Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 1588278 alkalommal)

Nem elérhető Clown8931

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 222
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20085 Dátum: 2019. Június 07. - 15:28:40 »

Nem elérhető Bura

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20086 Dátum: 2019. Június 11. - 18:41:27 »
Előtte:Zuhany és Barbon pre
Ecset:Isane(Rossman)
Krém:Nivea
Shawette:Parker srx
Módszer:wtg/xtg
Utána:Proraso
Eredmény:Második alkalomra kielégítő.

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20087 Dátum: 2019. Június 11. - 20:34:00 »
A Barbon Pre rontja a helyzetet. Megkeményíti a szörszálakat. Villanyborotvához ajánlott, mert ott pont az jön jól. Itt puhítani kellene. Inkább használj shea vajat preként.

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20088 Dátum: 2019. Június 17. - 08:15:08 »
Cella Milano mandulás borotvakrém
Yaqi Ruby szintetikus 24 mm-es pamacs
Mühle Traditional R89 Twist borotva
Feather New Hi-stainless borotvapenge
Old Spice Wolfthron after shave

Ez a mandulás borotvakrém egy álom! Visszafogott az illata, de a működése az fantasztikus. Jó siklást biztosít, megfelelően puhít és a borotválkozás utáni érzés is jó. Egyáltalán nem szárít. A pamacs Édesapámé, de eladás előtt még gondoltam kipróbálom (Elad-ban megtaláljátok), mivel nekem egy 26 mm-es Yaqi Red Marble szintetikus pamacsom van, amit kedvelek. Hát ez a kisebb nem nyerte el a tetszésem. Lehet valamit én rontok el, de véleményem szerint arcon habosításra nem alkalmas. Elég tömött, és gerinces, ellenben rendkívül puha szálvégei vannak. Nagyon finom kis pamacs, de a 26 mm-es testvérét nekem jobb használni. Az esztétika azonban pazar, nagyon szép pamacs. A Twistbe töltött Feather-t szerintem itt mindenki ismeri, nagyon jó, részemről ajánlott penge. Az R89-be kiválóan illik, és kell is, mert ez a készülék elég trehány. A Mühle Traditional szériából megvolt a három részes R89 és R41, de nem volt szimpatikus, mert fej nehéznek tűnt, és nem tetszett, hogy a nyél könnyű üreges. Mellesleg jól jött volna az a +1-1,5 cm amit a Twist megad. A nyél itt hosszabb, vastagabb és nehezebb, ami jót tesz a balansznak. Nem mellesleg sokkal szebb, mint a hagyományos három részes kialakítás. A szappanhoz nincs igazán illő after shave-em, talán csak a Tonino Lamborghini Mitico-ja menne hozzá, ami nagyon hasonló a Jean Paul Gaultier Le Male illathoz, csak kissé füstösebb. Szóval a Mitico-t azért vetettem el, mert erre az édes-füstös illatra nem igazán vágytam az elmúlt napok hősége után, így az Old Spice mellett döntöttem, ami nagyon gyümölcsös, citrusos, édes narancsos, kicsit pézsmás illatú. Dobtam bele pár mentol kristály, így egy igazán pezsgő, üdítő koktéllal zártam a szeánszt. 


A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20089 Dátum: 2019. Június 21. - 12:46:21 »
szőrbenövés

Nemtom, miért törölted azt a szép hosszú hozzászólást odaát a Módszerek topikban, de akkor válaszolok itt – bár tuti megoldást nem ismerek szőrbenövés ellen. Nekem is jutott olyan terület, ahol elfekszenek a szőrszálak, és ez elég problémás tud lenni. Ebből a szempontból nagy különbséget nem érzek a különböző DE-k és pengék között.

Ám amikor először próbáltam SE-t, az meglepett. Nem mondom, hogy szőrileg csodát fog tenni, de annyira komfortos és kényelmes vele a borotválkozás, hogy esetleg megérne egy próbát.

Akár egy régi GEM, akár egy mai Supply jó lehet, az egyik nyilván olcsóbb, a másik drágább kísérlet.

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20090 Dátum: 2019. Június 24. - 09:13:26 »
Ha lesz kedvem lehet megfogalmazom szebben ismét a problémám, de töröltem, mert kicsit kirohanás szagú volt.

Laposan fekvő szőrszál problémámmal azt vettem észre, hogy a szintetikus pamacs nekem nem való. Például a Yaqi pamacsai közül többet is próbáltam, de mindig volt valami bajom velük, így hozamosabb ideig végül egyiket sem használtam. Azt vettem észre, hogy mintha nem lenne képes az elfekvő szőrszál alá bevinni az anyagot, így amikor szintit használok, biztosan számolhatok irritációval. Amikor a több, mint 3 éves Omega sörte pamacsomat használom, akkor ez kevésbé fordul elő és mintha, komfortosabb is lenne a borotválkozás.
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20091 Dátum: 2019. Június 24. - 15:30:11 »
Jó kis masszírozó előkészítés, naná hogy jobb utána :)

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20092 Dátum: 2019. Június 30. - 12:12:21 »
Progress beavatás. Új kék Astra, kettes fokozat, szokásos három kör. Teljesen rendben is volt ez így. Tartottam tőle, hogy a nyélen nem lesz megfelelő a fogás, de nem volt vészes a dolog. A La Toja stick is újdonság volt, az is nagyszerűen szerepelt. Szóval minden baba :)


Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20093 Dátum: 2019. Július 04. - 08:08:34 »
Yaqiék alaposan begyorsultak. Nyolc nap alatt a kezemben volt a pakk. Ha a borotvafejeket nem csak betekernék a selyempapírba, hanem raknának rá egy körömnyi celluxot, vagy egy befőttesgumit is, hogy ne tudjon a csomagban szabadra kerülni és összekarcolódni, akkor járna a csillagos ötös, így csak sima ötöst adok.

A slant fejjel kapcsolatban előzetesen szkeptikus voltam a kinézete alapján, de aztán használat közben meggyőzött. A fej oldalról zárt, ami a pengeigazítás szempontjából nem igazán szerencsés, de olyanra sikerült a kialakítás, hogy nincs is szükség ilyesmire. Többször tettem bele pengét és mindig szimmetrikus lett az eredmény mindenféle utómunka nélkül is. A penge kivételnél probléma csak, hogy oldalról zárt a topcap. Féltem, hogy a penge sarkán messze túlnyúló fej a nehezen manőverezhető helyeken (pl. orr alatt) macerás lesz, de mivel lapos a fej és nagy a pengekinyúlás, ezért ezeket a helyeket wtg-vel simán lehet intézni. Ránézésre kicsit félelmetes szerszám, de egyébként nem vészesen agresszív borotva, aminek borzasztó jó hangja van, szinte muzsikál borotválkozás közben a penge. Slantből 37C-m van még, ami szerintem egy nagyon kényelmes borotva, de ez teljesen más karakter, nem lehet vele úgy lazáskodni. Hosszú idő után a timsót is elő kellett vennem, de csak két minimális pontvérzés miatt volt rá szükség. A Progresst pár napja avattam fel és nem volt rossz, de ennek a Yaqi slantnak az első bevetése sokkal szórakoztatóbb élmény volt. Sajnálhatja aki lemaradt róla, mivel az az 50-50 db, amit feltettek a múlt héten már elfogyott. Talán lesz majd még belőle.

A pamacs cashmere szintetikus néven fut. Ez a leglágyabb köteg, amivel én találkoztam. Nem rossz, de a tuxedo-t meg se közelíti. Úgy hirdették az alin, hogy valami probléma van a nyéllel, kvázi selejt, de én tüzetes átvizsgálás után sem találtam rajta semmi kivetnivalót. Elégedett vagyok vele, 6 dolcsit simán megért.


Nem elérhető fffeco

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20094 Dátum: 2019. Július 18. - 23:16:27 »


Sziasztok!
Abszolùt kezdő vagyok...Alig egy hònapja botlottam bele Bowapex videòjàba a youtubeon ès elkezdtem olvasni ès màr tùl is vagyok pàr borotvàlkozàson bàr egy-kèt vàgàs mèg mindig besikeredik.
Nagyon szeretek mindent a kèpen,bàr viszonyìtàsi alapom mèg nincs..

Nem elérhető fffeco

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20095 Dátum: 2019. Július 22. - 21:07:06 »


Sziasztok!
Valaki màs esetleg? :) Èn most màr biztos hogy olcsò vagyok mert a wilkinson szappan szerintem nagyon jò! Ès a gold dollar is.Bàr lehet azèrt mert mèg csak ezt tudom jòl megèlezni :)Ès a 300ft-os pamacs az Ali-ròl is nagyon tetszik...Szèp napot!

Nem elérhető fffeco

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20096 Dátum: 2019. Július 23. - 11:33:24 »


Üdv.
Omega pamacs- nagyon büdös,remèlem hamar elmùlik.Bignoli krèm-nagyon jò az illata,igazi nyàri bàr szerintem sokan azt mondanàk hogy wc illatositò.Nivea aftershave...Osmo timsò-a legfontosabb!Ès màr nem vàgom meg magam mert rendes èlt tudtam tenni a kèsre :)
Szép napot!

Nem elérhető fffeco

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20097 Dátum: 2019. Július 24. - 20:52:05 »


Sziasztok!
Ùgy làtszik van egy sajàt topikom :)
Geo F Trumper Violet-hààt se ìze se bűze.Èn többet vàrtam volna tőle,nem sok illata van.De jòl habzik.Ès a Fat boy sem egy nagy durranàs,nekem az olcsò,pici gillette tech sokkal jobban bejön.Ès az omega disznò sörte 2 hèt hasznàlat utàn màr nem bűzlik! :) Az old spice bögre viszont valami nagyon jò.Imàdom hasznàlni.
Szèp estèt uraim!

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20098 Dátum: 2019. Július 25. - 07:15:50 »
Azt vettem észre a saját Omegámmal, hogy ahogy a körforgásban kispadozik, visszajön az eredeti aroma. Nem ugyanolyan erősen, szerencsére :-)

Ha a keményszappant a Soapworks gyártja, akkor ne várj tőle semmit. Sajnos a tradicionális brit márkák (Truefitt, TOBS, Trumper talán mind?) kiadták bedolgozónak a szappangyártást, csak a krémjeik "sajátok" (kivéve a DR Harrist. annak állítólag még békebeliek a szappanjai is).

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20099 Dátum: 2019. Július 25. - 10:37:24 »
ahogy a reklámban énekelték: Barbonnal a mosógép is tovább él  ;D


Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici