Szerző Téma: apafej  (Megtekintve 6888 alkalommal)

Nem elérhető apafej

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 167
apafej
« Dátum: 2010. November 01. - 17:30:24 »
Sziasztok,

korábban már írtam bemutatkozást ezen a fórumon (újrakezdő borotválkozó vagyok, érzékeny bőrrel, a feleségem pedig szülinapra megvette számomra a DE borotválkozás kellékeit). Most eljött a várva várt pillanat (szülinap) és az eddig csak nézegetett remek eszközöket meg is kaptam. Sőt, ma délután használtam is! Hosszabb leírás következik, előre is bocs mindenkinek.

Most már megértem, hogy miért lelkesedtek annyira. Ez az első borotválkozás valami fenomenális élménnyel (és persze egy hasznos tapasztalással) ajándékozott meg. :borz2:

Kezdem a jó dolgokkal:
-Trumpers féle rózsaszappan: könnyedén, minden gond nélkül tudtam habot verni belőle a Mühle borzpamaccsal. Csodálatos, jó illatú, vaskos, sokáig tartó, jól síkosító habot kaptam. Fantasztikusan sokat (akár 5 körre is elég lett volna). Sokkal jobb habja van, mint bármelyik flakonos habnak.
-Mühle borzpamacs: nagyon fincsi, puha, de van tartása (nem silvertip, hanem egy középkategóriás pamacs)  kellemes vele pamacsolni és nagyon megdobja az élményt (a kézzel kencéléshez képest nagyon szuper). Sok vizet/szappant tud felvenni, öröm vele habot csinálni (a régen használt olcsó sörte ecsetemhez képest ég és föld... Vajon milyen lehet egy silvertip :) )
-Edwin Jagger DE89 borotva: csodaszép kidolgozású, jól használható eszköz. Teljesen kezdőként is azonnal tudtam használni, mégpedig megelégedéssel.
-Derby penge: fantasztikus
-WTG és XTG kör: fantasztikus, 0 (ismétlem: nulla) irritációval (eddig a nyakamnál mindig kipattogott a bőröm, bár a fórum olvasgatása, a melegvizes előkészítés és a pre-shave -ként használt olaj nagyon sokat lendítettek a dolgon, de egy kis pattogzás mindig maradt)

Kevésbé jó dolgok:
-Mühle borzpamacs illat: van egy kicsi funky az illatában (nem erősen, de nedves állapotban határozottan éreztem, hogy ez bizony egy állatkának a szőre). Gondolom még 5-10 használat és az borz-szag eltűnik. :borz1:
-ATG kör (majd leírom)

Miket tapasztaltam:
Előkészületek (forró türcsi, habverés inox ikea tálkában, mandulaolajos arckenés) után penge betölt, majd arcot beken habbal (sokáig masszírozva, élvezve a csodaszép, új pamacsot). Ezután jött az első lelkes átkiabaálás a feleségemnek, amikor elkezdtem az ATG kört. Borotvát az arcomhoz tartottam, ideális szög beállít, figyel, hogy ne nyomja oda, majd húz. Semmi... Mármint érzésre. Egy gyengéd simogatást éreztem... Gondoltam biztos rosszul tartom és a penge nem ér hozzám, de nem. A penge bizony vágott és szépen lepucolta a szőrt, de semmit sem éreztem. Tizedannyira sem dolgozta meg az arcom, mint a Mach3. Semmi húzás, nyúzás, röcögés, karistolás vagy ilyesmi. Gyengéd (szinte nem is érezhető) simítások és a szőr le lett vágva. Mindenhol. Bár ennek nem arckontúrkövető feje van, hanem nekem kellett kézzel követni a pofázmányom vonalát, de simán még az államnál és az orrom alatt is gond nélkül letakarítottam a szőrt. Az első kör végén valami kegyetlenül belelkesedtem, mert éreztem, hogy sehol nem pattogott ki a bőröm (mindig megérzem, ha valahol ki fog pattogni). Újabb habosítás után jött a 90 fokkal elforgatott XTG kör. Újabb átkiabálás az asszonynak... Fantasztikus, gyengéd és szinte tökéletesen simára lettem borotválva, továbbra is 0 irritáció, semmi kipattogás, semmi vágás/sérülés... Gondoltam, hogy itt akkor meg is állnék, de a kisördög ott matatott az agyamban és egy ATG körre biztatott. Annyira simán ment minden, hogy belevágtam. Az arcomon semmi baj nem volt, nekiálltam a nyakamnak, tokámnak is. Érzésre itt kb kétszer éreztem, hogy nem simogat a penge, hanem kicsit akadt vagy húzott (lehet, hogy rossz szögben tartottam vagy nem volt elég feszes a bőr, nem tudom), de simán tudtam húzni és nem éreztem a kippattogós érzést sem (a többi helyen visszafelé is: simogatás) . Gond délkül végigmentem a bajszomnál is visszafelé. Elmosogattam a borotvát és készültem egy hidegvizes arcmosásra, amikor felfedeztem, hogy a tokámnál és a bajszomnál egy csomó pontvérzés keletkezett (nem fájt egyáltalán és nem is éreztem borotválkozás közben, hogy megvágnám magam), de mégis ott voltak és a bajszomnál is piros lett a bőröm. Kipattogás, allergiás izé viszont sehol nem lett rajtam. Hidegvíz+Nivea sensitive balzsam kombó elbánt a pontvérzésekkel.

Tanulságok:
1. A DE borotválkozás tényleg előrelépés (nem kicsi, hanem hatalmas) a 3 pengés bőrnyúzáshoz képest. Tényleg teljesen más, nem gondoltam, hogy ennyivel jobb élmény lesz.
2. WTG és XTG körök után megállni és örülni a teljesen irritáció mentes borotválkozásnak. Ezzel ugyan kb 4-6 órát vesztek (annyival előbb fog meglátszani a borostám), de semmiféle gondom, vérzésem sem lesz. Úgy látszik, hogy nem kell a babapopsi fílinget forszíroznom (most egyébként az lett az arcom) - Az ATG egyelőre kerülendő (kérdés, hogy mennyi lesz az önuralmam: alapvetően maximalista vagyok)

Kérdések:
-Milyennek számít a Derby a többi pengéhez képest? (Mást nem próbáltam még, lévén ez az első DE borotválkozásom, nincs összehasonlítási alapom) Minden pengével ilyen simogatás szerű (szinte nem is érezhető) a borotválkozás?
-Mit csinálhattam rosszul az ATG körben? (Mi az, amire különös figyelmet kéne fordítanom, ha legközelebb megint matatni kezd a kisördög és rábeszél egy ATG körre?)
-Mivel csak 5 db Derby pengém van, hamarosan vennem kell újakat. Mit tanácsoltok, milyeneket próbáljak még ki, ha ezt az észrevehetetlenül sima borotválkozó-érzést akarom megtapasztalni?  (Egyáltalán: ez fokozható még, ha mondjuk Feather-t veszek?)

Előre is köszönöm a válaszokat és bocsánat, hogy ilyen hosszan írtam,
Apafej


Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 01. - 18:19:26 »
apafej, welcome to the club!

A szag eltűnéséhez elég lesz 2-3 használat is.

Ja, és ezt – ha már ilyen szépen leírtad – átviszem egy számodra nyitott Te mit használsz...-ba!  ;)

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:apafej
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 01. - 20:03:32 »
Üdv a lejtőn! :)

Ami a pengéket illeti, szerintem azzal jársz legjobban, ha rendelsz egy-két mintacsomagot, edtől, vagy Paultól ( http://connaughtshaving.com/samplepack.html ). Paulnál mondjuk a minta egy dobozt jelent, ed egyenként csomagol.

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:apafej
« Válasz #3 Dátum: 2010. November 01. - 20:49:33 »
Szia!

Személyes élmények kapcsán meg tudnám erősíteni Vidak pengetárs tanácsát. Személy szerint nekem a Feather inkább okozott irritációt, mint a többi penge. És ez nem csupán az első egy-két használat során, hanem később is. A vastagabb élszalaggal rendelkező pengék ugyanakkor még az ATG kör után is irritáció mentesen működtek. Az azonban a Feather mellett szólt, hogy az éltartása többszöröse az említett "többi" pengének.
Az elején én nem erőltettem a három kört. Kb. egy hónap után az arcom megszokta az "újfajta" borotválkozást (micsoda oximoron ilyet leírni ezen a fórumon ;D) és akkor már jöhetett az ATG kör is.
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:apafej
« Válasz #4 Dátum: 2010. November 04. - 08:33:33 »
-Milyennek számít a Derby a többi pengéhez képest? (Mást nem próbáltam még, lévén ez az első DE borotválkozásom, nincs összehasonlítási alapom) Minden pengével ilyen simogatás szerű (szinte nem is érezhető) a borotválkozás?
-Mit csinálhattam rosszul az ATG körben?
-Mivel csak 5 db Derby pengém van, hamarosan vennem kell újakat. Mit tanácsoltok, milyeneket próbáljak még ki, ha ezt az észrevehetetlenül sima borotválkozó-érzést akarom megtapasztalni?  (Egyáltalán: ez fokozható még, ha mondjuk Feather-t veszek?)

A Derby nagyon jó penge, nem véletlenül a legnépszerûbbek egyike. Sokáig tartja az élét, meglehetôsen éles es nem túl aggresszív. Nekem mondjuk irritációt okozott, de ez nagyon személy függő. Ahogy Vidak is írja, azzal járnál legjobban ha rendelnél egy minta csomagot - Feather azért legyen benne  ;D

ATG: hát itt nehéz tanácsot adni. Lehet, hogy nem bírja a bőröd, lehet, hogy a technikán kell csiszolni. Nekem az ATG körben a bajusz rész hajlamos pontvérzésekre, hónapokig küzdöttem vele, mire megtalaláltam a megfelelő technikát. Fontos tanács lehet, hogy ha most irritált és sebes, akkor hagyd azt a részt pihenni, gyógyulni, mert ha megint rámész csak rosszabb lesz. ATG körben nagyon fontos a bőr megfelelő feszítése, nálam legalábbis sokat segített. Könnyű mozdulatokkal, abszolút semmi erőt ne fejts ki, nem nyomd a bőrre a borotvát. Én állítható borotvát használok és a biztosnág kedvéért problémás helyen, ATG körben alacsonyabbra állítom a fokozatot.


Nem elérhető apafej

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 167
Re:apafej
« Válasz #5 Dátum: 2010. November 04. - 08:56:28 »
Köszönöm szépen a tanácsokat. Rendeltem egy mintacsomagot a connaughtshaving-től (már elvileg fel is adták). Addig meg Derby-vel borotválkozom. Kíváncsi leszek a különféle pengékre. Szerintem még Edtől is fogok venni egy Lord mintacsomagot. Jónak tűnik az ára mindegyiknek.

Most 2-3 alkalommal kihagyom az ATG kört, aztán újra tesztelem, jobban feszítve a bőrőmet (és talán egy kicsit még lassabban, óvatosabban haladva)

Nem elérhető gas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 149
Re:apafej
« Válasz #6 Dátum: 2010. November 04. - 17:05:44 »
Szerintem Lord Super Chrome nagyon jó.Nekem bejön.

Nem elérhető apafej

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 167
Re:apafej
« Válasz #7 Dátum: 2011. Február 10. - 23:49:39 »
Egy kép a legújabb szerzeményről:

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:apafej
« Válasz #8 Dátum: 2011. Február 11. - 06:59:03 »
Szépséges  :borz1: :borz2:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici