Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 1595230 alkalommal)

Nem elérhető vico2k5

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1155 Dátum: 2011. Június 20. - 09:53:19 »
Lehet attól is, főleg, ha mostanában keveset borotválkoztál). Ha nem jönnek elő, próbálj más A/S-t használni. Simán lehet a Niveától is.

Ráhibáztál, úgy egy hete nem borotválkoztam.  :sör:
Legközelebb elhagyom az AS-t, köszönöm!
Vico

Nem elérhető deka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 325
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1156 Dátum: 2011. Június 20. - 14:20:35 »
Harmincöt éves vagyok, számítógépek között élek és dolgozom. És sosem utáltam borotválkozni.

A bőröm nem túl érzékeny (van olyan, aki szerint az övé egyáltalán nem az?), a szőrzetem nem túlságosan erős. Amióta rendszeresen borotválkozom, azóta cserélhető fejes többpengést használok. Illetve csak használtam, amíg át nem tértem a zsilettpengére.
Nem a szőrtüsző-gyulladás, vagy a flakonos borotválkozószerek, vagy más egészségügyi okok miatt - egyszerűen a cserélhető fejek árai ijesztettek el, úgy tizenöt évnyi rutin után. Egészen addig, amíg nem lett két kisgyerekem, nem is tűnt fel, mennyire drágák. Persze éreztem, hogy a patronok az első néhány alkalommal milyen jó élesek, és ez hogy elmúlik egy idő után, de nagy traumát nem okozott venni egy-két újabb dobozzal, ha elkoptak. A cserélgetést se kapkodtam el - ha már húzott, cseréltem, addig nem. Legfeljebb nem borotvál olyan simára, nagy ügy.

Aztán belefogtam a biztonsági borotválkozásba, és már az elején nagyon küzdenem kellett, hogy ne szippantson be túlságosan, mint hobbi ("internetes bekattanás", ahogy a feleségem nevezi). Az első alkalommal megfogott, és onnantól olvastam, utánajártam, ebay-eztem és videókat néztem. Amúgy is nagy barátja vagyok a precíz és tartós tárgyaknak, igyekszem ilyesmivel körülvenni magam (és mindig is szerettem volna egy ilyet: http://www.darkroastedblend.com/2008/09/stunningly-intricate-curta-mechanical.html). És bevallom, alighanem hiú is vagyok kissé.

Számomra a három borotvás módszer vált be leginkább, három és fél menetben. Először egy Gillette Super Adjustable, 4-es vagy 5-ös állásban: az első nagyoláshoz tökéletes, a mechanikus szerkezetet pedig minden reggel élvezettel csodálom - kütyübolond vagyok, mondtam már? Ezután a gyönyörű Edwin Jagger DE89 következik kétszer: keresztirányban fültől orrig, majd vissza. Végül egy extrém barátságos borotvával, egy Feather Popularral megyek szőrrel szembe ott, ahol a bőröm engedi - az arcokon és az áll száj alatti részén. A nyakamon, oldalt csak szőrmentén, mivel itt a legérzékenyebb (és főleg a jobb oldalon, ki érti ezt?).
Így azután minden reggel három borotvát is kézbe foghatok, ráadásul úgy tapasztaltam, a végeredmény sokkal meggyőzőbb, mintha bármelyiküket egyedül használtam volna. Nem törekszem "tökéletes" (?) simaságra, csak a bőröm által még tolerált legjobbra - és ez is sokkal, de sokkal több, mint amit a Mach3 tudott.

Manapság negyven perccel korábban kelek, mint a családban utánam ébredő. A zuhanyozás, habbal pepecselés és a nyugalmas, kényelmes borotválkozás még a közmondásosan nehézkes ébredési tendenciámon is javított. Nagyon jó szaglásom van (ami egyébként legtöbbször inkább átok, mint áldás - kevés jószagú dologgal találkozik az ember egy dolgos hétköznapon), így az illatos habok és krémek is külön élményt jelentenek. Ezen kívül a feleségemnek és a gyerekeimnek is feltűnt a simább arcom. Egy férfinak nincs sok rendszeres kozmetikai igénye, úgyhogy én maximálisan kihasználom, hogy a borotválkozás éppen ilyen. Nekem is jól esik a kényeztetés, a bőröm pedig estig nem borostásodik. Néha már-már sajnálom, hogy naponta csak egyszer lehet ilyet.

Üdv mindenkinek,
deka.

Nem elérhető vico2k5

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1157 Dátum: 2011. Június 20. - 15:46:31 »
@deka:
Ha lehetne "lájkolni", hát most nyomnám!   :)
De tényleg lelkesítő egy beszámoló  :borz1:
üdv!
Vico

Nem elérhető Zsolbe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 222
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1158 Dátum: 2011. Június 20. - 16:14:21 »
A múlt heti nyaraláson tábori borotválkozásra készültem (értsd: könnyen pótolható alapfelszereléssel):



Dob utcai sertéspamacs, 2 részes Lord DE (L111), Zöld Lord penge, Arko szappan utazós megoldásban, és a barna gyógyszertári üvegcsében Barbon AS.
Mindez faluvégi vendégház lakószoba méretű fürdőszobájában, deréktól fejtetőig érő falitükör előtt, a sarkig tárt ablakon besütő napfényben, a madárcsicsergést, és lombsusogást hallgatva közben...


Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1159 Dátum: 2011. Június 20. - 16:14:38 »
deka, jó írás, élveztem, gratulálok!
Íme, ismét egy új módszer ? amikor lassan már azt hihetnénk, hogy mindent láttunk-kipróbáltunk már...
Azt nem írod, de kiváncsi lennék, hogy a három készülékben ugyanazt a pengét használod-e átrakosgatva, vagy ugyanolyat, vagy különböző márkájúakat?

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1160 Dátum: 2011. Június 20. - 16:16:17 »
A múlt heti nyaraláson tábori borotválkozásra készültem (értsd: könnyen pótolható alapfelszereléssel):

Dob utcai sertéspamacs, 2 részes Lord DE (L111), Zöld Lord penge, Arko szappan utazós megoldásban, és a barna gyógyszertári üvegcsében Barbon AS.
Mindez faluvégi vendégház lakószoba méretű fürdőszobájában, deréktól fejtetőig érő falitükör előtt, a sarkig tárt ablakon besütő napfényben, a madárcsicsergést, és lombsusogást hallgatva közben...



...és még a csempe meg a csaptelep is passzol. Hangulat: jeles!   :borz2:

(Az L111-gyel egyébként meglepően jól meg lehet borotválkozni.)

Nem elérhető deka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 325
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1161 Dátum: 2011. Június 20. - 16:20:23 »
Köszi, jól esik. Legalább van kinek lelkendezzek :)

@edrose: a többfajta pengén is elkísérletezgettem, de végül nem volt értelme. Szerintem mindenkinek megvan a kedvenc pengéje - nekem legalábbis igen, és azzal szeretek borotválkozni. A változatosságot a borotvák különbözősége adja nekem. Egyszerűen nem vitt rá a lélek, hogy valamelyikbe ne azt a pengét tegyem, amelyiket a legjobban kedvelem :)

deka.

Nem elérhető Gesa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 703
  • Proraso über alles!
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1162 Dátum: 2011. Június 20. - 20:31:23 »
Esti gyors:

Floid sandolor
Barbus szappan
Gillette tech/Feather
Barbus after shave

A Barbus ismét jó habot adott, idáig a tech fej jött be leginkább, apró pontvérzések voltak, de ezt betudom a vadiúj pengének és a kapkodásnak.
10/8
"Csak verem, verem, verem, majd beleszakadok, nem bántok én senkit, csak verem a habot...."

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1163 Dátum: 2011. Június 20. - 20:52:28 »
Sziasztok!

Megvolt életem első DE borotválkozása!  :borz2:
Lord L5 borotva, hozzá csomagolt pengével
Omega szappan és disznópamacs (Az ebay-es lengyel féle)
Nivea for men AS lotion (ezt, illetve a balzsam változatát használtam patronoshoz is)
(+Proraso Shave Cut Healing Gel)
3 körös borotválkozás

Eredmény:
Elég jól sikerült, simán lett olyan jó, mint a legjobb patronos borotválkozás. Egyetlen egyszer sikerült megvágnom magam az orrom alatt, de legalább tudom, hogy jól szuperál a Proraso gél  ;)

Viszont volt egy kis probléma; az AS használata után komolyan viszketni kezdett a nyakam, kipirosodott, majd bőrallergia jellegű tüneteket mutatott. Ahhoz tudnám hasonlítani, amikor megcsíp a szúnyog és egy nagyobb foltszerű akármi keletkezik. Ebből volt sok kicsi. Megmostam az arcom hideg vízzel és rövidesen elmúlt. (Kipróbáltam a karomon a pamacs+AS, illetve a szappan+AS párosítást, de ott nem jött elő semmilyen tünet. Még a törülközőre tudok tippelni, hogy azzal volt valami gond.)
Ezzel kapcsolatban bárkinek van tapasztalata vagy ötlete?

Nekem viszonylag érzékeny bőröm van és én is kb. így jártam az L5/SC párossal anno, bár késöbb megtanultam teljesen jól kontrollálni, ettől függetlenül az L6 vált be, mert az is elég alapos, de nem kell ennyire odafigyelni. Az SC pengére viszont esküszöm... Mivel az L5 kicsit agresszívabb készülék ( mint a Techek általában), ezért fektess több hangsúlyt a helyes szögtartásra, illetve, hogy egyáltalán ne alkalmazz nyomást az arcodra. Ha ezeken kívül mégis az AS csinálná ki a nyakadat, (ez sem elképzelhetetlen, én speciel csalódtam már egyes Nivea termékekben, de nem AS volt), szerencsére van rengeteg alternatíva.  :borz1:


 

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1164 Dátum: 2011. Június 21. - 08:10:20 »
Jó reggelt az uraknak!
A mai  :borotva:



- Proraso Preshave Cream
- SIMPSON CHUBBY 2 Best Badger
- QED Essentials Fresh Lime Shaving Soap
- Georgetown Pottery Scuttle
- BUDDEL Custom 8/8" (sivatagi vasfa nyéllel)
- Kanayama Cordovan #30000
- WTG / XTG
- Sir IRISCH MOOS

H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1165 Dátum: 2011. Június 21. - 08:19:31 »
Fonti: Öröm ilyeneket látni reggel!
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1166 Dátum: 2011. Június 21. - 08:20:37 »
Tegnapi  :borotva:

A tények:

Golddachs Aluminium dobozos szappan

Vulfix 404 Grosvenor  borz/sörte keverék pamacs (arcon habosítottam, finoman masszírozott)

Dovo "Carpe Diem" borotva

Weleda AS balzsam

Az érzés:

Nagyon jó habot készítettem a pamaccsal, és különösen kellemes élményt nyújtott a keverék pamacs az arcomon.

A kés is jól szerepelt. Kifogástalan éle Salmo mester szakavatott kézmozdulatait hordozza moleluláris

emlékezetében.

A szappan illata nem volt tolakodó, és jól harmonizált a Weleda AS gyógynővényes, diszkréten visszafogott,

ugyanakkor az igényes borotválkozás szerelmeseinek minden igényét kielégítő, illatával.

Üdv.

Toportyán

"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1167 Dátum: 2011. Június 21. - 08:29:58 »
Fonti: Öröm ilyeneket látni reggel!

Sic, örülök az örömödnek! Köszi!  :borz1:
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1168 Dátum: 2011. Június 21. - 12:12:42 »
Zsolbe, hogy készült az utazós ARKO?

...
Arko szappan utazós megoldásban
..
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1169 Dátum: 2011. Június 21. - 14:07:05 »
deka: ha ennyire kötődsz a szép, régi, megbizható tárgyakhoz már csak egy lépés a kés

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici