Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 1598622 alkalommal)

Nem elérhető Gesa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 703
  • Proraso über alles!
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #465 Dátum: 2011. Március 27. - 22:16:07 »
Előtte: Trumper lime skin food
Krém:  Wars /köszi Gyuri :sör:/
Borotva: ball end tech + Gillette Goal /nem volt rajta ragasztópötty  ;)/
As: Pitralon polar

Armand 10/10
"Csak verem, verem, verem, majd beleszakadok, nem bántok én senkit, csak verem a habot...."

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2388
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #466 Dátum: 2011. Március 27. - 22:16:29 »


Előtte: forró fürdő
Tálka: tálka
Pamacs: Marke Golddachs borz
Krém: Denim Original
Borotva: Merkur 34G
Penge: Feather
Módszer: WTG&XTG
Utána: Clinique
Eredmény: 9/10

Kellemes meglepetés volt a Denim krém. Családom hölgytagjai szerint is kellemes ez a klasszikus illat.
Rengeteg habot sikerült keverni, a merkur is jól dolgozott a feather pengével. Azért nem 10-es az eredmény, mert
az a Futur-nak jár.  ;D

« Utoljára szerkesztve: 2011. Március 27. - 22:31:08 írta Qka »
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető apafej

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 167
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #467 Dátum: 2011. Március 27. - 22:21:05 »
Esti


-Forró fürdő
-Barbon krém
-Mühle borzpamacs
-EJ 89
-Lord Super Stainless (kék)@1
-Barbon AS

Eredmény:  :borz2:

Nem sok minden vetekedhet a Barbonnal. A Lord kellemes meglepetést okozott, mert nagyon jól teljesített. Nem kimagaslóan, de mindenképpen jól. Irritáció nuku, úgyhogy kíváncsian várom a következő alkalmat, hogy tesztelhessem (ez volt az első találkozásom a Lord termékekkel)

Nem elérhető Gesa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 703
  • Proraso über alles!
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #468 Dátum: 2011. Március 27. - 22:31:37 »
Már csak a Barbon tusfürdő hiányzik :)
"Csak verem, verem, verem, majd beleszakadok, nem bántok én senkit, csak verem a habot...."

zsolabácsi

  • Vendég
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #469 Dátum: 2011. Március 27. - 23:30:53 »
Azannya.... muszáj rávenni magamat a fényképezésre :sör:

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #470 Dátum: 2011. Március 28. - 09:30:05 »
Csak idő kérdése a Barbon tusfürdő,és remélem a más termékek is...(Cologne,szappan,deo...)
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2388
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #471 Dátum: 2011. Március 28. - 09:33:52 »
Csak idő kérdése a Barbon tusfürdő,és remélem a más termékek is...(Cologne,szappan,deo...)

Ezt csak reméled, vagy vannak konkrét infóid is?
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #472 Dátum: 2011. Március 28. - 09:36:32 »
A tusfürdő biztos,csak idő kérdése,a többi pedig remény,de zaklatom őket emiatt!
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető apafej

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 167
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #473 Dátum: 2011. Március 28. - 09:56:21 »
A tusfürdő biztos,csak idő kérdése,a többi pedig remény,de zaklatom őket emiatt!

Zaklasd csak őket. Egy cologne de nagyon jó lenne... A feleségem szerint "úri" illata van (nekem meg mindig apukám jut eszembe a Barbonról, mert ő csak azt használta és anno én is azzal tanultam borotválkozni)

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #474 Dátum: 2011. Március 28. - 10:07:51 »
Ne haragudj,de a válaszom már a Barbon/Figaró topicba írtam.Úgy éreztem,hogy ez már nem a Mai Borotválkozásom részbe illő!
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #475 Dátum: 2011. Március 28. - 10:33:25 »
Figyelem! az alábbi írásban minden szereplő és helyszin csak a képzelet szüleménye. Minden valós személlyel, vagy helyszínnel való véeletlen egybeesés és ezért felelősséget nem vállalak.[/size][/size]

Az életfenntartó berendezés halk zümmögésén kívül csend volt. És félhomály. Csak a tartalék rendszerek működtek. A megavarangyok legutóbbi támadása óta nem sikerült helyreállítani a felderítő hajó rendszereit. A vortex fluzushajtómű üzemanyagkészlete is akkor semmisült meg. A hajó sodródott az űrben. Az álcázási rendszerek ugyan még működtek, de senki nem tudta megmondani, hogy még meddig.

Toportyán már egy ideje fenn volt. De még nem kelt fel. A műtét óta még csak négy nap telt el. Erről már csak egy nagy körkörös heg árulkodott a vállán. A hajóorvos szerint tökéletesen sikerült a bionikus, neurochip vezérlésű végtag beültetése.

Már vagy hat napja nem borotválkozott. Pontosabban a baleset óta. Mit baleset, eltalálta egy megavarangy mérgezett fúvótű és le kellett vágnia a saját kezét. Szerencsére a 8/8 ?os Friodurral ez úgy sikerült, hogy a művégtag implantálása csak rutin beavatkozás volt.

Ma megborotválkozom, és kipróbálom az új kezem neurochipjének finom motoros mozgáskészségét. De melyik borotvámmal?.

Folyt. Köv.
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #476 Dátum: 2011. Március 28. - 10:48:53 »
Figyelem! Az alábbi írásban minden szereplő és helyszín csak a képzelet szüleménye. Minden valós személlyel, vagy helyszínnel történő egybeesés csak a véletlen műve, és nem a szerzőé ezért minden felelősséget elhárítok!
Toportyán________________________________________


A választás a német Fischerre esett. Toportyán ezt a borotvát ? a többivel együtt- ükapjától örökölte. Az öreg még a kétezer tízes évek elején vette egyik borotvafórum társától. A borotva mostanra már jó kétszáz éves lehet. A pengéje már keskeny a sok fenéstől, de még mindig tökéletes. A BK4-es pamacs szintén őskövület. Már borz sincs a földön, hogy újat lehessen készíteni. Helyette csak a szintetikus rost szálú kapható. Bár történtek kísérletek a borzklónozásra, de a szőr minősége nem volt az igazi. Szóval: Fischer, BK4 és Kent szappan.

Már a hab elkészítése nehézségekbe ütközött. A kézzel csak nehezen tudta Toportyán a pamacs nyelét kellő erővel tartani.

Az arca pamacsolása is érdekesre sikeredett. Az orrlyuka és szeme is telement habbal az első mozdulatnál. De aztán egész jól, egyenletesen behabosította az arcát.

Aztán jött a borotva meghúzása a szíjon.

Most lassan, nagyon lassan az arcához emelte a borotvát. Ráhelyezte bőrére és óvatosan húzni kezdte?.

Folyt. Köv.
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #477 Dátum: 2011. Március 28. - 11:16:28 »
A borotva érzetre furcsa volt, az arcbőre viszont emlékezett, milyennek kell lennie a penge nyomásának. A jobb arcon sikerült a ? beavatkozás?. Most a bal volt soron.  Már majdnem ráhelyezte a pengét az arcára, mikor megszólalt az intercom: Vörös riadó- Az álcázás, megszűnt, a  megavarangyok felfedeztek, öt perc múlva bemérnek. Mindenki a helyére. Harci állásokat elfoglalni.

Toportyán a Fischert gyorsan zubbonyzsebébe csúsztatta, letörölte a habot az arcáról és futtában magához vette a fúziós dematerizálóját. Szolgálati helye, a vortex fluxushajtómű terem bejártat, felé futott. Nem kellett két perc sem és ott állt a torlasz mögött, ami a terem bejáratát védte végső esetben, ha a megavarangyok bejutnának a felderítő hajó belsejébe.

Folyt köv?
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #478 Dátum: 2011. Március 28. - 11:30:27 »
A folyosón mindenki sietett a helyére. A hajtómű vezérlő főnök éppen akkor ért a terem bejáratához, mikor Toportyán a zsebéből kivette a Tumpers Rózsa illatú Skinfoodot.

Te aztán igazán megszállott vagy. Két perc múlva megsemmisülünk, és te borotválkozás utáni balzsamait kensz az arcodra- Mondta vigyorogva a főnök.

Miért semmisülnénk meg?- kérdezte Toportyán
-Mert kifogyott a hajtómű üzemanyag és nem tudunk a szubtérbe bejutni, hogy eltűnjünk.

Hű, ha! Toportyán észre sem vette és elkezdett a zsebében matatni a borotvával. Majd szórakozottan előhúzta.

Mi a fene,- mondta a Főnök, Ilyen kövületekkel nyúzod magad? Mutasd csak!
-Vigyázzon Főnök, éles.
A főnök megszemlélte a borotvát, kinyitotta, lassan körbe forgatta.
- Hümm, jóféle szén acél. És a nyele is elég jó, használható állapotban van.
- Ezekben a régi tárgyakban több van mint gondolná.- mondta Toportyán.
- Annak idején megadták a módját, nem sajnálták az anyagot.

A Főnök és Toportyán tekintete egymásba fúródott. Szemeik egyszerre szűkültek össze, mikor rádöbennetek, hogy?

Folyt. Köv.
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #479 Dátum: 2011. Március 28. - 11:44:14 »
?az öreg borotva nyele az a műanyag, ami a mostani vortex fluxus hajtómű üzemanyagául szolgál.

-Te most szaladj a hídra, értesítsd a kapitányt, én meg beröffentem a kicsikét. Szólt a Főnök.
-Rendben, a nyelet vedd el de vigyázz a pengére, még szükségem lesz rá- mondta mosolyogva Toportyán.

A Repülő Mongúz, birodalmi interszelláris felderítő űrhajó az utolsó előtti pillanatban váltott teret, hála a Fischer borotvának, és Toportyán találékonyságának.

A megavarangyokat pedig megette a fene!

-vége-
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici