Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 1588607 alkalommal)

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20145 Dátum: 2020. Augusztus 11. - 20:02:28 »
Ez volt a tegnapi SOTD:

  • PAA The Beach
  • ApShaveCo - Cashmere
  • Maggard nyél + OC-CC fej
  • Gillette Super Silver

HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20146 Dátum: 2020. Augusztus 14. - 13:20:20 »

Balea szinti
Palmolive krém
Gillette Slim Twist
Zöld Astra
NATURA SIBERICA Jak & Yeti ASB

Sokéves "bohóckodás" után arra jutottam, hogy a Slim Twist az egyik, ha nem a legjobb készülék, azok közül amiket próbáltam. (Pedig volt pár fajta, kés is, SE is.) Fejnehéz, megfelelően hosszú nyél, alapos de nem agresszív karakterisztika. Amúgy is kb 4-5 készülékem van már csak, de valahogy jópár hónapja leragadtam a slim twistnél.  :nemtom:
(szerintem)

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20147 Dátum: 2020. Szeptember 07. - 22:53:43 »
Szintén tegnapi:

HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20148 Dátum: 2020. Szeptember 07. - 22:59:45 »
Sokáig használtam én is a Slim Twistet, valóban kiegyensúlyozottan teljesít  :2thumbup:

Sokéves "bohóckodás" után arra jutottam, hogy a Slim Twist az egyik, ha nem a legjobb készülék, azok közül amiket próbáltam. (Pedig volt pár fajta, kés is, SE is.) Fejnehéz, megfelelően hosszú nyél, alapos de nem agresszív karakterisztika. Amúgy is kb 4-5 készülékem van már csak, de valahogy jópár hónapja leragadtam a slim twistnél.  :nemtom:
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20149 Dátum: 2020. Szeptember 13. - 16:36:37 »
Pár napig nem borotválkoztam, így előkerült a kés. Egy vtg kört szoktam vele menni. Még mindig nagyon bizonytalan vagyok vele.
A pamacs a szokásos Omega sörte amit nagyon szeretek, mindenkinek csak ajánlani tudom. Pure badgerhez kepest sokkal puhabbak a szalvegek.
A TOBS kókuszos borotvakrém hihetetlenül hidratál és ápol, kiválóan sikosit. Ezek a TOBS krémek fantasztikusan jók. A kókuszosnak sajnos visszafogott illata van kicsit krémes kókuszos. Én jobban szeretem a határozottabb illatú szappanokat.
Levezetesnek Issey Miyake after shave balzsamot használtam ami tökéletesen kiegészítette a borotvakrém hidratáló tulajdonságát. Nagyon kellemes visszafogott illata van nem olyan orrfacsaróan erős mint a parfüm. Passzol ez a citrusos kremes illat a kokuszhoz. Kicsit elrepitett a feher homokos, palmafas, atlatszo-turkizkek tropusi paradicsomba 🥰


A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20150 Dátum: 2020. Szeptember 15. - 21:12:56 »
A szappan es a balzsam jo cuccok, tudom ajanlani. A krembol finom habot lehet csinalni, jol puhit, megfelelo siklast biztosit. A balzsam gyorsan beszivodik, egyaltalan nem hagy zsiros erzetet, es a kremben talalhato mentolbol jutott ebbe is, ami kellemesen husit. Az illatuk nem nagy szam, a vetiver es a szantal mellett a mentolt is erezni. Nekem nem lesz a kedvenc illatom, de nyarra megteszi. Raadasul nagyon jol rendbeteszi az irritalt bort. Nyaron leegesre is hasznaltuk jobbhijan.

A pamacsot ismeritek, ha egyetlen pamacsot kellene valasztanom, o lenne az.

A Gillette Aristocrat nem lesz a kedvencem. Ilyen feju, asszem tech keszulekem meg nem volt. Hat en ezzel nem talaltam a szogeket. Tobb helyen szoros maradtam, mig mashol szepen megborotvalt, egyes helyeken meg ronda irritaciot szenvedtem vele. A sulya meg jo is lenne, de nekem rovid es vekony a nyele. A Muhle Twist keszuleke szamomra mar a lo tuloldala, de meg azzal is jobb volt borotvalkozni. A fokozatokat teszteltem es nekem a 7-tol felfele kezdett tetszeni. Alatta szamomra tul gyenged volt. Mikozben ezeket irom, erzem hogy tobb helyen eg a borom, mig mashol a megmaradt szorszalak szurnak. Ezen holnapig a Neogranormon se fog segiteni ☹️


A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20151 Dátum: 2020. Szeptember 15. - 23:08:33 »
Ez nem Tech fej... valamit te nagyon nem jól csinálsz sztem, ha egy 89-es, vagy egy Gillette TTO is kifog rajtad...

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20152 Dátum: 2020. Szeptember 17. - 19:04:35 »
Ez a fej szuper. Szinte bolondbiztos.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20153 Dátum: 2020. Szeptember 18. - 08:32:35 »
Csak nem bírtam ki, párszor még használtam. Tapasztalatom, hogy valóban jó borotva, de számomra továbbra sem kényelmes. Ellenben, a bőrömet nem bántja, úgy mint más borotvák. De valahogy fura szögben vág és pengeérzet is alig van. Az elején emiatt szedtem össze szép kis irritációt, mert nem volt olyan határozott visszajelzés, mint az R41-nél. A nyakamnál a borosta, már ami visszamarad egy WTG és XTG után, szúrja a bőröm, nehéz megfogalmazni, de a komfortérzetem rontja. Máshol már írtam, hogy rendkívül erős, vörös, göndörödő szőrrel van dolgom, ami ráadásul laposan nő. Nehéz eltalálni, hogy ne maradjak szőrös, de ne is borotváljam tükörsimára, mert azonnal a bőr alá kezd nőni.
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20154 Dátum: 2020. Szeptember 18. - 19:45:52 »
akkor ez nem a te borotvád, ennyi. Van ilyen. Feathert ne vegyél, az tuti nem lesz jó.:)
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20155 Dátum: 2020. Szeptember 26. - 16:14:17 »
Mühle homoktövises szappan
Mühle homoktövis aftershave
DS cosmetics sörte pamacs
Mühle R41
Astra platinum penge

Szeretem a sörte parancsokat, de ez a sörte már túl karcos számomra. A nyele ergonómikus, kellemes a hossza és kényelmes a súlya. A Mühle homoktövises szappanjából kiváló habot készít ami megfelelően puhítja a szőrt, jó siklást biztosít és nem szárítja a bőrt. Ez egy kemény szappan, így az átlagos 10-30 másodperc helyett egy percet kell rajta pamacsolni. Nagyon visszafogott gyümölcsös illata van. Az R41 Astra pengével kiválóan vágta a szőrt nem lehet rá panasz.Fantasztikus készülék, de óvatosan kell vele bánni, mert nagyon agresszív. Két körben tökéletesen legyalul mindent. Befejezésnek a Mühle homoktövises aftershavejét használtam, amit ezúton is köszönök Székely Andrásnak. Ez egy nagyon alkoholos cucc, kb 70 fokosra tenném a tippem. Emiatt a sok alkohol miatt kicsit szárítja a bőrt. Tartalmaz varázsmogyorót mely gyorsan megnyugtatja a bőrt. Egy az egyben ugyanolyan illata van mint a szappannak, de sokkal erősebb illatú. Nem túl tartós, kb egy óra múlva már nem nagyon érezni. Az asszony és az én véleményem is az hogy ez az illat nem kifejezetten passzol a frissen borotvált férfi imázshoz.


A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20156 Dátum: 2020. November 05. - 11:39:01 »
A COVID-19 egyik tünete a szaglás és ízlelés elvesztése (átmenetileg). Nekünk hagyományos módon borotválkozóknak, akik imádjuk az illatokat ez megterhelő lehet. Rám az illatok nagy hatással vannak, és az orrom ráadásul érzékenyebb is az átlagnál. A hagyományos borotválkozásban az egyik kedvenc élményem az illatterápia, amit a szappanok és after shave-ek adnak. Szeretem próbálgatni a szappanokat, krémeket és after shave-eket, és ebben a csoportban ebből a szempontból is "otthonra" találtam.

A héten itthon maradtam, mert nem éreztem jól magam, tegnap a háziorvos a tüneteim alapján karaténba helyezett, most várom, hogy kapjak időpontot mintavételre. Általánosságban megfázásos tüneteket produkálok, így nem vagyok annyira rosszul, DE! Sajnos mai nap úgy keltem, hogy drasztikusan romlott a szaglásom és ízlelésem. Meg tudok különböztetni dolgokat, de 10-es skálán a legerősebb illatot is 1-nek érzem.

Fenti bevezető után jött a nagy kérdés. Borotválkozós nap van, nem érzek illatokat mit válasszak? Rossz illataim már nincsenek, ellenben vannak olyan erős after shave-ek a polcon amit este nem tudok használni, mert fáj tőlük még a nyálkahártyám is. Így esett a választás a Tonino Lamborghini - Mitico illatára, melyről azt mondják JPG - La Male koppintás. Ennek illat intenzitása 10/10, méterekről érezni és tartóssága 7-9 óra. Van benne bőven parfüm és alkohol, de mégsem szárít. A Proraso zab és zöldtea kivonatos krémje nem rossz, erős közepes számomra, ellenben valóban jó hatásfokkal csökkenti a bőrirritációt. Mühle pengét meg ne vegyetek, a zöld Astra fényévekkel jobb nála! A pamacs sima pure badger (borz), egy Yaqi-hoz képest sajnos kevésbé tömött és még szúr is, de mérete legalább emberi. A fogantyú szép és jó nehéz is. Ez a Mühle szett a Rytmo család tagja, petrol blue vagyis benzinkék színben. Érdekes szín, ami változtatja kicsit a színét, attól függően, hogy meleg vagy hideg fény esik rá.

Vigyázzon mindenki magára és a családjára!


A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20157 Dátum: 2020. November 21. - 13:17:53 »
Még mindig otthon (21. nap), de jövő héttől úgy néz ki ismét teljes értékű életet élhetek. A tünetek megszűntek, szerencsésen átvészeltem a COVID-19-et. Ízlelés és szaglás még mindig nulla, de ezt egészen jól tolerálom.

Mai főszereplő a West Coast Shaving titánium kollekciójának Aliexpress-es noname változata.
A WCS borotvájával szemben ez nem titánium nyeles, így biztosan nem anódos oxidációval színezték. Látszik, hogy valamilyen festékréteg van rajta, ami idővel kopni fog, nem egy csúcsminőség. Figyelembe véve a kettőezerpárszáz forintos árát, nem kell csodálkozni. Súlya 67 gramm, hossza 100 mm.

A nyél formája a bambusz szárára hasonlít, rendkívül komfortos a fogása, egyáltalán nem csúszik. Az elmúlt évek során ennél komfortosabb nyéllel még nem találkoztam. Az egész borotva 67 gramm, ami könnyűnek számít, de számomra sokkal kényelmesebb ez a súly, mint 100-125 grammos verziók. A fej hasonló vagy ugyanaz, amit a Yaqi használ Cobbled néven. Nagyon hatékony, alapossága közel az R41-es szinthez, de ezzel valahogy komfortosabb a borotválkozás. Mühle pengével használtam már párszor és megmondom őszintén, Feather-t nem biztos, hogy látni fog, ellenben zöld Astra-val fogadok előre, hogy kiváló lesz. Használat közben a szöget könnyű megtalálni, pengeérzet kiemelkedő, és a penge zenél, mit zenél koncertezik. Ez egy hangos borotva! Nagyon kényelmes és jó használni. két kör után 1 pontvérzéssel és irritáció mentesen megborotválkoztam R41 szintű alapossággal, vagyis gyakorlatilag babapopsi simaságúra. Hát a színe meg cseresznye a habra. Mint a retro karácsonyfa díszek színes csillogása. Oda-vissza vagyok ezért a borotváért, csak ajánlani tudom. 

Ismét a Proraso zab és zöldtea kivonatos krémjét használtam, melyről annyit változott a képem, hogy 5-ös skálán 3 helyett 4-re osztályozom. Kevesebb krémet használtam és több vízzel, így a síkosítása is jobb lett, illetve nem pelyhedzett. Az Omega pamacsról nem tudok mit írni, csak ismételni magam, vegyétek, ár-érték arányban verhetetlen. Próbálgatok más pamacsokat is, de mindig nála kötök ki. Mivel illatokat még mindig nem érzek, ezért ismét egy olyan after shave-et vettem elő melynek nagyon erős és tartós az illata. Playboy Vip, amit talán nem kell bemutatni, igazi gourmand illat. Rebarbara, rum, fehércsoki keveréke, édes, csábítós, bújós illat. Tartóssága 6-8 óra! Sajnos ebből sem érzek semmit, de asszonnyal hómofíszolunk és neki nagyon jól esett az elmúlt borongós napokon ez az illatorgia. 

Vigyázzon mindenki magára és a családjára!


A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20158 Dátum: 2020. November 28. - 17:20:17 »
A karibi álmok megvalósítása, 1000 Forinttal a zsebemben.

Mühle - Rytmo Pure Badger
Balatoni Borotvaszappan - Caribbean Dream
Suavecito - Bay Rum Aftershave
Bowapex Custom Razor - Tengerszem
Steinhart Ocean One GMT (42mm) Ceramic
Zara Matróz karkötő
1000 Ft zsebpénz

A Mühle pamacsa, nagyon szép, nehéz fogantyúval, de még pár hónappal a beszerzés után is kellemetlenül tud szúrni, hiába áztatom. Mérete tökéletes, emlékeim szerint 21mm. nagyon szép habot tud készíteni. Az elején volt dögszaga, most meg ugye még mindig nem érzek illatokat.

Ezt a szappant még anno Daraki Zoltánnal cseréltem, azóta sem bántam meg. A Balatoni szappan fantasztikus, ez az illat mennyei (már amire emlékszem). Erős fahéj illata van, egy kis rummal, szegfűszeggel. Fantasztikusan puhítja a szűrt, ápolja a bőrt, nem csíp, nagyon kevés anyagból kiváló minőségű hab keletkezik. Ez a szép széles tartó pedig nagyban segíti a megfelelő mennyiségű anyag felpamacsolását. Csak ajánlani tudom Giricz Zsuzsanna termékét, első osztályú.

Székely András-t tényleg ki kell tiltani egy kis időre. Persze csak viccek, mert András nagylelkű vendégszerető ember. Csak fertőzi itten a jónépet az új borotválkozós cuccokkal. Asszony meg örjöng a háttérben. Az after shave-ből én is tőle kaptam mintát és már meg is lett rendelve. BORZASZTÓAN finom illat, igazi karácsony illat, a szappant tökéletesen kiegészíti. Csíp, mint a veszedelem, de NAGYON jó a bőrnek. És Andrástól kapott minta belekerült egy gőzös hajó mintájú csatos üvegbe, stílszerűen.

A kést láthattátok már párszor, csak egy kört mentem vele, 3 napos borostát simán lekaszált. A nyelének a mintázata eszméletlenül szép élőben. Nekem mindig a tengerfenék találkozása az óceánnal jut eszembe. Ráadásul a kék átlátszó anyagban, nagyon finom apró csillámok vannak, mint amikor a kéklő tengerben felkavarod a fehér homokot.

Az órát idén 5 éve kaptam páromtól, azóta a nagyító le lett cserélve Hantos Úrnál, mert eredetileg 0,5x-es nagyítású volt, most 2,5x-es. Szeretem, bár több idő kell neki, hogy felhúzza az ETA 2893-2 Elaboré szerkezet magát, de maga az óra nagyon kényelmes méretű és kialakítású. Egyébként viszonylag pontos is, havi +/-10mp-et produkál. Sajnos csak szimpla C3-as lume van rajta, mely szemben a BGW9-el, sokkal gyengébb és kevésbé tartós a fénye. A szíja is kényelmes, bár lehetne a 4mm vastagság helyett 3mm. A kerámia lünetta menő, de sokszor nehezen leolvasható. Vegyetek nyugodtan Steinhart-ot, nem bánjátok meg. Ár-érték arányban egy kiváló választás.


A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20159 Dátum: 2020. December 02. - 16:21:06 »
Mióta home office-ban vagyok asszonnyal több időm van, így végre én is tölthetek fel fényképeket, melyeket az elmúlt pár évben mellőznöm kellett.

Natura Siberica – Beluga sampon
The Scottish Fine Soaps Company – arcpeeling
La Toja - Magno Classic pipereszappan
Cella – borotvaszappan
Aliexpress Noname - borotva
Dorco (ST-3000) penge
Omega 10049 sörte pamacs
Natura Siberica – Yak and Yeti after shave balzsam

Az alábbi képen egy szimpla SOTD-nél kicsit több van, de mióta itthon vagyok felborult pár menetrend. Így ma például évek óta először délelőtt fürödtem, ami nagyon jól esett. A La Toja klasszikus Magnó fekete szappant egy bolhapiacon találtam, kb 80-as évekből maradhatott vissza. Szaglás hiányában Páromtól tudom, hogy erős karakteres illata van, ami fürdés után is megmarad. Neki nem tetszik, de már nem sok van belőle. Amúgy csúszik mint a takony, és kicsit szárít is.

Megmaradt hajamra a beluga kaviáros Natura Siberica sampont használtam, mely azt ígéri, hogy megállítja a hajhullást. Sajnos ezt nem tapasztaltam, pedig nagyon jó összetevői vannak. Ellenben borzasztóan zsírosítja a fejbőrt. Nem szeretem, szerintem nem jó termék.

A The Scottish Fine Soaps Company-tól szantál, vetiver illatban van még borotvakrémem és after shave balzsamom, melyek ugyanolyan kiváló termékek, mint az arcpeeling-jük. Nyugodtan kipróbálhatjátok. Kellemesen tisztít, bár én jobban szeretem a DM saját márkás termékéből a barackmagos arcpeeling-et, mert az tényleg olyan, mint egy dörzspapír és újszülött babaképet varázsol a nagyvárosi szmogtól eltömődött pórusokkal teli férfi arcból.

Az olasz mandulás-cseresznyés Cella borotvaszappan, meg szimplán jó, bár valahogy nehezen sikerül belőle most jó habot készítenem. Egyszerűen összeesik az arcomon egy idő után. Remélem nem romlott meg.

A pamacsról és a borotváról már írtam. A borotvához annyit fűznék hozzá, hogy továbbra is nagy kedvenc. Azt vettem észre, hogy az egyik oldala agresszívebb, mint a másik. Nem olyan zavaró, de gondoltam megemlítem. A Dorco pengével átlagos, de mivel ajándék volt, így gondoltam kipróbálom. A következő egy Feather lesz, mert nagyon kíváncsi vagyok, hogy azzal mire képes ez a borotva.

A Naturica Siberica balzsamjában bivaly mennyiségű mentol van. Én kedvelem a mentolos after shave-et, de ebben kicsit több is van. Utána még 20 percig hűl az arcom tőle. Egyébként jó tartalmas balzsam, de miután beszívta a bőröm én úgy éreztem kicsit húzódik. Szerencsére nem ragad és a bőrömnek is tetszett a termék. Első használat után még nincs határozott véleményem, párszor még kell használnom. Egyébként határozottan nem rossz termék, de kicsit sok a mentol benne. 


A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici