Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 1594206 alkalommal)

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #510 Dátum: 2011. Március 31. - 09:35:21 »


Tegnap esti szertartás

Előtte: előkészítettem az arcomat L'Occitane levendula szappannal
Tálka: Ikea
Pamacs: Kent BK4
Krém: Trumper szantál
Borotva: Merkur Futur
Penge: Feather (azt sem tudom hányadik használat)
AS: Weleda ASB
Eredmény: 10/10, nulla irritáció, BBS, tökélestes állapot  :borz2:

Már elég rég használtam a Weleda cuccaimat, most ismét elővettem az ASB-t. Jó volt újra felfedezni ezt az illatot. Az egész (férfi) termékcsaládban az ASB illata jön be a legjobban.

Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető OBJoe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 444
  • Old Black Joe
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #511 Dátum: 2011. Március 31. - 13:24:24 »

Ma reggel

Előtte: Forró fürdő
Tálka: zö'd tálka
Pamacs: török lószőr
Szappan: AMIGO Sensitive
Borotva: 4/8-os Solingen
Módszer: WTG, XTG, ATG körönként fenés
Utána: Soliteint La Bohéme
Eredmény: 10/10

Ma tudtam először használni a 4/8-os Solingen késemet, mert eddig nem sikerült rendesen megfenni. Nos, öröm volt használni. Olyan, mint egy kezes bárány. Egy ilyen keskeny kés, úgy tűnik, a kanyarokban verhetetlen.  ;D A La Bohéme diszkrét, édeskés illata, és finom krémes állaga csak hab volt a tortán. Transit, ha még nem tesztelted ezt az AS-t, Neked mindenképp javaslom kipróbálásra. :sör: Érzékeny bőrre szerintem negyon jó lehet. Pláne, ha valakinek bejönnek az édes illatok.
Novaculum habeo.

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #512 Dátum: 2011. Április 01. - 08:27:15 »
SZia OBJoe,

Gratulálok a képhez, és örülök a sikeres borotválkozásodnak.  :buek:
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #513 Dátum: 2011. Április 01. - 08:44:39 »
Igazából a tegnap esti.

Off- Aki szereti a jazzt, blues-t, az esténként, 8:00 után hallgassa a gazdasági rádió "Bules legendák" műsorát. (Budapest: 105.9; Balassagyarmat: 95,7; Eger: 100,7). Én csak ezért hallgatom. Feldobja a borotválkozást, ha kőzben jó zene szól a háttérben- On

Szóval jazz szólt a háttérban. Jó napom volt mert átvettem a Madame Scodioli rendelésemet, és megjött a Mühle szintetikus pamacsom is (http://www.muehle-shaving.com/shop/b2b/classic/shaving_brushes/1/shaving_brush__silver_tip_fibre__high_grade_resin_horn_brown/77/100/33_K_252) . Ezért a Madametól az "ILL Repute" szappant  (http://www.etsy.com/listing/58121116/ill-repute-shaving-soap)teszteltem, a Mülle pamaccsal .

A szappan igen intenzív illatú, kellemes, és remek habot ad. A szintetikus badger (a propos, mi az: Szőrös és a föld körül kering? Szintetikus borzszőr ecset. - MŰHÓD-  :fetreng:) jól habosít. Meg vagyok vele elégedve.

A művelethez a Sheffield Danyl 6/8-os kést választottam. Hátborzongatóan éles volt és nagyon jól lehetett vele haladni.
 :borz1:
« Utoljára szerkesztve: 2011. Április 01. - 08:50:25 írta Toportyan »
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető OBJoe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 444
  • Old Black Joe
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #514 Dátum: 2011. Április 01. - 09:21:17 »
SZia OBJoe,

Gratulálok a képhez, és örülök a sikeres borotválkozásodnak.  :buek:

Szia Toportyán,

Köszönöm.  :sör:
Ha olyan írói vénám lenne mint Neked, én is biztos elmesélném, de mivel nincs, inkább egy kép beszéljen.  :borz2:
Novaculum habeo.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #515 Dátum: 2011. Április 01. - 12:26:17 »
Sziasztok, a maim:  ;)



- Proraso Preshave Cream
- KENT BK12
- Geo. F. Trumper's Sandalwood Shaving Soap
- Georgetown Pottery Scuttle
- Kanayama Cordovan #30000
- Frederick Reynolds
- WTG / XTG
- Alt-Innsbruck
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #516 Dátum: 2011. Április 01. - 12:34:04 »
5.
Csodakrém (Proraso Pre
Omega (10275) pamacs - visszaszivom az elozo allitast, kellemes, csak be kellett torni.
Barbon  krem - talkaban, arcon nem sikerul.
Lord L6
BIC Chrome Platinium penge (3. alkalom - 4. nem lesz)
3 kör (w,x,a - utóbbi, mint ha tojást patkolnék...)
AS: hidegvíz

Egyre jobban tetszik. Koszonom, hogy van ez a forum.  :sör:

A nyaki irritacio sajnos most is fellepet egy picit.

Szerk.:
A fenti borotvalkozas utan 1.5 oraval mentem egy Matyasfold-Ujpest-Matyasfold kanyart bringaval (visszafele uton nem csak izzadta, de meg is aztam rendesen), de ami a legjobb volt, hogy nem mart a fejemet az izzadsagom, anno a patronos (ne adja a barmely istenseg villany - van ilyen is itthon, utaltam mindig, de vettem mert komoly akcio volt, mikor a budai Skalat elosszor bezartak vagy 10 eve) utan par oraval egy ilyen bringazas rakvoros ego nyakat es pofat eredemenyzett, de most SEMMI.  :borz2:
« Utoljára szerkesztve: 2011. Április 01. - 20:30:40 írta toz »
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #517 Dátum: 2011. Április 01. - 12:49:15 »
Proraso Pre;
Barbon üvegtálkában habosítva EJ BBB pamaccsal;
EJ DE89L + Derby@4
3 kör
Barbon AS

Eredmény 4es alá, két bénázásból eredő vágáska miatt. Viszont mostanra sikerült elérni, hogy a nyakam nyugton maradjon...
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

FBP

  • Vendég
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #518 Dátum: 2011. Április 01. - 21:55:20 »
Leküzdöttem a rózsaillat iránti ellenszenvemet  :evil:
Íme az eredmény:

Skinfood terén már volt tapasztalatom, ezért az AS-t egy kisméretű hidegvizes tötölköző ~1 perces arcra borítása jelentette, így már nem sok dolga volt a skinfoodnak.

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #519 Dátum: 2011. Április 02. - 13:44:14 »
Előtte: mad_a-féle preshave olaj
Krém: GFT Rose
Pamacs: bolgár borz (még majd írok róla bővebben)
Borotva: Fatboy (WTG:XTG:ATG - 5:3:1)
Penge: sárga Gillette 7 O'Clock
Utána: barbershop bay rum AS

Eredmény: 10/10

Mesés illatok előtte, közben és utána is  :borz2:

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #520 Dátum: 2011. Április 02. - 13:53:25 »
FBP, csak gratulálni tudok ehhez a késhez, ez egy csodaszép sheffield-i. Szép, kecses, nőies vonalai vannak. Elfogadnék egy ilyet... majd egyszer... :D
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

FBP

  • Vendég
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #521 Dátum: 2011. Április 02. - 13:55:32 »
FBP, csak gratulálni tudok ehhez a késhez, ez egy csodaszép sheffield-i. Szép, kecses, nőies vonalai vannak. Elfogadnék egy ilyet... majd egyszer... :D
Köszi toxin! Azért hozzátenném, hogy inkább teltkarcsú nőies vonalakkal rendelkezik, de azért mégsem egy NDK-s úszónő  :fetreng:

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #522 Dátum: 2011. Április 02. - 20:31:40 »
Delutan kiprobaltam a Soluna-t.


Nem ez, de ugyanilyen, csak nem volt kedvem fenykepezo gepet keresni.

Pro pre
Barbon
Omega pamacs
A kep szerinti Soluna + Lord kék Super Stainless

Harom huzas utan sirva dobtam el, kapart a borotva (nem a penge), akadt, rossz volt, na.
(Ilyenkor azert megertem, hogy sokan, akik max ilyen DE-t kaptak eletukben, mint Apum is, miert tolja inkabb villannyal evtizedek ota az arcszoret).

Gyorsan elovettem a L6-t es lehuztam vele a maradekot, majd tovabbi 2 kanyart (w,x,a alapon).

"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #523 Dátum: 2011. Április 03. - 10:04:24 »


Ma reggel :






- Zuhany
- Cremor aquaosus
- Porcelán Mug
- DVH shaving soap
- Török lószar
- Henckels Friodur 7/8
- DVH AS balzsam

10/10

A DVH nagyon bejön. Azt gondoltam, hogy az egységnyi termékből előállítható habmennyiség tekintetében nekem már nem lehet újdonságot mutatni, de be kellet látnom, hogy márpedig lehet. A mug púposan lett habbal, néhány pamacs mozdulat után. Az illata remek, az AS balzsam,  olyan proraso feeling - ahogyan Tranyó tesó is leírta - azaz először picit csíp aztán gyorsan elmúlik. Vastagabb krém, mint a proraso, de vízzel könnyen lejött a kezemről, így a határeset nyári használat is szóba jöhet.....


reofil
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #524 Dátum: 2011. Április 03. - 10:28:58 »

A DVH nagyon bejön. Azt gondoltam, hogy az egységnyi termékből előállítható habmennyiség tekintetében nekem már nem lehet újdonságot mutatni, de be kellet látnom, hogy márpedig lehet. A mug púposan lett habbal, néhány pamacs mozdulat után. Az illata remek, az AS balzsam,  olyan proraso feeling - ahogyan Tranyó tesó is leírta - azaz először picit csíp aztán gyorsan elmúlik. Vastagabb krém, mint a proraso, de vízzel könnyen lejött a kezemről, így a határeset nyári használat is szóba jöhet.....

Tibi,
nagyon szép minden! Az összeállítás is a fotó is! Egyre jobban felcsigáztok ezzel  az aranyozott kézzel!  ;)
Örülök, hogy egyre többen veszitek a fáradságot a fotózáshoz a mi kis "SODT"-unkban!  :borz1:

fonti
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici