Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 1588287 alkalommal)

FBP

  • Vendég
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #690 Dátum: 2011. Április 15. - 07:54:48 »
Lehet tudni valamit az összetevőkről? Mármint hogy ez a klasszikus "beleteszünk mindent, amitől egy borotválkozó készítmény működik " vonalas, vagy a manapság divatos natúr vonalat képviseli?

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #691 Dátum: 2011. Április 15. - 11:08:02 »
Az előbb úgy döntöttem, hogy kipróbálom az egy nap utáni borotválkozást, mivel egyébként csak 2-3 naponta borotválkozok. Hát, maradok a 2-3 napnál :) Nagyon kemény a szőr az arcomon és így eléggé kellemetlen volt az ATG.

Előtte: sokszori arcmosás forró vízzel (cca 38C)
Szappan: Arko (imádom az illatát és a habját is, szerintem tökéletes)
Pamacs: Omega malacpamacs 10777
Tálka: Ikea
Borotva: Fatboy sárga Gillette pengével 1-esen
Utána: AquaVelva Ice Sport

9/10 - a pár apró pontvérzés miatt, azt leszámítva szuper :)

Nem elérhető OBJoe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 444
  • Old Black Joe
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #692 Dátum: 2011. Április 15. - 12:31:34 »
Előtte: Forró fürdő
Tálka: nélkül, arcon habosítva
Pamacs: Victoria Bechhofen borz
Szappan: ARKO rúdszappan (csatlakozom az előttem szólóhoz)  :sör:
Borotva: DOVO Solingen
Módszer: WTG, ATG
Utána: AXE Africa

Eredmény: 9/10 Az államon maradt némi borosta. Nem szabana sietni.  :borosta:
« Utoljára szerkesztve: 2011. Április 15. - 12:38:04 írta OBJoe »
Novaculum habeo.

FBP

  • Vendég
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #693 Dátum: 2011. Április 15. - 12:37:45 »
...az én mai borotválkozásom jó volt  :crazy: :crazy: :crazy:
Srácok, szerintem ennek a topiknak akkor van értelme, ha "viszünk is bele valamit", azaz, ahogy már Fonti is kérte, legalább egy fényképes kompozíció legyen (azzal is formálódhatnak kissé a művészi készségeink...kiben, mennyi van), vagy ahogy mondjuk Toportyán éltárs is próbálta felüdíteni a dolgot. Nem csak ezek lehetnek, lehet bármi! Annak nem sok értelmét látom, hogy sw és hw listák jelennek meg, kiegészítve egy tizedes törttel. De kövezzetek meg, ha nem jól látom...

Nem elérhető OBJoe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 444
  • Old Black Joe
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #694 Dátum: 2011. Április 15. - 12:43:01 »
Én meg már pont úgy éreztem, hogy túlzásba vittem a fényképezkedést.  :borosta:
Novaculum habeo.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #695 Dátum: 2011. Április 15. - 13:15:36 »
Lehet tudni valamit az összetevőkről? Mármint hogy ez a klasszikus "beleteszünk mindent, amitől egy borotválkozó készítmény működik " vonalas, vagy a manapság divatos natúr vonalat képviseli?

FBP, ha tőlem kérdezed, akkor a válaszom igen. Ha otthon leszek megkukkantom az összetevőket.
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

FBP

  • Vendég
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #696 Dátum: 2011. Április 15. - 13:19:12 »
Lehet tudni valamit az összetevőkről? Mármint hogy ez a klasszikus "beleteszünk mindent, amitől egy borotválkozó készítmény működik " vonalas, vagy a manapság divatos natúr vonalat képviseli?

FBP, ha tőlem kérdezed, akkor a válaszom igen. Ha otthon leszek megkukkantom az összetevőket.
Igen, Tőled! A tippem az, hogy nem egy natúr-kozmetika, mert a Dögleszben egymás mellett álltak a Proraso termékekkel...ami mondjuk még semmit nem jelent. Meg kellett volna néznem, ha már egyszer ott jártam, de most akkor Te nézed meg  ;D

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #697 Dátum: 2011. Április 15. - 20:06:28 »
Lehet tudni valamit az összetevőkről? Mármint hogy ez a klasszikus "beleteszünk mindent, amitől egy borotválkozó készítmény működik " vonalas, vagy a manapság divatos natúr vonalat képviseli?

FBP, ha tőlem kérdezed, akkor a válaszom igen. Ha otthon leszek megkukkantom az összetevőket.
Igen, Tőled! A tippem az, hogy nem egy natúr-kozmetika, mert a Dögleszben egymás mellett álltak a Proraso termékekkel...ami mondjuk még semmit nem jelent. Meg kellett volna néznem, ha már egyszer ott jártam, de most akkor Te nézed meg  ;D

FBP, íme a recept:

Aqua, Stearic Acid, Cocos nucifera oil, Potassium Hydroxide, Sodium Hydroxide, Glycerin, Propylene Glycol,
Sodium Lauryl Sulfate, Eucalyptus globulus oil, Menthol, Parfum, Amyl Cinnamal, Eugenol, Geraniol, Eucalyptol,
Boric Acid, Camphor, PEG-150 Distearate, Sodium Metasilicate, Hydroxyethylcellulose, Sodium Borate, Methylparaben,
Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, BHT

Csupa natúr nyalánkság!  ;D
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

FBP

  • Vendég
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #698 Dátum: 2011. Április 15. - 20:14:57 »
A Tecsós pulykapárizsi is valami hasonló összetevőkből áll  :fetreng:
Kösz  :sör:

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #699 Dátum: 2011. Április 15. - 21:03:42 »

Krém: Royal Shaving
Edény: Terebess

Kedves párom ma meglepett ezzel a számomra ismeretlen Royal Shaving márkával. Az illata nagyon visszafogott, borotválkozás után kb. 1 órával már alig éreztem valamit magamon. ....Rengeteg habot lehet belőle keverni, egyszóval erősen ajánlott, ha valakinek bejön a proraso vonal.


Qka,
Nagyon szép az a Terebess féle tál!  ;)  A Royal Shavingből az a legszebb, hogy a párodtól kaptad!

Az előbb úgy döntöttem, hogy kipróbálom az egy nap utáni borotválkozást, mivel egyébként csak 2-3 naponta borotválkozok. Hát, maradok a 2-3 napnál :) Nagyon kemény a szőr az arcomon és így eléggé kellemetlen volt az ATG.


tritrek,
ha élvezed a borotválkozást, nyugodtan maradj a kétnaposnál és ne kínozd magad, elég az WTG, XTG.  ;)


Eredmény: 9/10 Az államon maradt némi borosta. Nem szabana sietni.  :borosta:


Egy Dovoval nem szabad sietni valóban.  :evil: Miért nem mentél vissza a borostára?

...Annak nem sok értelmét látom, hogy sw és hw listák jelennek meg, kiegészítve egy tizedes törttel. De kövezzetek meg, ha nem jól látom...

Igazad van FBP, de lássuk be, nem mindenkinek van még lehetősége - vagy mersze - fotózni közben, előtte, utána. ...egyenlőre. Nem kövezlek meg, de a listákból is lehet azért tanulni a többieknek, ha nem is olyan vizuálisan. Az egyéni értékelés, pedig szintén mutat valamit, ha mást nem is, de a fejlődés, változtatás igénye illetve lehetősége benne van.  :crazy:

H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #700 Dátum: 2011. Április 16. - 08:43:06 »
Jó reggelt az uraknak!
A mai:
 


- Proraso Preshave Cream
- 22 mm Rooney Small Style 2 Silvertip Best Badger
- La Maison du Barbier Soap
- Georgetown Pottery Scuttle
- Kanayama Cordovan #30000
- 6/8" Revisor
- WTG / XTG
- IRISCH MOOS
 :borotva:
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

FBP

  • Vendég
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #701 Dátum: 2011. Április 16. - 12:47:44 »
Ezt vártam már...hogy vajh' a Revisor mikor kerül sorra!? (aztatatatot hitttem má', hogy nem kedveled  ;D)

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #702 Dátum: 2011. Április 16. - 16:08:39 »
Sziasztok!
A mai:


-longball-féle pre-shave krém
-Victoria Bechhofen sörte pamacs
-Speick borotvakrém
-Zsolnay edény (eredeti funkcióját tekintve teás pohár)
-Wade & Butcher (11/16 half hollow)
-Fahrenheit EDT
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #703 Dátum: 2011. Április 16. - 18:30:22 »
A mai:





Meleg víz
Marks&Golddasch szappan
Gillette Slim Twist
Derby 4#
Muhle borz
Opa's Raisertopf
Timsótömb(magyar)
Barbon AS

Nem szeretnék osztályozni,egyszerűen jólesett!

Link, fotó jav. fonti
« Utoljára szerkesztve: 2011. Április 16. - 18:32:06 írta fonthunter »
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #704 Dátum: 2011. Április 16. - 19:24:57 »
A mai:

Meleg víz
Marks&Golddasch szappan
Gillette Slim Twist
Derby 4#
Muhle borz
Opa's Raisertopf
Timsótömb(magyar)
Barbon AS


De jó, ez még a régi Barbon. Ha jól látom üvegben, csavaros kupakkal funkcionál.  :borz1:
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici