Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 1588812 alkalommal)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #765 Dátum: 2011. Április 20. - 21:44:48 »
Előtte: Forró fürdő
Tálka: Arcon habosítva
Pamacs: HJM  borz
Szappan: ARKO rúdszappan
Borotva: The Famous Es-ex
Módszer: WTG, ATG
Utána: Soliteint La Bohéme
Eredmény,elégedettség: 9/10

OBJoe, klassz kép, mi volt az az 1/10 mínusz?


Mint ahogy már mondtam volt egy másik topikban, ez a kínai pamacs isteni! Gyönyörű, működik és simán veri az EJ black badger pamacsomat. Egy másik "első" is volt ma: először próbáltam ki a nyitott fésűs borotvámat. Így utólag halvány fogalmam nincs, miért fél tőlük annyi ember, meg miért "aggresszívebb"... nekem a zsenge kis pihepuha bőrömön ugyanúgy működött, mint bármelyik más borotvám, se jobban, se rosszabbul. Picit féltem, hogy a 11-es nyél rövid lesz, de nem is, untig elég. Ó és még mindig örömáradatban úszok az EJ szantál illatától.... mese!!!

tritrek,
fantasztikus fotó, fantasztikus borotválkozás!  :borz2:

Megtörtént első késes borotválkozásom.

Mivel senki nem volt itthon...

Gesa,
nagy ünnep ez nálad, ma volt a késes borotválkozós életednek az első napja!  :borz1:
Kár, hogy a történet eltűnt, és helyette egy kép lett, ami mint olyan nagyon szemléletes, de akkorára sikerült, hogy két monitorra fért csak el.  ;D
Próbáld átalakítani legközelebb max 800 pont szélességre.

Most végeztem harmadik késes borotválkozásommal, az eredmény: 9/10.
Kipróbáltam két kést is, mindkettőt először, az egyik egy francia? Frameback, a másik meg egy Clauss.

A munka nagyobb részét a Clauss végezte, meg vagyok elégedve. Nagyon kezes jószág, tetszik. XTG és ATG irányokban sem volt gond.


Lajos,
csak így tovább!  :borotva: ...azért szerencsésebb lenne, ha először egy késsel barátkoznál össze, hogy engedelmeskedjen.  ;)

Üdv,
fonti
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #766 Dátum: 2011. Április 20. - 21:59:05 »
A mai:


Előtte előtte: forró víz + Martin de Candre szappan
Előtte: Lush borotvakrém
Tálka: Terebess
Krém: Trumper Sandalwood
Pamacs: Rooney Heritage
Borotva: Bob féle Bull Mastiff, bővebb infó itt:
http://pamacsespenge.blog.hu/2010/07/08/bob_s_razor_works[/center]
Penge: Lord, ócsó kék-zöld
Utána: Trumper Sandalwood skin food

A Mastiff és a Rooney tesztelés alatt van nálam. Olyan szerencsés vagyok, hogy akadt egy önzetlen támogatóm  :borz2:, aki felajánlotta, hogy mielőtt beleugranék egy költséges beszerzésbe, előtte kipróbálhassam a cumókat. A Mastiff egy konkrét cél, pamacsban pedig egy tömötebb verziót kerestem (pl. Chubby), így jött a képbe a Rooney (is).
A Mastiff nagyon meggyőzött. Ennyire sima, kellemes borotválkozásban rég volt részem. Ma este 2. kör már nem is kellett, úgy döntöttem, hogy bőven megfelelő 1 kör is ezzel a szerkezettel.
Cotag, köszönöm a lehetőséget!  :sör:
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #767 Dátum: 2011. Április 20. - 22:13:54 »
Előtte előtte: forró víz + Martin de Candre szappan
Előtte: Lush borotvakrém
Tálka: Terebess
Krém: Trumper Sandalwood
Pamacs: Rooney Heritage
Borotva: Bob féle Bull Mastiff, bővebb infó itt:
http://pamacsespenge.blog.hu/2010/07/08/bob_s_razor_works[/center]
Penge: Lord, ócsó kék-zöld
Utána: Trumper Sandalwood skin food

A Mastiff és a Rooney tesztelés alatt van nálam. Olyan szerencsés vagyok, hogy akadt egy önzetlen támogatóm  :borz2:, aki felajánlotta, hogy mielőtt beleugranék egy költséges beszerzésbe, előtte kipróbálhassam a cumókat. A Mastiff egy konkrét cél, pamacsban pedig egy tömötebb verziót kerestem (pl. Chubby), így jött a képbe a Rooney (is).

Qka,
nagyon kellemes összeállítás!  :borz2: Ha Chubbyt keresnél még mindig, ma lett kész és kezdte el postázni Fido az új New Forest Tubby-kat.  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #768 Dátum: 2011. Április 20. - 22:17:43 »

Qka,
nagyon kellemes összeállítás!  :borz2: Ha Chubbyt keresnél még mindig, ma lett kész és kezdte el postázni Fido az új New Forest Tubby-kat.  ;)

Fonti, köszi az infót! Megkukkantom a Tubby-t is!  :sör:
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető Gesa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 703
  • Proraso über alles!
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #769 Dátum: 2011. Április 20. - 22:29:28 »
Javítva  ::) :sör:
"Csak verem, verem, verem, majd beleszakadok, nem bántok én senkit, csak verem a habot...."

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #770 Dátum: 2011. Április 20. - 22:29:46 »
tritrek,
fantasztikus fotó, fantasztikus borotválkozás!  :borz2:

Üdv,
fonti

Dankesőn!  :sör:

Nem elérhető OBJoe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 444
  • Old Black Joe
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #771 Dátum: 2011. Április 21. - 09:53:09 »
Előtte: Forró fürdő
Tálka: Arcon habosítva
Pamacs: HJM  borz
Szappan: ARKO rúdszappan
Borotva: The Famous Es-ex
Módszer: WTG, ATG
Utána: Soliteint La Bohéme
Eredmény,elégedettség: 9/10

OBJoe, klassz kép, mi volt az az 1/10 mínusz?


Köszi, Fonti.  :) Az 1/10 levonás oka részben a La Bohéme túl édeskés illata (gyanítom rövidesen a "Jótett helyébe..." rovatba kerül), másrészt kialvatlanságom miatt elfelejtettem, hogy is szoktam jól borotválni a jobb orcámat, hogy sííííma legyen, és nem lett az. :borosta: Ma viszont, de. :fetreng:
Novaculum habeo.

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #772 Dátum: 2011. Április 21. - 13:53:57 »
Mai Borotválkozásom:


A NEONOÉ féle Mugomba Kent szappanból közösbeszerzéses lószőr pamaccsal vertem habot.
Van egy felújított párduc mintásnyelű borotvakésem, amiről a Nagyváradi mester leköszörülte az összes felségjelzést, úgyhogy ötletem sincs mi lehet.

Na azzal. De nagyon. WTGATGXTGBBS.

ASGFTROSESKINFOOB

Jó volt. WWJD? He would shave 2!

Köszöntem szépen
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #773 Dátum: 2011. Április 21. - 19:18:17 »
Mai Borotválkozásom:
A NEONOÉ féle Mugomba Kent szappanból közösbeszerzéses lószőr pamaccsal vertem habot.
Van egy felújított párduc mintásnyelű borotvakésem, amiről a Nagyváradi mester leköszörülte az összes felségjelzést, úgyhogy ötletem sincs mi lehet.
Na azzal. De nagyon. WTGATGXTGBBS.
ASGFTROSESKINFOOB

Toportyán,
már nagyon vártam egy ilyen fantasztikus borotválkozást tőled!  ;D
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #774 Dátum: 2011. Április 21. - 19:20:44 »
Nekem meg a ma este ilyenre sikerült:  ::)

- Proraso Preshave Cream
- 24 mm Shavemac D01 (Extra Silver Tip 2 Band Version)
- L'occitane CADE Shaving Cream
- Kanayama Cordovan #30000
- G. Wostenholm & Sons, The Celebrated IXL Razor - Washington Works
- WTG / XTG
- L'occitane CADE After-Shave Balm



 :borz2:
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

FBP

  • Vendég
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #775 Dátum: 2011. Április 21. - 19:31:09 »


E kép készítésének az oka a MUSGO REAL krém illata...igazi békebeli (kinek úgy tetszik: nagypapás, de semmi esetre sem öreges) illat ez!
AS-t nem is kentem.

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #776 Dátum: 2011. Április 21. - 19:40:43 »
Most végeztem harmadik késes borotválkozásommal, az eredmény: 9/10. Az eszközpark:

- Gilette preshave (most használtam először és egész jó, mivel a meleg vizes arcmosáson kívül egyéb előkészület nem volt)
-DM disznópamacs (ami nem is olyan rossz, de egyszer biztosan veszek egy nagy és minőségi verziót)
- Praktikeres műzlistál
-Nivea krém
-Figaró AS

Kipróbáltam két kést is, mindkettőt először, az egyik egy francia? Frameback, a másik meg egy Clauss. Mindkettő innen a Bolhapiacról, Zozo által  került hozzám.

A Clauss:

http://straightrazorplace.com/srpwiki/index.php/Clauss    konkrétan ez:   http://straightrazorplace.com/srpwiki/index.php/Clauss_%22Extra_Barbers_Special%22_11/16

A Frameback érdekesebb jószág, nem is találtam róla még semmi konkrétumot...  ???

Az első a Robuso-hoz képest élesebbnek tűnt, tartottam is tőle, mert 2 késes borotválkozással a hátam mögött nem nagy rutinom van. Főleg ilyen "szögletes" késsel nem volt dolgom. A cserélhető pengés nem tűnt túl élesnek, de gondoltam húzok vele egy-kettőt próbából. Meg is lepődtem, hisz WTG irányban kellemesen dolgozott, ugyanakkor szinte semmi hangja nem volt.
A munka nagyobb részét a Clauss végezte, meg vagyok elégedve. Nagyon kezes jószág, tetszik. XTG és ATG irányokban sem volt gond.

Miután majdnem végeztem, bekövetkezett a BALESET! Kb 50 darabra tört a szeretett edénykém, mert a maradék habot kimosandó, óvatlanul rosszul emeltem fel és kicsúszott a kezemből...  :'(





Örülök hogy tetszik a Clauss, szerintem kezdő késnek ideális.
A frameback-et szerintem tartogasd későbbre, amikor már van egy kis rutinod. Az amúgy is inkább gyüjteménybe való mint használni, bár arra is alkalmas és az előnye hogy nem agressziv

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #777 Dátum: 2011. Április 21. - 19:52:48 »
G. Wostenholm & Sons, The Celebrated IXL Razor - Washington Works
Ezt a kést nagyon irigylem, ez annyira szép! ;) Bár tudom, hogy úgysem fogod eladni (talán soha)... :)
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #778 Dátum: 2011. Április 21. - 20:25:15 »
G. Wostenholm & Sons, The Celebrated IXL Razor - Washington Works
Ezt a kést nagyon irigylem, ez annyira szép! ;) Bár tudom, hogy úgysem fogod eladni (talán soha)... :)

 ;D ...hát igen, valószínűleg az egyik kés lesz, amit kérni fogok, hogy mellém temessenek.  :crazy:
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #779 Dátum: 2011. Április 21. - 20:27:00 »

E kép készítésének az oka a MUSGO REAL krém illata...igazi békebeli (kinek úgy tetszik: nagypapás, de semmi esetre sem öreges) illat ez!
AS-t nem is kentem.

Nagyon hangulatos kép FBP! Apukámnak is pont ilyen óráját őrzöm, csak az már elég patinás...
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici