Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 1588632 alkalommal)

Nem elérhető viktor.co.jp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 142
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20505 Dátum: 2022. December 08. - 12:06:27 »


"30 degrees, a light touch, let the razor do all the work, gentlemen."

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20506 Dátum: 2022. December 12. - 15:32:29 »

Nem elérhető viktor.co.jp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 142
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20507 Dátum: 2022. December 15. - 04:23:48 »


"30 degrees, a light touch, let the razor do all the work, gentlemen."

Nem elérhető Clown8931

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 222
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20508 Dátum: 2022. December 24. - 12:08:39 »

Nem elérhető viktor.co.jp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 142
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20509 Dátum: 2022. December 25. - 09:57:15 »
Boldog karácsonyt kívánok minden kedves Éltársnak!  :thumbup:

"30 degrees, a light touch, let the razor do all the work, gentlemen."

Nem elérhető vimi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20510 Dátum: 2022. December 25. - 21:21:26 »
Boldog karácsonyt kívánok minden kedves Éltársnak!  :thumbup:

Köszönjük, viszont neked is!  :)

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20511 Dátum: 2022. December 28. - 15:50:35 »
Utólag is köszi és neked is kellemes ünnepeket!  :thanks: :cimbi: :2thumbup:

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20512 Dátum: 2023. Január 13. - 13:45:58 »
Boldog új évet mindenkinek! Idei első képemen nincs AS, ennek nagyon egyszerű oka van: egyelőre nem szereztem meg a szappanhoz passzolót és még csak hasonló illatú AS-em sincs, így maradtam a timsónál. A Dapper Doc's nagyon fog tetszeni azoknak, akik szeretik a virágokat, azon belül is az orgona illatát. Egyszerűen mennyei, nincs túltolva az erőssége, de mégis határozott. Működésre kiváló, pedig ez ugye még a régi verzió, nem a CK6 formulás. A másik nagy kedvencem még a Gondolier, amit már korábban posztoltam, de még ahhoz is vadászom az AS-t. A Gillette Pocket verziók nagy kevenceim, amikből ezt Flowert is sikerült végre megszereznem, hála az Ebay-nek. Amint lesz rá időm, rendbe rakom, most elégedjetek meg ennyivel.  ;)


Nem elérhető viktor.co.jp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 142
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20513 Dátum: 2023. Január 14. - 17:48:45 »
Boldog új evet kívánok mindenkinek utólag is  :buek: ;D


"30 degrees, a light touch, let the razor do all the work, gentlemen."

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20514 Dátum: 2023. Január 27. - 08:03:37 »
Yaqi Mellon
Yaqi réz nyél
Astra Platinum
Yaqi Black Marble silvertip
Proraso szantál krém
Clubman Pinaud Virgin Island Bay Rum

Az elmúlt pár hétben ezt a szettet használtam a korábbi agresszívabb Yaqi Katana fej után. A Mellon fej egyáltalán nem rossz, azonban az agresszívabb fejek után valahogy nem érzem, hogy tükör simára tudnám gyalulni az arcom. Nem arról van szó, hogy nem borotvál meg rendesen, de azért többet kell vele dolgozni. Inkább az a problémám vele, hogy a elfekvő szőrszálaim elég nehezen tudom levágni vele. Nyáron az utazó verzióját használtam külföldön, de legközelebb inkább egy agresszívabb borotvát fogok magammal vinni, mert azok számomra jobban beváltak. A fej egyébként nagyon kíméletes, agresszivitása 2/10. Igényli az agresszívebb, élesebb pengét.

A borotvakrémet nagyon kedvelem, a Proraso-k közül ez vált be a leginkább. Finom kellemes, édeskés szantál illata van, a kenése, puhítása és a hidratálása is egészen jó, az én drót szőrömnek. Ha budget kategóriából kellene választanom hosszútávra, biztosan ő lenne a befutó, szemben a hazai Barbon/Figaró párossal.

A pamacs egy Yaqi gyártmány, benne silvertip köteggel, mely pihe puha. A korábbi vedlés megszűnt. Elég nagy a köteg, de én megtanultam kezelni, így nem lesz tiszta hab az egész fejem. Nyilván egy ekkora kötegbe kell anyag, cserébe viszont nagyon kellemes kényeztetésben részesít, rengeteg jó minőségű, meleg habbal.

A Pinaud szeszt nagyon megkedveltem, mert rengeteg az alkohol benne, ami jól fertőtlenít és szárít,a zsírosabb bőrömnek ez kell. Édes gyümölcsleves illata van, sok fahéjjal, csipet szegfűszeggel, igazi téli illat számomra. A Proraso szantálos krémjéhez szépen passzolt. Egyébként nem tudom ti, hogy vagytok vele, de ez a zöld kupak az after shave-en annyira tájidegen, hogy elmondani nem tudom. Ezt nevezik vizuális környezetszennyezésnek szerintem.


A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető viktor.co.jp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 142
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20515 Dátum: 2023. Január 28. - 06:52:53 »


"30 degrees, a light touch, let the razor do all the work, gentlemen."

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20516 Dátum: 2023. Február 07. - 12:53:01 »

Nem elérhető viktor.co.jp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 142
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20517 Dátum: 2023. Február 07. - 19:12:54 »


"30 degrees, a light touch, let the razor do all the work, gentlemen."

Nem elérhető viktor.co.jp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 142
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20518 Dátum: 2023. Február 18. - 21:44:44 »


"30 degrees, a light touch, let the razor do all the work, gentlemen."

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #20519 Dátum: 2023. Február 21. - 12:30:22 »
Gondoltam a mai nap olyan szép tavaszias, hogy előkapom ezt a kis mammutot a friss, citrusos illatával.

Szappan: A Kryptonite is kevés mennyiséggel nagyon jó habot ad, bár ez az általam kipróbált jobbacska szappanokról mind elmondható. Szeretem pamacsolás közben rendesen megitatni őket vízzel, hogy kellőképpen hidratálódjanak és kiadják amit tudnak. Ezt is a tejes, selymes érzést keltő szappanok közé sorolnám, viszont van benne mentol is, ami meg rendesen hűsít. Nyáron orrba-szájba fogom használni ezt is meg a Brujit is. Alapvetően nagyon hasonló illatok, de míg a mammut citrusosságában felfedezek egy határozottan édeskés illatot is a Brujiban ezzel ellentétben egy citromos mellékillat jön elő. Szóval nagyon hasonlóak, de mégis mások. Érdekességként megemlíteném, hogy pamacsolás közben, valamikor félúton, előjön belőle egy kellemetlen, kesernyés illat, ami viszont gyorsan tova tűnik és újra a kellemes citrusosság tér vissza. Nem tudok rájönni, hogy mi szabadulhat fel ilyenkor vagy mi történhet.  ??? Hagyma fórumtársunktól vettem át ezt is, mint megannyi korábban fényképezett szettet és anno ő mondta, hogy szagoljam meg ő megmondja mit érzek. Beleszippantás után egyből előugrott valami gyerekkori bevésődés, de csak annyi volt meg, hogy valami édesség. Ahogy kimondta, egyből a helyére is került a dolog: PEZ cukorka és tényleg! Biztos emlékeztek azokra a gagyi műanyag adagolókra, mindegyiken más fej volt. Be lehetett őket tárazni a cukorkákkal, mint egy tűzőgépet és ahogy hátrahúztad a fejet, dobott egy cukorkát. Hát mondom zseniális, már vittem is.  :D

After shave: A hozzá passzoló AS-t használtam, illatra passzol, de még édeskésebb, még jobban kijön a PEZ élmény. Az alkoholon nem spóroltak, mert mart rendesen és gyanítom, hogy ebben is volt mentol, mert hűsített kegyetlenül. Hamar beszívta a bőröm, az illat is eltűnt egy olyan jó óra múlva, de addig nagyon jól érződött. Kellemes tapintású az arcom, de a gyors beszívódás ellenére marad rajta némi "réteg", szóval érezni, hogy rá van kenve valami, pedig mennyiségre nem sokat használtam. Félreértés ne essék, ez engem nem zavar, csak azok kedvéért gondoltam leírni, akik ezt az érzetet esetlegesen nem szeretik.



Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici