Szerző Téma: „Elsősegély”: timsók és társaik  (Megtekintve 68129 alkalommal)

Nem elérhető kezdőmókus

• Törzstag
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #390 Dátum: 2019. Július 08. - 11:50:01 »
Timsókat nézegetek oldalakon, minden harmadik azzal riogat hogy ne vegyek olcsó "ammonium alum"ot mert az borzalmasan rossz nekem, vegyem az övékét ami 100% természetes potassium alum.

Ami kisker forgalomban timsóként kapható (akkor is ha noname kis tömb), azzal előfordulhat hogy nem alumínium-kálium-szulfát, hanem alumínium-ammónium-szulfát?

Nem elérhető Pöcök

• Új tag
  • *
« Válasz #391 Dátum: 2019. Július 08. - 17:49:31 »
Timsókat nézegetek oldalakon, minden harmadik azzal riogat hogy ne vegyek olcsó "ammonium alum"ot mert az borzalmasan rossz nekem, vegyem az övékét ami 100% természetes potassium alum.

Ami kisker forgalomban timsóként kapható (akkor is ha noname kis tömb), azzal előfordulhat hogy nem alumínium-kálium-szulfát, hanem alumínium-ammónium-szulfát?

Én mindig azt nézem, hogy nagy kristályos és áttetsző legyen.

Nem elérhető Takuun

• Törzstag
« Válasz #392 Dátum: 2019. Július 11. - 09:28:33 »
Elővettem végre az új timsóm, egy Osma a 100 grammos verzióból, műanyag dobozban. Előtte Najel-t használtam, de nem voltam vele megelégedve, mert a szőrtüszőim mindig pirosak lettek tőle és nemhogy segített volna, csak rosszabb lett a végeredmény.
Másodjára próbáltam ki az Osma-t, amit kényelmesebb használni, mert simább a felülete és egységesebb a szerkezete. Azonban megint előjött a probléma, hogy bár nem csípett vagyis a szeánsz sikeres volt, mégis az összes szőrtüszőm látszik másnap az arcomon. Borotválkozás után használom, finoman felviszem a vizes bőrre, majd alig 1 perc elteltével már mosom is le.

Más is tapasztal ilyet?
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető Takuun

• Törzstag
« Válasz #393 Dátum: 2019. Július 11. - 15:46:46 »
Megválaszolom magamnak. Szóval timsó után annyira nem jó ötlet magas alkoholtartalmú after shave-et használni, mert ez valóban irritációt okozhat a túlszárítással. Timsó után legjobb egy balzsam vagy krém.
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető Monk

• Új tag
  • *
« Válasz #394 Dátum: 2019. Augusztus 25. - 22:18:59 »
Azt az első hsz-nél nem írtad, hogy timsót és aftershavet is használsz egymás után.
Gyakorlatilag dupla irritációnak teszed ki ezzel a bőröd.
timsó+after balzsam oké, de alkoholossal hanyagolni kéne.

Épp most borotválkoztam kék proraso, shavettel, szinti pamaccsal denim alkoholos aftershave.
Kipróbáltam az általad említett timsó+alkoholos after kombót. Hát, duplán csíp, de nekem nem irritálja annyira a bőröm. Nem jelentek meg foltok.
Alkoholos afternek önmagában van összehúzó hatása, nem kell még ahhoz külön timsó.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

iddaa net geciktirici