Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 1595712 alkalommal)

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1275 Dátum: 2011. Július 05. - 06:22:16 »
VerPatak!

Csatlakozom az előttem szólókhoz! Ne add fel! Az egésznek egy orvossága van: gyakorlás, gyakorlás, na meg egy kis gyakorlás!  :D
Komolyra fordítva előbb gyakorold be a mozdulatokat/szögtartást ott ahol magabiztosabban tudsz borotválkozni, és időnként megpróbálhatsz rámenni arra a területre, ahol "kényesebb". Ha belefáradsz gondolkodás nélkül vedd elő a DE-t. Továbbá szerintem két egyforma ember nincs, ezért nem biztos, hogy nálad ugyanazok a mozdulatok fognak működni, mint a videón. Példának okáért a videón látott emberkének is akkora volt a bicepsze, mint neked?  ;)

Ui: én sem mindig látok a kezemtől, de érezni lehet a kést, hogy merre és milyen szögben jár...
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1276 Dátum: 2011. Július 05. - 07:28:59 »
@ Vérpatak:

Ha nem megy egy kézzel, próbáld kettővel... ;) Ha most kezded, amúgy is érdemes mindjárt az elején rászokni, hogy mindkét kezed használod! Kényelmesebb, és így sok olyan mozdulat kiváltható, ami úgy kezdődik, hogy: De arra/úgy nem is hajlik a kezem... ;D
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1277 Dátum: 2011. Július 05. - 08:46:20 »
Jó reggelt az uraknak!  :)
A ma reggeli  :borotva:



- Proraso Preshave Cream
- New Forest Tubby2
- Geo. F. Trumper's Sandalwood Shaving Soap
- Georgetown Pottery Scuttle
- 6/8" Wacker Jubiläumsmesser 2010 Mod.2 Full Hollow Ground w/ laser etched spine, French Point (Blond Horn scales)
- Kanayama Cordovan #30000
- WTG / XTG
- Geo. F. Trumper West Indian Extract of Limes Skin Food
 :borz1:
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1278 Dátum: 2011. Július 05. - 08:48:42 »
Fonti, jól működi ka Tubby 2 a scuttle-ben is? Én eddig csak arcon próbáltam, annyira masszírozó, hogy nem akarok lemondani róla. :)

Jó reggelt az uraknak!  :)
A ma reggeli  :borotva:

- New Forest Tubby2
...
- Georgetown Pottery Scuttle
...
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1279 Dátum: 2011. Július 05. - 08:54:32 »
Sic, szerintem a scuttle-ben minden jól működik. Már ha az ember egy kis melegségre vágyik!  :D ...na, de jövő hét végétől itt a nyár.
Én inkább a krémtől illetve szappantól tenném jobban függővé a pamacshasználatot, mert egy keményebb szappant (pl. glicerinest) szívesebben használok gerincesebb pamaccsal. Lehet, hogy ez csak egy szubjektív őrültség.  :borotva:
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1280 Dátum: 2011. Július 05. - 08:57:40 »
Igen, én is így vagyok vele, de a múltkor tettem egy próbát: a bögrémben próbáltam a Colonel Conk-ot a Tubby1-gyel, de nem lett jó habja. Kénytelen voltam ismét arcon habosítani.  :borz1:

Sic, szerintem a scuttle-ben minden jól működik. Már ha az ember egy kis melegségre vágyik!  :D ...na, de jövő hét végétől itt a nyár.
Én inkább a krémtől illetve szappantól tenném jobban függővé a pamacshasználatot, mert egy keményebb szappant (pl. glicerinest) szívesebben használok gerincesebb pamaccsal. Lehet, hogy ez csak egy szubjektív őrültség.  :borotva:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1281 Dátum: 2011. Július 05. - 09:01:42 »
Lehet, hogy túl nedves volt a pamacsod és "vékonyabbra" sikeredett a hab...
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető VerPatak

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 68
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1282 Dátum: 2011. Július 05. - 12:03:06 »
Köszi Toportyán a felajánlást, de Debrecen mellett lakom.
Köszönöm mindenkinek a jótanácsokat, holnap folyt.köv.

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1283 Dátum: 2011. Július 05. - 20:24:01 »
Köszi Toportyán a felajánlást, de Debrecen mellett lakom.
Köszönöm mindenkinek a jótanácsokat, holnap folyt.köv.
Akkor átugordhatsz nagyváradra, egy kis gyakorlásért

Nem elérhető trickster

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 7
  • bladecatcher
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1284 Dátum: 2011. Július 05. - 21:42:16 »
Szép jó estét!
Sikeresen átestem  a tűzkeresztségen, pontosabban félig...
"Gyáva népnek nincs hazája" alapon, a kedves exbarátném által rám sózott shavettet megragadtam,miután kellően forró zuhany alatt felpuhítottam arcbőröm és prémem. Barbár módon, flakonos gélt habosítottam képes felemre, édesapám kissé leharcolt, ugyanakkor funkcióját tökéletesen ellátó, ismeretlen eredetű emlősből (talán sertés?) származó szőrökkel ellátott pamacsával. Miután az említett eszköz előnye, hogy a penge kivehető, így a tegnapi estét a gyakorlásnak szenteltem, hogy ne legyen teljesen ismeretlen az érzés. Jobb orcámon meglepő könnyedséggel sikerült húznom  a pengét, a szőrök ezalatt vidáman sercegtek, talán afeletti örömükben, hogy megszabadulhatnak zsarnoki gazdájuktól. A jobb torkomon hasonlóan jártam el, bár abban már biztos voltam, hogy a szám körül, az államon, valamint a fülem melletti kanyarban inkább a tartalékba tartott eldobható gillettet fogom inkább alkalmazni. Bal felemen abban a pillanatban, hogy a penge arcomat érintette, éreztem, hogy valami nem jó, nagyon nem... anélkül, hogy akár egy millimétert is húztam volna bármely irányba, éreztem ,hogy gazdagabb lettem első vágásommal, legalább is a sok penge elhagyása óta. Hozzá kell tennem, hogy eme elhagyás fejben már hetek, sőt, hónapok óta létező folyamat, viszont tettlegességre ma került csupán sor. Fel persze nem adhatom, ha másra nem is volt jó a seregben eltöltött idő, arra igen, hogy az "oldd meg" parancsot magamnak is gyakran osztogatom, látszólag keresztülvihetetlen tervek felmerülése esetén. Bal pofa, bal torok rendben. Bajusz? Gyors pillantás a bedobozolt eldobhatóra, majd a tükörbe. Hölgyek által dícsért tehetségű ajkaim túl sebezhetőnek tűnnek a csillogó, ketrecéből kiszabadult penge mellett...Elszánt tekintet, belső dialógus, kemény vagy, erős vagy, férfi vagy, mit mesélsz majd az unokáidnak, hogy feladtad? Félsz egy milliméternél vékonyabb fémdarabtól? Lóhímvesszőt, rámegyünk. Első húzás rendben, második rendben, harmadik..akadás... kapás?  Horgász énem felülkerekedik, rutinosan bevágok, megvan... a második metszés, szerencsére nem vészes, alig fog látszani... hol is az az eldobható? Szégyenszemre kénytelen voltam leszállni a magas lóról, de mégsem kéne rutintalanságom miatt sakktáblára szeletelni a képem, majd  mindenkinek azt mondom, úgy siklott a kés  a kezemben, mint lazac a...izé...akárhol, ahol épp megtalálható.
A történet vége kitalálható, viszont tapasztalatokkal már most gazdagabb lettem. Példának okáért rájöttem, hogy a shavette egyik hibája a rövid penge, pontosabban a túl hosszú, vékony szár a penge és a nyél közt, sokkal stabilabban foghattam volna, ha igazi borotvakést tartok mellső végtagomban.. Megkockáztatom , így is lesz, a célszerszám korkedvezményes nyugdíjazása azonban nem csak e miatt történik, hanem főleg az okból, hogy eltisztítás közben felfedeztem a pontosan befogott penge és a szár egyenese közti párhuzam hiányát.
ennyi lett volna a mai procedúra leírása, jöhet a jól megérdemelt vacsora, szalonna, stifolder, valamint némi jó éjt-fröccs(szigorúan olaszrizling) társaságában.

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1285 Dátum: 2011. Július 05. - 21:58:26 »
Ne add fel! szerintem mindenki igy kezdi. Bár több mint tizenötéve volt, emlékeim szerint kb. két héten át szabdaltam magam mire megtanultam késsel bortválkozni. Teljesen önszorgalomból. Akkor még nem volt youtube, internet fórum, stb. Bár soha nem használtam shavette-et, de szerintem egy klasszikus borotvakés jobban kiegyensúlyozott, és a nagyobb tömege miatt is jobban érzed. Én kezdő késnek egy Wedge tipusú kést ajánalnák(vagy ék alaku, vagy polart tipusu - ki hogy ismeri)

Nem elérhető trickster

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 7
  • bladecatcher
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1286 Dátum: 2011. Július 05. - 22:03:47 »
A feladás, mint olyan, szóba sem jöhet, csupán szüneteltetem próbálkozásaim, amíg megfeleelő eszközt nem szerzek. A napokban érkezek emellett egy gillette super speed, amit már rutinosabban fogok forgatni. A polcon árválkodó fusion pedig egy dekadens kor mementójaként marad a helyén.

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1287 Dátum: 2011. Július 06. - 10:22:52 »
Kedevs Trickster,

Nagyon élveztem beszámológ stílusát, hangvételét. Tartalmát annál kevésbé. Annak idején, a messzi múltban, mikor a késes borotválkozás iránti vágyam még csak szárba szökkenő csemete volt, én is eljátszottam a gondolattal, hogy shavettel kezdjem. Aztán mint tavaszi égbolton a vihar utáni fellegek, melyeket a nap és a szél eltüntet, elvetettem a gondolatot. Mert, hogy a shavett nem az igazi.
Viszont egy  5/8-os jó minőségű, megfelelően megélezett késsel kellene megborotválkoznod.  Pl. DOVO Bismarck. Azért nem írom, hogy "próbálj" megborotválkozni mert a kiskutya próbál(kozik). A magunkfajta nem próbálkozik. Teszi. Vagy nem tesz. De nem próbálja tenni. - Ez fejben dől el!

Néhány támpont:
-Az arcod legyen megfelelően előkészítve.
-Szappannal alapos mosás ( nyakat is)
-Preshave krém, vagy olaj.
-Megfelelő minőségben előállított borotvahab, pamaccsal felvíve.
-És aztán összpontosítás, türelem, határozottság.
A pengét ne nyömd az arcodra, csak finoman tedd rá és először hagyd, hogy szinte csak a súlyától, (persze mindíg kontroll alatt- kézben) sikkanjon végig az arcodon. És ha elakad NE erőltesd izomból.
A megfelelő technikát itt nem pótolja a brutális erő!
Első körben mindíg szőr növési irányba borotválkozz.
Utána szőrnövéssel kereszbe
Aztán, szőrnövés ellen.
Nem szégyen a végén a gázosabb, így nem tökéletesen sikerült területeket kihagyni, és DE borotvával befejezni.


Na ennyit az okosságokból.

Üdvözlettel,
Toportyán
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1288 Dátum: 2011. Július 06. - 11:04:40 »
Annyit fűznék hozzá a Toportyán által leírtakhoz, hogy borotválkozásnál figyelni kell a bőr megfelelő megfeszítésére is!
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Gyufa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #1289 Dátum: 2011. Július 06. - 11:38:24 »


Melegvizes torulkozo
Proraso/Aloe vera/
Ir piacon vasarolt bogre,benne Amber szappan
Muhle pamacs
Gillette fej/feather pengevel/
GBotond-tol szarmazo egyedi nyellel.
Arcszesz:Speick
10/10
Ez a nyel csuszasmentes,hab,kerem nem fogja be.
Olyan mint ha egy  porsche 911-est vezetnek.Konnyed,gyors,biztonsagos,es szep.
Azt hiszem ez az igazi megfeleloje.

Kepre kattintva jobban latszik :sör:
« Utoljára szerkesztve: 2011. Július 06. - 12:17:05 írta Gyufa »
when you use this shaving pot,
be sure and have the water hot! :)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici