Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 1588344 alkalommal)

Nem elérhető fffeco

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20115 Dátum: 2019. Augusztus 23. - 08:43:10 »
Köszi!
Nekem annyira tetszik ez az egèsz vilàg.Mindig utàltam borotvàlkozni -ès most alig vàrom! Ezek a szappanok,nèha csak szaglàszom őket..aztàn vàlasztok egy szèp borotvàt..Aztàn egy pamacsot...apropó,az Aliexpressen lesz egy akcio 4nap mùlva,Yaqi cuccok is lesznek akciòba!
A gond csak az èlezèssel van,ott borzasztò sok vàltozò van ès bàr 90%ban sikerül ès jò de az 10%...Minden tiszteletem annak akinek ez a szakmàja ès profi.

Nem elérhető fffeco

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20116 Dátum: 2019. Augusztus 24. - 16:18:56 »

Szerintem szinte  nincs különbsèg egy Gold dollar ès egy Barbas Duras között hasznalatban...Nem tudom hogy azèrt mert minden fèlelem nèlkül fenem ès a dràgaszàgokra pedig vigyàzok.De a gold dollar jò! Ès az arcbőrőmnek pedig ez a szappan nagyon jòt tesz.Puha ès bàrsonyos utàna.A harmadjàra  hasznàlt malac pedig nagyon szèp habot csinàl fèl perc alatt belőle.

Nem elérhető Monk

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20117 Dátum: 2019. Augusztus 25. - 01:27:59 »
wool fat fura illatát hogy bírod? :)
Gyógyszertári mosdókenőcshöz hasonlítják az illatát. Volt szerencsém hozzá, de az istenért nem kenném az arcomra.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20118 Dátum: 2019. Augusztus 25. - 07:09:49 »
MWF konkrétan lanolint tartalmaz, szerintem semmi baj nincs vele, bár inkább téli szappanom az ápoló hatása miatt. De tény, hogy nem mindenki szereti a lanolinos dolgokat. Az MWF illata nekem egész enyhe és kellemes.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20119 Dátum: 2019. Augusztus 25. - 07:55:25 »
Azt mondják, a Kent borotvaszappanokat a MWF-üzem gyártja. Azoknak van "rendes" illatuk is, ha a bégetés probléma.

Budapesten az Ecsetboltban meg is lehet szimatolni.

Nem elérhető Monk

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20120 Dátum: 2019. Augusztus 25. - 14:27:44 »
a mosdókenócs is tartalmaz lanolint. azzal mostam kezet az utóbbi időben. ápoló hatása kiváló, de a szagát nem tudtam megszokni. eléggé merész döntés volna számomra ha ezek után bevállalnék egy kent/mwf szappant.
illatát a mosdókenőcsre hasonlították.
A kent tipus kicsit olcsobb is. Valóban felfedezni benne némi illatot?  Mire számítsak?
Újabban ínyenc lettem. szeretem a finom illatos TOBS szappanokat :)

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20121 Dátum: 2019. Augusztus 25. - 15:39:45 »
"Kent's Luxury Shaving Soap has been long revered for its superior quality.  In fact, it is actually the world-famous Mitchell's Wool Fat shaving soap, just rebranded in Kent packaging. The scent is a fine fragrance based around Patchouli and enhanced with extracts of Lavender, Pine and Clove on a spicy base of Nutmeg, Cedarwood, Sandalwood, Vanilla and Musk.  This is one of the finest shaving soaps available, providing tremendous lather, amazing glide & leaves your skin softer than ever before.  Contains natural Lanolin from English sheep's wool."

Mondjuk én fás-páfrányos illatra emlékszem (megszagoltam), pacsulira, szerecsendióra, szantálra, vaníliára és pézsmára meg nem.
Nem bégetett, az biztos.

Nem elérhető Monk

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20122 Dátum: 2019. Augusztus 25. - 15:53:28 »
Tehát a Kent illatos míg az MWF nem?
Mennyire visszafogott, gyenge illata van?
Nekem csupán annyi a lényeg hogy nyomja el a gyapjúszagot.
Lehet a Kent típust bevállalom...

Nem elérhető Monk

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20123 Dátum: 2019. Augusztus 25. - 16:50:11 »


Szèp estèt!
A frissen rendbetett borotvàm.Èrdekes az anyaga,nem sok borotvàm van de ennek az anyaga telejesen màs.Valaki tudja esetleg( 23, H K korona)? A legrosszab borotvakrèm amit eddig pròbàltam,soha többet noname :).A bögre eredetileg azt hiszem egy pici vàza,de nagyon jò fogàs van rajta,tökèletes habozni...
Hawkins & Brimble borotvakrémmel mi a gond?
Nem noname, külföldön nagyon sokan szeretik. Megfizethető középkategória.
Én a szakáll olaját használom nagy megelégedettséggel, szintén elemi és ginzeng illattal. Nekem bejön, friss édeskés.
Talán ennek a cégnek nincs is más illata.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20124 Dátum: 2019. Augusztus 25. - 16:52:53 »
Idézet
Tehát a Kent illatos míg az MWF nem?
Mennyire visszafogott, gyenge illata van?
Nekem csupán annyi a lényeg hogy nyomja el a gyapjúszagot.
Lehet a Kent típust bevállalom...

Nem éreztem birkaszagot, nekem visszafogott fás-páfrányos-zöldes illatnak tűnt, amolyan kicsit generikus oldschool férfiillatnak. Igaz, én meg a MWF illatát nem ismerem elsőkézből :-)

A fent idézett leírás alapján nem ismerném fel a Kentről való emlékeimet, úgyhogy a vaníliás-szantálos-fűszeres vonal kifejezetten szordínós lehetett, vagy nem is tört át a papíron.

Nem elérhető Monk

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20125 Dátum: 2019. Augusztus 25. - 17:21:41 »
Köszi, azt hiszem ki fogom próbálni a Kent félét.
Szantálos piros proraso télicsomag mellett méltó helye lesz :)

Nem elérhető fffeco

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20126 Dátum: 2019. Augusztus 26. - 21:15:15 »
Nincs nagy tapasztalatom,szòval ez csak az èn vèlemènyem a Hawkins & Brimbleről.Kb 15fèle szappanom van csak ès van sok olcsò is de ez a legrosszabb.Csìp mint az àllat ès valahogy nem habosodott,szabàlyosan kellemetlen volt a borotvàlkozàs.Szerintem büdös is.Van 60èves borotvaszappanom ès annak van mèg ilyen kellemetlen illata..Rögtön a màsodik hàtulròl a Geo F. Trumper violet..Annak csak az illata nem tetszik,amùgy nem rossz.Csak azt mondom ezzel hogy igazàbòl a nèv nem minden :(

Nem elérhető Monk

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20127 Dátum: 2019. Augusztus 27. - 00:30:49 »
A szakállolajuk frankó. Nekem az egyik kedvencem.
A krémet úgy néz ki elbaxták :D
Természetes anyagokkal dolgoznak.
Elemi and ginseng illatot is gondolom olajaromákbol rakták össze. A ginzeng csípős.
Hasonló mint a gyömbér.

Nem elérhető anary

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20128 Dátum: 2019. Szeptember 25. - 12:26:19 »

Merkur Solingen 43C | Mühle Borotvapenge Derby | Mühle HJM Pure Borzpamacs | Mühle szantál borotvaszappan | Mühle Timsó Toll | Proraso RED Pre&Ash



reggeli chill  :hat:

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20129 Dátum: 2019. Szeptember 28. - 11:00:52 »
Antonio Banderas - Blue Seduction
Denim - Original
1001 kefe - sörte
Osma
Bowapex Custom Razors - Tengerszem

A kést Bowapex Custon Razors készítette még 2018 januárjában. Amikor először megláttam azonnal szerelembe estem vele. Nagyon tetszik ez a különleges kompozit anyag, melyben emlékeim szerint csomorós nyár található. A pengén nincs semmilyen jelzés, ezért azt gyanítom, hogy egy 6/8-os szénacél Gold Dollar W59 Spanish Point. Sajnálatos módon elég ritkán nyúlok hozzá, melynek oka a rohanó életmód. Általában akkor veszem elő, ha már több napos a borosta. DE-nél is van egyfajta szeánsz érzet, késnél meg pláne. Több időt igényel és nagyobb odafigyelést. A penge vége csúcsosodik kifelé, mely amennyire szép éppoly veszélyes is. Fülcimpánál és nyaknál vigyázni kell, mert a penge 1-2 milliméterrel kijjebb áll, mint azt az ember gondolná. Késsel szigorúan egy WTG kört megyek, néha vagánykodok és próbálgatom már az XTG-t is, de nem erőltetem túl. Az X és ATG körre egyenlőre be van készítve egy Mühle R89. Első késem, így nincs viszonyítási alapom. Véleményem szerint még bőven a tanulás fázisában vagyok. Egyszer még az ősrégi hagyományos fórumon azt olvastam, hogy kb. 100 alkalom után már rögzülnek a kézmozdulatok, ezáltal fejlődik a technika.

A szoftver részéről is írnék pár sort. A krém teljesen jó, engem az illata zavar, mely túl erős és egészen sokáig meg is marad. Amúgy nagyon szomjas egy krém, így habképzés során egészen sok vizet képes elnyelni. Nagyon jól síkosít, megfelelően puhít és nem szárítja a bőrt. Teljesítményben a Barbon és a Nivea krémek közé tenném. Amit még megemlítenék, hogy ettől is viszonylag gyorsan fátyolosodik az eszköz, bár nem annyira extrémen, mint a Prorasotól.

Az 1001 kefe sörte pamacsa szerintem durvább, mint az Omega féle sörték. A használatok során szépen puhulnak és nyílnak a szélvégek, így idővel kiváló kis utazó pamacs lesz belőle. Ahogy kezd betörni, úgy képes egyre jobb habot képezni és egyre többet magában tárolni. Lévén, hogy 20 mm-es, nekem kicsi. Gyorsan kifogy belőle a hab. Szinte mindig a Proraso féle Omega 10049-et használom, ami 27 mm-es. Na abból még sosem fogyott ki a habom. Az 1001 kefe nyele fából van, amin az egyszerű lakkréteg már az első 1-2 használat után elkezd peregni. Karácsonyi ajándékcsomagban szokott lenni a nagyobb multik kínálatában egy tubus Barbon kíséretében.

A timsó talán a piacon kapható legjobb, az Osma. Kiváló timsó, melyben az a legjobb, hogy jó nagy darabokból áll össze, így nehezen tudja kikezdeni a víz, szemben egy Najel vagy egy RazoRock féle timsóval. Ritkán használok már timsót borotválkozás után, mert az én bőröm nem bírja. Azonnal kicserzi aminek következményeként, szép piros pöttyös lesz a nyakam. Azonban dezodorálásra és az ujjak érdesítésére is teljesen megfelelő. De vigyázni kell rá nagyon, mert könnyen el lehet ejteni, akkor viszont úgy viselkedik, mint egy porcelán tányér, ezer apró darabra törik. Ha mégsem, akkor 1-5 évig is simán használható.

Az after shave. Na ez tényleg egyéni ízlés kérdése. Én nagyon kedvelem ezt az illatot, számomra ez a NYÁR. Igazi nagybetűs KÉK illat. Az elmúlt 6-8 évben csak ezt használom nyaranta. Kiváló másolata a Versace Man Eau Fraîche-nek. Talán egy kicsivel édesebb lett a Banderas-é. Nyáron tettem bele egy kis mentol kristályt is, amit most annyira nem élveztem, de legalább felfrissített.

A képen nem látható, de titokban mindig használok egy kis Neogranormon Baba popsi védőkrémet. A nyakam két oldalán valahogy mai napig nem találom a megfelelő szöget és ez segít az irritáció mérséklésében.

A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici