Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 1588683 alkalommal)

Nem elérhető OBJoe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 444
  • Old Black Joe
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #750 Dátum: 2011. Április 20. - 10:32:01 »
Joe, nekem van egy patinás jó állapotú nyitott fésűs készülékem, szívesen kölcsönadom. Ha érdekel küldök róla képeket.

Egy ilyen borotvát kerítek majd egyszer, még ha nem használom is. Csak, hogy legyen, mert eszméletlen jól néz ki. Örülök, hogy jó tapasztalatod van vele. Gratulálok és jó borotválkozást kívánok hozzá.
(Kíváncsi volnék, hogy egy Feather pengével is ilyen szolidan viselkedik-e.)


Zoli, köszönöm, de konkrétan ez a típus érdekel (múltkor mondtam is Neked), és mint mondtam nem használni szeretném, csak birtokolni. Nyitott fésűs egyébként van nekem, ráadásul nagyapai örökség, és használtam már.
Novaculum habeo.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #751 Dátum: 2011. Április 20. - 10:42:21 »
Off: Nekem az igen masszív és egy hetes szőrt simán viszi a normál merkur fejes LORD.

Egy ilyen borotvát kerítek majd egyszer, még ha nem használom is. Csak, hogy legyen, mert eszméletlen jól néz ki. Örülök, hogy jó tapasztalatod van vele. Gratulálok és jó borotválkozást kívánok hozzá.
(Kíváncsi volnék, hogy egy Feather pengével is ilyen szolidan viselkedik-e.)


Nem olyan drága, a Connaught-nál 28.80 GBP, az kb. 8.500 Ft, igazából akkor van értelmük az OC-knak, mikor hosszú szőrrel kell megbírkózni, mondjuk egy hét után :) Sima napi-2napi borotválkozásnál nem látom értelmét, max ha a kiváncsiság hajt :)
Ha bejön, eladhatom neked az enyémet, ami gyakorlatilag új, és jobb áron, mint 8.500 ;)
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető OBJoe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 444
  • Old Black Joe
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #752 Dátum: 2011. Április 20. - 10:55:16 »
Egy ilyen borotvát kerítek majd egyszer, még ha nem használom is. Csak, hogy legyen, mert eszméletlen jól néz ki. Örülök, hogy jó tapasztalatod van vele. Gratulálok és jó borotválkozást kívánok hozzá.
(Kíváncsi volnék, hogy egy Feather pengével is ilyen szolidan viselkedik-e.)


Nem olyan drága, a Connaught-nál 28.80 GBP, az kb. 8.500 Ft, igazából akkor van értelmük az OC-knak, mikor hosszú szőrrel kell megbírkózni, mondjuk egy hét után :) Sima napi-2napi borotválkozásnál nem látom értelmét, max ha a kiváncsiság hajt :)
Ha bejön, eladhatom neked az enyémet, ami gyakorlatilag új, és jobb áron, mint 8.500 ;)

OK. Pü. megy.
Novaculum habeo.

Nem elérhető Gesa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 703
  • Proraso über alles!
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #753 Dátum: 2011. Április 20. - 13:58:53 »
Megtörtént első késes borotválkozásom.
Ma hamarabb leléptem melóhelyről, mert ovis banzáj lesz a kölöknek, tolom be  a bringát a kapun, nézem a postaládát, egy levél volt benne feladó:jenessanyi , megérkezett a frissen élezett késem. :borz1:
 Mivel senki nem volt itthon, egyből fürdőszoba felé vettem az irányt. Forró vizes arcmosás, Proraso pre krém felkenése, kis fehér nyeles küblibe Proraso borotvakrém kinyom, Omega pure setola pamaccsal habosít, hab felvitele arcra,"druzszakovnaja" borotva kinyit, közelít archoz, megfelelő szög eltalálása, sercegés iszonyatmód, arc nagyrésze csupasz, sok-sok ideig tökölődés, de a végén mindenhol sikerült leszedni a szőrt. Arcmosás, Proraso dopo krém, majd kis idő múlva Proraso As.
Kellemesen hűvös arccal indulok az oviba, képet majd este teszek fel, ha el nem felejtem.
Szerintem maradok még a DE-nél és néha kuriózumként előveszem a kést, ha nincs itthon a család és teljes a nyugalom.
Eredmény 10/9. az ádámcsutkámnál maradt 3 szál amit DE-vel szedtem le végül, de ez userhiba. :)
Ezúton is szeretnék köszönetet mondani Jenes Sanyinak, hogy az általa megélezett késsel, kipróbálhattam a késes borotválkozást.  :sör:

« Utoljára szerkesztve: 2011. Április 20. - 22:25:36 írta Gesa »
"Csak verem, verem, verem, majd beleszakadok, nem bántok én senkit, csak verem a habot...."

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #754 Dátum: 2011. Április 20. - 14:14:07 »
Megtörtént első késes borotválkozásom.

Mivel senki nem volt itthon...

Bátor ember vagy!  ;D Ha egyszer rászánom magamat a késes borotválkozásra  :borotva:, akkor biztosan lesz valaki a környékemen, sosem lehet tudni.  :fetreng:
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #755 Dátum: 2011. Április 20. - 14:19:15 »
Ha már az első próbálkozásod is ennyire jól sikerült, akkor csak idő kérdése míg addiktívvá nem válik  8)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #756 Dátum: 2011. Április 20. - 14:32:02 »
Kedves GESA,

Gratulálok a borotválkozáshoz.
 :sör:

Kérlek engedj meg egy apró javaslatot:
Vegyél alkoholt a patikában és használat előtt az új borotvát mindíg töröld át alkoholos pzs-vel wcpapírral, vagy amivel praktikus számodra. Az élszalagra vigyázz.

Az  :evil: nem alszik.

És még valami: lehetőleg NE forró vízzel fertőtelnítsd. NE főzd ki, Ne rakd autoklávba stb..

Üdv.
Toportyán
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető OBJoe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 444
  • Old Black Joe
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #757 Dátum: 2011. Április 20. - 14:42:57 »
Ha már az első próbálkozásod is ennyire jól sikerült, akkor csak idő kérdése míg addiktívvá nem válik  8)

Ezt csak megerősíteni tudom. Saját bőrőmön, szőrömön tapasztaltam meg. Ahogy megkaptam Longball kését, a DE szinte egycsapásra a múlté lett.  :borz2:

Gésa, Neked pedig gratulálok ehhez a nagy lépéshez.  :sör:
Novaculum habeo.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #758 Dátum: 2011. Április 20. - 14:43:25 »
Minden borotvámat bőrözve, fertőtlenítve, és olajozva küldöm vissza a gazdájához, emiatt nem kell félni :) Orvosi célokra használatos fertőtlenítőt használok amit elkunyeráltam, szóval no para  ;)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #759 Dátum: 2011. Április 20. - 14:46:58 »
OFF- Sanyi, ezt nem az általad élezett, eladott késekre értettem, hanam mint ökölszabályt.

-ON
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #760 Dátum: 2011. Április 20. - 14:51:57 »
Nekem még nem sikerült átállnom a késes borotválkozásra,néha shavette-el gyakorlok,próbálkozom.
A DE gyűjtés még marad-egyenlőre.
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #761 Dátum: 2011. Április 20. - 14:53:16 »
OBJoe!

Tényleg a múlté lett a DE használat?
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető OBJoe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 444
  • Old Black Joe
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #762 Dátum: 2011. Április 20. - 15:11:52 »
OBJoe!

Tényleg a múlté lett a DE használat?

Idestova egy hónapja késsel borotválkozom minden nap. 4-én használtam DE-t, mert siettem, és akkor még húsz perc fölött volt a késes borotválkozásom ideje. Azóta viszont csak kés, és nagyon tetszik. ;D
Novaculum habeo.

Nem elérhető Lajos The Silent

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 113
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #763 Dátum: 2011. Április 20. - 18:27:24 »
Most végeztem harmadik késes borotválkozásommal, az eredmény: 9/10. Az eszközpark:

- Gilette preshave (most használtam először és egész jó, mivel a meleg vizes arcmosáson kívül egyéb előkészület nem volt)
-DM disznópamacs (ami nem is olyan rossz, de egyszer biztosan veszek egy nagy és minőségi verziót)
- Praktikeres műzlistál
-Nivea krém
-Figaró AS

Kipróbáltam két kést is, mindkettőt először, az egyik egy francia? Frameback, a másik meg egy Clauss. Mindkettő innen a Bolhapiacról, Zozo által  került hozzám.

A Clauss:

http://straightrazorplace.com/srpwiki/index.php/Clauss    konkrétan ez:   http://straightrazorplace.com/srpwiki/index.php/Clauss_%22Extra_Barbers_Special%22_11/16

A Frameback érdekesebb jószág, nem is találtam róla még semmi konkrétumot...  ???

Az első a Robuso-hoz képest élesebbnek tűnt, tartottam is tőle, mert 2 késes borotválkozással a hátam mögött nem nagy rutinom van. Főleg ilyen "szögletes" késsel nem volt dolgom. A cserélhető pengés nem tűnt túl élesnek, de gondoltam húzok vele egy-kettőt próbából. Meg is lepődtem, hisz WTG irányban kellemesen dolgozott, ugyanakkor szinte semmi hangja nem volt.
A munka nagyobb részét a Clauss végezte, meg vagyok elégedve. Nagyon kezes jószág, tetszik. XTG és ATG irányokban sem volt gond.

Miután majdnem végeztem, bekövetkezett a BALESET! Kb 50 darabra tört a szeretett edénykém, mert a maradék habot kimosandó, óvatlanul rosszul emeltem fel és kicsúszott a kezemből...  :'(




Nem elérhető Gesa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 703
  • Proraso über alles!
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #764 Dátum: 2011. Április 20. - 20:10:34 »
Megtörtént első késes borotválkozásom.

Mivel senki nem volt itthon...

Bátor ember vagy!  ;D Ha egyszer rászánom magamat a késes borotválkozásra  :borotva:, akkor biztosan lesz valaki a környékemen, sosem lehet tudni.  :fetreng:


Hidd el, jobb ha nincs itthon a 3 éves fiam, aki időnként odarohan és megrángatja a lábam, hogy: Apa már megint válkozol borot? :)
"Csak verem, verem, verem, majd beleszakadok, nem bántok én senkit, csak verem a habot...."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici