Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 1595537 alkalommal)

Nem elérhető szürkesün

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 37
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #270 Dátum: 2011. Február 16. - 20:59:26 »
Előtte:zuhany
Pamacs:Reine Borsten(valami macska van a nyelén koronával)
Krém:Derby Lux
Borotva:Lord S625 Smart
Penge:Lord zöld-sárga classic
Mód:három kör
Utána:Bond Secret AS
Elégedettségi faktor:9/10
Három napos tüske volt és majdnem tökéletes volt,csak a szám szélétől 1-1 centira szimmetrikusan
egy-egy potvérzés.Növekedési iránnyal szembeni kiborotválás eredménye.
Amugy baba

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #271 Dátum: 2011. Február 16. - 23:29:26 »

Tábori borotválkozás 2.0

Ma este :

Előkészítés : szappanos arcmosás+ forró türcsi
Preshave: GFT Lime skin food
Krém: a három Amigóból az érzékenyebb
Pamacs: Omega borz
Tál : a saját kezem
Kés : Monopol 7/8
Aftershave: GFT lime skin food
Módszer: WTG, ATG

Éééééés kedves Hölgyeim, Uraim, Fiúk, hányok! Sikerült ma először minden egyéb tükör segítsége nélkül, két körben megborotválkoznom egy 11 cm átmérőjű pipere tükörben ( az 1:1 részét használtam, a nagyítós életveszélyesnek tűnt  :o  :crazy:....)

Nem mondom, hogy lehetetlen küldetés, de csak biztos kezű, és/vagy gyakorlott késes borotválkozóknak javaslom, mert bizony voltak részek az arcomon, amiket a tükör, és/vagy az arcom mérete miatt nem láttam, így "vakon" borotváltam meg.

A fentiek ellenére, egy egész pici pontvérzést leszámítva, tökéletesen sikerült 10/10-es elégedettségi faktorral.


reofil


u.i.: ma megerősödött bennem az elhatározás, hogy az extrém vasalás mintájára egy új, szerintem nem kevésbé érdekes sportág meghonosításába fogok, ami nem lesz más mint az extrém borotválkozás....
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #272 Dátum: 2011. Február 16. - 23:39:31 »
Ombre, milyen volt az Amigo?
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #273 Dátum: 2011. Február 17. - 09:45:23 »
Ombre, milyen volt az Amigo?

Olyan brutál mennyiségű habot adott, egy borsó szemnyi krém, hogy egy komplett börtön cellát meg lehetett volna borotválni vele ( a börtön nem vicc, biztos forrásból tudom, hogy azon kevés borotválkozási termék az amigó, amit be engednek az itthoni börtönökbe, mert műanyag a tubusa....  :o  :o  :borotva: mert ott ugye minden fegyver  )

Az illata számomra, a nem meghatározható, és a jellegtelen közötti széles pusztaságon terül el.....

Viszont jól ken/síkosít, nem csípett egyik körben sem.

170 Ft-ért a low cost rajongók sztárja lehet  ;)   ;)   :fetreng:   :sör:


reofil
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #274 Dátum: 2011. Február 17. - 14:33:15 »
Én asszem valami kék színűt használok az Amigóból, annak jó kis retró illata van. Ár/érték arányban verhetetlen, és abszolút értékben is teljesen jó. Lazán veri a legtöbb krémet és szappant használhatóság terén.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető gret

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 44
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #275 Dátum: 2011. Február 17. - 22:22:18 »
Hol lehet egyébként Amigot kapni?
"...Ha egy ifjút megtanítasz a beretválkozásra és arra, hogy beretvaszerszámát jó rendben tartsa, ezzel jobban előmozdítod élete boldogságát, mintha ezer aranyat adnál neki." Franklin

Nem elérhető Csubakka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 125
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #276 Dátum: 2011. Február 17. - 23:17:53 »
100 ft-os boltokban inkább,mint a Neroliban ;D ;D
A Marsból csináljunk Földet, a Földből meg Marsot...

Nem elérhető poe

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 74
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #277 Dátum: 2011. Február 17. - 23:28:09 »
Szóval szerintem nem részletkérdés, hogy az egy darab fémlapka, vagy sok kisebb fémlaka műanyag keretben, nagyon nem. Egész más van a kettő mögött.

Mások szerint?
Szerintem sem. Ad valami pluszt, amit a reluxák nem. Nekem azokkal nyűg volt a borotválkozás, ami erősen közrejátszott abban, hogy hosszú évekre teljesen meghagytam a szakállam. Manapság jókedvvel látok neki a beretválkozásnak, rituálé lett belőle, megnyugtat, kikapcsol. Élvezem a krémek próbálgatását, a hab felverését, a pamacsot az arcomon stb. Borotvakést még nem használtam, de szerintem a DE közelebb áll hozzá, mint a modern eldobhatósakhoz. Jó néha lelassulni a mai felpörgött világban.  :crazy:
Quoth the raven, `Nevermore.'

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #278 Dátum: 2011. Február 18. - 07:15:42 »
Tegnap este:

Előtte: Forró fürdő illóolajokkal (levendula, szantál, rozmaring, menta) szigorúan terápiás célzattal kb. 30 perc
Pre: Ezután nem kellett... ;D
Pamacs: Zenith gyesznyó
Tál: füles kerámia edény, valahonnan a padlásról...
Szappan: De Vergulde Hand Hollandiából (Köszi Gesa...)
Kés: Stehlo 6/8
Fenő: Balza lap (csak ezzel fentem, bőr nélkül, így is tökéletes volt az él)
Mószer: WTG,XTG
After: Pitralon Polar aus Österreich
Érzés: 9/10 (a legutóbbi borotválkozásnál DE-t használtam, és evégett sikerült most egy kezdődő benőtt szőrszál bumszlijának tetejét lekapni)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #279 Dátum: 2011. Február 18. - 11:46:19 »
Előtte: Forró fürdő
Pamacs: Golddachs borz
Tál: kerámia edény
Krém: GFT szantál
Borotva: Gillette Tech
Penge: Lord SC
Mószer: mindhárom
After: GFT szantál skinfood
Érzés: 9/10

Először használtam GFT termékeket, egyszerűen kiválóak. A hab legelőször nekem sem sikeredett, másodszorra azonban igen. Sőt, nagyon igen. A szantál illat valami zseniális, egyszerűen beleszerettem. Skinfood: nincs kirobbanó érzés az arcon, úgy érzem h alig nyugtat, cserébe hihetetlenül kevés elég és szintén nagyon finom illatú.
Másodszor: egy balesetnek következtében (ti.: az előző borotválkozás közben beszélgettem és marhára félrevágtam a szakállam) leszedtem a szakállam, 5 éve először, így újdonság volt az áll és közvetlen környékének borotválása.
Harmadszor: pisztrángos urunknak üzenem, én mindig (ti.: nincs kész a fürdő) egy 13 cm-es tükörben borotválkozom :)

FBP

  • Vendég
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #280 Dátum: 2011. Február 18. - 15:34:05 »
Már kaptam itt mindenfélét Tőletek azért, mert csak rosszat írtam a Trumper termékeiről. Ezen felbuzdulva (miszerint feltehetően velem van valami gáz, ha mások szerint meg k.jó) tovább próbálkoztam. Néhány napja szereztem egy Lime szappant, ami jó habot ad...az illata sem rossz, de szerintem citrusféléket messziről sem látott. Ezze úgy vagyok, hogy míg a Proraso mentolosságának megúnásához 2 hét kellett, a Trumper Lime szappanhoz 3 nap.
Vettem egy Skin Food mintát is, mert nagyon ajánlottátok többen, hogy vizesen felkenve a tuti. Hát, sehogy nem az, se vizesen, se szárazon, sőt, olyan piros lett tőle a pofám (és fájt is) hogy 3 perc után lemostam és jöhetet a jól bevált Weleda, ami 1 perc után meghozta az enyhülést.
Próbálkoztam a parfűmök területén is, a Neroliban végigszaglásztam a fele cuccot...másik feléből mintát kértem. Összbenyomás: semmi kiemelkedő nem volt, kb. olyan szintet ütnek meg, mint bármely olcsó szintetikus átleg cucc. Ma reggel a Marlborough mintával tettem egy próbát. Az illata ennek nem annyira rossz, de ennek is van egy olyan mellékillata, ami az olcső kölnikre jellemző. Tartósságra nagybüdös 1-est adnék...kb. 5 perc után majdnem teljesen eltűnt, kora du-ra meg se híre, se hamva. Van egy Taylor szantálom, ami szinte egész nap tud illatozni.
Szóval a Trumper nálam LEvizsgázott. Most van néhány cuccom tőlük...akinek van cserélnivalója és Trumper rajongó, keressen meg!  :sör:

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #281 Dátum: 2011. Február 18. - 15:40:22 »
FBP, semmi gond, engem sokan azért néznek hülyének, mert nem értékelem megfelelően magas szinten (vö. rühellem) a BMW X-eket. Ez van.  ;)

FBP

  • Vendég
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #282 Dátum: 2011. Február 18. - 15:51:41 »
FBP, semmi gond, engem sokan azért néznek hülyének, mert nem értékelem megfelelően magas szinten (vö. rühellem) a BMW X-eket. Ez van.  ;)
Semmi ellenérzés, sőt, direkt megpróbáltam sznob lenni  ;D de ami nem megy, ne erőltessük  :sör:
Mert van jó, ami olcsó, de az, hogy a k.drága ne legyen jó...azt azért nem vártam.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #283 Dátum: 2011. Február 18. - 16:44:42 »
FBP, semmi gond, engem sokan azért néznek hülyének, mert nem értékelem megfelelően magas szinten (vö. rühellem) a BMW X-eket. Ez van.  ;)
Semmi ellenérzés, sőt, direkt megpróbáltam sznob lenni  ;D de ami nem megy, ne erőltessük  :sör:
Mert van jó, ami olcsó, de az, hogy a k.drága ne legyen jó...azt azért nem vártam.

FBP, ha van szantálos trumper cuccod, arra vevő vagyok. Az jöhet bármikor. Örülök, hogy a Taylor egész nap illatozik!  ;D Nekem viszont az nem jött be. Tudod, kinek a pap, kinek a papné...
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (SicTransit - 2011.02.18)
« Válasz #284 Dátum: 2011. Február 18. - 21:37:38 »
Feather tartósteszt 2. alkalom, ezúttal "szervusz" Barbus-szal.

  • Előtte: Meleg víz, Cremor aquosus
  • Tálka: nagy teásbögre
  • Pamacs: HJM borz
  • Krém: Barbus tégelyes
  • Borotva: Lord L5
  • Penge: Feather Hi Stainless Platinum@2
  • Módszer: WTG majd ATG
  • Utána: Oriflame north for men balzsam
  • Eredmény, elégedettségfaktor: 9/10

A barbus krém - hasonlóan az általam eddig próbált alacsony árszintű termékekhez: Amigo, Barbon - kis mennyiségből is parádés mennyiségű habot képezett, igaz, kissé tovább tartott, de ugye ilyenkor nem sietünk, hanem relaxálunk, kikapcsolódunk. :) A feather a jócskán megnőtt (6. napos) szakállat is szépen vitte, bár kutyakötelessége volt, hisz ez még csak a 2. alkalom volt a bizonyításra. Az oriflame balzsam vicces volt, felkenés után! néhány helyen pontvérzést okozott!, erre gyorsan lemostam, a pontvérzés elállt. WTF? Pedig az illata jó.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici