Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 1588560 alkalommal)

Nem elérhető Gab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 252
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19860 Dátum: 2018. Március 23. - 20:48:28 »
érdekes beretva :-)

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19861 Dátum: 2018. Március 24. - 13:35:55 »
Amiben többet nyújt bármelyik borotvámnál, az a hang. Mivel a penge viszonylag szabadon van, ezért iszonyat jó a hangja, füllel is "érezni" a pengét.

Jók is a hangos borotvák. :)

Én tegnap másodjára járattam meg az ATT-t, és biztos tök jó lett volna, de az aknéra kapott cuccok úgy szétszárították az arcom, hogy már a tusfürdő is csípett, nemhogy a borotvaszappan.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19862 Dátum: 2018. Március 24. - 15:05:10 »
Igen, ez a yaqi doc ebben a kategóriában kiemelkedik :) A fej súlyát kéne valahogy növelni, az alaplap alsó felén van két "kivágás" ha azt elhagynák és sík lenne az alja, illetve a fedlap két szélső tüskéjét megnyújtanák, mint ahogy pl. a Fatip, azzal nyerhetnének legalább +20-25%-ot szerintem és akkor már 30 g felett lehetne... Amúgy láttam a FB oldalukon, hogy csináltak egy Godzilla verziót, aminek 19mm-es átmérőjű a nyele és a nyél súlya 202 g a fej 25 g-ja mellett. Én szeretem a vastagabb, súlyosabb nyeleket, de ilyen könnyű fejhez ez sztem nem biztos hogy jó egy ilyen sodrófa. Viszont a fedlapról áttették a márkajelzést az alaplap aljára, ami pozitívum.

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19863 Dátum: 2018. Március 24. - 19:43:13 »
Szerintem egy húsz dekás nyélnél már nagyjából mindegy, milyen fejet raknak rá.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19864 Dátum: 2018. Március 24. - 20:08:54 »
Na az biztos  ;D

Az imént megvolt a második Yaqi DOC menet, pihentebb bőrrel és Longallos pre-vel. Teljesen rendben volt minden, jó kis borotva ez, lehet placcon lesz nálam. A Cinke Tuscan Olive szappan került sorra, mert az illata nagyon tetszett és a használat közben is megmaradt az erős szimpátia. Tip-top volt és engem nem irritált. Az illatnak van esélye dobogóra kerülni a Cinke listámon. Axe Vice-t választottam hozzá. Kellemes szombat esti borotválkozás volt :)

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19865 Dátum: 2018. Március 26. - 11:28:31 »

Gillette Old Type - zold astra
Proraso szantal krem
Razorock 400 pamacs
TOBS Bay Rum AS


Csodalatos volt.

Ma masodszor probaltam ki a Gillette Ball End Old Type-ot, varakozason feluli az eredmeny. Szinte kivetel nelkul R41-et hasznalok, az az osszehasonlits alapja. Lehet, hogy ket hasznalat meg keves megitelni, de siman hozta az R41 hatekonysagat, ugy, hogy mig az elobbit feltunoen kenyelmes borotvanak tartom, hat ez a cucc ha lehet meg komfortosabb borotvalkozast nyujtott.
Asszem velem lehet a baj. Az R41-et is es az Old Type-ot is agressziv borotvanak tartjak. Az OT-rol olyanokat olvastam, hogy sokaknal az elso probalkozasok alapjan, meg mielott megtalalnak a megfelelo szoget, tul aggresszivnak bizonyul, es nem is nagyon eroltetik tovabb a hasznalatat.
Nalam mindketto az altalam korabban probalt DE-knel hatekonyabbnak es komfortosabbnak tunik. Nyilvan benne van az uj jatexer irant erzett gyermeki orom, de mintha az OT legalabb olyan hatekony es meg sokkal komfortosabb volna. Mindegy, probalkozom meg es gyujtok tovabbi benyomasokat.


Olvastam, hogy van Razorock Old Type, a fej kb a Gillette masolata akar lenni, es egy rozsdamentes nyelet kapott. A tapasztalatok szerint hozza az OT komfortossagat, de megbocsatobb, komfortosabb annal. Mindezt 15 dollarert. Wicked_Edge-en tobben irtak az elmult evben, hogy az altalam is boszen ajanlgatott Parker 24C/26C helyett ujabban azt javasoljak kezdoborotvanak. Ezzel most boldog vagyok, de ha rendelek valamit az italianbarbertol, siman bedobok majd egy olyat is.
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19866 Dátum: 2018. Március 26. - 12:18:08 »
A Razorocknál nemrég megjelent egy ez egyben az a DOC fej, amit én vettem a Yaqinál. Van egy olyan érzésem, hogy a RR OT megegyezik a Yaqi OC fejével ;)

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19867 Dátum: 2018. Március 26. - 18:02:52 »
Jobban megnézve szerintem is ez a Yaqi OC fej.

A Razorocknál nemrég megjelent egy ez egyben az a DOC fej, amit én vettem a Yaqinál. Van egy olyan érzésem, hogy a RR OT megegyezik a Yaqi OC fejével ;)
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19868 Dátum: 2018. Március 26. - 19:37:25 »
Jobban megnézve szerintem is ez a Yaqi OC fej.

A Razorocknál nemrég megjelent egy ez egyben az a DOC fej, amit én vettem a Yaqinál. Van egy olyan érzésem, hogy a RR OT megegyezik a Yaqi OC fejével ;)
Nem talaltam yaqi oc-t, csak a DOC-ot. Mutattok egy linket ?
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19869 Dátum: 2018. Március 26. - 19:47:56 »
Tessék, ez az:

https://www.aliexpress.com/store/product/Chrome-Color-Open-Comb-Shaving-Razor-Head/2986023_32849366680.html

Tök jó fotókat rakott róla pár hete bgakos kolléga az Egyéb márkák topikba ;)

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19870 Dátum: 2018. Március 26. - 21:05:46 »
Soha ennél rosszabbat.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19871 Dátum: 2018. Március 26. - 21:08:27 »
Longball pre
Yaqi DOC + hosszúpuska
kék Astra @3
Balea szinti
Barbus
Windsor

Nyüstölöm erősen a Yaqit és ezúttal a könnyebb, bár hosszabb nyél került rá. Vagy kezdem megszokni, vagy jobb volt tényleg a könnyebb nyéllel a balansz, de most szerepelt eddig a legjobban. Lassan meglesz a pozíciója is, a Rockwell és a 37C mögött a harmadik helyért van versenyben aszem... Valamiért borzasztó száraz mostanában a bőröm és nem csak az arcomon. Nem igazán változtattam semmit a higiéniai körülményeimen, úgyhogy már arra gyanakszom, hogy a központi melegvízzel van valami, ami mostanában fura színű és vegyszeres szagú néha. Fürdés után kénytelen vagyok testápolózni, különben szétvakarom magam... Mindenesetre a Barbus ebben a szituban ideális volt, pazar hab és síkosítás. Bárcsak lenne egy kicsit modernebb illata. Viszont a Windsor baba mellé.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19872 Dátum: 2018. Március 28. - 20:22:40 »
A Yaqi DOC sorozat teszt utolsó állomása volt ez a negyedik menet, ami egyben a kék Astra pályafutásának végét is jelentette. Legközelebb már valamelyik régi borotvát veszem elő. A verdikt nagyjából: a YaqiDOC egy jó borotva, kellemes, nem agresszív, hajlatokban, nehezebben hozzáférhető helyeken is jól használható. A Phoenix DOC promójában látható "utókenést" is tapasztaltam néha, bár azt hiszem nem sokat jelent. Legnagyobb erénye szerintem a kinézete és a "hangja". Király mintát hagy a pengén is, remélem látszik a fotón. Azért ha egy borotvát kellene megtartanom, vagy ha egy kezdőnek borotvát kellene javasolnom akkor nem ez lenne az...

A Cinke Sahara Spice-t választottam. Megszokott kitűnő működés, bár mintha ez kicsit több vizet kért volna a Cinkéknél tapasztaltnál. Kellemes, meleg, fűszeres, összetett illat. Ugyan a három újból a Coffee Bar még nem volt bevetésen, de megelőlegezem, hogy nálam ez, a Sahara Spice a legjobb a trióból. Az Old Spice Original tökéletesen passzolt ehhez is.


Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19873 Dátum: 2018. Március 29. - 23:23:41 »
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #19874 Dátum: 2018. Március 29. - 23:37:13 »
Jó lett ez a kép! :sör:
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici