Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 1588346 alkalommal)

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20310 Dátum: 2021. November 05. - 15:45:24 »
Jó kép,jó cuccok!
 :hat:
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20311 Dátum: 2021. November 05. - 17:28:40 »
Köszi, a pamacsot neked köszönhetem!  :thanks:

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20312 Dátum: 2021. November 07. - 12:11:28 »
Mühle R89/EJ Chatsworth
Astra Superior Stainless
Yaqi Cavern Lake 2band borz
Proraso szantal borotvakrem
Str8 Original after shave

Mindenki menozik itt a frissen beszerzett szantalos Proraso cuccaival, igy rakivantam en is. Sajnos after nem volt az oldalon, ahonnet a krem jott, de igy is egy nagyon kellemes borotvalkozason vagyok tul.

A borotvat nagyon megszerettem par hasznalat soran ezzel az uj kinai nyellel. Kenyelmes a fogasa barhogy is tartom. Kicsit csuszosnak tunik a nyel, de nem annyira veszes. A ketto darab hasznalt borotva pengebol keszult shim mar allando lakos, de lassan cserelnem kell, mert elkezdett rozsdalni. A kek Astrat szepen kidobja, igy egeszen hatekony munkat kepes vegezni az R89-es fej. Raadasul nem csokken drasztikusan a penge elettartama sem. Nem ugy, mint az R41-es fejben. Egyebkent ez a kek Astra nagyon bevalt. Nem is ertem miert eroltettem olyan sokaig a zoldet. A kek sokkal kellemesebb, kevesbe karcos, de eles es tartos.

A Yaqi ezen pamacsa kozel all szivemhez, mindig jo erzes tolt el, amikor meghallom a nevet, amit tolem kapott. Szeretem, mert nagyon puha, de nem floppy, es annak ellenere, hogy nagy, nem ker sok anyagot. A manoverezessel ovatosan kell banni, hogy az ember ne legyen mindenhol habos, de megszokhato. Szep, ergonomikus, jo hasznalni. Es tok jol tartja a meleget. Ami meg erdekes lehet, hogy nem hullik. Az elso par hasznalat utan se dobott le magarol tul sok szalat. A gyarto szerint 24mm, de biztos, hogy nagyobb a koteg merete. Aki gondolkodna a vasarlason, kalkulaljon a Moka mereteivel, ha azt ismeri. Egyebirant biztosan nem fog csalodni.

A Proraso szantal olajos-shea vajas borotvakremje mar megint uj dijaznt kapott. De! Emellett valtoztattak az osszetetelen is. A továbbfejlesztett összetételt a gyártó „Superformula”-nak hívja, mely állítása szerint egy koncentráltabb recept. A preshave krém jobb hidratálást, a krémek és szappanok jobb csúszást, összességében pedig több frissességet fognak biztosítani a borotválkozás utáni időben. Az újítástól a teljes vonal javulása várható. Szoval kivancsi voltam mar ra.

Ma megint nagyon nem jo a szaglasom, de a krem illatabol halvanyan ki tudtam venni a szantal illatat. Nagyon orulnek neki, ha legkozelebb jobban erezhetnem, mert hasznalat kozben nagyon finom illata van. A benne levo shea vajat erezni a boron, mar a pamacsolas megkezdesenel. Es igen, valoban tobbet kell ezzel a kremmel dolgozni, hogy elerjuk a kivant hab allagot. Es abban is igaza van masoknak, hogy szomjas egy krem, szoval nem kell sajnalni a vizet tole. Nekem nem tul sok szor van az arcomon, de az nagyon vastag es eros voros szalu. Hat ez a krem nagyon szepen felpuhitotta, ugy hogy elotte csak egy sima szappanos arcmosast vegeztem. A penge szepen siklott a boron, de nyilvan messze van egy Stirlingtol. A borotvalkozas nagyon kellemes volt, vegre 0 irritacioval megusztam es meg ugy is nezek ki mint aki tenyleg megborotvalkozott. Szoval ez a krem ujravevos lesz nalam.

Levezetesnek timsoval atkentem azert az arcom, de meglepo modon nem csipett sehol sem. A krem nem szaritotta ki a borom, igy balzsamra nem volt szuksegem. A Str8 Original after shave-je allitolag bazsalikom, menta, kardamon, szantálfa illatok kevereke. A rossz szaglasommal annyit ereztem, hogy apas, szappanos illat. Minden esetre jo volt hasznalni, valamennyire illett is a kremhez. De ha a Proraso afterja hozza leszaradas utan a krem illatat, akkor vevo vagyok a 400 ml-es uvegre.


A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető vimi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20313 Dátum: 2021. November 17. - 13:43:33 »
Merkur 42 borotva,
Gillette Perma-Sharp penge,
DsCosmetics szinti pamacs,
Proraso szappan és arcszesz,
Török tálka.

Soha rosszabbat!



Nem elérhető Clown8931

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 222
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20314 Dátum: 2021. December 07. - 12:17:31 »

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20315 Dátum: 2021. December 07. - 12:23:44 »
Lider shaving cream
Muhle Silvertip Fibre
Muhle R41
Astra Stainless steel
Nivea Active Energy balm

Hat nem ez eletem fenykepe, de most ennyi telt tollem, ezert elnezesetek kerem.

A Lider uj versenyzo, most hasznaltam eloszor. Mivel az illatokat mai napig nem erzem rendesen, orultem, hogy ennek vegre erzem. Meg akkor is, ha konkretan szunyogriaszto szaga van. Parom szerint, inkabb verbenas illat, de ennek a szaga azert kozelebb all a wc oblito rud szagahoz, mint az Arko. Az Arkonak ehhez kepest kifinomultabb illata van. Ebben van egy, hogy is fogalmazzak... indusztiralis beutes 🤣 Egyebkent kellemes borotvalkozas volt vele, jol siklott a penge es elfogadhatoan puhitott. A hab szep fenyes es kisebb bubik keletkeztek, mint peldaul a Proraso kremjenel. Erdemes kiprobalni, sokaig nem szenved vele az ember, mert csak 65 grammos kiszereles.

A pamacs hiaba premium, nekem a szintik nem a kedvenceim, de masnak lehet ez a mennyorszag. Furak a szalvegek, mert rolytosnak tunnek, mintha igazi szor lenne. Szoval a mernokok jo munkat vegeztek. A nyel tomor, nehez, jo fogassal, hozza a premium erzetet. Mint minden szinti ez is hasonloan viselkedik, rovid ido alatt marhasok habot durrant fele vagy harmad annyi anyagbol, mint a borz/diszno pamacsaim.

Az R41-et itt nem kell bemutatnom. Renkivul hatekony, igy vele csak 2 kort megyek. A penget vegig erezni a boron, eleg felelmetes. A kek Astraval szamomra kellemesebb, mint a zolddel. A zold mar tul sok nekem. Szep borotva, bar a nyele lehetne kicsit nehezebb. Acel valtozatban, ha megvehetnem, nem tennem, az valoszinuleg mar tul nehez lenne, ami egy ilyen hatekony borotvanal szerintem felesleges.

A Nivea balzsamjat paromtol kaptam. Mar evek ota nem hasznaltam a gyarto balzsamjait. Nem rossz egyebkent, de nagyon vizes, igy tobbet kell belole hasznalni. Valami kremes, kicsit gyumolcsos illata van. Estenkent furdes utan szoktam hasznalni arcra, ha huzodik. Ujra csak azert vennem, mert az en bortipusomnak jobb, mint egy sima arckrem. Az illata nekem nagyon kommersz.

Osszessegeben a borotvalkozas kellemes volt, hideg vizzel dolgoztam, elotte csak egy szappanos arcmosas volt. A Lider tetszett, nyaron kivalo lesz, mikor nyitott ablaknal borotvalkozok, a szunyogok es egyeb rovarok tuti nem fognak bejonni. A borotva tobbnapos borostara a legjobb, a Nivea balzsamja pedig elfogadhatoan hidratal, ha eleget kensz fel belole.


A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20316 Dátum: 2021. December 08. - 20:45:03 »
:fetreng:
Ez most olyan leírás volt, mikor angol tesztelők fanyalognak valamin, de azt mégsem írhatják le direktben, hogy a jó nem ilyen.  ;D
Gillette Tech 1951

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20317 Dátum: 2021. December 09. - 08:13:10 »
:fetreng:
Ez most olyan leírás volt, mikor angol tesztelők fanyalognak valamin, de azt mégsem írhatják le direktben, hogy a jó nem ilyen.  ;D

Hat en inkabb ugy fogalmaznek, hogy ez egy eros kozepes borotvalkozas volt, nem premium termekekkel. Az a tipikus essunk tul rajta, mer szoros a pofam es az asszony meg a fonok mar csunyan nez. De nem igazan elvezed  :fetreng:
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20318 Dátum: 2021. December 09. - 08:20:21 »
Mai:

Razorock pamacs- a Plissoft köteges (26os asszem) - nem emlékszem, mikor használtam utoljára másik pamacsot....

Alis R41 fej, amazonról rendelt  - már nem emlékszem a nevére - hosszú nehéz nyéllel. A jó ég tudja hányadik pengét koptatom már ezzel a kombóval, nem tudja felváltani semmi más. (Na jó, a héten beszereztem egy L111-et (anno elajándékoztam), a következő penge abba megy.)

Zöld Astra @4 - csak ez, évek óta

Balatoni Bay Rum szappan - tavaly karácsonyra kaptam, és még nem volt képes kifogyni, pedig szinte csak ezt használom. (Néha sietősben proraso krém.)

Piros Proraso AS - ez is szinte alig fogyott tavaly óta, mert a Yak and Yeti mentholos balzsam olyan fasza, h nyáron azért használtam mert mentholos, hűvös időben meg azért, mert balzsam.
(szerintem)

Nem elérhető Clown8931

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 222
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20319 Dátum: 2021. December 17. - 09:40:54 »
Tegnapi.


Nem elérhető Clown8931

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 222
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20320 Dátum: 2021. December 22. - 13:57:23 »

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20321 Dátum: 2021. December 29. - 07:46:16 »
Spanyol időutazás az 1930-as evekbe 😅

Hat sracok, ez a szett ugy ahogy van idoutazas. A Floidot igazabol csak disznek tettem a kepre, asszony azt mondta ha magamra kenem, ma nem lesz szeksz 😅

A LaToja krem nagyon jo, finom sos tengeres, viharos szellos illata van. Nagyon friss, de retros beutessel. Jol ken, hidratal es sikosit. Csak ajanlani tudom.

A pamacsot megbarkacsoltam, hogy beferjen, apos meg a CNC muhelyben szepen fenyesre csiszolta, igy nem igazan latszik a ganyolas. Jo nagyra nyilt, finom puha pamacs. Merete miatt kell bele anyag rendesen. Es hat elegge vedlik is szegeny, ez remelem abba marad.

A borotva feje Muhle R89 a nyele meg egy noname kinai darab. Ez utobbira sajnos a postan meg kellett fizetnem pluszban majd egy ezrest, mert basztak szolni, hogy online is utalhatom, csak szimplan bedobtak egy ertesitot, hogy a postan atvehetem ha fizetek. Amugy kellemes darab a kek Astraval. Asszem a Vigshaving-nek van hasonlo, de az porcelan, ami ennel bar dragabb, de jobbnak is tunik.

Hideg vizes szappanos arcmosas elozte meg a szeanszt, kozben langyos vizzel keszitettem el arcon a megfelelo habot, a 4 napos borostan. Sajnos ez a rohadt maszk teljesen szetcseszi a borom a nyakamnal es az arcom tobb pontjan, igy csak nagyon finom ketto kort mentem. Eleg volt es jol esett. Az enyhe de illatos szoftoknak meg orultem, kell ehhez a kis enidohoz az illatterapia is.


A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20322 Dátum: 2022. Január 02. - 12:12:36 »
Yaqi Green Day - Welcome 2022

Yaqi Sagrada Familia 2band
Yaqi Adjustable The Final Cut
Astra Platinum
Yaqi The Green soap
Yaqi The Green after shave

No, ez egy ilyen zold Yaqi-s napra sikerult, ami passzol is a mai napomhoz. Szep napsuteses ido van, felenk 15 fokkal, igy ebed utan megyunk a csaladdal kirandulni a kozeli erdobe.

A Sagrada Familia 2band borzpamacsa a nyelet leszamitva a legjobb meret. Nagyon sajnalom, hogy nincs tobb ilyen kis meretu pamacsuk. Annyira jol iranyithato es elegendo habot tarol az egesz szeanszra, hogy tenyleg elmeny hasznalni. Szeretem, az egyik kedvencem.

Vegre megerkezett a vegleges verzio az allithato borotvabol is. Aki az elozmenyekre kivancsi inkabb nezzen utana (itt hosszu lenne). Ez a peldany tokeletes semmi hibaja nincs, szep Gibbs utanzat. A kidolgozas olyan Yaqis, vagyis nem egy Muhle de nem is hanyadek. A kromozas is meglepoen szep es egyseges. Enyhen fejnehez es szamomra kicsit rovid a nyele. A recezes eleg mely, nem csuszik hasznalat kozben. Fokozatmentesen allithato 1-6 kozott de a valosagban engedi egeszen 9-ig eltekerni. Hangos egy szerkezet a zold Astraval, 2-es fokozaton nekem kenyelmes volt hasznalni, felette szamomra kezdett agresszivva valni.

A szappanra es az afterre sokat vartam es megegyszer annyit ki kellett fizetnem a postanak is, de osszessegeben megerte. Tobbet ugyse rendelek, csak a kivancsisag hajtott. Az illatuk 1:1 zold Lacoste, amit anno sokaig hasznaltam. Finom illata van, de nem tul tartos. A szappan kozel Balatoni/Cinke minoseg igy nem is ragoznam a mukodeset, amugy faggyus. Az after varazsmogyorot tartalmaz alapvetoen, de alkoholt pl nem, igy nem csip. Finom puha volt utana a borom, de nekem kell az alkohol. Tartok tole, hogy az en borom holnapra pattanasos lesz ettol.

Zaraskent egy kis memoar a 2021-es evre:
Kevesebbet borotvalkoztam ebben az evben, de ugy erzem finomodtak a kezmozdulataim, es nagyobb hangsulyt helyeztem a minosegi borotvalkozasra, a kapkodas helyett. A nyakam meg mindig problemas terulet es javulas se nagyon tortent. Ha kiborotvalom, akkor benonek a szorszalak, ha nem borotvalom ki akkor meg olyan mintha meg sem borotvalkoztam volna. Iden nagyon szepen letisztult a keszletem, de meg mindig aktiv vagyok a termekek kiprobalasa teren, igy valoszinuleg a kovetkezo ev is sok uj termeket fog tartogatni a szamomra. A csoportot meg mindig nagyon kedvelem es orulok, hogy kulturalt keretek kozott tudjak tartani az adminok. Jo elvonulni nap mint nap 10-20 percre, ebbe a digitalis tarsasagba, ahol politikatol, jarvanyhelyzettol es penztul fuggetlenul tudunk beszelgetni.

A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20323 Dátum: 2022. Január 03. - 15:46:00 »

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20324 Dátum: 2022. Január 04. - 08:21:03 »
A szappanra es az afterre sokat vartam es megegyszer annyit ki kellett fizetnem a postanak is, de osszessegeben megerte. Tobbet ugyse rendelek, csak a kivancsisag hajtott.

Aliexpress saver shippinget vagy standard shippinget kell választani, ha megéri. Akkor vagy holland vagy belga postán keresztül jön, kikerülve a magyar posta vámeljárását, vagy egyenesen neked viszi a futárszolgálat. Így semmi plusz költséged nem lesz elvileg.
Horgász fórumról tudom, és rendeltem is már így, nem volt gond.

Bocs ha off..
(szerintem)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici