Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 1598687 alkalommal)

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #495 Dátum: 2011. Március 28. - 15:25:07 »
Mama Bear's dizájnja nekem is megdöbbentő volt elsőre, rögtön a 90-es évek jutottak az eszembe róla  :fetreng:

Mér', és a Mama Bear's fölött csak úgy elsiklotok? Hát én még azon is csodálkozom, hogy van még olyan gépe, amin olyan Windows fut, amilyennel azokat az 199x hangulatú címkéit szerkeszti...   :evil:
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Botond

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 102
    • Magyar Pipatórium Fórum
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #496 Dátum: 2011. Március 28. - 20:58:43 »
A mai napon 2. napos borostán kipróbáltam a koreai Dorco pengét. Hallottam eddig róla jót és rosszat egyaránt. Elmondhatom, hogy hagyományos borotvában meglepően életlennek tűnt, de mivel nagy tisztelője vagyok a dél koreai iparnak és precizitásnak, át tettem az Adjustable-be. Egészen 6-ig kellett felcsavarjam ahhoz, hogy kimutassa a foga fehérjét. Csodálatosan, irritáció mentesen tükörsimára borotvált úgy, hogy a legveszettebb alkoholos arcszesz, melytől majd kiugrok az ablakon, annyira mar - de az illata isteni - sem csípett egy picit sem.

Borotva - Gillette - Adjustable (6-os szintem)
Penge - Dorco Standard 10 db./cs. (első alkalom) - az éltartásról még nem tudok nyilatkozni -
Habosítás - Barbon botovakrém
A.S.: Playboy - New York

Értékelésem: 10/10 !!!

Pontvérzés nulla, középen a nyakamnál nagyon érzékeny a bőr és nem is tudom soha tükör simára nyírni illetve ha igen égő vörös. Most sima és semmi kivörösödés.  :)

Konzekvencia - teljesen rendhagyó élgeometriája van a Dorco-nak, de ha eltalálom a szöget, maga a menyország!  :borotva:
« Utoljára szerkesztve: 2011. Március 28. - 21:16:17 írta Botond »
Gillette Adjustable '67, Feather penge, Dr. Harris - Marlborough

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #497 Dátum: 2011. Március 29. - 11:41:16 »
Ma az SRP-tagok üdvözletet küldenek Norvégiába a nemzeti zászlójukkal, mert Amund, az egyik norvég barátunk súlyos betegséggel kórházba került.
(Amund szomorúan írta, hogy a kórházba csak elektromos borotvát vihetett be.)



- Proraso Preshave Cream
- ZENITH
- ROXI Crema Barba (Elberel Italiana)
- Kanayama Cordovan
- C.V. Heljestrand MK 31
- Musgo Real After Shave Balsam
- BBS
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #498 Dátum: 2011. Március 29. - 11:58:26 »
Szép kép, szép tett, köszi Fonti!

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #499 Dátum: 2011. Március 29. - 20:27:58 »
Életem 3. DE  borotválkozása:

Proraso pre (kisfiam szerint: "csodakrém")
Omega (10275) pamacs - hát... olcsónak nem drága...
Omega krém (nem tubusos) - tálkában keverve (valahogy nekem csak így sikerül elfogadható habot készítenem, arcon nem jött még össze)
Lord L6
BIC Chrome Platinium penge (ez lehet olyan harminc éves - apum felelt készletében volt 3 bontatlan
3 kör (w,x,a - utóbbi, mint ha tojást patkolnék...)
AS: hidegvíz, nyaki részen némi timsó (az emlegetett csomagban találtam szép rózsaszín tömböcskét is 8-) )

Az eddig legjobb eredmény. Mindössze minimális irritáció a nyaki részen (ez nálam mindig is problémás terület volt). Némi technikai hiányosság miatt nem teljesen babapopsi, főleg az arccsont alatt érzek pici sercegést. Majd javul a kivitelezés. Az irritáció hiánya önmagában hatalmas élmény.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2388
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #500 Dátum: 2011. Március 29. - 20:51:24 »
Életem 3. DE  borotválkozása:

Az eddig legjobb eredmény. Mindössze minimális irritáció a nyaki részen (ez nálam mindig is problémás terület volt). Némi technikai hiányosság miatt nem teljesen babapopsi, főleg az arccsont alatt érzek pici sercegést. Majd javul a kivitelezés. Az irritáció hiánya önmagában hatalmas élmény.

Ahhoz képest, hogy ez a 3. próbálkozás ez egy nagyon jó eredmény. Gratulálok csak így tovább!  :borotva:
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (SicTransit - 2011.03.28)
« Válasz #501 Dátum: 2011. Március 29. - 22:24:34 »
Baromira meguntam a feathert, és mivel múlt pénteken Pat-tól kaptam egy kis wilkinson krémet, ma wilkinson napot tartottam. A készülék is lehet jó 30 éves, de a penge sem mai darab...



  • Előtte: Fürdés, néhányszor melegvíz, majd babafürdető (Ung. Hydrophil non ionic)
  • Tálka: Lapos teásbögre
  • Pamacs: Török lószőr nr. 6
  • Krém: Wilkinson tubusos
  • Borotva: Wilkinson TTO
  • Penge: békebeli Wilkinson Sword
  • Módszer: WTG majd XTG-ATG
  • Utána: Hideg víz majd Weleda ASB
  • Eredmény, elégedettségfaktor: 10/10

A krém egészen semleges illatú, leginkább női arckrém illatra emlékeztet. Jó habja van, de nem egy habgép, pont elég. A borotva nagyon kíméletes, meg is kellett dolgoznom az alapos borotválkozásért, viszont sem irritált nem lett a bőröm, és meg sem vágtam magam!  :borz2: A Weleda szuper, az én orromban inkább a citrusos jellege érződött, nem az unikum/underberg vonal. Szuper, ez is bekerül a forgatásba!
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #502 Dátum: 2011. Március 30. - 12:43:56 »
Nohát, valakitől vettem egy ilyen borotvát itt a fórumon, és azt hittem senki nem használja, mert alig borotvál.
Szerintem a kidolgozás minősége, a kütyü működése sokkal különb, mint bármelyik Gillette-é, és tényleg nagyon kíméletes - olyannyira, hogy én éppen Featherrel tudtam a legjobban használni. Kellemes, de BBS aligha lesz belőle.

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #503 Dátum: 2011. Március 30. - 13:57:10 »
Ma reggel: Proraso pre, Barbon/EJ BBB/arc, EJ DE89/Derby@3, Old Spice Lagoon AS. Remélem tömör voltam...  :fetreng:

"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #504 Dátum: 2011. Március 30. - 16:26:09 »
A mai örömöm: megérkezett ma Franciaországból a legújabb szerzeményem: a 6/8" Le Talisman Special pour Barbe Dure / PEROUX-COGNET, THIERS.
Fantasztikusan jó kés!  :borz1:



- Proraso Preshave Cream
- Rooney Best Badger
- L'occitane CADE Shaving Cream
- Georgetown Pottery Scuttle
- Kanayama Cordovan #30000
- 6/8" Le Talisman / PEROUX-COGNET, THIERS
- WTG / XTG
- L'occitane CADE After-Shave Balm
- L'occitane Vetyver
 :borotva:
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #505 Dátum: 2011. Március 30. - 16:35:14 »
a levegő kiszaladt belőlem hirtelen, annyira gyönyörű!
... a nyúlon túl?

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #506 Dátum: 2011. Március 30. - 16:38:47 »
Emelem kalapom,ez tényleg nagyon szép,pedig én DE-t használok.
Valószínű,hogy ezek után elindulok és keresek valamilyen szép "nyeles borotvát" magamnak és egy jó oktató anyagot,ahol elsajátíthatom a fogásokat!
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #507 Dátum: 2011. Március 30. - 18:26:46 »
Nagyon szép!
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #508 Dátum: 2011. Március 30. - 19:54:25 »
Köszi fiúk!  :sör:
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #509 Dátum: 2011. Március 30. - 20:21:30 »
Előtte: fürdés
Pamacs: HJM
Krém: Trumper rózsa sample
Borotva: Feather Portable
Penge: Dorco ST-301 @1
AS: Trumper szantál
Eredmény: 9/10, nulla irritáció

Nagyon tetszik a Dorco penge, nálam jól mőködött.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici