Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 1595985 alkalommal)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #315 Dátum: 2011. Február 24. - 09:12:40 »
OFF
Így van bizony, ahogy Ed ex szakaszvezető elvtárs mondja. ...de a krumplicsillagoknak meg az örmestereknek a "hatékonysága" néha felülmúlta a aranycsillagosokét. Sokan álltak remegő lábbal az előbbiek előtt.  ;)

egy ex főhadnagy ütegparancsnok, cenzortiszt  ;D
ON
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #316 Dátum: 2011. Február 24. - 09:17:31 »
egy ex főhadnagy ütegparancsnok, cenzortiszt  ;D

Vigyázz, mert félni fogunk tőled!  ;D

egy ex MŰ. SZ. TÁ. VI. SZ. PK.

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #317 Dátum: 2011. Február 24. - 09:32:52 »
Aztaaaa...hogy én miből maradtam ki annak idején! :evil:
"Sajnos" katonának alkalmatlan voltam...de mielőtt rosszra gondolnátok, volt orvosi indoka, bár akkor még nem volt bajom vele.
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #318 Dátum: 2011. Február 24. - 10:57:53 »
A nagyobbik fiam annak idején kikönyörögte, hogy a Furkó-féle mélységi felderítőkhöz kerüljön. Elintéztem neki. Aztán, amikor vége lett a jó kis ejtőernyős és egyéb kiképzésnek, kérte, hogy szereltessem le. Miután erre nem voltam hajlandó, ezt már ő intézte el. Súlyos "depresszióba" esett és a pszichomókusnak elmesélte a nehéz, hányatott gyerekkorát. (Ebben mondjuk nem állított valótlant, mert elég nagy csibész volt.  ;) ) ...aztán így alkalmatlannak nyilváníttatta magát. Persze azzal már nem dicsekedett, hogy Földessy Margit sziniiskolájába járt. :crazy:
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Brien

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 178
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #319 Dátum: 2011. Február 25. - 01:37:57 »

Hol is kezdjem, áááá az első saját késes borotválkozásom története és folyamata!

Először is köszönetet kell, hogy mondjak a fórum összes tagjának egy hónapja és 2 napja regisztráltam, miután a neten néztem utánna, hogy van-e olyan "állat" emberfia akinek elege van reluxákból.(akkor még nem így hívtam)
Semmi nem volt megtalálható a fürdönkben a most használt felszerelésemből ami ma már 2db borotva késből, coca- borz- és lassan lóször pamacsból több krémből (pre/pro), szappanokból és AS-ekből áll.
Külön köszönet jár sonkatekercs szörtársnak aki saját késének a pengéjét nem féltve (dehogy nem féltve  :evil: ) kölcsönadta nekem a kését, kipróbálás gyanánt (1 hétre) ami volt 2 vagy 3 hét. ;D
Meg kell még emlitenem ZOZO-t is akitöl vásároltam a most használt kést. (remélem a pénzt nem sikkasztja el az OTP)  ;)
Nem utolsó sorban jenessanyi szörtárs is emlitést érdemel mert a DOVO-m éppen nála rakódik rendbe. Elöre is Köszi!  8)
A páromról és a lányaimról nem is beszélve merthogy mindig ezt hallottam anno töllük "Már megint böksz....." na ezt egy jó ideje nem hallottam  ::)
Tehát tényleg nagy köszönet mindenkinek, hogy a reluxától és a nyüg borotválkozástól eljutottam a fekete-fehér recsegő rádiós nyugodt borotválkozásig!

És akkor nézzük:

Elötte: Zuhany meg valami mikromolycsörös nivea arcmosó használata (még jó hogy mikró mi lenne ha valami normál méretü molycsör lenne...)
Pamacs: HJM Borz
Tálka: Family Frost-os teás bögre
Krém: Barbon
Viz: Tettye Forrásház
AZ ESZKÖZ: Solingen Bonsa
Az összes lehetőséget gyakroltam: BMX, MTB, STB, (vagy valami hasonló)
Utánna: timsó, Forrás víz, Barbon AS
Eredmény:8/10

Nézzük ugyan ezt emberi nyelven:
Asszem én is megállapíthatom, hogy minden kés más ezáltal ezt is meg kell szoknom, ami gyorsan fog menni.  ;D
Kb 40 percembe került a 3 karika mindennel együtt amit nem tudom, hogy sok vagy kevés de nem sajnálom rá az idöt!
Tetszett a kés és élveztem a vele eltöltött idöt (huuuu ez 18 karikás mondat) :evil:

Értékelés:
Van 3 vágás a nyakamon egy amit 25 öltéssel vartak össze és 2 amit 3-3 öltéssel, de ezeket a dokik csinálták nem is engedem őket többet borotválni.
2 pontvérzés és egy pici vágást sikerült összehoznom ami a timsó hideg forrásvíz verzióval el is tüntettem (ezek szerint orvosnak kellett volna mennem) mit nekem varrás.
Ha végigsimítom az arcom akkor egy erős 8ast adnék a technikámnak,de lesz ez még 10es is. Valószínüleg olvasni fogtok róla.
Addig is mindenkinek jó szöget mertugye a rossz szög vágáshoz vezet!

Brien
Ne gondolkodj!
Ha gondolkodtál ne mond el!
Ha elmondtad ne írd le!
Ha leírtad ne írd alá!
Ha aláirtad.......Ne csodálkozz!!

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #320 Dátum: 2011. Február 25. - 09:10:01 »
Ilyen történeteket kérünk még! Jó látni az első sikeres próbálkozásokat :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #321 Dátum: 2011. Február 25. - 09:45:47 »

Karl Esther (amúgy az egyik kedvencem)

BK4 pamacs (még mindíg szeretem a puhaságát. Jó sok és sűrü habot lehet vele készíteni)

Trumper kemény rózsa illatú szappan

Forró víz

LB szíj

WTG
ATG
XTG

pusz utómunkálatok


I'm lovin' it!

 :borz1:
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #322 Dátum: 2011. Február 28. - 16:33:01 »
> Előtte: extra szűz olíva olaj
> Pamacs: HJM borz
> Szappan: Geo. F. Trumper's rózsa
> Borotva: Gillette Old Type '20
> Penge: Feather
> Módszer: 2 kör -> WTG, XTG-ATG
> Utána: Floid

Ma egy kicsit retro napot tartottam. Most is itt szagolgatom a rózsaszappant, és ahogy keveredik a Floid illatával... ez leírhatatlanul kellemes érzés... ;D ;D ;D
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #323 Dátum: 2011. Február 28. - 18:12:35 »
Előtte: semmi
És lőn: EJ Black Badger Pamacs, Nivea Sensitive brotovakrém, Gillette Tech, sárga Gillette 7 O'Clock
Utána: alum block, Prof.Blighty's Formula 31 Blueberry aftershave
Jóval utána: Nivea sensitive krém

Nem elérhető barsa

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 53
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #324 Dátum: 2011. Február 28. - 18:23:53 »
Tegnap folytattam a Fat Boy ismerkedést változatlan felállással, csak az első két körben 4-es fokozatot, 3. körben pedig 3-as fokozatot használtam. Ez már jobban emlékeztetett a Futur 2-es fokozatára, és alaposabb is volt, mint kisebb fokozaton. A következő alkalommal jön az 5. sebesség  :)

 


Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (SicTransit - 2011.02.28)
« Válasz #325 Dátum: 2011. Február 28. - 21:32:58 »
Feather tartósteszt 4. alkalom, ezúttal a kisfiam társaságában.

  • Előtte: Meleg víz, 3 csepp Geo. F. Trumper West Indian Extract of Limes Skin Food
  • Tálka: nagy teásbögre
  • Pamacs: HJM borz
  • Krém: Palmolive Sensitive
  • Borotva: Lord L5
  • Penge: Feather Hi Stainless Platinum@4
  • Módszer: WTG majd XTG-ATG
  • Utána: Timsó, majd újabb 3 csepp Geo. F. Trumper West Indian Extract of Limes Skin Food
  • Eredmény, elégedettségfaktor: 9/10

Hát van annál jobb érzés, amikor az ember a fiával együtt keveri a habot, amit a kölök ken föl apa képére?  :borz2:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető barsa

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 53
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (SicTransit - 2011.02.28)
« Válasz #326 Dátum: 2011. Február 28. - 22:14:50 »
Hát van annál jobb érzés, amikor az ember a fiával együtt keveri a habot, amit a kölök ken föl apa képére?  :borz2:

 :) :) :)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #327 Dátum: 2011. Február 28. - 22:23:39 »
OFF
Barsa segíts, ki vagy te, Dzsoko Roszics a Talpuk alatt fütyül a szélből? Vagy?  ;)

Nem elérhető poe

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 74
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #328 Dátum: 2011. Február 28. - 22:35:33 »
Dzsoko Roszics sanszos, de nekem valamiért a 16 város 16 leánya ugrott be.  :borosta:
Quoth the raven, `Nevermore.'

Nem elérhető barsa

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 53
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-miyen volt...)
« Válasz #329 Dátum: 2011. Március 01. - 06:33:24 »
OFF
Barsa segíts, ki vagy te, Dzsoko Roszics a Talpuk alatt fütyül a szélből? Vagy?  ;)

ÁÁ, az csak valami álnév lehet   :evil:

A filmben Farkas Csapó György volt a böcsületes neve   ;D


Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici