Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 1588814 alkalommal)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #405 Dátum: 2011. Március 18. - 17:57:33 »
és fonti bá bajuszszakála az hagyján, de a többi vezérszónokot még egyáltalán nem láttam frissen borotválva, csak 3-4 napos borostával!  :fetreng: :sör:

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #406 Dátum: 2011. Március 18. - 18:46:03 »
és fonti bá bajuszszakála az hagyján, de a többi vezérszónokot még egyáltalán nem láttam frissen borotválva, csak 3-4 napos borostával!  :fetreng: :sör:

 ;D

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #407 Dátum: 2011. Március 18. - 19:49:09 »
Hehehe...ez télleg igy van. Ahogy tanár szüleim mondták: " Suszternek lukas a cipője, pedagógusnak neveletlen a gyereke...!"  :fetreng: Én se borotválkoztam ma...pedig megéleztem egy igen szép Robuso-t! De minek, ha tegnap oly jól sikerült a Monopol élezése...:crazy: Na majd holnap!  :borotva:

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #408 Dátum: 2011. Március 18. - 20:59:45 »
Kedves él- és szőrnyűvőtársak,

Mai borotválkozásom élvezetesre sikerült.

Megjött külhonból a Vulfix 404 vegyes pamacsom. Borz és sörte házasságából.

Jól masszíroozott és kitünő állagú habot készített.

Felavattam a Sic Transit kollegától vásárolt Sheffield-i  Wade& Butcher Half Hollow 5-6/8 kést.

Kellemes és alapos munkát végeztem.

Végezetül Nagy köszönet Fonthunter éltárs kifinomult izlésének velünk történő megosztásáért.

Fonti: Az Alt Innsbruck nagyon kellemes!

Üdv mindenkinek   :buek:
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #409 Dátum: 2011. Március 19. - 08:08:18 »
Sziasztok!

Kezdhetném akár egy Salmo-féle gasztronómiai beszámolóval, de a szombati ebéd készítéséből nekem a burgonyahámozás jutott. :D

-Longball-féle preshave
-Omega disznósörte
-Egyedi kézműves edény
-Haslinger szantál szappan
-11/16 Wade & Butcher (1/2 hollow)
-WTG / XTG
-Malizia Uomo AS

Eredmény BBS, bár már több mint 24 órája borotválkoztam utoljára, így jobb is volt a borotválkozás hatásfoka.
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #410 Dátum: 2011. Március 19. - 15:36:28 »
Ma custom napot tartottam:



- Proraso Preshave Cream
- MÜHLE Sophist in olive wood
- Musgo Real shave cream
- Kanayama Cordovan #30000
- BUDDEL Custom 8/8
- WTG / XTG
- IRISCH MOOS
- Great shave



H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #411 Dátum: 2011. Március 19. - 22:20:23 »
Előtte: zuhany
Pamacs:  New Forest High Mountain 2221
Szappan: Mama Bear's Orange Orange
Borotva: DE89L
Penge: BIC #5
Edény: IKEA syntes konst (nagyobb)
ASB: nem volt szükség rá
Eredmény: 9/10, nulla irritáció  :borz1:

Ma hozta a posta az Orange Orange szappanomat, rögtön teszteltem is. Csillagos ötöst érdemel, annyira jól hidratálta a bőröm, hogy nem volt szükség még AS-re sem, talán az illata lehetne egy kicsit erősebb.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #412 Dátum: 2011. Március 20. - 10:26:04 »


telefon beszélgetés :

- Tibi kell egy fél őz ?
- Hogyne kéne.
- Ki kell érte menni Ócsára
- Egy fél őzért, a világ végére is.....

Elő előtte: tegnap előtt, megtűzdeltem házi füstölt szalonnával, és fokhagymával az őzgerincet, majd beraktam a páclébe. Ma reggel kivettem a pácból, bekentem mustárral, dobtam még rá külön pár szelet szalonnát, és ment a sütőbe. "Sajnos" a hús fagyasztott volt, így lemondtam a rozé elkészítési módról, maradt a low&slow technika. 80 fokon 4.5-5 óra, a végén rápirítok kicsit, majd pihentetem.

-Előtte: zuhany
-Pre: cremour aquaosus
-Pamacs: Omega borz
-Tál: porcelán mug
-Kés: 6/8 Bismark (mostanában nagyon a szívemhez nőt ez a kés)
-Szappan: Colonel Conk Bay rum  ( S.T. cimbivel megleptük magunkat egy-egy darabbal..... húúú húúúú nagyon jó kis szappan ez! Második próbálkozásra sikerült jó habot készítenem belőle. Elegendő mennyiségű, az általam próbált glicerin szappanokhoz képest kicsit keményebb állagú habot adott)
- AS: Bo-Jó Bay rum

-Eredmény: mondanám, hogy jobb volt mint 10-es

Utána: megyek körtéért a zöldségesbe, mert vörösboros-mézes körte, és burgonya krokett lesz hozzá ( ez egy kicsit elviszi az összképet...gyári krokettet sütsz? buzi-e vagy?  de azért nem lesz rossz )

üdv.: Salmo
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #413 Dátum: 2011. Március 20. - 10:42:43 »
Kellemes vasárnap reggel az "új" ERN-nel:



- Proraso Preshave Cream
- 23 mm MÜHLE szintetikus szálakból
- Mama Bear's Polynesian Red Glycerin Shave Soap
- Kanayama Cordovan #30000
- Carl Friedrich ERN "ATOR"
- WTG / XTG
- Floid

Meg volt az ERN beavatása. A kés hozta a papírformát. Nagyon jól élezett, jó egyensúlyú borotva, az ismerős, - bár kissé keményebb - "énekelő" hanggal. A Polinéziai vörös Mama Bear's is jól mutatkozott be. Toxin, köszi az első találkozást ezekkel a "macikkal"! :) Kellemes, visszafogott illatú lágy, de dús habot adott. Ezeknek a glicerineseknek külön lelki világuk van.  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető barsa

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 53
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #414 Dátum: 2011. Március 20. - 11:05:34 »
Megvolt az 1. késes borotválkozásom  :borotva:  :buek:

- zuhany
- Proraso pre
- türk paripa pamacs
- jól átmelegített kőmozsár tál
- GFT lime krém
- Dovo Bismarck 6/8 kés
- Big Daddy Black Latigo bőr + gyapjú
- narancssárga Floid AS

Mint DE-s első próbálkozásaimon, most is volt vagy 3,5 kör, mindenfajta stílusban.

Két napja készültem lélekben az eseményre, hittem is, meg nem is, hogy lehet késsel borotválkozni  ::), jelentem:  l e h e t.  :borz2:

Az eredmény 8/10. Bátortalanul kezdtem, zavart, hogy olyan hosszú az a penge, és nem látom mindenhol, de aztán megjött a bátorság, amint sikerült BBS-t elérnem mindkét oldalon.

Orr alatt is tökéletes lett, illetve az áll nagyobb felületein is olyan 90%-ra sikerült, amivel nehezen, bénázva dolgoztam meg, az a száj környéke, különösen a szájzugoknál, illetve az áll gödörnél, amiért is nem maradt el a büntetés, két kisebb vágást képében.

Olvastam, hogy valakinek 1 órán át is eltart az első késes borotválkozás, az én esetemben ez úgy kb. 35-40 perc volt, de ebben a zuhany kivételével minden előkészület, utómunkálat benne volt.

Összegezve: egy kicsit azért büszke vagyok ám... :borz1:

Végül: hála ennek a közösségnek, egy kisebb virtuális fórum találkozóra is sor került e borotválkozás során, ugyanis jelképesen jelen voltak első próbálkozásomnál edrose (Floid), FBP (DOVO Bismarck), jenessanyi(kiváló élezése), Vidak (pamacs), illetve még sokan mások, akiktől ötleteket olvastam a beszerzéshez, módszerekhez.

Úgy, mint egy Oscar díjosztón: Köszönöm Mindenkinek  :sör:

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #415 Dátum: 2011. Március 20. - 11:30:07 »
A Polinéziai vörös Mama Bear's is jól mutatkozott be. Toxin, köszi az első találkozást ezekkel a "macikkal"! :) Kellemes, visszafogott illatú lágy, de dús habot adott. Ezeknek a glicerineseknek külön lelki világuk van.  ;)
Örülök, hogy tetszik! Jó, hogy egyre többen ismerik meg a macis szappanokat, engem rabul ejtettek. Nem mondom, hogy a világ legjobb habját adják (persze senki ne értse félre, nagyon jó habot adnak ám :)), de van bennük valami különleges. Remélem mindig tarthatok majd itthon legalább egy tégellyel ilyen szappant. ;) ... ja és az illatkompozíciók számáról már ne is beszéljünk... ;D
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #416 Dátum: 2011. Március 20. - 15:51:43 »
Királyság, örülök neki hogy az első próbálkozásod jól sikerült! :) A starshavings-es bőr milyen volt?
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető barsa

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 53
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #417 Dátum: 2011. Március 20. - 17:24:50 »
Királyság, örülök neki hogy az első próbálkozásod jól sikerült! :) A starshavings-es bőr milyen volt?

Viszonyítási alapom nincs, így sok okosat nem tudok írni. Mivel 3" széles, így kényelmesen elfér a penge, nem kell X alakban fenni. Borotválkozás után húztam 30-50 között a gyapjún, majd a kb. ugyanannyit bőrön. A számolással elakadtam, mert a forgatásra koncentráltam.

Utána hajszálteszt, eddig még nem mélyedtem el a HHT besorolásban, de szépen, és akadály nélkül vágja.

A bőr hossza szerintem megfelelő, a kidolgozás minősége is hibátlan, úgy tűnik megérte a pénzét.

Nem elérhető apafej

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 167
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #418 Dátum: 2011. Március 20. - 23:29:19 »
Tényleg Barbon az igazság!

Ma esti gyors:

-Forróvizes törcsi
-Barbon krém, arcon habosítva
-Mühle borzika
-EJ89, Personna@5
-Barbon AS

Eredmény: 10/10  :borz2:

Azt kell mondjam, hogy a Barbon hatását tekintve bőven vetekszik a drágább cuccokkal. Legalább annyira szeretem, mint a GFT Rózsaszappant vagy a Scodiolit (ha nem jobban). Remek habja van, szuper oldschool nagyfaterillata és tökéletesen siklik rajt' a penge. Remek.

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #419 Dátum: 2011. Március 21. - 12:59:40 »
Apafej, ez így van! ;)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici