Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 1595436 alkalommal)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #795 Dátum: 2011. Április 22. - 13:26:06 »
Na persze, kert, pipa, ráérő lazáskodás, pohár bor... fene egyesek jódolgát!
 8)

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #796 Dátum: 2011. Április 22. - 18:36:50 »
Salmo,

A "hai kun" finn eredetű szó?
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #797 Dátum: 2011. Április 23. - 08:42:05 »
Mikor állhatsz lábra, Pisztrángos urunk?
Hai Kun ! Azt mondta a doki, hogy talán jövő hét közepén kezdhetünk el gondolkodni azon, melyik irányba is hajítsam a mankókat.....  :borz1:
a féluszonyos
:sör: jobbulást!

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #798 Dátum: 2011. Április 24. - 13:04:14 »
A mai, rendhagyó, ünnepi borotválkozás volt.


Idézet a bibliából:

Miután abbahagyta a beszédet, ezt mondta Simonnak: "Evezz a mélyre, és vessétek ki hálóitokat fogásra!" 5Simon így felelt: "Mester, egész éjszaka fáradtunk ugyan, és semmit sem fogtunk, de a te szavadra mégis kivetem a hálókat." 6S amikor ezt megtették, olyan nagy tömeg halat kerítettek be, hogy szakadoztak a hálóik; 7ezért intettek társaiknak, akik a másik hajóban voltak, hogy jöjjenek és segítsenek nekik. Azok pedig odamentek, és annyira megtöltötték mind a két hajót, hogy majdnem elsüllyedtek. 8Simon Péter ezt látva leborult Jézus lába elé, és így szólt: "Menj el tőlem, mert bűnös ember vagyok, Uram!" 9A halfogás miatt ugyanis nagy félelem fogta el őt és azokat, akik vele voltak és segítettek; 10de ugyanígy Jakabot és Jánost, a Zebedeus fiait is, akik társai voltak Simonnak. Jézus akkor így szólt Simonhoz: "Ne félj, ezen túl emberhalász leszel!"


No ezért a Fischer borotvát választottam a Húsvét vasárnapi borotválkozásomhoz.

A Mühle szintetikus borz pamaccsal a GFT rósza szappant keveretem a NOÉMi féle mugomba.
És a kedves feleségemet kértem, hogy kenje a habot az arcomra.
Nos Ő bejött, a fürdőszoba ajtó becsukódott mögötte...
Többet erről nem mondhatok, hiába is faggatnátok. :crazy:

A borotválkozást, a habosítás után, természetesen magányosan fejeztem be.  :borotva:

Az eredmény: várakozáson felüli.
 

"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

zsolabácsi

  • Vendég
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #799 Dátum: 2011. Április 24. - 14:42:39 »
Hmmm... a locsolkodás nem hétfőn szokott lenni? :crazy: :fetreng:

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #800 Dátum: 2011. Április 25. - 21:24:34 »
Mai motto:
"Piros tojas, feher nyuszi, locsolasert szep Black Beauty"

A dolog akkor kezdodott, mikor par hete az Aposomnak megemlitettem, hogy rakaptam a DE-re. Erre O nagy boldogan mondta, hogy valahol van neki egy regi penges borotvaja. Ma elo is kerult.


telefon volt keznel, sorry

Egy 1969-es Black Beauty. Mondom magamban hoppare a retikul. Delutan nemi hiperolos furdot vett. Majd az esti zuhanyt kovetoen a fenti eszkozokkel kiprobaltam.

Proraso Pre
Nivea krem
Omega
Black Beauty
SuperMax @3
Neogranormon

Es igen, en mar ugye regebben eltemettem a Gillette fejeket, de nem kellett volna. A Blacky kivaloan siklott. Elmeny volt a 3 kor (w,x,a).
A Slimhez kepest talan azert jobb ez nekem, mert a hosszabb nyel miatt fejnehezebb.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető Spoon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 157
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #801 Dátum: 2011. Április 26. - 08:51:51 »
Tegnap este:

szappan: GFT Lime a mintacsomagból
pamacs: Victoria borz
borotva: Black Beauty Cerrus pengével @3
utána: Figaró

Érdekes,hogy a fekete Adjustable nekem sokkal jobban bejön, mint a fémszínű Adj. (mik ezeknek a pontos nevei ?)
Viszont a GFT Lime-ja nem igazán tetszett, nekem ezek az erősen citromos/limeos illatok mindig a wc-illatosítóra hajaznak, azt meg nem szeretem az arcomon :D
Viszont ebből is nagyon jó habot tudtam készíteni.

PaT

  • Vendég
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #802 Dátum: 2011. Április 26. - 09:09:40 »
Jó reggelt!

A mai reggelen:

- fehér műzlistál (500.-)
- hjm disznó (1300.-)
- Barbon (300.-)
- Lord L6 (1300.-)
- Lord Sc (200.-/10db)
- Alpa 376 (350.-)

összesen 3920.-
ebből az eszközök, amit csak egyszer kell megvenni: 3100 ft.


Ilyesmiken gondolkodtam ma borotválkozás közben.
Ha valaki ennyivel megelégszik, már élvezetesebb és hosszú távon olcsóbb borotválkozást tud elérni, mint a mai modern cuccokkal.
Mostanában sokszor érzem, hogy ami efelett van, az már úri huncutság :)

ja, és amiért ez az egész eszembe jutott a végére, az az eredmény: 10/10

Nem elérhető OBJoe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 444
  • Old Black Joe
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #803 Dátum: 2011. Április 26. - 09:35:04 »
                             


Előtte: Forró fürdő
Tálka: Kis vörös
Pamacs: Török lószőr
Szappan: Barbus
Borotva: The Famous Es-ex
Módszer: WTG, ATG
Utána: NIVEA after shave gél
Eredmény:10/10

Valamit nagyon jól csinálhattam ma reggel, mert gyönyörűen vágott az Es-Ex. A Barbus jó minőségű bőséges, jó szagú habjával együtt szépen leszedte a szőrt. A Nivea gél egy kicsit ragacsos állagú volt, mint mindig, de jól nyugtatott. Élmény:10/10
Novaculum habeo.

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #804 Dátum: 2011. Április 26. - 10:01:45 »
Előtte: Forró zuhany
Tálka: Müzlis
Pamacs: EJ Black Badger
Krém: Nivea
Borotva: Merkur 38C - Shark pengével
Módszer: WTG, XTG, ATG
Utána: NIVEA Sensitive ASB majd Old Spice Original
Eredmény:9,7/10 :D

A Shark pengéről annyit, hogy olyannak tűnt elsőre, mint a sárga vagy a piros Gillette a 3-ik alkalommal, azaz még borotvált, de már csak úgy éppenhogy...

Fénykép nincs, reggel 5:25-kor nemnagyon volt kedvem fotózgatni  :fetreng:

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #805 Dátum: 2011. Április 26. - 12:10:10 »
Mai borotválkozásomhoz a kellemes méretű orosz Sztolicsnaját választottam.
Vagy 64,56 x meghúztam Longball éltárs legendásan nagyhírű szíján a félelmet nem ismerő pengét. Aztán hosszú vívódás és őrlődés után a MADAME ILL REPUTE szappana mellett tettem le Vulfix Grosvernor 404 pamacsomat. A habosítás a Sárospataki szögletes kerámiatálban történt. A szintén szögletes szappan fizikai behatás útján történő H2O-s habképzése belső lelki örömet okozott. A szőrtelenítés céljából kiválasztandó testterület, továbbiakban MŰTE-t (műveleti terület) meghatározását követően azt elsőáldozós mosollyal, kecsesen kedvesen, körkörös csuklómozdulatok alkalmazásával, fedtem be a csodahabbal. Ezáltal a MÜTE viszkozitási koefficiense megközelítette a bevetés szempontjából optimális értéket. Ezen túlmenően a sörték látótávolsága, mintegy [t] egységnyi idő alatt a nulla felé konvergált. A MŰTE-en készen állt a Sztolicsnaja bevetésére. A taktikai platformot a bal kezem képezte. A rárepülést a MŰTE nyugati oldalán északról, dél-délnyugati irányban kezdtem meg. Az ott ágaskodó sörtékkel a penge mintegy 30 fokos behatolási szögben vette fel a kapcsolatot. A taktikai platform, ellentmondást nem tűrő magabiztossággal vezette a pengerendszert, jelentős veszteségeket okozva, már az első rárepülés alkalmával a MŰTE rebellis sörteseregére. A második rárepülés után a sörték sercegve próbáltak ellenállni a félelmetes fegyverrendszernek. De hiába. Minden ellenállás hasztalannak bizonyult. A MŰTE-től északra elhelyezkedő megfigyelő állomások (kettő, van belőle) óriási sikerekről továbbítottak információt a központi parancsnokság felé. Ezért az úgy határozott, hogy bevetési platformot váltva (most jobb kéz) ugyanazzal a taktikával támadja a MŰTE kelet-északkeletit zónáját.  Ugyanez a taktika bizonyult sikeresnek a dél- délnyugati, majd a dél, délkeleti zónákban is. Zónánkénti két bevetés után már csak egy-két elszórt, tüszőéig megátalkodott sörte-csoport tanúsított ellenállást. Azok felderítését és azonosítását, a pengerendszer célzott bevetését elősegítendő, tapintással hajtottam végre. A sebészi pontossággal kivitelezett rajtaütéseknek köszönhetően az ellenállás utolsó fellegvárait is sikeresen felszámoltam. A harcászati cselekmény befejező aktusaként a MŰTÉt ALT INNSBRUCK kölnivel hintettem be. A reggeli borotválkozás férfiasan tökéletes magabiztossággal töltött el.  Ezek után merészen néztem szembe a mai nap tervezett, és meglepetésszerű kihívásaival.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Április 26. - 12:20:11 írta Toportyan »
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető OBJoe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 444
  • Old Black Joe
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #806 Dátum: 2011. Április 26. - 12:32:01 »
Szenzációs rajtaütés! Toportyan élharcos rendkívüli előléptetését javaslom. :sör:
Novaculum habeo.

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #807 Dátum: 2011. Április 26. - 12:39:21 »


Ez olyan, " magamnak vezénylek, csak én hajtom végre " jellegű volt....   :crazy:


pirospöttyös
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető OBJoe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 444
  • Old Black Joe
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #808 Dátum: 2011. Április 26. - 13:09:52 »
"Az a leghatalmasabb ember, aki önmagának parancsol." ;)

Ez olyan, " magamnak vezénylek, csak én hajtom végre " jellegű volt....   :crazy:
pirospöttyös
Novaculum habeo.

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #809 Dátum: 2011. Április 26. - 21:14:10 »
Mai tapasztalas:

Gillette fej es Feather penge  :borz2:, de ATG korhoz ez mar nekem kisse eros (meg egyesre allitott Blackyvel is). Nemi pontverzes a bajusz vonalban az into jel.

A hasznalt kemikaliakrol nem irnek, a jol bevalt szerekkel dolgoztam.

(Merkur feju L6-tal az ATG nem lett volna ily bitang... erik a szuletesnap Progress kivansag... nagyon erik).
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici