Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 1595803 alkalommal)

Nem elérhető OBJoe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 444
  • Old Black Joe
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #435 Dátum: 2011. Március 23. - 13:22:26 »
Köszönöm fonti. Jólesik a Mestertől az elismerés/bíztatás.  :sör:
Novaculum habeo.

Nem elérhető Grabovsky

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #436 Dátum: 2011. Március 23. - 15:46:30 »
Eddig nem sikerült bemutatkoznom, mivel csak olvastam. Most megteszem. Elnézést, ha túl bő lére eresztem.

Sziasztok!

40. születésnapomra (nemrég) borotvát és a többi eszcájgot kértem és kaptam, mert úgy döntöttem, hogy innentől lehetőleg csak kést használok. Magam választottam ki a kellékeket saját szakállamra.
Megnyúztam magam kétszer ? minden késes előképzettség nélkül -, de végül is nem folyt vér. Rájöttem, hogy ez így nagyon sokáig fájni fog, így körülnéztem, és megtaláltalak titeket. Kiolvastam a fél fórumot, és megértettem, hogy a DOVO nem elég éles ? mindamellett, hogy béna is vagyok.
Megkértem Fontit, hogy élezze meg, és láss csodát, borotvám lett.
Örök hála érte.

Pár napja nekiláttam tarkótól tokáig ? én így szeretem:

Előtte: Forró zuhanyos áztatás a kéthetes bozontnak, samponos mosás
Pre: Balea afteshave (túl szíros a rendeltetészerű használathoz)
Szappan: Mühle citrom-narancsos (csudajó illat és hab)
Pamacs: HJM borz (kemény, működni látszik)
Kés: Dovo Bismarc Super + Fonti
Módszer: minden irányban, ahogy csak tudtam
Utána: teljes fej timsóval, majd saját készítésű extra bőrregeneráló krém

Eredmény: Az arcomat sikerült aránylag jól (8/10) szőrteleníteni, egy bajusztáji rendes vágással, a koponyám többi részét úgy 10 centinként vágások díszítik ? bár vér nem folyt. Ahhoz képest, hogy videóról próbáltam elsajátítani a fejborotválást, szerintem egész jól ment. (7/10 az élményindex ? igazán klassz késsel borotválkozni!)

Bénázásom: ha a penge megakad a szőrömben, akkor ahogy láttam a videókon, visszaveszem, majd újra próbálom. Ha megint beakad, megnyomom. A vége az, hogy helyenként igencsak kivakarom az arcom ? meghámozom a fejem. (Az arcomon kívül nem gond, mert a koponya többi része szinte érzéketlen, de ahol gond, ott nagyon fáj.) Mi a hiba? Tudom, hogy a harmadik próbálkozásnál még semmit sem tudok, de agyalós fajta vagyok.

Üdv
Grabovsky

Nem elérhető Grabovsky

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #437 Dátum: 2011. Március 23. - 15:47:46 »
Küldtem volna képet is, de a "feltöltési könyvtár megtelt" hibaüzenetet kaptam  ???

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #438 Dátum: 2011. Március 23. - 16:10:57 »
Nem kellene hogy megakadjon sehol a borotva. De ha megakad, akkor sem szabad erővel nyomni. Egy éles borotvakés gond nélkül vágja a szőrt, ha nem, akkor valszeg a szög nem jó, vagy a bőrözés technikádon még csiszolni kell majd. De az úgyis jön idővel :) Ilyenkor más szögben próbáld meg ugyanazt a területet, hátha úgy jobb lesz.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #439 Dátum: 2011. Március 23. - 16:34:46 »
Küldtem volna képet is, de a "feltöltési könyvtár megtelt" hibaüzenetet kaptam  ???

Kedves Grabovsky, nem ide kell feltölteni a képedet a fórumba, hanem egy független tárhelyre és a linket kell ide másolni [ img] link [ /img] közé.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Grabovsky

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #440 Dátum: 2011. Március 23. - 16:53:02 »
Értem. Mindkettőtöknek köszi.
Majd belejövök ebbe is, abba is.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #441 Dátum: 2011. Március 23. - 20:50:31 »
Előtte: fürdés
Pamacs: HJM
Szappan: Kell's Original Ultra Aloe arcon habosítva
Borotva: Progress
Penge: Personna @2
Eredmény: 9/10, nulla irritáció   :borz1:

Nagyon jó a Personna penge, ha kicsit élesebb lenne (mint a Feather :D ), akkor 10/10 lett volna a mai borotválkozás.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Botond

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 102
    • Magyar Pipatórium Fórum
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #442 Dátum: 2011. Március 23. - 22:47:23 »
Előtte: arcmosás, Tobacco pre shave
Pamacs: HJM borz
Szappan: tubusos Denim
Borotva: Gillette Adjustable (M3=1967) 3-as, majd utolsó körnek 6-os fokozaton
Penge: Astra Superior Platinum (5-dik használata a pengének)

Eredmény: 9/10

Sima, baba popsi finom eredmény, 6-os állásban (lefinomításhoz 3. körben) néhány pontvérzés, mely azonnal múlt.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Március 23. - 22:52:54 írta Botond »
Gillette Adjustable '67, Feather penge, Dr. Harris - Marlborough

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #443 Dátum: 2011. Március 24. - 12:48:48 »

Késő este történt.

Zuhanyzás után.
Toportyán akkurátsan megtörölközött, és belebújt kockás pizsamanadrágjába, a holdfény megcsillant edzett felsőteste acélos izomzatán. A távolba a farkasok vonyítása hallatszott, ahogy egymással üzekednek és pörölnek a holddal.

A dilemma, ami már foglalkoztatta egy ideje Toportyánt, miszerint Wade and Buttcher vagy Bonsa megoldódni látszott.
Kiment a fürdőszobából.
A parketta vészjóslóan hallgatott léptei alatt, mert a folyosón járólap volt.

Kinyitotta a borotvás dobozát és határozott mozdulattal elővette a ......

Folyt köv...
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #444 Dátum: 2011. Március 24. - 12:56:56 »


Tehát elővette a W&B-t
Lassan, nagyon lassan visszament a fürdőszobába, melynek fénye sugarat vetett a sötét folyosóra a résnyire nyitott ajtón át.

Bent a Vulfix Grosvernor 404 várta, habra éhesen, isten tudja hány borz és disznósörté szállal az égnek meredve.
Szinte könyörgött a Tumpers Rózsa illató szappan éritésért. Megkapta.
A széítő, mámorító keringő után markolatig habosan adta le fehér tajtékját, egyenletesen, elsőáldozósan Toportyán, Musgo Real preshave olajjal fényezett pofalemezeire.

A borotva éle csendben tüntette el a habot ott maga mögött ott, ahol Toportyán végighúzta arcán.

Folyt. köv...
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #445 Dátum: 2011. Március 24. - 13:01:37 »
még, még, még!  :borz1:
... a nyúlon túl?

zsolabácsi

  • Vendég
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #446 Dátum: 2011. Március 24. - 13:03:18 »
 :crazy:
Török nap.
Előtte: (nem török  :fetreng:) fürdő,
Arko szappan,
Derby penge a tech-ben,
Egyhétutánmárnembüdös török lőszőr pamacs,
Utána Duru citromos "kolonya"
Eredmény: Beş y?ld?z (5*)

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #447 Dátum: 2011. Március 24. - 13:18:18 »
Lassú vízszerű örvény kezdett forogni, először csak egy alig látható, kicsi, majg ez tágult, csak tágult, mígnem az egész fürdőszoba belecsúszott a már teljesen kitágult féregjáraton az időtlenség vortexébe.....................ZEN....., OM,.........

Az idő megállt. A világ újra egység volt. Nem volt többé külön csaptelep s lefolyó, borotvahab és borotvapenge, Toportyán és Tumper féle szappan. A csaptelep magavolt a lefolyó, ami egyben a borotvahab is, és Toportyán maga volt a borotva. Nem volt már szándék sem, csak Wei WU Wei, cselekvés nélküli cselekvés....

Aztán ebben az egységben  az egység minősége lassan torzulni kezdett: Toportyán arcszőrzetdarabkái inkább voltak a habban mint Toportyán bőrében, a hab inkább a borotva pengéjén érezte jobban magát, mint Toportyán arcán.
A borotva pedig kezdett magányos lenni, mert egyre jobban hiányoztak társai a borotvásdobozban.

Folyt köv...
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #448 Dátum: 2011. Március 24. - 13:30:47 »
A csap csöpögése egyre hangosabb lett, mígnem Toportyán ismét a fürdőszobában találta magát, kezében a W&B, de immáron lepucolva, szárazon.
A 404 Vulfix ott ált előtte fejjel lefelé, a tartójában és csak kicsit nedves szörszálai árulkodtak arról, hogy nem használat előtt, hanem már utána volt.

A bizonytalanság pókhálója- miszerint Toportyán a borotválkozás előtt volt-e vagy már utána, csak akkor szakadt szét mikor képmására ismert a fürdőszobai tükörben.
Arca csupasz, puha, síma. Jó illatú, száraz, feszes és fiatalos.

Most  suhant át rajta, szemei huncutul megcsillantak.

Megyek lefeküldni, gondolta.

A fürdőszoba ajtaja nyikorogva csukódott be mögötte, és a W&B is visszakerült a dobozba a hálószobába menet...



 8)
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #449 Dátum: 2011. Március 24. - 13:42:22 »
Sziasztok, a mai nekem:



- Proraso Preshave Cream
- 24 mm Shavemac D01 (Extra Silver Tip 2 Band)
- Mama Bear's Polynesian Red Glycerin Shave Soap
- Georgetown Pottery Scuttle
- Kanayama Cordovan #30000
- Wacker Jubiläumsmesser 2010 Mod.2
- WTG / XTG
- Geo F. Trumper Lime SkinFood

Isteniek ezek a Mama Bear's-ek!  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici