Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 1588686 alkalommal)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1095 Dátum: 2011. Június 08. - 21:48:05 »
Ő ki?

Egy amerikai srác volt a straightrazorplace.com SODT (napi borotválkozás) rovatában összeverődött nemzetközi tagságból. Nagyon jó, szinte családias kis társaság egyébként.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1096 Dátum: 2011. Június 09. - 07:30:27 »
séjv ov dő déj?
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1097 Dátum: 2011. Június 09. - 08:05:26 »
jesssz
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1098 Dátum: 2011. Június 09. - 08:10:07 »
Ha jól emlékszem, akkor nem rég "ment el" onnan a norvég srác is, nem?  :borosta:
jesssz

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1099 Dátum: 2011. Június 09. - 08:38:13 »
Igen. ...és ráadásul csak egy kb 25 fős "mag" aki oda jár.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

FBP

  • Vendég
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1100 Dátum: 2011. Június 09. - 19:39:04 »
Sűrűre sikeredett a ma délután borotvás szempontból. Betértem az Ecsetboltba egy Golddachs szappanért...kettő lett belőle, ráadásul tálkástól. Az eladó hölgy egy Plisson csomagot is mutatott (kerámia tál, fa födő, szappany)...mondtam: "jöhet az is". Majd hazaérkezvén az asztalon csomag, Bob-féle razorral a gyomrában.
Újból rendesen felduzzadt a raktár, ami annyit tesz, hogy a mai fogást már nem bírta magába fogadni. Talán nyitok egy zsibvásárt...
Talán ennyit betűkkel, íme némi képanyag:


Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1101 Dátum: 2011. Június 09. - 20:58:07 »
Sűrűre sikeredett a ma délután borotvás szempontból. Betértem az Ecsetboltba egy Golddachs szappanért...kettő lett belőle, ráadásul tálkástól. Az eladó hölgy egy Plisson csomagot is mutatott (kerámia tál, fa födő, szappany)...mondtam: "jöhet az is". Majd hazaérkezvén az asztalon csomag, Bob-féle razorral a gyomrában.
Újból rendesen felduzzadt a raktár, ami annyit tesz, hogy a mai fogást már nem bírta magába fogadni. Talán nyitok egy zsibvásárt...
Talán ennyit betűkkel, íme némi képanyag:


Azt mar tudjuk mit vettel, borotvalas is volt?
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

FBP

  • Vendég
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1102 Dátum: 2011. Június 09. - 21:05:42 »
Azt mar tudjuk mit vettel, borotvalas is volt?
Hogyne! Csak nem akartam sablonokat alkalmazni...de ezek szerint ez itt elvárás  ;)
Nem akarok törtszámokat irkálni, vagy hasonló módon minősíteni a képen látható dolgokat, hisz a Bob razor-t ma próbáltam először, ráadásul egy olyan pengével, amit még szintén soha nem próbáltam (Gillette féle indián Wilkinson penge  :crazy:). Eddig azt hallottam a New Gillette fejekről, hogy durvák, így adott volt, hogy nem Feather penge lesz benne az első próba alkalmával. A Wilkinsonnal kellemes volt, egyáltalán nem durva, 0 irritáció, 0 vérzés, de a tapasztalatom az, hogy 1 próba nem próba...szóval még nincs kialakult véleményem róla...csak annyi, hogy szép, meg feltehetően jó is (ez a remény része). 

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1103 Dátum: 2011. Június 09. - 21:22:34 »
Azt mar tudjuk mit vettel, borotvalas is volt?
Hogyne! Csak nem akartam sablonokat alkalmazni...de ezek szerint ez itt elvárás  ;)
Nem akarok törtszámokat irkálni, vagy hasonló módon minősíteni a képen látható dolgokat, hisz a Bob razor-t ma próbáltam először, ráadásul egy olyan pengével, amit még szintén soha nem próbáltam (Gillette féle indián Wilkinson penge  :crazy:). Eddig azt hallottam a New Gillette fejekről, hogy durvák, így adott volt, hogy nem Feather penge lesz benne az első próba alkalmával. A Wilkinsonnal kellemes volt, egyáltalán nem durva, 0 irritáció, 0 vérzés, de a tapasztalatom az, hogy 1 próba nem próba...szóval még nincs kialakult véleményem róla...csak annyi, hogy szép, meg feltehetően jó is (ez a remény része). 
A tortek nem, de Bob szerkezetenek mukodese igen is erdekel
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

FBP

  • Vendég
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1104 Dátum: 2011. Június 09. - 21:28:28 »
A tortek nem, de Bob szerkezetenek mukodese igen is erdekel
A korrekt(ebb) válaszhoz adj még egy kis időt nekem!  ;)
De van itt még néhány ember, aki rendelkezik ilyen borotvá(kk)val. Engem az érdekelne, hogy honnan vannak ezek a fejek? Mert ezek Gillette fejek...de arról nem tudok, hogy a Gillette jelenleg gyártana DE fejeket. Talán régi fejeket guberál a fickó (elvégre az USA elég nagy) és felújítja azokat? Nem tudom.

FBP

  • Vendég
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1105 Dátum: 2011. Június 09. - 21:34:03 »
no meg Bob nem is Bob, hanem Robert  :crazy:
(de uram nincs Róbert nevű rabunk - most kaptam a hílt ho' nincsen Lóbeltünk -akkor legyen Redford ...)

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1106 Dátum: 2011. Június 09. - 21:37:13 »
persze, hogy nincs Robert mert Bobert(a csodálatos komornyik)  :crazy:

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1107 Dátum: 2011. Június 09. - 21:48:58 »
Mr.Stokes :D
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
MAI BOROTVÁLKOZÁSunk
« Válasz #1108 Dátum: 2011. Június 09. - 22:06:10 »
Jó estét skacok, a mai borotválkozásunk ifj. SicTransit-tal  :borz2:



Az enyém:

- Előtte: fürdés, forró vizes törölköző, cremor aquasous
- Krém: Barbus tégelyes
- Pamacs: New Forest Tubby1
- Borotva: Frederick Reynolds 7/8
- Utána: Weleda Balzsam

- Eredmény: Szigorúan nézve kevésbé lettem sima, mint az L6-tal szoktam, dehát az élmény, pláne a fiammal együtt: 20/10  :borz1:

KisTransit:

- Előtte: fürdés, babafürdető, mint preshave
- Szappan: Colonel Conk Bay Rum
- Pamacs: De Vergulde Hand sörte
- Tálka: IKEA KALAS
- Borotva: mivel apa is késsel borotválkozott, ezért a választás az ártalmatlanított Filarmonica-ra esett. (Talán emlékeztek a Pat-féle gyomorszorító csorba késre, amit Salmo lerövidített, és viccelődtünk vele, hogy gyerekborotva, nos az lett...)
- Eredmény: BBS  :fetreng:
« Utoljára szerkesztve: 2011. Június 10. - 08:45:28 írta SicTransit »
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSunk
« Válasz #1109 Dátum: 2011. Június 10. - 06:17:00 »
- Borotva: Frederick Reynolds 7/8
Azért jó látni, hogy a korábbi kijelentéseddel ellentétben nem adtad fel a késes borotválkozást!  :borz2:
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici