Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 1588618 alkalommal)

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1185 Dátum: 2011. Június 23. - 09:57:16 »
Improved nyélről tudnál pár adatot adni: súly, hossz, átmérő?
Bull Mastiff elsőre nekem is nagyon nehéznek tűnt, de másodjára már megszokta a kezem. Próbáld ki Personna pengével is, eddig azzal működött a legjobban nálam, természetesen csak WTG kört csinálok én is vele  :fetreng:

Megmértem:

teljes tömeg 86 gramm, ebből 55 gramm a nyél. Gyakorlatilag a Goodfella nyelét tökéletesítette Bob, picit hosszabb, picit vastagabb, több rajta a redő (szerintem pont ez a lényeg). Hossza 82 mm, átmérője 11 mm.

Én jobban szeretem a kiegyensúlyozott vagy fejnehéz borotvákat. A Bull Mastiff viszont "nyélnehéz".
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1186 Dátum: 2011. Június 23. - 22:58:34 »


Elő előtte: begyújtottam a gázos grillt a teraszon. Két nagy fej fokhagymának levágtam a tetejét. A vágott részre sót szórtam, és oliva olajat kentem, majd feldobtam a grillre. Jó húsz perc múlva a krémesre sült, világos barnára pirult gerezdeket kinyomtam egy tálba, sóztam, borsoztam, bele vágtam egy fél marék petrezselymet a fűszerkertünkből, majd kikevertem vajjal, és krémsajttal. Félbe vágtam egy bagettet, majd a grill rácson azt is megpirítottam. A fokhagymás krém, finoman megolvadt a kenyér tetején........... én egy pohár fehérbort ittam hozzá.

- Előtte: zuhany
- Szappan: Edvin Jager Szantál
- Pamacs : N.F chunky
- DE : először egy bleckbjuti, aztán futur feather párossal fejeztem be  :crazy:
- AS: proraso

eredmény: full simaság, babapopsi meg minden, de a DE csere miatt csak 8/10


reofil


u.i: ma nem volt kedvem rajzolni.....
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1187 Dátum: 2011. Június 24. - 05:46:08 »
Salmo mester!

Te aztán tudsz élni!  :sör:
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1188 Dátum: 2011. Június 24. - 05:58:37 »


Elokeszites: Body Shop szappannal vett zuhany, Proraso Pre
Krem: Lush
Pamacs: Omega
Penge: BIC
Keszulek: Bob's Razor Bull Mastiff XL
AS: Neogranormon

Minekutan tegnap FBP eltarstol kolcsonbe kaptam (ez uton is koszonom a lehetoseget  :borz2:)egy Bull Mastiffot termeszetes, hogy este azonnal ki is kellett probalnom. A vateras beszerzesu Lush is epp ma erkezett, igy adott volt, hogy akkor azt is proba ala vegyem.
Lush. Azt kell, hogy mondjam, hogy jo. Mandarinos, friss illett. DE! Nem habzik. Egy picit sem. Legalabbis nekem nem sikerult belole habot keszitenem. Ennek ellenere mukodokepesnek tunik.
Bull Mastiff. Hm... baromi nehez, ezt ugye tudott volt. Azt is tudtam, hogy alapvetoen az OC nem az en vilagom. Szandekosan egy altalam szeretett, gyenged penget, egy gorog gyartasu Bic-et toltottem bele. Elso alkalommal nem ajultam el, sot. Aranylag alaposan meg tudtam borotvalkozni, bar a OC fesuket vegig ereztem, es szamomra ez zavaro, a vege piros, ego nyaki resz lett (ebbol kovetkezoen AS gyanant jo adag Neogranormon kerult a boromre).
Nem irom le egybol a BM-et.
Alapvetoen a konnyu borotvahoz vagyok szokva es az OC fej sem az en vilagom...
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1189 Dátum: 2011. Június 24. - 09:36:56 »
Jelentem: hazatértem a nyaralásból, ahol két hétig Arko szappan, Omega malacpamacs, Gillette SlimTwist SuperMax pengével és Aqua Velva Ice Sport volt a társam. 'zarkó bevált, habzott, mint a veszettkutya  :borz2:

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1190 Dátum: 2011. Június 24. - 09:40:15 »
Örülök!
Remélem jól érezted magad!?és csodás borotválkozásban volt részed! :borz1:
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1191 Dátum: 2011. Június 24. - 09:51:53 »
Lush. Nem habzik. Egy picit sem. Legalabbis nekem nem sikerult belole habot keszitenem.
Úgy emlékszem a boltban, a leírásában ezt ki is emelték!

Ezért sem vettem ott semmit, meg azért sem mert a szappanoknak iszonyú erős "szappan szaga" volt.
Egy szappannak legyen virág illata, vagy valami visszafogott...
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1192 Dátum: 2011. Június 24. - 10:22:20 »
Lush. Nem habzik. Egy picit sem. Legalabbis nekem nem sikerult belole habot keszitenem.
Úgy emlékszem a boltban, a leírásában ezt ki is emelték!

Ezért sem vettem ott semmit, meg azért sem mert a szappanoknak iszonyú erős "szappan szaga" volt.
Egy szappannak legyen virág illata, vagy valami visszafogott...

Az illataval nincs semmi baj, es hidratal is szepen, meg csuszik a penge, csak nem habzik.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1193 Dátum: 2011. Június 24. - 11:07:35 »
Lush. Nem habzik. Egy picit sem. Legalabbis nekem nem sikerult belole habot keszitenem.
Úgy emlékszem a boltban, a leírásában ezt ki is emelték!

Ezért sem vettem ott semmit, meg azért sem mert a szappanoknak iszonyú erős "szappan szaga" volt.
Egy szappannak legyen virág illata, vagy valami visszafogott...

Az illataval nincs semmi baj, es hidratal is szepen, meg csuszik a penge, csak nem habzik.

Viszont preshave-nek jól használható!  ;)
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1194 Dátum: 2011. Június 24. - 11:11:36 »
Bull Mastiff. Hm... baromi nehez, ezt ugye tudott volt. Azt is tudtam, hogy alapvetoen az OC nem az en vilagom. Szandekosan egy altalam szeretett, gyenged penget, egy gorog gyartasu Bic-et toltottem bele. Elso alkalommal nem ajultam el, sot. Aranylag alaposan meg tudtam borotvalkozni, bar a OC fesuket vegig ereztem, es szamomra ez zavaro...

Ebből is látszik, hogy mennyire szubjektív világ ez. Nálam a Gillette New Head működik, mint a kisangyal.  :borotva:
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1195 Dátum: 2011. Június 24. - 12:51:53 »
Nálam BM New fejjel "a borotva". Hosszú keresgélés után sikerült megtalálni számomra a legjobbat  :borz1:
Rettenetesen alapos, ha ezt használom elég 3 naponta borotválkoznom, amúgy minden másnap kellene a többi borotvámmal.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1196 Dátum: 2011. Június 24. - 12:56:25 »
Nálam BM New fejjel "a borotva". Hosszú keresgélés után sikerült megtalálni számomra a legjobbat  :borz1:
Rettenetesen alapos, ha ezt használom elég 3 naponta borotválkoznom, amúgy minden másnap kellene a többi borotvámmal.

Szerintem a new fej a siker titka. Holnapután kipróbálom egy másik nyéllel.
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1197 Dátum: 2011. Június 24. - 13:03:09 »
Biztos vagyok benne, már csak az a kérdés, hogy short comb, vagy long comb?
(nekem elvileg long comb van)
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

FBP

  • Vendég
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1198 Dátum: 2011. Június 24. - 13:03:30 »
ha ezt használom elég 3 naponta borotválkoznom, amúgy minden másnap kellene a többi borotvámmal.
A BM a G. New fejjel még a bőr alatt is borotvál  :crazy: :fetreng:

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1199 Dátum: 2011. Június 24. - 13:33:17 »
Nálam BM New fejjel "a borotva". Hosszú keresgélés után sikerült megtalálni számomra a legjobbat  :borz1:
Rettenetesen alapos, ha ezt használom elég 3 naponta borotválkoznom, amúgy minden másnap kellene a többi borotvámmal.

3 naponta borotvalkozas mellett lehet, hogy engem sem bantana ennyire. Orzekeny bor es napi borotvalkozas a jelenlegi trend nalam. Tunderviragszal Dorottya lanyom bababoret nem szeretnem borostaval kinozni.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici