Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 1588837 alkalommal)

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #255 Dátum: 2011. Február 13. - 23:29:30 »
Vas: ed-féle Gillette Travel Tech
penge: Kai
szappan: Madame Scodioli Ill Repute (még1x köszönöm, ed!  :sör:)
bögre: fületlen Landzeit-bögre

A madámmal meg kellett küzdenem, hogy habot csiholjak belőle, de másodszorra sikerült tisztességes eredményt elérni, az első körben születő vizes trutymák helyett jó tartású kiadós anyag lett. Az illata fergeteges, azt hiszem máris beleszerettem a 'cégbe'. Ahogy a minizsilettbe is, iszonyat jól lehet érezni minden apró mozdulatot, szinte minden elvágott szőrszálat :D

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (SicTransit - 2011.02.13)
« Válasz #256 Dátum: 2011. Február 14. - 11:52:49 »
Tegnapi nappal megkezdtem a Feather tartóstesztet.

  • Előtte: Forró víz, Cremor aquosus
  • Tálka:Arcon habosítás  :borz2:
  • Pamacs: HJM borz
  • Krém: Palmolive Sensitive
  • Borotva: Lord L5
  • Penge: Feather Hi Stainless Platinum@1
  • Módszer: WTG majd ATG
  • Utána: Geo. F. Trumper West Indian Extract of Limes Skin Food
  • Eredmény, elégedettségfaktor: 10/10

Jó kis penge szó se róla, nekem elsőre a Lord Super Chrome-mal van egy szinten, kíváncsiszkeptikus vagyok, hogy a tartósteszt alapján ráver -e annyit, hogy érdemes legyen ezt választani.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető barsa

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 53
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #257 Dátum: 2011. Február 15. - 21:29:59 »
Ez volt az első DE borotválkozásom  :)

Adva volt az újonnan érkezett Futur, ehhez érkezett egy Merkur penge, ajándékképpen 10 db Wilkinson penge, illetve vettem Feather pengét. A Wilkinson pengék indiai Gillette gyártmányúak, rövid netes keresgélés után ezeket a pengéket gyorsan betettem a fiók legtávolabbi zugába. A Merkur pengéről olvastam hideget-meleget, így az is parkolópályára került. Így egy Feathert töltöttem be, majd 2. fokozatra állítottam a borotvát.

A Futur + Feather párossal szemben egy elszánt arc, kétnapos, de erős borosta, érzékeny nyak állt.  :borosta:

Előtte: Zuhany (közben a tálka és a pamacs forró vízben)
           előkészítve Proraso pre/after krém, de félretolva (keménység, hah  :))
Tálka: kőmozsár
Pamacs: HJM borz
Krém: Trumper Almond (sample)
Borotva: Merkur Futur 2. fokozat
Penge: Feather Hi Stainless Platinum@1
Módszer: szőrmentén, keresztbe, majd vérfürdőbe torkolva visszafelé (macsóság  :))
Utána: vérzéscsillapítás a fiókban talált Topsó fantázianevű rudacskával (igeen, tűűröm a fájdalmat  :crazy:)
           Proraso krém (mennyei, csodás, bársonyos ellazító kényeztetés, a nyakam hálául abbahagyja a megtorlást)
Eredmény, elégedettségfaktor: 10/8

Tapasztalat: Kissé furcsa volt a nehéz Futur a könnyű reluxás Gillette után, illetve arra is figyelnem kellett, hogy másként használjam, mint a reluxát. A Feather eszméletlenül éles, hiába olvastam róla, ezt érezni kell!

A hab jól sikerült, büszke voltam, hogy abból a csepp adagból, milyen szép habot vertem fel, a mandula illata érdekes volt, de nem túl erős vagy zavaró.

A harmadik kört nem kellett volna erőltetnem, de most már mindegy.... :)

A végeredmény: soha nem tapasztalt sima arcbőr. Tetszik a dolog, élveztem minden pillanatát (na jó, majdnem minden pillanatát), szóval egy újabb fővel gyarapodott a hagyományos borotválkozás tábora. :borz2:

Elnézést kérek a túl hosszúra nyúlt bejegyzésért, még csak annyit, hogy hálás köszönetem a borotvafórum közösségének. A ti tapasztalataitok nélkül nem sikerült volna, sem az eszközök és hozzávalók beszerzése, sem a hátatfordítás a fogyasztói borotválkozásnak.  :buek:

Üdv

FBP

  • Vendég
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #258 Dátum: 2011. Február 15. - 22:03:18 »
A ti tapasztalataitok nélkül nem sikerült volna, sem az eszközök és hozzávalók beszerzése, sem a hátatfordítás a fogyasztói borotválkozásnak.  :buek:
Szerintem a DE borotvával való borotválkozás is pontosan ugyanúgy fogyasztói, mint egy modern sokpengés használata. Csak attól, hogy nagyapáinkat még láthattuk DE borotvákkal borotválkozni, attól az még nem maga a tiszta naturalizmus. Ha belegondolsz, a szép kis állítható fejű kalapácsnyeleddel semmire nem mennél, ha a gyártósorok nem fosnák magukból az eldobható pengéket (a kovácsk ilyet nem készítenek neked). Az már részletkérdés, hogy ez egy darab fémlapka, vagy sok kisebb fémlaka műanyag keretben...

Nem elérhető barsa

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 53
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #259 Dátum: 2011. Február 15. - 22:04:47 »
A ti tapasztalataitok nélkül nem sikerült volna, sem az eszközök és hozzávalók beszerzése, sem a hátatfordítás a fogyasztói borotválkozásnak.  :buek:
Szerintem a DE borotvával való borotválkozás is pontosan ugyanúgy fogyasztói, mint egy modern sokpengés használata. Csak attól, hogy nagyapáinkat még láthattuk DE borotvákkal borotválkozni, attól az még nem maga a tiszta naturalizmus. Ha belegondolsz, a szép kis állítható fejű kalapácsnyeleddel semmire nem mennél, ha a gyártósorok nem fosnák magukból az eldobható pengéket (a kovácsk ilyet nem készítenek neked). Az már részletkérdés, hogy ez egy darab fémlapka, vagy sok kisebb fémlaka műanyag keretben...

Igaz-igaz, ez csak egy leegyszerűsített, nem túl szerencsés kifejezés  :)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #260 Dátum: 2011. Február 15. - 22:38:00 »
Szerintem a DE borotvával való borotválkozás is pontosan ugyanúgy fogyasztói, mint egy modern sokpengés használata. Csak attól, hogy nagyapáinkat még láthattuk DE borotvákkal borotválkozni, attól az még nem maga a tiszta naturalizmus. Ha belegondolsz, a szép kis állítható fejű kalapácsnyeleddel semmire nem mennél, ha a gyártósorok nem fosnák magukból az eldobható pengéket (a kovácsk ilyet nem készítenek neked). Az már részletkérdés, hogy ez egy darab fémlapka, vagy sok kisebb fémlaka műanyag keretben...

Hát ugye, attól függ, mit értünk fogyasztói alatt.
Ha azt, hogy nem ingyen osztogatják, azaz pénzt adunk érte, akkor fogyasztói.
Ha azt, hogy reklámok tömege által támogatva, rövid termékciklusokkal és folyamatos „fejlesztéssel” akarnak nekünk bármilyen marketingterméket eladni, akkor meg nem.
Én legalábbis nem nagyon emlékszem DE-penge reklámokra az utóbbi harminc évben...
Szóval szerintem nem részletkérdés, hogy az egy darab fémlapka, vagy sok kisebb fémlaka műanyag keretben, nagyon nem. Egész más van a kettő mögött.

Mások szerint?

Nem elérhető Lajos The Silent

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 113
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #261 Dátum: 2011. Február 15. - 23:32:22 »
Ma én is megborotválkoztam (az előző alig 24 órával azelőtt volt, ami nálam nagyon ritka), de viszonylag rövid volt a borostám. Ki szerettem volna próbálni,a napi "rutint", így hát belekezdtem. Sok dolog változott a szokásoshoz képest:

DE: Slim Twist
Penge: Lord kék-fehér dobozos, második használat
Szappan: Speick rúd, arcon habosítva
Pamacs: az új kis borzom

Zuhany után, egyéb előkészületek nélkül! Bátor voltam és CSAK SZŐRREL SZEMBEN HÚZTAM 2 KÖRBEN!!! Ennek ellenére semmi irritáció, pirosodás, vérzés! Eredmény 10/10

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #262 Dátum: 2011. Február 16. - 00:03:23 »
Ma én is megborotválkoztam (az előző alig 24 órával azelőtt volt, ami nálam nagyon ritka), de viszonylag rövid volt a borostám. Ki szerettem volna próbálni,a napi "rutint", így hát belekezdtem. Sok dolog változott a szokásoshoz képest:

DE: Slim Twist
Penge: Lord kék-fehér dobozos, második használat
Szappan: Speick rúd, arcon habosítva
Pamacs: az új kis borzom

Zuhany után, egyéb előkészületek nélkül! Bátor voltam és CSAK SZŐRREL SZEMBEN HÚZTAM 2 KÖRBEN!!! Ennek ellenére semmi irritáció, pirosodás, vérzés! Eredmény 10/10

IRONMAN!

A te bőröd akkor olyan mint nekem a gyógyszerem előtt volt. Totál lazán megborotválkoztam annó ATG Mach3-al szárazon, minden irritáció nélkül. A hideg futkos a hátamon ha így visszagondolok rá.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

phoobo

  • Vendég
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #263 Dátum: 2011. Február 16. - 12:49:58 »
Nem volt, de mindjárt lesz:

7/8 "Defender" borotva (német elkészítésü, de Philadelphiá-ban forgalmazott acél, full hollow, 1904-ig létezett a cég)
Trumper's sandalwood soap

Jó lesz, tudom, mert kedvenc pengém, sose hagyott cserben, föleg most, hogy 16000-es Shapton van a házban.

üdv az i. kerületböl
« Utoljára szerkesztve: 2011. Február 16. - 15:56:32 írta phoobo »

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #264 Dátum: 2011. Február 16. - 13:47:31 »
Szerintem a DE borotvával való borotválkozás is pontosan ugyanúgy fogyasztói, mint egy modern sokpengés használata. Csak attól, hogy nagyapáinkat még láthattuk DE borotvákkal borotválkozni, attól az még nem maga a tiszta naturalizmus. Ha belegondolsz, a szép kis állítható fejű kalapácsnyeleddel semmire nem mennél, ha a gyártósorok nem fosnák magukból az eldobható pengéket (a kovácsk ilyet nem készítenek neked). Az már részletkérdés, hogy ez egy darab fémlapka, vagy sok kisebb fémlaka műanyag keretben...

Hát ugye, attól függ, mit értünk fogyasztói alatt.
Ha azt, hogy nem ingyen osztogatják, azaz pénzt adunk érte, akkor fogyasztói.
Ha azt, hogy reklámok tömege által támogatva, rövid termékciklusokkal és folyamatos „fejlesztéssel” akarnak nekünk bármilyen marketingterméket eladni, akkor meg nem.
Én legalábbis nem nagyon emlékszem DE-penge reklámokra az utóbbi harminc évben...
Szóval szerintem nem részletkérdés, hogy az egy darab fémlapka, vagy sok kisebb fémlaka műanyag keretben, nagyon nem. Egész más van a kettő mögött.

Mások szerint?

Szerintem teljesen mindegy, hogy milyen irányból van a kérdés megközelítve, de az ellenérv pont az lenne, hogy ha szeretnél venni egy műanyagkeretbe ágyazott fémlapkát ( nem több darab csak egy) akkor azt hol tudnád megtenni? Nagyjából nem sok helyen! ( Létezik egypengés eldobható, nekünk is van, de az még ritkább, mint a DE)

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #265 Dátum: 2011. Február 16. - 15:42:48 »
Szerintem adott vala a borotva, amit nem kell eldobni. 50 év használat után sem. Vannak a pengék: sörösdobozban összegyűjtve, nem sok vizet zavar. Egy jó pamacs sokáig elég. Hab: van belőle sok természetes kozmetikum. Ha végignézem a sort, akkor számomra nem kérdés, hogy fogyasztói társadalmat elégít ki ez is. Szerintem a hangsúly ott van, hogy sokkal kevésbé tud megerőltető lenni mind a pénztárcára, mind a természetre. A sok kicsi pedig sokra megy :)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #266 Dátum: 2011. Február 16. - 16:05:29 »
Persze, hisz mondom, minden fogyasztói, de ott azért bőven vannak fokozatok, és nem is mindegy, mit értünk fogyasztóin.
A DE borotválkozás mindenképpen tágabb teret és nagy szabadságot nyújtó műfaj, nem érvényesek rá a marketing és a kereskedelem trükkös, kényszerűséget hozó szabályai. Nagy a kompatibilitás, nem szűk a rendszer, nincs reklámnyomás, mint az eldobhatók meg a patronosok piacán.
Én így értem.

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #267 Dátum: 2011. Február 16. - 16:22:26 »
Persze, hisz mondom, minden fogyasztói, de ott azért bőven vannak fokozatok, és nem is mindegy, mit értünk fogyasztóin.
A DE borotválkozás mindenképpen tágabb teret és nagy szabadságot nyújtó műfaj, nem érvényesek rá a marketing és a kereskedelem trükkös, kényszerűséget hozó szabályai. Nagy a kompatibilitás, nem szűk a rendszer, nincs reklámnyomás, mint az eldobhatók meg a patronosok piacán.
Én így értem.
:sör:

Nem elérhető gret

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 44
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #268 Dátum: 2011. Február 16. - 16:51:24 »
Hát nem reggeli, de mostanra sikerült:)

Pamacs: HJM sertés
Szappan: wilkinson tégelyes
Borotva: Sheffieldi Myson sly-tól
Módszer: kevert? Igyekeztem WTG és ATG csinálni, de az állal gondok vannak még
Utána:Adidas team force after-shave + gyógyszertári vérzéscsillapító
Fenőszíj: Timor Solingen velosolex kollégától

eredmény: tetszik^^ Egy órát tuti elszöszmötöltem vele
"...Ha egy ifjút megtanítasz a beretválkozásra és arra, hogy beretvaszerszámát jó rendben tartsa, ezzel jobban előmozdítod élete boldogságát, mintha ezer aranyat adnál neki." Franklin

Nem elérhető barsa

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 53
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #269 Dátum: 2011. Február 16. - 18:59:54 »
Persze, hisz mondom, minden fogyasztói, de ott azért bőven vannak fokozatok, és nem is mindegy, mit értünk fogyasztóin.
A DE borotválkozás mindenképpen tágabb teret és nagy szabadságot nyújtó műfaj, nem érvényesek rá a marketing és a kereskedelem trükkös, kényszerűséget hozó szabályai. Nagy a kompatibilitás, nem szűk a rendszer, nincs reklámnyomás, mint az eldobhatók meg a patronosok piacán.
Én így értem.

Egyetértek. Úgy vélem, hogy mindenkinél van valami "hátsó szándék" abban, hogy felváltja a nyugodt, megszokott patronos világot akár a DE, akár a borotvakés macerásabb világával. Nálam ez egy halovány elhatárolódás attól a fogyasztói szemlélettől, ahol a Minőség, az Alkotás, az Érték háttérbe szorult a profit előtt, mert igenis egy minőségi DE borotva, és különösen egy borotvakés az előbb említett "szentháromság" apró szobrai a szememben.

Manapság nagyon sok cselekedetünk, a célszerűség és az időhiány szorításában elveszíti azt a rítus, szertartás jelleget, amelyek tartalmat és harmóniát adnak. Más elkészíteni seperc alatt egy filteres teát és más egy goung fu cha, vagy egy zen tea szertartás. Talán nem véletlen, hogy a keleti kultúrákban nagy jelentőséget tulajdonítanak a leghétköznapi tevékenységek szertartásainak....

Nem is húznám tovább, mert ez már már nagyon OFF ettől a topiktól.  :borotva:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici