlis
Pamacs: Valami Cerrus nevezetű, Rossmannban vettem, sörte.
Krém: Figaró habzó bk.
Beretva: Sanyi által megélezett Bonsa (Fussball)
Módszer: kipróbáltam mind a 3 félét
Utána: hidegvíz, meg timsó plusz zsebkendőfecnik :)
Eredmény: Meglepően sima bőr, bár egy két helyen ottmaradt a szőröm :) Ügyetlenségem miatt összeszedtem olyan 4 db 1 cm-es vágást, ez viszont Sanyit dícséri, aki kiváló munkát végzett az élezés terén ;D
Elégedettség: 8/10
Összefoglalva: van még mit tanulnom, meg gyakorolnom is(hogy eljussak az operába... :D; remélem leesett a vicc :))
"Húzd ki a Szent Biztosítószeget, majd azután számlálj el háromig. Se többet, se kevesebbet. Három legyen, amedig számolsz, s ameddig számolsz, az háromig legyen. Négyig ne számolj hát ezért, sem pediglen kettőig - hacsak nem folytatod a te számolásodat háromig. Az ötöst szádra ne vedd. Midőn a hármashoz érsz, mely sorrendben a harmadik leszen..."

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #242 Dátum: 2011. Február 10. - 13:19:36 »
sikerült kipróbálni a SecTransit-féle Vosztokot, és rögtön belopta magát a szívembe :borotva: Nagyon szépen teljesített, és aljas rágalom, miszerint nem teljesíti a hajszáltesztet  ;D (vagy csak én csapkodom túl agresszívan a szálakat az élhez  ???)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #243 Dátum: 2011. Február 10. - 14:21:02 »
... és aljas rágalom, miszerint nem teljesíti a hajszáltesztet  ;D (vagy csak én csapkodom túl agresszívan a szálakat az élhez  ???)

Figyelem! Nem mindegy, hogy milyen hajszálat használsz! (Általános megegyezés szerint !!!festetlen!!! női hajszálat illik használni a teszthez) Azt, hogy milyen színűt, még nem sikerült kibogozni, de én a szőke/világosbarna vonalon indulnék...
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Brien

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 178
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #244 Dátum: 2011. Február 10. - 14:30:48 »
... és aljas rágalom, miszerint nem teljesíti a hajszáltesztet  ;D (vagy csak én csapkodom túl agresszívan a szálakat az élhez  ???)

Figyelem! Nem mindegy, hogy milyen hajszálat használsz! (Általános megegyezés szerint !!!festetlen!!! női hajszálat illik használni a teszthez) Azt, hogy milyen színűt, még nem sikerült kibogozni, de én a szőke/világosbarna vonalon indulnék...

Aha!!!!! Én is de nem hajszáltesztben......... :D
Ne gondolkodj!
Ha gondolkodtál ne mond el!
Ha elmondtad ne írd le!
Ha leírtad ne írd alá!
Ha aláirtad.......Ne csodálkozz!!

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #245 Dátum: 2011. Február 10. - 14:34:11 »
... és aljas rágalom, miszerint nem teljesíti a hajszáltesztet  ;D (vagy csak én csapkodom túl agresszívan a szálakat az élhez  ???)

Figyelem! Nem mindegy, hogy milyen hajszálat használsz! (Általános megegyezés szerint !!!festetlen!!! női hajszálat illik használni a teszthez) Azt, hogy milyen színűt, még nem sikerült kibogozni, de én a szőke/világosbarna vonalon indulnék...

Aha!!!!! Én is de nem hajszáltesztben......... :D

Hozott anyagból dolgozom... :fetreng: :fetreng: :fetreng:
(Nős vagyok... :P)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #246 Dátum: 2011. Február 10. - 15:20:51 »
Az én hajam barna, az asszonyé is, csak neki jóval vastagabb. A vastagabbon jobb csinálni a tesztet szerintem. A vékony hajszálat a kellően éles kések se mindig viszik, a nagyon vastagot viszont nagyon könnyedén. A vastag hajszál az én észrevételem alapján nagyobb tartományt fog át. Pl. egy olyan él amin a vastag hajszál már "hegedül" azon a nagyon vékony hajszál semmit nem csinál. Viszont ha van annyira éles hogy a vékony hajszálba belekap, akkor általában el is pattintja már. Szóval a vastag haj nagy tartományt fog át, kevésbé éles késsel is el tudod már vágni, a vékony haj kicsi tartományt fog át, és ahhoz hogy elvágd élesebb kés kell. Én a vastagabb hajat szeretem, mert ott van olyan szint hogy "nem jó", "már majdnem jó", "jó", "nagyon jó". A vékony hajnál meg van a "nem jó", "jó" és "nagyon jó". Nekem eddig ez az észrevételem, lehet másnak mások a tapasztalatai mivel mindenki haja más. Viszont érdemes hajmosás után teszthajat gyűjteni, totál más eredményeket kap az ember zsíros hajjal.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

FBP

  • Vendég
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #247 Dátum: 2011. Február 10. - 15:40:26 »
az én hajam vékony. a kedvesemé is...
de szerencsére szőr nem csak a fejtetőn nő  :borz1:  :crazy:

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #248 Dátum: 2011. Február 10. - 15:53:40 »
Nekem a legkönnyebb a kislánykám hajkeféjéből csórni – de nem járok jól vele. Olyan kis vékony tündér-aranyhaj, hogy alig ad hajszálteszt-sikerélményt. Ami azt viszi, az már mindent visz...

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #249 Dátum: 2011. Február 10. - 17:08:15 »
Nagyon szépen teljesített,

Vidak , örülök, hogy a kivétel erősíti a szabályt alapon, neked is hasonló a véleményed. Nyilván attól is függött, te, illetve én, hogyan végeztem a hajszál tesztet, a már fenntebb említett hajszál minőségről ne is beszéljünk..... van nálam egy másik orosz, amivel szintén több kört futottam már, és most jutottam el oda, hogy megborotválkozom vele, mert a saját ( ez fontos!) hajszáltesztem nem üti meg, de lehet, a vosztokhoz hasonlóan, mégis komfortos borotválkozási élményt fog adni  ;)   :borotva:   ???   :sör:

nyilván ilyenkor mindig a 7/8 monopolt, és a 7/8 Henckels friodurt veszem alapnak, mert azokon csak ráengedem  óvatosan a hajszálat, és nem elpattan, csak átessik a túl oldalon...


Salmo

"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #250 Dátum: 2011. Február 10. - 19:03:01 »
Elárulok egy műhelytitkot: én mellkasról szoktam 'hajszálat' szerezni: egyrészt onnan könnyebb, másrészt meg onnan kevésbé hiányzik  ;D

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #251 Dátum: 2011. Február 10. - 19:33:02 »
Még egy szösszenet a hajszáltesztről aztán eldugulok...

Még anno, mikor először jártam a "Mesternél" (gy.k.: Flasi Mesternél), és elbeszélgettünk, ő taglalta, hogy a hajszáltesztet mindig női, nem festett hajszállal illik végezni, és akkor jó, ha a kés nem elvágja, vagy tollazza a hajszálat, hanem elpattintja...
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #252 Dátum: 2011. Február 10. - 22:11:44 »
Köszönjük Salmo, ez valamilyen formában mehetne a szakzsargon topicba is.

Szia Imi !

Ezt nem én írtam, de általában ezt veszik alapul hajszáltesztnél ( HHT = hanging hair test)

Lehet, hogy te már olvastad, de talán jó lesz másnak is....

HHT-0 – a borotválós: A hajszálat el lehet borotválni abban a pontban ahol megfogtuk ( két ujjunk közé csíptük) Ez szigorúan véve, nem igazi HHT, de ez talán már van olyan éles, hogy ezzel az éllel képesek leszünk megborotválkozni. [az összes többi próbálkozásnál a hajszál, és az él között kell lenni legalább fél hüvelyknek 1.25 cm….  ;)  ]
HHT-1 – a hegedűs: A hajszálat az él nem vágja el, csak "játszik hegedűn". Ez annak köszönhető, hogy a caticula zsindelyét elkapta az él, de nem elég éles, hogy át, illetve belevágjon. A full hollow ground-os borotvánál, egy halk csengő hangot lehet hallani. ( tényleg)
HHT-2 – a hasító: Ha ráhúzod az élre, az él elkapja a hajszálat, és hosszirányú szakadások/vágások keletkeznek .
HHT-3 – a megfogó, és pattintó: Ha ráhúzod az élre, az egy kicsit, megfogja a hajszálat, és elpattintva elvágja. A levágott rész elugrik/ elpattan.
HHT-4 – a pattintó: Az elvágáskor már nem érzel ellenállást a hajszál, és az él között, azonnal elvágja ahogyan hozzá ér, de még mindig elugrik/elpattan.
HHT-5 – a csendes szeletelő: A hajszál átesik csendesen a túloldalon, amint hozzáér az élhez.


Salmo trutta fario

God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #253 Dátum: 2011. Február 10. - 22:24:20 »
Húba... Csak mint „nyelvi” embernek, felvillant előttem egy ilyen hozzászólás:

Mai borotválkozásom:
B&S FHG STR8 HHT-4 WTG XTG ATG BBS


Jajj...   :fetreng:

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #254 Dátum: 2011. Február 10. - 22:35:28 »
 :fetreng: AAK

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici