Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 1595720 alkalommal)

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18810 Dátum: 2017. Június 23. - 08:33:16 »
Affene. A szantalos cinke szappan egy 2014-bol ottragadt blogspot.hu oldalon volt, mara nincs a kinalatban. :(
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18811 Dátum: 2017. Június 23. - 09:15:43 »
Semogue sorte
Cinke Dark (szemetseg, hogy mindig ahhoz a szappanhoz kezdek vonzodni, amibol mar csak par borotvalkozasra van eleg)
Fatip Wenghe OC, Feather#6
TOBS Bay Rum (utana sajat hasonlo illatu Bay Rum tusfurdos tusolas)
Illatorgia.

BTW kiprobalta mar valaki a szantal Cinke szappant? Uj illat? Nem tudom hogy nem tunt fel eddig. Az erdekelne, hogy illatilag merre jar a Proraso-Harris vonal szantal illatahoz voszonyitva.

Mivan? Mivan? Mivan?
Saját tusfürdő? Vagy saját Bay Rum? Vagy hogy?
Borotválkozás UTÁN tusolás?

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18812 Dátum: 2017. Június 23. - 10:03:35 »
Borotvalkozas utan szoktam tusolni, sose jott be az, hogy majd a zuhany alatt puhitom az arcom, egyszeruen nincs ra szuksegem.
A sajat tusfurdo csalas. Ez az eresztes most illatmentes Balea tusfurdobol keszult ket verzioban. Az egyikbe szantal es szegfuszeg olajak kerultek, a masikba etkezesi rumaroma, fahej, szegfuszeg es mandarin olajak. Ez utobbi elsore megtevesztoen Bay Rum illatu lett, bar kozeptavon a boromon szegfuszeg illata hangsulyosabba valik, majd az is eltunik eleg hamar. De hatalmas elmeny hasznalni.
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18813 Dátum: 2017. Június 23. - 10:18:09 »

 :offtopik: Jo, a nagyon szeretnenk osszelegozni egy valodi sajat szappan alapot, es abbol kulonbozo illatu tusfurdoket kihozni. (Egy szappankeszitesrol szolo konyvunk mar van.) Es persze ugyanezt borotvaszappannal is.
Deviszontazonban 450 volt a DM-ben egy 250 ml-es illatmentes tusfurdo, azt ketfele dobva ez most az elso kiserlet, csak a szinten ott kaphato szantal olaj, es az abbol kevert cucc illata hogy is mondjam, nem nagyon hasonlit a Proraso vagy a D.R. Harris szantal illatara. A rumos verzio sokkal inkabb bejott, a flakonba beleszagolva erosen hasonlit a TOBS Bay Rum AS-enek az illatara. Na azota lattam hasonlo illatmentes tusfurdot az Aldiban, 500 ml 490-ert, azzal teszek egy ujabb probat a hetvegen.
Egyebkent a szantal es szegfuszeg olajak allatira feldobtak a szinten DM-es 1000 Ft-os, onmagaban nem tul illatos szakallolajat is, csak azt nem nagyon merem pre-olajnak hasznalni, mert felek, hogy tonkreteszi a pamacsaimat, mert valoszinuleg nem tudom olyan jol kimosni, mint a szappant. Ezzel nincs tapasztalatotok?
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18814 Dátum: 2017. Június 23. - 11:40:06 »
Folyékony tusfürdőt vagy szappant sokkal nehezebb készíteni, mint szilárdat. Szóval, a szappankészítő könyvben valószínűleg nem lesz folyékony recept.

A szantál illóolaj az egyik legdrágább illóolaj. Lehet kapni 500Ft-ért is és 5000-ért is. Meglepődnék, ha az 500-as igazi lenne. Nem tudom, a DM-es szantál olaj mennyibe került, de lehet, hogy más kategória, mint a Dr Harris által használt.

Mondjuk nekem a TOBS krémem is szantálos elvben, de szerintem marhára nem az a nemes, fás illata van.


Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18815 Dátum: 2017. Június 23. - 11:41:28 »
Ja, és ne hidd el, ha valahol azt látod, hogy lereszelve a szilárd szappant és vízzel összekeverve jó tusfürdőt kapsz. Egy nyákos, undi trutyi lesz belőle.

Nem elérhető Gab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 252
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18816 Dátum: 2017. Június 23. - 11:41:44 »
Kizárólag az egyik pamacsomat vettem elő az utóbbi években  akkor amikor pre olajat is használtam (általában ez 3-4 cseppnyi mennyiség volt, szóval nem sok) . Bennem is volt egyébként egy kis „félelem” attól h tönkreteszi a pamacsot az olaj.

Ez egy kisebb borz pamacs, ebben a videómban szerepelt https://www.youtube.com/watch?v=yXyPLp9x1tI. Több éve használom így pre olajjal együtt de az ég világon semmi baja nem lett.

Igaz, időszakosan megtisztogatom ecetes vízben, samponnal… Mint ahogy a többi pamacsomat is.

Nem elérhető Gab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 252
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18817 Dátum: 2017. Június 23. - 11:54:53 »
Szantál olajam van otthon, asszem indiai, régebben vettem. Sztem inkább az alsó tercilisben volt az árat tekintve  :) Abszolút nem azt az illatot adja mint mondjuk egy DR Harris vagy egy TOBS szantál… igaz a TOBS-ban sok minden van ahogy látom  https://www.fragrantica.com/perfume/Taylor-of-Old-Bond-Street/Sandalwood-24260.html

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18818 Dátum: 2017. Június 23. - 12:12:10 »
Az olaj miért tenné tönkre a pamacsot, azzal kenitek fel?
Alapból a szappan bevonja a pamacs szálait, így az olajos arcbőrrel minimálisan (sem) érintkezik a szőr.
Illetve gondolj bele, mi különbség van pl. a hajad és egy pamacsköteg között?

A Nivea kondicionáló sampon mindent kiszed egyébként, én festőecsetek karbantartsához használom.

Üdv

Á

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1491
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18819 Dátum: 2017. Június 23. - 12:27:14 »
Az olaj miért tenné tönkre a pamacsot, azzal kenitek fel?
Alapból a szappan bevonja a pamacs szálait, így az olajos arcbőrrel minimálisan (sem) érintkezik a szőr.
Illetve gondolj bele, mi különbség van pl. a hajad és egy pamacsköteg között?

A Nivea kondicionáló sampon mindent kiszed egyébként, én festőecsetek karbantartsához használom.

Üdv

Á
Pont ez jutott eszembe.
Másrészt, mennyi olajmaradvány lehet egy szappanban? Nem 0, az biztos. Plusz a bőröd zsiradéka. Ehhez jön két csepp plusz olaj...
Gillette Tech 1951

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18820 Dátum: 2017. Június 23. - 13:40:06 »
Ja, és ne hidd el, ha valahol azt látod, hogy lereszelve a szilárd szappant és vízzel összekeverve jó tusfürdőt kapsz. Egy nyákos, undi trutyi lesz belőle.
Probaltuk azt is, ennyire nem volt rossz, de az illatmentesnek hirdetett szappan illata minden illoolaj illatot elnyomott. Az illatmentes tusfurdo tenylegillatmentes volt, de a szantalos-szegfuszeges verzioban valamelyik olaj hatasara nagyon folyos lett a vegeredmeny, a rumos mandarinos verzio megtartotta a viszkozitasat.
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18821 Dátum: 2017. Június 23. - 13:43:01 »
Pont ez jutott eszembe.
Másrészt, mennyi olajmaradvány lehet egy szappanban? Nem 0, az biztos. Plusz a bőröd zsiradéka. Ehhez jön két csepp plusz olaj...


Az olaj miért tenné tönkre a pamacsot, azzal kenitek fel?
Alapból a szappan bevonja a pamacs szálait, így az olajos arcbőrrel minimálisan (sem) érintkezik a szőr.
Illetve gondolj bele, mi különbség van pl. a hajad és egy pamacsköteg között?
A Nivea kondicionáló sampon mindent kiszed egyébként, én festőecsetek karbantartsához használom.
Üdv
Á


Kizárólag az egyik pamacsomat vettem elő az utóbbi években  akkor amikor pre olajat is használtam (általában ez 3-4 cseppnyi mennyiség volt, szóval nem sok) . Bennem is volt egyébként egy kis „félelem” attól h tönkreteszi a pamacsot az olaj.
Ez egy kisebb borz pamacs, ebben a videómban szerepelt https://www.youtube.com/watch?v=yXyPLp9x1tI. Több éve használom így pre olajjal együtt de az ég világon semmi baja nem lett.
Igaz, időszakosan megtisztogatom ecetes vízben, samponnal… Mint ahogy a többi pamacsomat is.


Jovanna, foldbe dongoltok az erveitekkel. :) Akkor nem fogom vissza magam, max idonkent johet a samponos apolas.
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető Revesz

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 48
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18822 Dátum: 2017. Június 23. - 14:55:44 »
Mai borotválkozás:

-Mühle r41
-Semogue 830
-Nivea borotvakrém
-Razorock Mudder Focker

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18823 Dátum: 2017. Június 24. - 09:00:44 »
Hétvégi borotva parti Angol stílusban, a'la sandalwood.
TOBS sandalwood after shave
Sandalwood borotvaszappan
Kent Infinity szinti pamacs
TOBS sandalwood cologne
A kakukktojás a Mühle R89
Három kör tálban habosítva
Eredmény 10/10

Nem elérhető Gab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 252
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #18824 Dátum: 2017. Június 25. - 18:35:07 »
Új videó

Myrsol borotvaszappan és aftershave

<a href="https://www.youtube.com/watch?v=45yOwJabChw" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=45yOwJabChw</a>

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici