Szerző Téma: Balatoni Szappan  (Megtekintve 83745 alkalommal)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Balatoni Szappan
« Dátum: 2014. Október 20. - 17:44:15 »
Kézműves szappan.

 Idézet a kapott levélből:

" Szappanfőzéssel foglalkozunk és szeretnénk jól elkészíteni/fejleszteni azt a borotvaszappant, amelynek a receptúráját már 1930-ban is követték. Gyógyszerész-vegyész receptúra, hagyományos összetevőkkel: marhafaggyú, kókuszolaj, lanolin ...

 A termék folyamatos fejlesztés alatt van. Szeretnénk borotvaszappant, borotvakrémet készíteni.

Szeretnénk megfelelő összeállítású és töménységű illatot is kitalálni! Szóval rengeteg dolgunk lenne, és ehhez kérek tapasztalt borotválkozóktól segítséget! "

Vélemények?


1. TEAFAOLAJOS CITRUSOS


2. ICTIOLOS ( orvosi kátrányos) szappan citrussal és teafaolajjal


" Elkészűlt az első kátrány ( ichthammolum ) tartalmú, erős gyulladáscsökkentő és hámosító hatású borotvaszappanunk, melyet kifejezett ankés bőrű férfiaknak ajánlunk. "

3. CÉDRUS-GLYCERINES BOROTVASZAPPAN
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #1 Dátum: 2014. Október 20. - 18:41:28 »
Csak nekem fura hogy a kátrányos szappannál az összetevők közt nincs a kátrány? El lett cserélve a cédula?

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #2 Dátum: 2014. Október 20. - 18:43:04 »
ichtiolos

s mindegyik azzal a cédulával lett fotózva, amelyikkel érkezett. :fejtor: :nemtom:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #3 Dátum: 2014. Október 20. - 18:49:55 »
Személy szerint nekem szimpatikus, hogy a citrusos ill cédrusos illatokra álltak rá. Nekem ez jobban bejön, mint a rózsás-ibolyás-gyöngyvirágos-orgonás stb. Működésre milyen?
(szerintem)

Nem elérhető tankraid

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 323
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #4 Dátum: 2014. Október 20. - 18:53:25 »
Személy szerint nekem szimpatikus, hogy a citrusos ill cédrusos illatokra álltak rá. Nekem ez jobban bejön, mint a rózsás-ibolyás-gyöngyvirágos-orgonás stb. Működésre milyen?

 :+1: citrusos illatok :D

én szerintem holnap tesztelem az elsőt. ha minden összejön.  :fejtor:

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #5 Dátum: 2014. Október 20. - 19:12:34 »
Nekem is jött, de csak cetli. Postán vár a cucc.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #6 Dátum: 2014. Október 20. - 19:27:12 »
És hol neveztetek be tesztre?  :naughty:
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető herpa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 369
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #7 Dátum: 2014. Október 20. - 22:26:07 »
Nekem is jött, de csak cetli. Postán vár a cucc.
Ha kézben lesz az áru, remélem, nem feledkezel meg a közelben lakó fórumtársakról. :futyul:

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #8 Dátum: 2014. Október 20. - 23:21:12 »
Ma kaptam meg a csomagot, volt benne egy fenyőkátrányos pipereszappan is – na, ezzel meg vagyok véve, már egyetlen arcmosásra is érződik, hogy zseniális. Az Ichtyol pedig régi kedvencem (oroszoknál még mindig kapható), nagyon megörültem neki.

Konkrétan kátrányillatú mindkét a szappan, de annyira, hogy nőm azt kérdezte, ez mi ez, mentolos kátrány?

Nehéz habot csinálni belőle, nem is lett sok így első kísérletre. Seperc alatt összeesik, szinte semmi nem marad meg belőle, viszont hibátlanul meg tudtam vele borotválkozni. Lemosáskor érződik, hogy van benne anyag, a healing faktora pedig olyan, hogy csak most, írás közben vettem észre, hogy elfelejtettem arcszeszt használni utána (sosem volt lanolinos/faggyús szappanom, a Cinke-féle pedig ToZnál pihen, így lehet, hogy ez csak nekem újdonság).

A fejlesztés iránya a hab tartósságának növelése lehetne, egyébként nagyon tetszett – írom ezt tíz perccel az első és eddig egyetlen próba után. Ráadásul sokat nem is vacakoltam az előkészítéssel, a penge sem volt új. A borotva Rotbart : )

A sheavajasról is írok, ha kipróbáltam, addig is köszönöm szépen a mintákat!

Nem elérhető selgir

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #9 Dátum: 2014. Október 21. - 07:26:31 »
Benevezni: emilen :)

 Kérünk nevet címet és postázzuk a szappanokat. Fontos tudnivaló, hogy ezek a szappanok még bőven várnak fejlesztésre (ezért várjuk a javaslatokat-illat, állag, méret, habzás stb)!

Mindenki kap hagyományos módon főzött szappankát is (NEM borotvaszappan) próbaképpen, én ugyanis évekig ezzel borotválkoztam, szappanos kézzel kétszer körülkentem a képem, nekem bevált így is, és ez csupán a saját kíváncsiságom kielégítése, hogy mások hogy viszonyulnak hozzá :D  Ennek nincs ugyan habja, de mintha gyorsan puhítaná a szőrt...

Nem elérhető selgir

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #10 Dátum: 2014. Október 21. - 07:31:54 »
Igen, az ichtiolosnál lemaradt! Bocsánat, de tényleg van benne :) Olyan sokan jelentkeztetek, hogy kis kapkodás után tudtuk csak postára adni, és a címke sem az, ami majd rákerül... A fenyőkátrány nálam is kedvenc! Arcszeszt nem használok, pedig drága lányom tavaly karácsonyra azt vett nekem  :buek:

Nem elérhető Lacus_65

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1046
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #11 Dátum: 2014. Október 21. - 10:16:19 »
Tegnap érkezett a csomag, a már fentebb is említett 3 szappannal.
A szappanok csomagolása megfelelő, a cimkézés, amennyiben kereskedelmi forgalomba kerül, kissé még fejleszthető.
Ma reggel borotválkozószappan gyorsteszt #1.
Kellemesen lágy szappan, nekem kissé illatmentes, illetve a faggyú viszi az illathatást. Nem kellemetlen.
A tesztkörnyezet:
- kissé kemény, karszt és Duna vizet elvileg fele-fele arányban tartalmazó víz
- HJM borz
- hosszúnyelű Gilette BB, BIC pengével (késelésre nem volt idő)
Zuhanyzás idejére pamacs beáztatva, szappan fatálkában enyhén nedvesítve.
A nedves pamacsszálakra a szappan villámgyorsan felkúszik. Arcon habosítok, lassan kezd keletkezni a hab. Kis víz hozzáadásával ez felgyorsul.
A keletkezett hab vékony (a nálam sztenderd Kent, Proraso, DVH szappanok igen vastag habjához képest), azonban jól fed, kiválóan síkosít.
A pamacsban maradt hab elég a második körre is, itt azonban már gyorsabban esik össze, de kitart.
A borotválkozás sima volt, semmi irritáció.
A végén hideg vizes lemosás, na itt egy kis negatívum: érezhetően maradt egy vékony réteg az arcbőrön, az ASB a szokásosnál lassabban szívódik fel (pontosabban még mindig "tapintható" a bőrön. Ezt holnap még tesztelem meleg vizes leöblítéssel is.
Összességében jól használható, számomra kevesebb faggyúillat, több illatanyag lenne a megfelelő, valamint a vastagabb habképzés, s a könnyebb leöblíthetőség.
Mondom mindezt egy használat után.
Holnap újabb forduló.
S természetesen köszönet a lehetőségért!

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #12 Dátum: 2014. Október 21. - 11:43:43 »
Én is kaptam cetlit, de olyan sor volt a postán, hogy majd visszamegyek érte. Pedig pont jó lenne a borostám egy próbához. De munkába menni nem. Marad a konkurencia.
 :borosta:

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #13 Dátum: 2014. Október 21. - 12:23:16 »
- kissé kemény, karszt és Duna vizet elvileg fele-fele arányban tartalmazó víz

Erről honnan tudsz?
Pár évig laktam Tinnyén, ott mondta egyszer egy DMRV-s vízügyes ember, hogy züllik a cég, és olyan felháborítóan szakmaiatlan dolgok történnek, hogy keverik a karsztvizet a Duna vizével.
A kémiai folyamatra nem emlékszem, de a keverés eredménye a durva vízkövesedés. Ha jól belegondolok, gyerekkoromban tényleg nem volt ilyen brutál a vízkő, bár az a Szabadság-hegyen volt.
Persze lehet, hogy a vízkőoldó volt erősebb : )

Nem elérhető Lacus_65

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1046
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #14 Dátum: 2014. Október 21. - 12:27:17 »
Táton lakom.
A Dorogi Szénbányáknál is dolgoztam, a karsztvizet a már régn nem használt aknákból nyerik (pl. a tokodi akna vize kezelés nélkül is iható minőségű volt pár éve. Azóta nincs közelebbi infóm, de vízkő az van. :-))
Szóval régebben szó volt, hogy ne csak a Dunai csáposkutakból nyerjenek vizet, hanem az aknákból is.
Gondolom, sok minden nem változhatott, mert a víz igen kemény azóta is.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici