Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 1588827 alkalommal)

Nem elérhető deka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 325
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1170 Dátum: 2011. Június 21. - 14:51:07 »
@ZOZO: köszi, Zozo, de arra nemigen látok esélyt. Nehezen tudnám megfogalmazni, hogy miért nem érdekelnek a borotvakések, de nem. Amúgy se vagyok egy military-alkat, úgy általában nem hoznak lázba a kések - viszont nagyon tetszik, ha valami jól kitaláltan működik. Nem a kor számít, hanem nem tudom, mi. Hogy ha kézbe fogom, nehezemre esik-e letenni. Hogy kedvem támad-e rögtön használni. Hogy tartanám-e a hálószobaszekrény fiókjában. Nem tudom. Valamiféle kisugárzásra fogékony vagyok, és ha az van, akkor barátok leszünk. A borotvakés nem beszél hozzám.

(Eljátszottam a Shavette gondolatával, mert abban sokkal inkább éreztem a működést. De végül elvetettem.)

Jó, igen, én is hallom, hogy ez nem a racionalitás hangja, de egy hobbi általában nem is a racionalitásról szól...:)

Üdv,

deka.

Nem elérhető Zsolbe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 222
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1171 Dátum: 2011. Június 21. - 21:59:09 »
Zsolbe, hogy készült az utazós ARKO?

...
Arko szappan utazós megoldásban
..

Faék egyszerűségű megoldással ;D: egy üres (ha jól emlékszem, Naturland) vitamintablettás dobozról lefejtettem a papírcímkét, és fölragasztottam rá az Arko csomagolásából kivágott képet ill. logót. A szappant egyszerűen csak beleejtettem; a doboz szája éppen 2-3 mm-el szélesebb, mint a szappan. A doboz teteje jó alátétnek: nem kell utána a mosdókagylóról vakarászni, illetve arcra dörzsölésnél annál fogva meg lehet támasztani, nem csúszkál a kezemben.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1172 Dátum: 2011. Június 21. - 22:02:16 »
A címkéig eljutottam, de olyan ügyesen tetted rá a fénykép erejéig a tetőre a szappanrudat, hogy azt hittem, valahogy fölerősítetted rá.

Zsolbe, hogy készült az utazós ARKO?

...
Arko szappan utazós megoldásban
..

Faék egyszerűségű megoldással ;D: egy üres (ha jól emlékszem, Naturland) vitamintablettás dobozról lefejtettem a papírcímkét, és fölragasztottam rá az Arko csomagolásából kivágott képet ill. logót. A szappant egyszerűen csak beleejtettem; a doboz szája éppen 2-3 mm-el szélesebb, mint a szappan. A doboz teteje jó alátétnek: nem kell utána a mosdókagylóról vakarászni, illetve arcra dörzsölésnél annál fogva meg lehet támasztani, nem csúszkál a kezemben.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1173 Dátum: 2011. Június 22. - 12:03:32 »
@ZOZO: köszi, Zozo, de arra nemigen látok esélyt. Nehezen tudnám megfogalmazni, hogy miért nem érdekelnek a borotvakések, de nem. Amúgy se vagyok egy military-alkat, úgy általában nem hoznak lázba a kések - viszont nagyon tetszik, ha valami jól kitaláltan működik. Nem a kor számít, hanem nem tudom, mi. Hogy ha kézbe fogom, nehezemre esik-e letenni. Hogy kedvem támad-e rögtön használni. Hogy tartanám-e a hálószobaszekrény fiókjában. Nem tudom. Valamiféle kisugárzásra fogékony vagyok, és ha az van, akkor barátok leszünk. A borotvakés nem beszél hozzám.

(Eljátszottam a Shavette gondolatával, mert abban sokkal inkább éreztem a működést. De végül elvetettem.)

Jó, igen, én is hallom, hogy ez nem a racionalitás hangja, de egy hobbi általában nem is a racionalitásról szól...:)

Üdv,

Hát én sem vagyok egy military-alkat és még a kések sem nagyon vonzanak. Engem a borotvakésben az egyszerüsége, használhatósága fogott meg, az hogy pont az egyszerűsége miatt nagyon jól működik.

deka.

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1174 Dátum: 2011. Június 22. - 13:45:14 »
Ma reggeli  :borotva:


Kent szappan
Dovo Bismarck borotva
Mühle szintetikus pamacs

WTG ATG XTG

Weleda AS balzsam


Creed Bois Portugal Cologne


Ámen
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1175 Dátum: 2011. Június 22. - 13:49:48 »
Én kezdek arra gyanakodni, hogy Toportyánnak elromlott a fényképezőgépje  :evil:

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1176 Dátum: 2011. Június 22. - 14:14:04 »
Ma reggeli:


Előtte előtte: meleg víz + Martin de Candre szappan
Előtte: Balea citromfű testápoló olaj arcba masszírozva
Szappan: Pre de Provence
Pamacs: Simpson Classic 2 (imádom!)
Penge: Wilkinson
Borotva: Bob féle new head + improved handle
Utána: Clinique

Azt hiszem megtaláltam "A borotvámat". Amikor a bull mastiff-ot teszteltem, már eldöntöttem, hogy kell egy ilyen új gillette fej, csak a nyél volt szerintem túl nehéz hozzá. Ezzel az improved nyéllel viszont minden a legnagyobb rendben. Számomra tökéletes egyensúly, összhang, szóval minden klappol. Csak egy WTG kört szoktam bevállalni, ezzel a new fejjel.

A citromfű olajat már használom egy ideje, egyre jobban szeretem. Nincs súlyos olajos hatás a borotválkozás után és még finoman ápolja a bőrt is.
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1177 Dátum: 2011. Június 22. - 20:41:37 »
Improved nyélről tudnál pár adatot adni: súly, hossz, átmérő?
Bull Mastiff elsőre nekem is nagyon nehéznek tűnt, de másodjára már megszokta a kezem. Próbáld ki Personna pengével is, eddig azzal működött a legjobban nálam, természetesen csak WTG kört csinálok én is vele  :fetreng:


Azt hiszem megtaláltam "A borotvámat". Amikor a bull mastiff-ot teszteltem, már eldöntöttem, hogy kell egy ilyen új gillette fej, csak a nyél volt szerintem túl nehéz hozzá. Ezzel az improved nyéllel viszont minden a legnagyobb rendben. Számomra tökéletes egyensúly, összhang, szóval minden klappol. Csak egy WTG kört szoktam bevállalni, ezzel a new fejjel.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1178 Dátum: 2011. Június 22. - 21:01:04 »
Az iment Feather Portableben egy Derby pengevel borotvalkoztam. Elokeszites egy forro zuhany (sima Body Shopos szappannal) es az elmaradhatatlan Proraso pre volt. Gesatol ma kaptam (vettem, beszerzesi aron - ez uton is koszonom  :borz2:) egy Speick rudat, ez szolgaltatta a habhoz az alapot, amit egy Omega sorte pamaccsal igyekeztem megalkotni, arcon. Elsore nem igazan lett jo a hab, masodik korben mar nem sajnaltam a vizet a pamacsabol, sokkal dusabb habot kaptam cserebe. A masodik korben (xtg) huzott, csipett... mondtam is magamban azbeszt. A veget Figaroval (AS) zartam. Egyre jobban kedvelem a Figaro AS-t. Csodat tett, elmult a irritacio erzet. Remelem reggel sem kell majd a Neogranormon utan nyulni.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1179 Dátum: 2011. Június 22. - 21:07:50 »
Ugyanígy jártam a speick rúddal, igaz én lereszeltem, úgy valamivel könnyebben lett hab, de csípett a kis huncut. Azóta Rty42-t boldogítja!   ;)

Az iment Feather Portableben egy Derby pengevel borotvalkoztam. Elokeszites egy forro zuhany (sima Body Shopos szappannal) es az elmaradhatatlan Proraso pre volt. Gesatol ma kaptam (vettem, beszerzesi aron - ez uton is koszonom  :borz2:) egy Speick rudat, ez szolgaltatta a habhoz az alapot, amit egy Omega sorte pamaccsal igyekeztem megalkotni, arcon. Elsore nem igazan lett jo a hab, masodik korben mar nem sajnaltam a vizet a pamacsabol, sokkal dusabb habot kaptam cserebe. A masodik korben (xtg) huzott, csipett... mondtam is magamban azbeszt. A veget Figaroval (AS) zartam. Egyre jobban kedvelem a Figaro AS-t. Csodat tett, elmult a irritacio erzet. Remelem reggel sem kell majd a Neogranormon utan nyulni.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1180 Dátum: 2011. Június 22. - 22:17:12 »
Egyre jobban kedvelem a Figaro AS-t.
+1  :borz2:
Nálam is a No 1.
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1181 Dátum: 2011. Június 23. - 08:21:51 »
Jó reggelt mindenkinek!
A mai :borotva:



- Castle Forbes The Pre-Shave
- SIMPSON CHUBBY 2 Best Badger
- Castle Forbes Shaving Cream Levender Essential Oil
- Georgetown Pottery Scuttle
- Carl Friedrich ERN "ATOR"  (Boliviai rózsafa nyél by Max)
- Kanayama Cordovan #30000
- WTG / XTG
- Eau de Cologne LAVANDA Ach. Brito
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1182 Dátum: 2011. Június 23. - 08:24:06 »
Fonti, a Kanayamánál a 30000 az a finomságára utal? (ti. 30000 grit?  ???)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1183 Dátum: 2011. Június 23. - 08:55:09 »
Nem ez valami kód és inkább a méretet, vastagságot és minőséget jelzi és az árral is egyenesen arányos. 30 000-90 000, illetve 156.6316 USD-380.3035 USD.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1184 Dátum: 2011. Június 23. - 09:18:16 »
Nem ez valami kód és inkább a méretet, vastagságot és minőséget jelzi és az árral is egyenesen arányos. 30 000-90 000, illetve 156.6316 USD-380.3035 USD.


Köszönöm!

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici