Szerző Téma: Balatoni Szappan  (Megtekintve 84307 alkalommal)

Herr

  • Vendég
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #45 Dátum: 2014. Október 23. - 10:33:00 »
Sheavajas borotvaszappan


Ma reggel kipróbáltam a sheavajasat.


Na kérem szépen!

Ez valóban jól használható szappan!

Bár nem túl erős, de ellenben tartós habja van.
Puhítása, érdekes módon valamennyivel gyengébb mint az ichtionosé.


Illata kellemesen vajas-vanilliás.
Hozzá én a Pitralon Polar-t vagy valami virágosat képzelek el.


Összesítésében, nem rossz szappan!

Oszt a tartósságát a habnak mivel érted el? Komolyan kíváncsi lennék,mert nekem nem jött össze és pont beretválkozáshoz készülök:))

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #46 Dátum: 2014. Október 23. - 11:52:32 »
Kevesebb vízzel, s több szappannal.

Krémes habot biztosít.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Mrs.Selgir

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 59
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #47 Dátum: 2014. Október 23. - 12:44:43 »
Az lenne a mai napi kérdésem, hogy a szögletes, világos, hand made felíratú, "glycerines elnevezésű" borotvaszappant próbálta-e valaki? :)

A kerek pici sheavajas borotvaszappan egy modern recept átfőzött változata. Megmondom őszintén nem sok reményt fűztem hozzá.   :kv2:

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #48 Dátum: 2014. Október 23. - 12:59:52 »
Nekem végül is bejött, mondjuk még vanilliásabb, karakteres " sütisebb " illat, még megkapóbb lenne.

Csak viszonylag sok szappan kell a habjához. De ennek ellenére múködik.

A glycerineset holnap kipróbálom.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Herr

  • Vendég
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #49 Dátum: 2014. Október 23. - 15:49:55 »
Kevesebb vízzel, s több szappannal.

Krémes habot biztosít.

Kérlek szépen én csinálhatom ezt kevesebb vízzel +annyi szappannal ,hogy más fajtából egy hónapig borotválkozom belőle,de ez a hab csak nem akar megmaradni az arcon.
Pedig istenemre gyors voltam de hiába volt dús a hab amint lehúztam az egyik felét az arcomnak már összeesett a másikon.
Értékelésem.Ha nincs más akkor jó.Ha már van egy barbon a háznál akkor sose veszem elő többet.
Az illata amúgy tetszik.
Mind1 valamire csak jó lesz:)

Nem elérhető selgir

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #50 Dátum: 2014. Október 23. - 21:44:54 »
Kevesebb vízzel, s több szappannal.

Krémes habot biztosít.

Kérlek szépen én csinálhatom ezt kevesebb vízzel +annyi szappannal ,hogy más fajtából egy hónapig borotválkozom belőle,de ez a hab csak nem akar megmaradni az arcon.
Pedig istenemre gyors voltam de hiába volt dús a hab amint lehúztam az egyik felét az arcomnak már összeesett a másikon.
Értékelésem.Ha nincs más akkor jó.Ha már van egy barbon a háznál akkor sose veszem elő többet.
Az illata amúgy tetszik.
Mind1 valamire csak jó lesz:)

Nagyon örülök a visszajelzéseknek, igazán nagy segítség!   :thanks:
(Csak akkor kerülhet forgalomba, ha sikerül egy elfogadható minőséget produkálnunk!)

Az állagáról akartam írni, hogy ez egy vegyes lúgozású szappan, Judwil ajánlotta a módszert még valamikor januárban. Azóta páran elkészítették...
Mi most kezdtük, ezek a szappanok valóban az első készítésből valók! Látszik is...  :P

Herr

  • Vendég
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #51 Dátum: 2014. Október 23. - 22:10:54 »
Kevesebb vízzel, s több szappannal.

Krémes habot biztosít.

Kérlek szépen én csinálhatom ezt kevesebb vízzel +annyi szappannal ,hogy más fajtából egy hónapig borotválkozom belőle,de ez a hab csak nem akar megmaradni az arcon.
Pedig istenemre gyors voltam de hiába volt dús a hab amint lehúztam az egyik felét az arcomnak már összeesett a másikon.
Értékelésem.Ha nincs más akkor jó.Ha már van egy barbon a háznál akkor sose veszem elő többet.
Az illata amúgy tetszik.
Mind1 valamire csak jó lesz:)

Nagyon örülök a visszajelzéseknek, igazán nagy segítség!   :thanks:
(Csak akkor kerülhet forgalomba, ha sikerül egy elfogadható minőséget produkálnunk!)

Az állagáról akartam írni, hogy ez egy vegyes lúgozású szappan, Judwil ajánlotta a módszert még valamikor januárban. Azóta páran elkészítették...
Mi most kezdtük, ezek a szappanok valóban az első készítésből valók! Látszik is...  :P

Ne adjátok fel.Jó lesz ez ,csak oldjátok meg ,hogy a hab az kemény és tartós maradjon,plusz egy kicsit erősebb illat nem ártana,de ha így marad az se baj.
Amúgy a bőrnek abszolút jó ,semmi irritáció nincs.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #52 Dátum: 2014. Október 24. - 09:14:45 »
Tehát akkor a mai glycerines.


Hát, kedves barátaim, ez ami tényleg felejtős.

Míg az Ichtionos lázba hozott a különlegessége végett, s ezért az ember elnézőbb.
A Sheavajas kompromisszumokkal használható.
Addig a glycerines ( tudván, hogy mit kellene teljesítsen ) gyakorlatilag nem ad semmit.

Komoly mennyiség kellett a gyenge habjához. A komoly annyi, hogy a " HAND MADE " felirat teljesen eltűnt, s a pamacsba vándorolt.
De ez a mennyiség sem adott kitartó habot.

Síkosítása még úgy-ahogy elfogadható,  de minden szőrszálon éreztem a pengét. S ez nem jó így.

Ha jól vettem ki, ez az alapja az Ichtionosnak is, de akkor az miért tud olyan mértékben lágyítani, hogy elgondolkodtam, van-e penge a készülékemben? Ellenben ez meg oda se, szagol a szőrszálaknak.  :nemtom:

Összességében 2:1 az eredmény.

A pontszerzők:
Ictyonos:
Ebben a változatában nagy kompromisszumok mellett, - s itt újra utalva, hogy ez a szappanok közt egy Unicum - elhasználható, de sok fejlesztés van előtte.

Sheavajas:
Alapjában használható, bár ez is sok szappan árán, de működik. Itt is a hab tartóssága az ami erősen fejlesztésre vár. S személy szerint az illata, ha már vanília-vaj keveréke, szívesen fogadnék egy még inkább vaníliásabb, a feleségem szavaival élve " kürtőskalácsosabb " illatot. Ha lúd, legyen kövér alapján.


Kieső helyen:

Glycerines:

Nem igazán tudok jót mondani róla. Illata semleges, kenőképessége jó, de habja irdatlan mennyiségű szappan felvétele ellenére sem maradandó. Puhítást nem érzékeltem.

Ha nem törtem le nagyon a kedveteket, ha változik az összetétel, szívesen várok újabb tesztcsomagot. Bízok benne, hogy ezen gyerekbetegségeket kinőve, egész jó borotvaszappant gyárthattok. Hiszen nem is olyan régen, egy kolléganőtök is megörvendeztetett minket tökéletese szappanjaival. S a mi polcainkon, minden jó minőségű hazai gyártónak van helye!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #53 Dátum: 2014. Október 24. - 09:36:21 »
Nagyon örülök a visszajelzéseknek, igazán nagy segítség!   :thanks:
(Csak akkor kerülhet forgalomba, ha sikerül egy elfogadható minőséget produkálnunk!)

Az állagáról akartam írni, hogy ez egy vegyes lúgozású szappan, Judwil ajánlotta a módszert még valamikor januárban. Azóta páran elkészítették...
Mi most kezdtük, ezek a szappanok valóban az első készítésből valók! Látszik is...  :P
Lehet, hogy jobban járnátok a következővel:
1. vásároltok egy akármilyen (pl drogériás sajátmárkás) sörtepamacsot, és egy minimum közepes minőségű krémet. 10-20 alkalommal kézen vagy arcon felhabosítjátok, ekkor kialakul az elképzelés arról, hogy mit kell tudni egy borotvaszappannak/krémnek (habképzés, síkosítás, tartósság).
2. addig próbálkoztok, amíg a tiétek ezt legalább 80%ban tudja.
3. ekkor lenne érdemes bevonni a tesztelőket.
Ha egyből a 3.-al kezdtek, akkor mire eljut a fejlesztés egy normális termékhez, tele lesz a gugli a negatív tapasztalatokkal.

Nem elérhető tankraid

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 323
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #54 Dátum: 2014. Október 24. - 11:11:46 »
Egyet értek kezdőmókussal nagyon jó ötlet amit felvetett még annyival toldanám meg hogy a teszt szappan lehet nyugodtan a mostaninál kisebb illetve kell azért legalább egy 5 ember főleg ha különböző helyen laknak a teszthez hogy átlagot lehessen vonni de több nem nagyon. Jó hogy ennyi ötlet vélemény születik és tesztelőtök van de hosszú távon ha nehezen jön a siker akkor sokba kerülhet a tanuló pénz. De......

....de ugyan akkor és ezt neked mondom Mrs.Selgir nem szúrtátok el! Semmikép, sőt bárcsak több kézműves/gyártó így állna hozzá. Jó lesz az és amint látod vannak itt jó friss ötletek, hogy kialakuljon. Csak hát végig kell menni az úton és szerintem pont innen szép nyerni! Tehát, figyelni, tanulni és jó lesz az! Tekintve, hogy Mo.-n mennyien vannak meg ha nyittok külföld felé is + azt nézve hogy egyre többen álnak vissza a 'klasszikus' borotválkozásra szerintem megéri! Magam is szívesebben használok hazait ha úgy van.....

Más: tovább menve kezdőmókus ajánlatán lehet kellene egy ha nem is annyira régebbi de bevált receptet szerezni net-ről  (nem tudom van-e?) és valahogy a mentén elindulni és később hozzá adni a ti saját 'ízeteket'! ;)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #55 Dátum: 2014. Október 24. - 12:42:51 »
Igen, a marketing részét durván elszúrtuk ezzel a korai teszteléssel.  :jajne:
Nem hiszem hogy ez helyrehozhatatlan lenne, csak világosan kell majd kommunikálni hogy mi változott a termékben. De ezelőtt tényleg javasolnám hogy először nem nyilvánosan tesztelve fejlesszetek ki valamit, ami megbízhatóan működik.

Fel a fejjel, szerintem jó hogy csináljátok, csak be kell látni hogy ez kicsit más műfaj mint a "sima" kézműves szappanfőzés.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #56 Dátum: 2014. Október 25. - 16:15:51 »
Én megfordítanám kezdőmókus tanácsát... Nyilván nem 100%-osak ezek a receptúrák és ha ezeket a b.szappanokat házon belül valaki jónak titulálta, akkor inkább végig kéne olvasni az egész fórumot, ami a borotvaszappan véleményeket illeti, hogy milyen is a jó b. szappan és abból pedig venni néhányat. Azokat házon belül kitesztelni, kiismerni majd ennek alapján átgondolva a receptúrát ( megérteni, lekoppintani) és nem 80%-ban teljesíteni, hanem inkább 110%-ban, majd azzal lehet gond nélkül, sikertörténetet... ( egyben borotva guruvá is válik a készítő). Ami gondot okoz, hogy a modern ember számára a hagyományos borotvaszappan receptúrái már rég eltűntek, elavultak, aki meg ismeri a know-how-t az meg már rég gyártó és hozzá teszem, már rég nem hagyományos gyártó... pl. Shé vaj 10 évvel ezelőtt magyar ember azt sem tudta mi az... :-) és a habot fixálni, töményebbé varázsolni sem lehet, csak valamilyen más pozitiv tulajdonság terhére ( de akkor meg az lesz a baj), illetve modern adalékanyagokkal...

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #57 Dátum: 2014. Október 25. - 17:06:20 »
Buddha mondta:

Ne azt nézd hanyszor estél el, hanem hányszor álltál talpra!

Még nincs elveszve a reményetek.

Mi lehet kritikusabbak vagyunk mint az átlag ember, de tudjuk mi az, amit meg kell fogalmaznunk, mi a termékkel a teljes elvárasunk.

- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető selgir

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #58 Dátum: 2014. Október 25. - 21:04:10 »
Nagyon szépen köszönjük a válaszokat! Mivel mindegyik mintaszappan összetétele egy kicsit eltér, ezért a következő adaghoz jobban belőhető a habzás, az illat, a kenőképesség és az irritáció.
Rajta vagyunk a szeren, készül az újabb adag :D

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #59 Dátum: 2014. Október 25. - 21:06:13 »
 :bow:
Lajong és bolotvál! ;-)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici