Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 1594115 alkalommal)

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #450 Dátum: 2011. Március 24. - 13:49:41 »
"..és csak kicsit nedves szörszálai árulkodtak arról, hogy nem használat előtt, hanem már utána volt."

Te Toportyán....és esetleg nem ugy nézett ki mint a boxerkutya, amelyik majonézt evett...?

...Ja...és akkor most miről is beszélünk...?...ja borotválkozásról...?.az is szép!  :crazy:

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #451 Dátum: 2011. Március 24. - 14:19:18 »
Toportyán: nekem tetszett, kicsit olyan Stephen King-es volt. Köszi! :)
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #452 Dátum: 2011. Március 24. - 14:25:02 »
Kösz Toxin,
Igyekeztem kicsit feldobni :sör:
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #453 Dátum: 2011. Március 24. - 14:36:40 »
Mama Bear's szappan nagy kedvenc nálam is ;)

Isteniek ezek a Mama Bear's-ek!  ;)
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (SicTransit - 2011.03.24)
« Válasz #454 Dátum: 2011. Március 24. - 17:31:06 »
  • Elő-előtte: Futás a Népszigeten
  • Előtte: Szappanos arclemosás, meleg vizes öblítés néhányszor, majd Cremor aquosus Geo. F. Trumper West Indian Extract of Limes Skin Food-dal bolondítva
  • Tálka: Lapos teásbögre
  • Pamacs: HJM borz
  • Szappan: Proraso tégelyes Aloe és Zöld Tea
  • Borotva: Lord L5
  • Penge: Feather Hi Stainless Platinum@9
  • Módszer: WTG majd XTG-ATG
  • Utána: Hideg víz majd Geo. F. Trumper West Indian Extract of Limes Skin Food
  • Eredmény, elégedettségfaktor: 8/10

Az előkészítés végére a skin food mentol-ja pont elkezdett hűsíteni, de ezt még én is tudtam élvezni szemben a Proraso Pre számomra könnyfakasztó hatásával. A Proraso Aloe tégelyes szappan illata számomra az eddig szagoltak közül a legmegnyerőbb. Nem öreges klasszikus illat (Trumper rózsa), nem a borotválkozás hőskorát idéző illat(Palmolive, Barbon), nem is férfias, macsós (Wilkinson), de nem is a vicces újhullám (Mama bears, Bay rum), valami egészen más, ahogy a reklámban is mondanák. Tiszta, de nem hivalkodó, enyhén citrusos, enyhén "zöld" illat, nagyon tetszik, bekerül a körforgásba.

A feather már jelzőt sem kap.  :borz2:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #455 Dátum: 2011. Március 24. - 18:54:04 »
Előtte: pamacs és szappan beáztat,
          arcot megmos citromfüves szappannal,
          zenelejátszó elindít: Wanda Jackson - Queen of Rockabilly album (ez az egyik kedvencem: Fujiyama Mama)
Szappan : Mama Bear's Orange Orange
Pamacs: HJM borz
Bőr: Longball-féle házi-készítésű lengőszíj
Borotva: J. R. Torrey 5/8
Utána: házi készítésű narancsos ASB

Eredmény: 8/10

Kimondottan jól ment most! Mindig finomítom, javítgatom a borotva élét egy-egy borotválkozás között, kezdek ráérezni, hogy is lesz ez majd jó. :)
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #456 Dátum: 2011. Március 24. - 19:10:27 »

          zenelejátszó elindít: Wanda Jackson - Queen of Rockabilly album (ez az egyik kedvencem: Fujiyama Mama)
Megadtad a módját! Ilyen zene mellett élvezetes lehetett a borotválkozás! :borz2:
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #457 Dátum: 2011. Március 25. - 10:31:53 »
A mai kiválasztott ez a Noname, de baromi élesre megfent Frameback:



- Proraso Preshave Cream
- VULFIX 404 The "Grosvenor" Bristle & Badger
- Proraso
- Kanayama Cordovan #30000
- Noname Frameback
- WTG / XTG
- Proraso Liquid Crema After Shave

Az eredmény: mintha nem is Noname lenne!  ;D
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #458 Dátum: 2011. Március 25. - 20:25:40 »

A háború a végéhez közeledett.

Az elkeseredett honvédő harcok már az óhazában folytak. Isten tudja mikor pihent utoljára az alakulat. Már ami maradt belőle. 50 emberből az elmúlt hetekben a hegyi halászok úgy hullottak mint a szikra  mikor flexxel vágják a szalaglemezt. Az ellenség túlereje felőrölte az elmúlt 3 évben harcedzetté vált halászokat.

A falu, ahova az este érkeztek már hatszor cserélt gazdát. Hol a fokföldiek foglalták el, hol a bengálok vissza.

Toportyán kakaskukorékolásra riadt. Az elmúlt négy napban folyamatosan vonultak vissza, lassítva az ellenséget, ezzel is biztosítva a hadsereg rendezett visszavonulását, hogy ujabb frontvonalat tudjanak kialakítani, mintegy 150 km-rel hátrébb az előzőtől.

A háziak benéztek a szobába. Az asszony kávéval kínálta, az ember a fürdőszobát bocsájtotta Toportyán kapitány rendelkezésére.

Már nem emlékszik mikor hallotta az első aknavető becsapódását a falu főutcájába, mintegy 3 háznyira szállásától.
Amikor a Golddachs szappant habosította a Vulfix Grosvernor 404 pamacsával, vagy amikor a Karl Esther kést húzta  a kis kézi nyeles fatalpú bőrön.

Akkor is megborotválkozom, ha közben elfoglalják a falut. Nem harcolok borostásan, koszos ingben.

Már a fél arca megvolt, mikor asz asszony bedörömbölt a fürdőszoba ajtaján: Meneküljön, itt vannak a faluban.
Köszönöm, hogy aggódik, de befejezem, amit elkezdetem, valaszolta Toportyán, és elkezdte habosítani az arcát a másodikk körhöz. A kézi horgászbotok orsópergése már közvetlenül a kapu elől hallatszott, mikor Toportyán befejezte a borotválkozást, és Musgo Real aftershavet paskolt arcára. A ház ajtaját berúgták és sikolotzás hallatszott előről. Toportyán nyugodtan eltette borotválkozó felszerelését, belebújt ingébe, zubbonyába, és pont akkor képett ki a fürdőszoba ablakon, azt behajtva magamögött, mikor az ellenség berúgta a fürdő ajtaját.

Tökéletes borotválkozás és tökéletes időzítés, kuncogott magában Toportyán, miközben eltűnt a ház mögötti sürű rekettyésben az ellenség szeme elől, hogy fél kilóméterrel odébb felzárkozzonn egységéhez: a borostásokhoz.
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #459 Dátum: 2011. Március 25. - 20:54:24 »
Toportyán, ez zseniális, benned egy komoly író veszett el, öröm olvasni ilyeneket! Gratulálok, és köszönöm! :)
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető Gesa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 703
  • Proraso über alles!
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #460 Dátum: 2011. Március 26. - 10:10:32 »
Előtte: meleg víz
Pamacs: török lószőr
Szappan: Barbus
Borotva: Ball end tech + Feather
After: Alpa 378

Keleti oldal :)
"Csak verem, verem, verem, majd beleszakadok, nem bántok én senkit, csak verem a habot...."

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #461 Dátum: 2011. Március 26. - 16:39:13 »
Masodik DE borotvalkozasom.

Bemelegites Proraso pre balzsam.
Hab: Barbon (IKEA fem izeben habositva)
Pamacs: Cerrus
Borotva: Lord L6
Penge: Lord Super Chrome (2. borotvalkozas vele)
Hab
Elso adag hab nem lett valami nekem valo WTG.
Ujabb adag habot kevertem, ez mar jobban tetszett. WTG, XTG es bar nem akartam de ugy ereztem, hogy szukseges egy ATG is.
Eredmeny: nem rossz nem rossz. Mach harommal is ilyesmi lenne. Nemi pirosodas (apro piros foltok, nem verzes) sajnos volt. Bar ez a M3-mal is lenne. Az utobbi idoban 2-3 hetente egyszer borotvalkoztam, szoval a borom nem szokta a szantast.

Utokezeles: Hidegviz, majd Neogranormon vekonyan.

Erzem a chi-t 8-)
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #462 Dátum: 2011. Március 27. - 09:56:58 »
Szép vasárnapot minden kedves fórumtársnak!
A mai előreállított idejű álmos, de napos reggelen:



- Floid Sandolor Pre Shave Gel
- SIMPSON CHUBBY 2 Best Badger
- Mama Bear's Caribbean Glycerin Shave Soap
- Georgetown Pottery Scuttle
- Kanayama Cordovan #30000
- Dubl Duck Goldedge
- WTG / XTG
- L'occitane CADE After-Shave Balm
 :borz2:
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető OBJoe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 444
  • Old Black Joe
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #463 Dátum: 2011. Március 27. - 15:51:30 »


Előtte: Többször forró arc fürdő
Tálka: Zöld tálka
Pamacs: Balea pamacs
Szappan: Amigo Fresh
Borotva: C.F.Ern The Famous Es-Ex 6/8
Módszer: WTG, XTG, ATG körönként hideg vizes arc öblitéssel
Utána: Gillette Storm Force
Eredmény: 10/10

A Famous Es-Ex gyönyörűen muzsikál. Párom fia mondta: "Késsel borotválkoztál mi? Hallottam a sercegést." A Balea-nak úgy hullik a szőre, mint egy vedlő macskának, de most nincs nálam más. Az Amigo abszolút jól viselkedett, bőséges és nem száradó habot adott. Illata diszkrét, kellemes. Csak ajánlani tudom. A gillette after shave-eket mindig átöntöm egy másik üvegbe (ezt épp egy régi Fa-sba), mert az eredeti üveg számomra kezelhetetlen: túl sok folyik belőle, vagy kevés, de akkor a fele elfolyik az üveg külsején. Borotválkozás eredmény és élmény is 10/10.  :borz1:
« Utoljára szerkesztve: 2011. Március 27. - 16:44:06 írta OBJoe »
Novaculum habeo.

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #464 Dátum: 2011. Március 27. - 16:05:56 »
A Balea-nak úgy hullik a szőre, mindt egy vedlő macskának, de most nincs nálam más

...de mikor én mondtam, hogy a Balea ócska...  :-\

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici