Szerző Téma: Balatoni Szappan  (Megtekintve 83755 alkalommal)

Nem elérhető Mrs.Selgir

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 59
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #15 Dátum: 2014. Október 21. - 14:40:08 »
Csak nekem fura hogy a kátrányos szappannál az összetevők közt nincs a kátrány? El lett cserélve a cédula?

Üdvözöllek Benneteket!
Egy gyors magyarázat a hiányos leíráshoz. :)
Elnézést kérek, nem megtévesztésként voltam szűkszavú, hanem szerettem volna, ha nem az összetevők listája befolyásolja a tesztet. Természetesen az összetevők között ott van az Ichtiol is, ha az a szappan ichtiolos. :)
A legjellemzőbb összetevőket írtam a cetlire. Illat összetevőket szintén nem fogok receptúra-szerűen leírni. Lesz fantázianeve, számozása, stb. de az összetevők részletei nem publikusak.   ;)


Nem elérhető tankraid

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 323
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #16 Dátum: 2014. Október 21. - 14:48:57 »
én egyszer végigolvastam az összetevők listáját és kb. már most elfelejtettem (hülye az agyam) :D szóval engem nem fog + nem is érdekel mi van benne amig nem káros meg nincs benne parabén :D :D :D

Nem elérhető Mrs.Selgir

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 59
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #17 Dátum: 2014. Október 21. - 15:11:30 »
Hát igen.. ez egy érdekes kérdés lesz. Nehéz felvenni a versenyt azokkal a kozmetikumokkal, amelyek ilyen-olyan kemikáliákkal vannak megspékelve. Ezekről idővel szépen ki is derülhet, hogy nem kifejezetten jók a bőrnek, egyik-másik kifejezetten egészségkárosító vagy tiltott anyag.
Ezért is szeretném az 1930-as gyógyszerész receptúrát követni.
Az más kérdés, hogy vannak olyan illatok és ápoló adalékok, amelyek egészségesek és élményt adóak. Ezeket szeretném majd hozzátenni a tradicionális recepthez. ;)

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #18 Dátum: 2014. Október 21. - 17:43:14 »
Gyógyszerész receptura... Az egyik legjobb borotva krém volt a cegledi, szolnoki??? öreg gyógyszeresz által kevert krém, aminek (elvileg) a receptje az úrral mert a sírba.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető stacio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 201
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #19 Dátum: 2014. Október 21. - 19:36:40 »
Szolnoki volt és teljes biztonsággal állítom,hogy nincs meg a recept. Atyai jó barátom volt ...

Nem elérhető Mrs.Selgir

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 59
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #20 Dátum: 2014. Október 21. - 19:46:43 »
 Ó, és a csomagolásról...
Amit küldtem, mintaszappanok, ezért ilyen kicsik. 
A méretét tekintve nem szeretném 40 g-osnál nagyobbra az eladásra szánt darabokat sem.
A csomagolást tekintve lesz dobozos, fedeles-tégelyes "exkluzív" és utántöltős változat. :)

Mivel fiús anyuka vagyok és várhatóan erős szőrzetű lesz a fiunk -ráadásul szőkés, világos bőrrel, ekcémás hajlammal- ezért érzem szívügyemnek a gyulladáscsökkentő hatású beretva kozmetikumokat.
Sok kézműves termék van, de az ichtiolosból vagy fenyőkátrányosból még nem sokat láttam.

Érdekelne, milyen lehetett az a bizonyos szolnoki borotvakrém! :)


Nem elérhető tankraid

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 323
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #21 Dátum: 2014. Október 21. - 20:09:35 »
/Nah akkor ha mindenki én is ide írok. Szigorú leszek de igazságos, csak így megy előre a dolog szerintem./

Ichtiolos borotvaszappan

Teszt körülmények:
Lord L6 / Zöld astra / Hjm borz
a víz nálunk csak annyira vízköves, hogy ha megnyitom a csapot az első 5 percben a kő jön és csak után a víz.... :fejfal: a víz minden esetben meleg volt
pre-zuhany alap + volt GFT coral skin food
a szőrzetem ritkásabb de elég drót erősségű.

Tapasztalataim:
A habképzés nagyon gyenge! A pamacs jól felvette és maradt is benne erős egy gyenge két körre való de nagyon hamar össze esik és én elég krémesnek sem éreztem. Próbáltam folyamatos víz adagolást is - úgy tűnt szereti a szappany - de akkor sem tartott tovább. (egyébként enyhén párás környezetben beretváltam a yetit) Szóval ezen mindenképp javítani kellene.
A nekem a síkosaggal is gondom volt, alig síkosított. Sőt meg is vágtam magam két helyen pedig egyébként nem jellemző. (talán ha kétszer vágtam meg magam elmúlt néhány hónapban, régebbire nem emlékszem...) Viszont ami nagyon pozitív volt és talán ebben mondhatni kifejezetten erős volt a szappan az a szőr puhítás. Mint fentebb írtam elég drót szőröm van de annak ellenére, hogy nem síkosított és a pengének nem első használata volt nagyon szépen vitte észrevehetően hamarabb is végeztem mint általában. Nem tudom melyik anyag felelős ezért de azt tartani kell szvsz.
Az ilatta. Hát nem kertelek, borzasztó. Nagyon kiérezni a kátrányt annak az illata viszont tartós. Pont ehhez talán jó választás lenne a bayrum de mindenképp valami nagyon 'pofánvágosan markáns/erős illat kellene bele nagy mennyiségben. Vagy még talán valami olyan nővény ami nagyon jellegzetesen erős illlatú, igaz ez gondolom leszűkítheti a fogyasztók halmazát. Röviden ennyi. Remélem jelent valami segítséget.   :thumbup:
Méretben szerintem ez nagyon korrekt tudom ez próba de én a teljest se venném sokkal nagyobbra és akkor nem áll fenn annak a veszélye, hogy elunja az ember + lehet több fajtát venni/kipróbálni/rotálni.

 :hat:

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #22 Dátum: 2014. Október 21. - 20:35:55 »
Folytatom!

Ma reggeli:

-HJM borz
-Kátrányos szappan
-Kínai borotva
-Lord SC

Hááát , s megint csak háááát.

A kátrányos izgalomba ejtett tegnap este, mikor a csomagolást felbontottam, s eldöntöttem, reggel ez lesz a SZAPPAN!

Ébresztő és KV, utána uzsgyi a fürdőbe!

Szappan elő, pamacs áztat.

A hab istenesen fejlődik, keménynek tűnik, pamacsom csak úgy szívja magába! MŰKÖDIK!

S ekkor jön a hideg-zuhany. Nem, nem csőtörésünk volt, hanem, amint felviszem az arcomra, azonnal összeesik. Nem baj, újabb szappan izgatás, nagyobb, keményebb hab a pamacson. Ez már jó lesz! -véltem. De a felhordás újabb kudarc. A hab összeesik, lefolyik. -ez elszomorított.

De mégsem adom fel! -döntöttem.

Már az arcomon elégnek tűnő anyag volt, tehát nekiestem a gyalugéppel a borostámnak. Első húzásra elég síkossága van, a szőrt puhítja, az illata nekem bejön. De ha a borotvát újra visszaviszem abba a pozícióba ahol már járt, tapad, nem síkosít.

Tehát borotválkozásra alkalmas, kisebb-nagyobb kompromisszumokkal, de nem ad se habot, sem hosszan tartó síkosságot. Ellenben tökéletes puhítást mutat fel a szőrszálakon, a penge, húzás nélkül siklik a nedves  pontokon.

AS utána nálam a Pitralon család, eredeti illat világa adja magát, vagyis a Cseh, Svájci illetve a Ralon tagjai ideálisak hozzá.

A hab tartóssága, s a síkosítás az amit még fejlesztésre vár.

Összességében kiindulási alapnak megfelel. Várom a további javított kiadását. A kátrányos szappan, ha ezen problémákon túllép, állandó helyet kaphatna a polcomon!

 
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Mrs.Selgir

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 59
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #23 Dátum: 2014. Október 21. - 21:42:28 »
Köszönöm a segítségeteket!   :thanks:
Lesz min dolgoznom, de nem adom fel! :)

Nem elérhető herpa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 369
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #24 Dátum: 2014. Október 21. - 21:50:53 »
A sok vegyianyagról eszembe jutott, hogy a nick shaves youtube csatornán a srác tesztelt egy Catie's Bubbles nevű borotvaszappant, és abban a következők voltak (zárójelben, hogy szerinte melyik tulajdonságot adja): Stearic Acid (sok hab), Water, Coconut Oil (sok hab), Potassium Hydroxide (???), Sodium Lactate (kemény hab), Glycerine (síkosság), Fragrance. Nem tudom, melyik mi magyarul, de ez tényleg nem tűnik sok összetevőnek, és a teszt szerint jól működik. Persze lehet, hogy ebből a kevésből is valamelyik összetevő problémás, ehhez sem értek.

Nem elérhető Lacus_65

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1046
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #25 Dátum: 2014. Október 21. - 21:54:47 »
Ne is add fel, szerintem egyikünk se a kedved akarja elvenni, még ha megfogalmaz is némi kritikát.

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #26 Dátum: 2014. Október 21. - 22:08:29 »
Sajnos én is ezeket kell, hogy leirjam:
Kátrányos büdös, nagyon büdös. Nem ad elfogadható habot. Lemostam. Nem borotválkoztam vele.

Glicerines. Illata nekem bejön. De nem ad megfelelő habot. Lemostam. Nem borotválkoztam meg vele.

Sea vajast már nem próbáltam ki.

A teszt során mindent úgy csináltam, ahogy más, számomra jó borotválkozási élmény adó szappanokkal szoktam volt tenni. Szándékosan nem írom, hogy milyen a víz, meg a pamacs stb.

Ellenben a mosószappan kimondottan tetszett. Talán azért, mert anno nagyapámnál volt ilyen  éveken keresztül.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető Lacus_65

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1046
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #27 Dátum: 2014. Október 21. - 22:38:29 »
Urak!


Olvasni, olvasni, olvasni!
Kaptunk egy borotvaszappant (kerek), egy fenyőkátrányos pipereszappant, s egy pipere tisztaságú mosószappant. A fenyőkátrányosra még rá is van írva, hogy nem borotválkozásra!
A megjegyzésben ugyan benne van, hogy a férje szereti ezt használni, én mégis javaslom, hogy borotválkozásr borotvaszappant! :D

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #28 Dátum: 2014. Október 21. - 23:11:29 »
Urak!


Olvasni, olvasni, olvasni!
Kaptunk egy borotvaszappant (kerek), egy fenyőkátrányos pipereszappant, s egy pipere tisztaságú mosószappant. A fenyőkátrányosra még rá is van írva, hogy nem borotválkozásra!
A megjegyzésben ugyan benne van, hogy a férje szereti ezt használni, én mégis javaslom, hogy borotválkozásr borotvaszappant! :D

Lacus!

Igen volt egy mosó, s egy fenyőkátrányos, de ezen felül 3 darab borotvaszappan minta.

1. Glycerines
1. Laonolinos
1. Orvosi kátrányos.

Legalábbis, én 5db-ot kaptam!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Lacus_65

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1046
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #29 Dátum: 2014. Október 21. - 23:13:47 »
Ok, akkor csak a saját nevemben írtam, mivel én 3 szappant kaptam.
Erre a csomagra igaz, amit írtam.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici