Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 1588236 alkalommal)

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20340 Dátum: 2022. Január 20. - 09:18:11 »
A Caribbean Holiday nekem is megvan, de én azt csokisnak, csokilikőrösnek, kakaósnak mondanám inkább.

Nem elérhető Clown8931

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 222
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20341 Dátum: 2022. Január 22. - 09:06:35 »

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20342 Dátum: 2022. Január 22. - 11:56:50 »

Nem elérhető Clown8931

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 222
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20343 Dátum: 2022. Január 23. - 07:47:20 »

Szappannak isteni illata van. Nekem is van és szeretem.

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20344 Dátum: 2022. Január 23. - 09:41:30 »
Egyszer egy szakállas srác ajánlotta, hogy szagoljam meg, azt mondta, hogy ez még őt is arra ösztökéli, hogy levágja a szakállát és rendszeresen megborotválkozzon ezzel a szappannal!  :2thumbup:

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20345 Dátum: 2022. Január 24. - 20:30:00 »
Nivea nap


Nem elérhető Clown8931

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 222
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20346 Dátum: 2022. Január 26. - 07:19:21 »
Nivea nap


Milyen illata van az arcszesznek és mennyire tartós?

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20347 Dátum: 2022. Január 26. - 10:45:54 »
Édeskés, de mégis sportos és frissítő, alkohol se sok van benne, de azért érezni.

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20348 Dátum: 2022. Január 27. - 10:22:09 »

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20349 Dátum: 2022. Február 08. - 10:21:43 »

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20350 Dátum: 2022. Február 09. - 09:13:04 »
Yaqi - Agamemnon
Astra - Stainless steel
Yaqi - Moka Express 2band
Proraso - Sandalwood shaving cream
STR8 - Original

Nem is tudom hol kezdjem, mondjuk a borotvánál. Hát srácok, megy a vállon veregetés a tervezőnek. Kezdjük ott, hogy a nyél eleve két részes, vagyis ez inkább egy utazó borotva. A nyél elég hosszú és a rajta található minta ad egy jó érzést az ujjaknak használat közben. A színe élőben pazar, nagyon szép mély matt bronz színe van. A nyél anyaga réz, így kényelmes súlya van. Többször használt kék Astrát tettem bele elsőre, mert ahogy a korábbi videómban láthattátok, a pengét nagyon kidobja és nem szerettem volna vérfürdőt rendezni. A fej slant típus, vagyis megcsavarja a pengét kicsit. Hát amikor raktam össze a készüléket a penge rendesen könyörgött, hogy hagyjam abba. Használata nagyon odafigyelős! A penge stabilan áll és a szeánsz alatt olyan koncertet csapott, hogy asszony bejött a fürdőbe a konyhából, hogy mi a fészkes fenét csinálok. ATG-t nem tudtam vele csinálni, ahhoz nem igazán alkalmas ez a fej, de nem is kellet. Az összes kósza borostát megtalálja és kegyetlenül elbánik vele. Fogalmam sincs mennyi időt tölthettem a fürdőben, mert nagyon kellett koncentrálnom, de minden percét élveztem. Pontvérzés és irritáció nélkül megúsztam. Eredetileg, csak próbára vettem, és a youtube-os videók alapján előre elkönyveltem, hogy ez már másnap a piactéren fog kikötni. Hát nem! Nem fogom minden nap használni, ahogy anno Kámán Laci is írta, ez inkább az ünnepi borotva lesz.

A Yaqi Moka pamacsa NAGY, vagyis inkább férfias darab! De tényleg, ő a legnagyobb pamacsom. Kevés tartó van amibe belefér. Viszont baromira szép és ez a nagy köteg luxus érzést ad használat közben. Első pár alkalommal büdi volt, de ez gyorsan elmúlt. Kell bele anyag rendesen, cserébe arc és egyéb testrészek borotválására is ad elég habot. A ragasztó nincs magasan, így könnyen terül. Ami fontos lehet még, hogy szárazon elég durvának hat mondjuk egy Highmountain-hez képest, de annál szerintem jobb, puhább a szálvég. Az Aqua engem szúr. Azt nem vettem észre, hogy enné a habot, bár megjegyzem, mióta túlkínálat van a polcomon, nem sajnálom feltölteni rendesen a pamacsaimat a szeánsz során. Még egy érdekesség, hogy ez egy 26mm-es pamacs, és a 24mm-es Cavern Lake-hez képest érzésre és látszatra nem nyílik nagyobbra. 
 
A borotvakrém gyorsan fogy, de ennek az az egyszerű oka van, hogy mióta megvettem, szinte nem is használok mást. Halványan érzem a finom, meleg, édeskés szantál illatot, ami a téli hónapokban szívmelengető. A TOBS szantálhoz képest, ennek szerintem finomabb az illata, amannak számomra szappanos, száraz fás illat. Megfelelően krémes a hab, jó siklást biztosít, tényleg kellemes használni, nem tudnék negatívumot felhozni ellene. És van benne valami, hogy erős borostára ajánlják, mert egészen jó hatásfokkal teszi a dolgát ilyen téren. Egyébiránt, kipróbáltam simán arcmosáshoz is, de úgy szárította a bőröm, pedig van benne sheavaj is.

Az after shave fő illat összetevői a bazsalikom, menta, kardamon és a szantálfa. Friss, balzsamos, fás, fűszeres, meleg tónusokkal, ugyanakkor mégsem édes. A Proraso szantálos krémjét tökéletesen kiegészíti. Erős és tartós illat. Nem venném újra, de párom nem kritizálja, így elhasználom. Egyébként nincs benne szűkítő, így nem könnyű adagolni a naftát, én nem kedvelem az ilyen üvegeket. Ahogy a Denim, Brut, Axe illatoknál is észrevettem, úgy a STR8 illatai is valahogy hasonlítanak egymásra. Vagyis, ha vettél egy AXE-ot, akkor a többit is fel fogod ismerni.


A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20351 Dátum: 2022. Február 09. - 11:41:34 »
Én is csak megerősíteni tudom a pamaccsal kapcsolatos észrevételeket. Takuuntól szereztem be a Cavern Lake-et és ezt a gyönyörű nagy Moka Expresst is és piszkosul elégedett vagyok mindkettővel. Jó dús kötegek, tényleg megadják azt a luxus érzést és ahogy olvashatjuk a Cavern Lake is jó nagyra nyílik, nagyobbra, mint azt az ember egy 24-estől elvárná. A Moka-ról olvastam Bowa cikkében, hogy számára nem volt valami túl komfortos a nyél, idézném őt: "Egyetlen negatívum a pamaccsal szemben, hogy a nyélforma nem túl kényelmes. Az ergonómiát beáldozták a design oltárán. Ez nem azt jelenti, hogy nem lehet stabilan megfogni, de nálam csak a tenyerembe támasztott nyéllel nyújtott biztos fogást.". Nekem relatív kis kezem van és mivel minden pamacsot így fogok, ezért számomra egyáltalán nem tűnt ez fel. A fogása szerintem stabil, nem csúszkál, nem kényelmetlen. A szépség ugyan szubjektív, de én nagyon szépnek találom mindkét pamacsot. Minőségi hibát nem vélek rajtuk felfedezni, sőt, inkább csak dícsérni tudom minden porcikájukat. Szőrszálak alig potyogtak, a Cavern Lake megvan már hetek óta és eddig talán 3 szálat dobott el. A Moka Express pedig még egyetlen darabot sem. Egyedül a víz adagolására kell odafigyelni, mert lévén, hogy sok vizet képesek eltárolni, lényegesen többet, mint egy szintetikus, aki ahhoz van szokva elsőre túlhigíthatja a habot, de ezt pár alkalommal ki lehet tapasztalni. Ennyit szerettem volna csak hozzátenni, remélem nem offoltam szét a topicot, de szerettem volna bíztatni minden bizonytalankodót, akik ilyen pamacs beszerzésén gondolkodnak, hogy ne fogják vissza magukat. Ha jól tudom van is egy Moka az eladban.  ::) ;)

Ui.: Takuun, hálás vagyok neked ezekért a kis borzocskákért!  :cimbi:

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20352 Dátum: 2022. Február 16. - 13:47:36 »
Ahogy látjátok, hozzám került ez a szappan és a hozzá tartozó AS. Mikor a csomagot megkaptam és beleszagoltam, számomra nem kellemes illat fogadott. Nem tudnám jellemezni, nagyon erős, agresszív, orrba égős volt. Ha viszont már hozzám került, úgy voltam vele, hogy adok neki egy esélyt, mert a Youtube-on csak dícsérte mindenki. A képen látható Semogue Taj-al közvetlen mentem a szappanba, majd miután úgy döntöttem, hogy elég mennyiségű szappant vett fel, arcon folytattam a habosítást. Már a szappanban való kőrözéskor is megfigyelhető volt, hogy egy egészen sűrű, tejszerű habot képez, szemben az általam eddig próbált szappanokkal ill. krémekkel. A síkosítása vagy kenése egészen elképesztő, magasan veri az általam eddig használtakat. Az illatának ez a durvasága a víz adagolása folyamán szépen enyhült és a végén egészen tűrhetővé vált. Végül egy olyan elképesztően jó krémes állagú habot kaptam, hogy az, nincs más szavam rá, mennyei volt. Ezzel a kevés tapasztalatommal azt mondanám, hogy kevés anyagból is nagyon sok habot ad, de épp ezért nagyon szomjas is, nem szabad spórolni a vízzel. Disznó pamacs lévén adtam neki rendesen, amit meg is hálált, mert 3 körre + a kimaradt részekre is bőven elegendő habot adott.
A Gillette Bulldog nagyon bevált, iszonyú jó a nyele, rendkívül stabil fogást biztosít és kellően vastag és nem útolsó sorban gyönyörű is(szerintem).
Az AS pedig majdnem egy az egyben olyan illatú, mint a szappan, de van benne egy halvány eltérés. Enyhén, de egy ilyen gyógynövényes mix illatát érzem ki belőle. Annyi alkohol van benne, amennyit szeretek, nem bántóan mar de nem is túl gyenge, pont jó. Frissen felkenve ez is elég vad, de ahogy telik az idő úgy enyhül és lesz egyre inkább elfogadható.
A kezdeti ellenérzések ellenére a szappan működése miatt óriási piros pontot kapott, úgyhogy marad. Érdekes mód, mióta használtam, maga a szappan is kellemesebb lett, beleszimatolva érezni, hogy ellágyult az a számomra nem szimpatikus vadság.


Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20353 Dátum: 2022. Február 18. - 22:36:40 »

Nem elérhető Clown8931

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 222
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20354 Dátum: 2022. Február 20. - 11:37:31 »

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici