Szerző Téma: Balatoni Szappan  (Megtekintve 84048 alkalommal)

Nem elérhető Mrs.Selgir

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 59
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #60 Dátum: 2014. Október 25. - 21:17:58 »
Én megfordítanám kezdőmókus tanácsát... Nyilván nem 100%-osak ezek a receptúrák és ha ezeket a b.szappanokat házon belül valaki jónak titulálta, akkor inkább végig kéne olvasni az egész fórumot, ami a borotvaszappan véleményeket illeti, hogy milyen is a jó b. szappan és abból pedig venni néhányat. Azokat házon belül kitesztelni, kiismerni majd ennek alapján átgondolva a receptúrát ( megérteni, lekoppintani) és nem 80%-ban teljesíteni, hanem inkább 110%-ban, majd azzal lehet gond nélkül, sikertörténetet... ( egyben borotva guruvá is válik a készítő). Ami gondot okoz, hogy a modern ember számára a hagyományos borotvaszappan receptúrái már rég eltűntek, elavultak, aki meg ismeri a know-how-t az meg már rég gyártó és hozzá teszem, már rég nem hagyományos gyártó... pl. Shé vaj 10 évvel ezelőtt magyar ember azt sem tudta mi az... :-) és a habot fixálni, töményebbé varázsolni sem lehet, csak valamilyen más pozitiv tulajdonság terhére ( de akkor meg az lesz a baj), illetve modern adalékanyagokkal...

Abban feltétlenül igaza van kezdőmókusnak, hogy nem nyilvánosan kellett volna tesztelni azokat a receptúrákat, amelyek 1920-ból valóak, mert valóban elavultak lehetek. Más a kívánalom manapság.

 Minden receptúra módosítást vegyésszel vitatok meg, aki ráadásul szintén szappanozik évek óta. Egy receptúrát elkészíteni nem nagy kunszt -nagyon örülök, hogy kollégával tudom ezt most megvitatni...  :handshake: ha jól értem értesz a szappankészítéshez. ;) Ami a nehezebb számomra, az az adalékolás. Ha virágkötőként vagy gépészmérnökként ugrottam volna bele a szakmába, bátrabb lennék. :D
Vegyész barátnémtól idézve: "A szappanfőzés alapszinten rendben van, de mihelyst elkezded variálni az adalékokat, ezek olyan bonyolult szerves anyagok, egyszerűen vegyészként sem lehet megjósolni, hogy melyik hogy fog viselkedni, és az az igazán jó szappanos, aki régóta, kísérletező kedvvel csinálja és tanul másoktól."

A sheavaj használata volt az első lépés a szappankészítés felé, a második lépés a gyermekeink ekcémás bőre.
A borotvaszappant azért fogom megcsinálni, mert ilyet MÉG nem tudok és kihívás, mert egy teljesen más típusú szappan, mint egy egyéb pipereszappan.

A konkurencia számunkra nem a többi kézműves -tisztelettel és örömmel látjuk a sikereiket és örülünk neki, ha inspirálódnak általunk is :peace: -, az igazi konkurencia a flakonos hab.

Köszönünk minden véleményezést és ötletet, hiszen "magatoknak fejlesztitek" a mi szappanunkat!  :hat:

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #61 Dátum: 2014. Október 25. - 23:06:33 »
Én nem értek egyet azzal a véleménnyel, hogy mire kialakúl a kész szappan, tele lesz a gugli negatív hanggal a termékeitek felé.

Mert aki veszi a fáradságot és utánnatok néz a fórumunkon, az pro és kontrát is olvashat. Főképpen becsületetekre válik, hogy első perctől nyilvánosak az eredményeitek.

Ezt én magamból kiindúlva, nagyra becsülök.


Nem gondoltam, hogy ellenfeleitek a többi kézműves, hisszen, ha valakik, akkor mi igazán boldogok vagyunk a hagyományos receptek alapján készűlt termékek megjelenésének híre hallatára.

S bizalommal várjuk a fejlesztéseket!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető tankraid

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 323
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #62 Dátum: 2014. Október 25. - 23:14:05 »
Én nem értek egyet azzal a véleménnyel, hogy mire kialakúl a kész szappan, tele lesz a gugli negatív hanggal a termékeitek felé.

Mert aki veszi a fáradságot és utánnatok néz a fórumunkon, az pro és kontrát is olvashat. Főképpen becsületetekre válik, hogy első perctől nyilvánosak az eredményeitek.

Ezt én magamból kiindúlva, nagyra becsülök.


Nem gondoltam, hogy ellenfeleitek a többi kézműves, hisszen, ha valakik, akkor mi igazán boldogok vagyunk a hagyományos receptek alapján készűlt termékek megjelenésének híre hallatára.

S bizalommal várjuk a fejlesztéseket!

 :+1: Én is ezt most mondtam.  Bár többen csinalnák így! 

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #63 Dátum: 2014. Október 26. - 00:13:38 »
Mrs. Selgir,
Amatőr hobby vegyész lennék, eltanácsoltak vagy 25 évvel ezelőtt a vegyész pályáról a kicsit magas bilirubin szintem miatt... Szappant is sikerült már főznöm egy párszor, nagyjából képben vagyok, hogy itt az éltársaknak "mitől döglik a légy"... Ettől függetlenül nekem sem sikerült olyan szappant (pipere) főznöm, amivel maximálisan elégedett lettem volna, így feladtam... de lett jópár másik hobbim amiben megvolt a sikertörténet... Amire én emlékszem, hogy nagyon nagy eltérés jön a szappan tulajdonságát tekintve, ha csak kicsit is más zsirsav összetétellel próbálkoztam, mint az alaprecept, ami alapján  kiindultam. A stabil habhoz ( amit eddig az éltársak hiányolnak) az alábbi zsírsavakra kell bazírozni, tehát a receptúrát arányaiban efelé kéne kicsit eltolni: Palmitic/Stearic/Ricinoleic... ezek a zsirsavak adják leginkább a stabil habot... és itt sajnos kísérletezni és próbálkozni kell, míg nem sikerül a "szuperhab".

Mástól venni a szappant, hogy rátalálj a jó receptre szerintem meg nem szégyen vagy furcsa, sőt néhány tömegcikk is tartalmaz olyan alapanyagot, eljárást, amiből még akár tanulni is lehet.
Én személy szerint drukkolok Nektek is, Erikának is, sőt magamnak is, szeretek jókat borotválkozni :-) Nálam már megvan a borotvahab modern receptje, ami a szuper siklásra bazíroz, ami szerintem a legfontosabb, azonban avval itt ki lennék hajtva a hagyományosok táborából, egyelőre egyedül kísérletezgetek vele... ;D

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #64 Dátum: 2014. Október 26. - 00:40:49 »
Igen, ezt én is hangsúlyoznám, hogy siklásban és ápolásban már ott vagytok a szeren, csak a hab hiányzik : )

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #65 Dátum: 2014. Október 26. - 11:18:59 »
A konkurencia számunkra nem a többi kézműves -tisztelettel és örömmel látjuk a sikereiket! :peace: -,
az igazi konkurencia a parabénes ócska tömegcikk.
Szerintem itt nem vagytok képben. A konkurencia borotvaszappanoknál nem a "parabénes ócska tömegcikk", hanem a többszázféle parabén- és egyéb adalékmentes, kiválóan habzó és működő szappan és krém, amit összevissza lehet rendelni a világból, fillérekért, és sokáig tart.

Drukkolok nektek, de annyi nem lesz elég ahhoz, hogy belépjetek erre a piacra, hogy parabénmentes és kézműves. Ez nagyon más világ, mint a pipereszappan. Sok csalódástól kímélhetitek meg magatokat, ha rászántok párezer forintot arra, hogy rendeljetek 3-5 féle szappant és krémet (mondjuk TOBS és Proraso jó indulás, de szinte akármi ebből a topicból). Ezt a szintet kell megugrani, szerintem rá fog menni nem kevés kísérletezés, és kérdéses hogy megéri-e. SZVSZ csak akkor, ha olyan minőségű a termék hogy globális piacra fogtok szállítani, de ezt ti tudjátok.

Nem elérhető tankraid

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 323
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #66 Dátum: 2014. Október 26. - 11:59:01 »
Egyetértek de nem kellenek oda drágák vagy sok elég kettő jól működő csak, hogy meg tudják nézni milyen egy 'alap habzás', illat stb. esetleg egy olyan amin szerepelnek az összetevők is korrektül vagy legalábbis utána lehet járni mégis mi van benne.

Apropó akkor már ne is tegyünk/tegyek fel tesztet elég volt ez az átlaghoz vagy azért jöhet?

Nem elérhető Mrs.Selgir

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 59
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #67 Dátum: 2014. Október 26. - 14:36:07 »
Egyetértek de nem kellenek oda drágák vagy sok elég kettő jól működő csak, hogy meg tudják nézni milyen egy 'alap habzás', illat stb. esetleg egy olyan amin szerepelnek az összetevők is korrektül vagy legalábbis utána lehet járni mégis mi van benne.

Apropó akkor már ne is tegyünk/tegyek fel tesztet elég volt ez az átlaghoz vagy azért jöhet?

Persze, jöhetnek a további tapasztalatok!  :hat:

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #68 Dátum: 2014. Október 26. - 16:07:54 »
/off

Amúgy mi ez a hiszti a parabénekkel?
Tartósítószerre olykor szükség van. A parabéneket, rossz hírük okán halálba kutatták, és egyértelműen nem derült ki róluk semmi rossz. Helyette használhatunk más cuccokat, amikről esetleg kevesebbet tudunk, így tuti megoldás nincs.

Viszont szitokszóként használni, az olyasmi, amitől nem jön meg a bizalmam a készítő felé...

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #69 Dátum: 2014. Október 26. - 16:15:11 »
/off
És amióta nincs para a Prorasoban szerintem rosszabb is lett használni.
Lehet kéne egy csoport a Fácsén. Egymillióan a parabenes borotvaszerekért. :crazy:
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető Lacus_65

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1046
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #70 Dátum: 2014. Október 26. - 17:03:47 »
Egy kis képárnyalás.
Pár nap után ma elővettem ismét a sheavajas borotvaszappant.
Engedtem rá egy kis vizet, jól átnedvesítettem, leöntöttem róla.
Addig vettem fel az anyagot a HJM borzra, míg el nem kezdődött már a tartóban a habképződés.
Arcon habosítottam, késsel távolítottam el a borostát.
A hab összeesése, nem volt látványos, végig maradt az arcon elég.
A második kör előtt így nézett ki a pamacs (telefonos kép, bocs!):

A második kör végére se tűnt el önállóan a hab, csak a kés hatására. :D
Lehet, hogy a pár napos pihentetés tett jót, de a faggyú illathatása is jelentősen csökkent.
A habnál nem tudom eldönteni, hogy az erősen növelt mennyiség, vagy az eltelt napok hatása volt.
Mindenesetre marad a haszálható kategóriában, biztosan elhasználom a még meglevő mennyiséget.
A síkosítás továbbra is teljesen rendben van.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #71 Dátum: 2014. Október 26. - 17:08:45 »
a shevajas, nálam is a már így is jó akár, kategória
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető selgir

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #72 Dátum: 2014. Október 26. - 21:51:59 »
 :idea: Elképzelhető, hogy több időt kellett volna szánnom az érésre? :P
Ezek Főzött szappanok, 2 hét elég a használhatóságig. Két hetesen kaptátok meg...
Most csapkodom a homlokom,  :jajne: hogy talán be sem értek teljesen??? 
Ha még nem dobtátok ki őket, akkor pár hét múlva megtennétek egy újabb próbát? :)

Herr

  • Vendég
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #73 Dátum: 2014. Október 26. - 22:02:10 »
:idea: Elképzelhető, hogy több időt kellett volna szánnom az érésre? :P
Ezek Főzött szappanok, 2 hét elég a használhatóságig. Két hetesen kaptátok meg...
Most csapkodom a homlokom,  :jajne: hogy talán be sem értek teljesen??? 
Ha még nem dobtátok ki őket, akkor pár hét múlva megtennétek egy újabb próbát? :)

 :thumbup:
Rajta leszünk!:) Nem dobunk ki semmit főleg ha ingyé van. :fetreng:

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #74 Dátum: 2014. Október 28. - 13:54:54 »
Tegnap átvettem a szappanokat.
A borítékot kibontva egyből megcsapott, sőt orrbavágott a kátrányszag. Sajnos nekem a szagok az első pillanatban eldőlbek, hogy szeretem, vagy nem őket. Ez a kátrány nekem nem jön be, de ez szubjektív vélemény. Sajnos kipróbálni sem tudom. De elképzelhető, hogy valakibek pont ez a különlegesség tetszik.
A shea szappan működésre teljesen jó, de annak is az illata, ami nem jön be. Egyébként teljesen összetéveszthető az ajándék mosószappannal. A méretét leszámítva.
Úgy tűnik ez a természetes-vonal nekem nem az esetem.
De köszönöm a lehetőséget!

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici