Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 1588596 alkalommal)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #600 Dátum: 2011. Április 09. - 14:27:42 »
Tegyél csak két kört. Én késsel nem szoktam többet, és csak a nyakamnál kell még picit visszamenni utána. A maradék az 2 kör után is tökéletes már.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #601 Dátum: 2011. Április 09. - 16:43:13 »
Motto: Figaro, Figaro, Figaroaauuuu

A mai borotvalkozas tulajdonkeppen kezdodhetett tegnap is, mikor - bar csabito volt a 20%-os off lehetosege - nem vettem a L'Occitaneben semmit. (Egyebirant itt jeleznem, hogy az ehavi Glamour magazinban van egy kuponfuzet, amellyel a forum szempontjabol relavanciaval biro kereskedelmi egysegekben lehet kedvezmenyeket szerezni ezen a hetvegen (Douglas, Müller, L'Occitane) - itt szeretnek koszonetet mondani a Douglas nagyon csinos eladojanak, Anikonak, aki a Glamour akciora felhivta figyelmememt, mikor Tibor nevu sogornam vasaroltam egy komolyabb Proraso kollekciot nevnapjara.)

Reggel nyeregbe szalltam (Brooks B66), hogy megejtsem az ilyentaj szokasos bevasarlast a lokalis Coopban. A szokasos kifli, parizer melle kerult nemi erdekesseg is (itt nem a kivalo sult csaszarra es a messzifoldon hires ecetes almapaprikara gondolok), hanem egy tubus Figaro nem habzo borotvakremre. Ha mar negyezret nem koltottem a franciaknal ilyesmire, tizedennyit megkockaztattam.

Hazaerve a delelotti babakocsi tologatasbol, elfogyasztva  a maradek almapaprikat nemi kivalo tarjaval, gondoltam egy mereszet es a furdoszoba fele indultam, borotvalkozasi celzattal.

Nedves borre kenjuk fel a kremet, es a szokott modon borotvalkozzunk meg. Irja - ha nem is szo szerint - Figaro mester. Egy eletem, egy halalom, lassuk.

Magamban elkezdtem dudolni a Largo al factotum-ot (persze ebbol mindossze annyit tudok, hogy "Figaro itt, Figaro ott", szoval nem vagyok egy Melis Gyuri bacsi). De jajaj, auuua auua auuuauauaua. Hirtelen nyultam a tubusert, biztos valamit elrontottam. Vietnami balzsamot kentem volna?! Eget a fejem azonnal, es szurt es csipet. Fogamat osszeszoritva azert egy wtg kanyart megcsinaltam.  Aztan elokaptam az Omega ikreket es megcsinaltam veluk a maradek x es a koreimet. Ebben segitsegemre L6 és Kapitany urak voltak a segitsegemre.

A nagy ijedelemre tekinttel a borotvalkozast hideg viz es Sudocream utokezelessel fejeztem be.

Figaro kap meg egy utolso eselyt honaljban, ha ott is ezt fogom erezni, akkor elosszor nagyon csunyan fogok beszelni, hogy hogy lehetek ilyen marha, ketszer ugyanabba a hibaba esni, masreszt az elso jelentkezonek odaadom.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #602 Dátum: 2011. Április 09. - 17:27:52 »
Szia taz!

Véletlenül nem az almapaprika csípőssége maradt meg a kezeden,ami a csípő,égető érzést okozta?

Másrészről:lehet,hogy a divatos lapok szoktak reklámhadjárat céljából kedvezményes kuponokat osztogatni,de abban biztos lehetsz,hogy ed-től olcsóbban nem tudsz vásárolni pl.Proraso cuccokat!
Egyébként pl. a Müllerben lehet egész jó minőségű Wilkinson krémet kapni 310.-Ft körüli áron.És ez akció nélküli.Szerintem az újságra(kupon megszerzésére)szánt pénzből egy ilyen krém szerintem kijön!

Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #603 Dátum: 2011. Április 09. - 17:41:39 »
Szia!

Toz, mint Toth Zoltan... de nincs jelentossege...

Az almapaprika biztos nem lehet a hibas, mert eves utan kezmosas, es nem kezzel ettem, kessel villaval  :sör:

Edtol lehet, hogy olcsobb, ha lenne,de legutobb nekem azt irta, hogy eppen csak annyi van, amennyi a forumban olvashato (leginkabb Lord termekek).

"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető Gesa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 703
  • Proraso über alles!
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #604 Dátum: 2011. Április 09. - 17:59:13 »
Tegnap éjszakai gyors

Elő: meleg víz
Pamacs: TL
Szappan: Barbus
Borotva: Tech+ Gillette Goal
AS: Barbus

10/8 a kapkodás miatt
"Csak verem, verem, verem, majd beleszakadok, nem bántok én senkit, csak verem a habot...."

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #605 Dátum: 2011. Április 09. - 18:26:02 »
Bocsánatod kérem toz!(Zoli)

A figyelmetlenségem az oka!Sajnos én is tapasztaltam,hogy ed-nél megcsappantak a készletek.Esetleg,ha komolyabb,nagyobb rendelést tervezel(nehéz megállni,hogy az ember ne essen ebbe a hibába)ajánlom figyelmedbe a connaughtshaving-et.Nagyon korrekt angol cég,pontos,gyors,nagy a választék és olcsó!Ja és kártyával is lehet náluk fizetni.Itt a Fórumon sokan vannak,akik ugyanezen a véleményen vannak.
Ha nem tervezel nagyobb beruházást azért itthon is ki tudsz próbálni igen jó árfekvésben elérhető dolgokat.(Barbon,Derby,Wilkinson,stb.)

Üdv:

Bubu  :sör:
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #606 Dátum: 2011. Április 09. - 20:17:05 »
'zelőbb:
  • Forró zuhany
  • TOBS MR.Taylor krém
  • EJ Black Badger pamacs
  • kézműves műzlistál
  • Merkur 38C Barberpole - sárga Gillette
  • EJ Sandalwood ASB

Pontozás: 11/10!
Az eddigi legjobb borotválkozás, abszolút zéró irritáció, abszolút zéró vágás, pirospötty, csak tökéletes babasegg simaságú arc. Megyek, rendelek még ilyen ASB-t :D

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #607 Dátum: 2011. Április 10. - 14:26:00 »

A Futur szép, a Futur jó  ;D
Megjött.

FBP,
gyönyörű darab! Gratula hozzá!  :borz2:
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #608 Dátum: 2011. Április 10. - 14:28:36 »
A mai reggel történt, csak eddig én sem jutottam be az éccakai összeomlás óta:



- Proraso Preshave Cream
- 24 mm Shavemac D01 Extra Silver Tip (2 Band)
- QED Essentials Fresh Lime
- Kanayama Cordovan #30000
- 6/8" Mastro Livi, Half hollow ground, Round Point
- WTG / XTG
- F. Trumper West Indian Extract of Limes Skin Food
 :borotva:
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

FBP

  • Vendég
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #609 Dátum: 2011. Április 10. - 14:36:39 »

FBP,
gyönyörű darab! Gratula hozzá!  :borz2:
Fonti, köszönöm! Kissé paráztam tőle, mert több helyről is érkezett olyan riogatás, hogy csúszik, de szerencsére ez tévedés  :D
Érdekes dolog ez a felületkezelés. Pl. a matt verzióval engem riogatni lehetne, a krómba meg beleszerettem. Nem vagyok nagy DE rajongó, így ódákat nem tudok írni róla, de nálam nem a használhatatlan kategóriába kerül. Szerintem egy Gillette ball end Tech mind látványában, mind képességeiben versenyre tud kelni vele (sőt, le is tudja előzni)  ;D

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #610 Dátum: 2011. Április 10. - 18:33:48 »
Akárcsak Fontinak nekem is a ma reggeli borotválkozásom (Salmo tiszteletére! :sör:):


-mad_a -receptúrája alapján készült preshave olaj
-The Body Shop synthetic badger imitation
-Haslinger aloe vera szappan
-egyedi kézműves tál
-6/8" T.R. Cadman, near wedge, square point (külön köszönet Salmonak a felújításért)
-Malizia Uomo Vetyver AS

Eredmény 7/10. A wedge késsel még nem tökéletes a megfelelő élszög tartásom...
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #611 Dátum: 2011. Április 10. - 19:01:41 »
Szappant tároló edényedről mesélnél bővebben?

-Haslinger aloe vera szappan
-egyedi kézműves tál
-6/8" T.R. Cadman, near wedge, square point (külön köszönet Salmonak a felújításért)
-Malizia Uomo Vetyver AS
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #612 Dátum: 2011. Április 10. - 19:05:12 »
Szappant tároló edényedről mesélnél bővebben?
Ha tetszik akkor most a Müllerben beszerezhető, 790 .- forint volt. Én személy szerint pénteken a Corvin bevásárlóközpontban levő Müllerben vettem, talán sütőtálkaként volt kint ;D. Átmérője 8 cm.
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

PaT

  • Vendég
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #613 Dátum: 2011. Április 10. - 19:16:18 »
Szappant tároló edényedről mesélnél bővebben?
Ha tetszik akkor most a Müllerben beszerezhető, 790 .- forint volt. Én személy szerint pénteken a Corvin bevásárlóközpontban levő Müllerben vettem, talán sütőtálkaként volt kint ;D. Átmérője 8 cm.

khmm...   290 ft....

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #614 Dátum: 2011. Április 10. - 19:18:31 »
khmm...   290 ft....

Húha...köszi PaT a javítást, tényleg annyi volt, amire én emlékeztem azt feleségem vette..de, hogy mit? :fetreng:
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici