Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 1588220 alkalommal)

Nem elérhető ZsoltGal001

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19470 Dátum: 2017. December 12. - 17:14:27 »
Bland matt szervírozó tál alternatív felhasználása.

Nem elérhető ultra

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 534
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19471 Dátum: 2017. December 13. - 16:36:16 »
Kieg.: ha jól informált vagyok, az AS illatát erről a parfümről koppintották ;)

Pontosan , az YSL Rive Gauche ihlette es kitunore sikerult.

Nem elérhető ultra

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 534
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19472 Dátum: 2017. December 13. - 16:58:39 »

Erről a vasról írnál? Mármint a PAL-ról. Mennyiben másabb a sima Schick-nél? Illetve kihasználod-e az állíthatóságát? (Ami amúgy gap növelés kizárólag, vagy van valami szög változás is?)

Régen én is nézegettem ezeket, aztán jött a Supply, és letettem róla, mondván, hogy a PAL érzékenyebbnek tűnik mechanikailag. Szerinted?
Fasza , irtam neked meretes valaszt es sikeresen kitoroltem.

Nem elérhető ultra

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 534
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19473 Dátum: 2017. December 13. - 17:01:19 »


 Addig itt egy foto....

Nem elérhető ultra

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 534
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19474 Dátum: 2017. December 13. - 17:25:04 »

Erről a vasról írnál? Mármint a PAL-ról. Mennyiben másabb a sima Schick-nél? Illetve kihasználod-e az állíthatóságát? (Ami amúgy gap növelés kizárólag, vagy van valami szög változás is?)

Régen én is nézegettem ezeket, aztán jött a Supply, és letettem róla, mondván, hogy a PAL érzékenyebbnek tűnik mechanikailag. Szerinted?
Fasza , irtam neked meretes valaszt es sikeresen kitoroltem.

Udv, szoval azzal kezdenem amit irtam mar itt a forumon , szerintem ezeknek az SE borotvaknak az ereje a pengeben rejlik. Nekem csak az allithatoakkal vannak tapasztalataim vintage vonalon , es en mindig a max. fokozaton hasznalom oket. Allitasnal kizarolag a gap novekszik ,ez kulonosen a Schick eseteben latvanyos amin 1-8-ig vannak a fokozatok , a Pal-nal ugye ez 1-5. Mechanikailag a Supply viszi a palmat, ugye az teljes egeszeben stainless, szetkaphato ( kis rugora figyelni) , konnyen tisztithato, de ha allitani akarsz fejet kell cserelni. A masik kettonel ez pillanatok alatt megvan es annak ellenere,hogy 50-60 eves borotvakrol beszelunk a mai napig tokeletesen mukodnek. En ezeknel sem tapasztaltam mechanikai problemat de a legerzekenyebb mindenkeppen a Pal lenne. Utobbinal olvasni szerkezeti gondokrol , nekem nem volt ilyen tapasztalatom. Ha egyet kellene megtartanom en a Schick-re szavaznek , pedig a masik ketto sokkal pofasabb. Komfort , hatekonysag tekinteteben szerintem nuansznyi kulonbsegek vannak kozottuk. Meg annyit hozzatennek hogy a kinai Schick (Chick) pengenel szerintem a Connaught-os pengek sokkal jobb minoseguek ,es en 7-8 alkalom utan cserelem oket. DE pengeknel ez nalam 2 alkalom. Ha van egyeb kerdes , jelezd.


Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19475 Dátum: 2017. December 14. - 11:44:48 »
Elég régen használtam KAI pengét, de ma valahogy leesett, hogy jó lenne, így rögtön be is fogtam egyet.

- KAI penge
- L6 fej + Baili nyél
- kedvenc Maggard szinti pamacs
- vegyes "mindent bele" szappan

Érdekes a KAI, ma nagyon jól működött, de korábbi tapasztalatom alapján csak kevés készülékben volt kellemes a használata.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető hoper

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 293
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19476 Dátum: 2017. December 14. - 16:08:32 »
Szintén Lord:
-Lord l111
-Gillette Platinum
-Wilkinson szappan
-Balea coca
-Balea men vérzéscsillapító
-Axe Apollo

Túl megbocsátó ez a penge ebbe a készülékbe. Az ember szinte észre se veszi és megvágja magát. Ide a karcos agresszorok kellenek!
HP

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19477 Dátum: 2017. December 15. - 11:09:12 »
A kínai derby...

kínai 89
Derby Premium @1
kínai szinti
Derby Lux
Old Spice Original AS

Az utóbbi időben a Rockwell-R41-37C forogtak nálam, így ezúttal a megtisztogatva, jó ideje üresen várakozó kínai 89 mellett döntöttem. A slanthoz ajándékba kapott Derby Premium ment bele, aminek a tegnapról mára átcsúszó borotválkozást kellett abszolválnia a szokásosnál erősebb borostával szemben. Sikeresen meg is tette, a Derby Lux nagyszerű közreműködésével. Első benyomásra nem túl éles, rendkívül barátságos penge, ami szépen dolgozott, elégedett voltam vele. Egy kellemes borotválkozás méltó befejezése volt a nagy klasszikus AS.


Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19478 Dátum: 2017. December 15. - 12:59:59 »
aminek a tegnapról mára átcsúszó borotválkozást kellett abszolválnia a szokásosnál erősebb borostával szemben.

Tök fura, amikor ilyeneket írtok. Nekem a növekedéssel párhuzamosan puhul a borostám.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19479 Dátum: 2017. December 15. - 13:15:04 »
aminek a tegnapról mára átcsúszó borotválkozást kellett abszolválnia a szokásosnál erősebb borostával szemben.

Tök fura, amikor ilyeneket írtok. Nekem a növekedéssel párhuzamosan puhul a borostám.
Ez tényleg fura, ugyanis a szőr átmérője a tövében minden hossznál azonos (hurkatöltő elv).
Gillette Tech 1951

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19480 Dátum: 2017. December 15. - 13:28:45 »
aminek a tegnapról mára átcsúszó borotválkozást kellett abszolválnia a szokásosnál erősebb borostával szemben.

Tök fura, amikor ilyeneket írtok. Nekem a növekedéssel párhuzamosan puhul a borostám.
Ez tényleg fura, ugyanis a szőr átmérője a tövében minden hossznál azonos (hurkatöltő elv).

Nem teljesen. A szakáll ahogy szátad, csökken az átmérő, de ez év s nem pár nap.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19481 Dátum: 2017. December 15. - 14:30:33 »
nyilván nem a borosta ellenállását, keménységét értettem ezalatt ... de akkor mi az elfogadott kifejezés erre, ami nem "fura"? öregebb? hosszabb? több?

engedelmetekkel én megszokásból maradnék az erősebbnél  ;)

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19482 Dátum: 2017. December 15. - 14:49:17 »
aminek a tegnapról mára átcsúszó borotválkozást kellett abszolválnia a szokásosnál erősebb borostával szemben.

Tök fura, amikor ilyeneket írtok. Nekem a növekedéssel párhuzamosan puhul a borostám.
Ez tényleg fura, ugyanis a szőr átmérője a tövében minden hossznál azonos (hurkatöltő elv).

Nem teljesen. A szakáll ahogy szátad, csökken az átmérő, de ez év s nem pár nap.
A tövénél? Hát nyilván, van az a kor, mikor már szárad (post mortem állapot, de ott már más borotvál).
Gillette Tech 1951

Nem elérhető ultra

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 534
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19483 Dátum: 2017. December 15. - 16:44:50 »

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19484 Dátum: 2017. December 15. - 17:23:17 »

 :2thumbup:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici