Szerző Téma: „Elsősegély”: timsók és társaik  (Megtekintve 145890 alkalommal)

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #330 Dátum: 2016. Július 23. - 23:17:55 »
Lehet...

Akkor felteszem eladba, mert most vettem és, úgy néz ki, hogy nekem ez nem jó  :-[

Van egy vérzéscsillapító stickem, azt mondjuk, csak pontvérzésekre használom, de fehér foltot hagy, ellenben nagyon hatásosan elállítja a vérzést. Akkor marad az.

Azt gondoltam, hogy egy ilyen timsó tömbbel kiválthatom az AS-t, de sajnos nálam ez nem működik.

Na még egy próbát teszek, úgy, hogy nem húzom át annyiszor a tömbböt. Mert most 3-4x is átmegyek vele egy ponton. Bár szerintem inkább az a gond, hogy hagyom rászáradni és csak 5-10 perc múlva mosom le. Lehet, csak 30-60 másodpercet kell fent hagyni, majd lemosni.

Malac: Leírtam minek!
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #331 Dátum: 2016. Július 23. - 23:54:23 »
Persze hogy nem szabad száradni hagyni! Semmi baj vele, csak ne hagyd rászáradni. Felken, lemos és kész.

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #332 Dátum: 2016. Július 24. - 10:54:07 »
A timsó lényege, nem az, hogy fertőtlenít, összehúzza a pórusokat, megszünteti a bőrpírt és AS-t is lehet vele helyettesíteni?

Mióta timsót használok, úgy nézek ki mintha megnyúztak volna. Borzasztó ronda a nyakam  :'(

Borotválkozás után hideg vizes öblögetés, majd timsó felken. Rászárad, majd arc öblítés.
Most már ott tartok, hogy utána AS és Neogranormon is kell, de még így is szörnyen néz ki a nyakam. Pedig a technikával nincs gond, mert a timsó alig csíp. Illetve ahol csíp ott sem okoz semmilyen gondot. Bezzeg a nyakamon...  :censored:

ha hagyod rászáradni, gyakorlatilag bőrcserzést csinálsz.hidegvizes öblítés után timsóval átkened utána öblíted.

Nem elérhető szoros

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #333 Dátum: 2016. Július 24. - 15:44:44 »
Nem akarok okoskodni, de saját tapasztalatról beszélek: timsó jó, kell! Jó timsó kell: Osma! Ezért írtam. 5 Ft-os „koszos”, ki tudja mi van benne timsókat felejtsétek el, azért szárít, azért üt ki stb.-stb.
Én megborotválkozom, meleg vízzel lemos, aztán hideg víz, Osmával átmegyek mindenhol (orr is, homlok is), hagyom 2-3 percig, majd ismét lemos hideg víz, utána pedig 99%-os aloe vera gél - és ennyi, tökéletes.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #334 Dátum: 2016. Július 24. - 17:00:23 »
A lemos a kulcsszó!

Nem a méregdrágán, az ugyan az mint a fodrászkellékes
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető szoros

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #335 Dátum: 2016. Július 24. - 17:01:13 »
Nem ugyanaz, ez 100%.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #336 Dátum: 2016. Július 24. - 17:18:46 »
Jo, ebbe ne menjünk bele!

Okom van, hogy ezt ki merem jelenteni.

Be volt vizsgáltatva laborban.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető szoros

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #337 Dátum: 2016. Július 24. - 17:20:06 »
Én is utána jártam, hogy mit veszek az Osmával, mit kenek a fejemre ;-)
Én ezt totál nyugodt szívvel ajánlom, minden 5 Ft-os fodrászkellékes „timsó” ellenében.

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #338 Dátum: 2016. Július 24. - 18:59:46 »
Maradjunk a témánál! :sör:

szoros:
Nem fodrász kellékesnél vettem, nem 5 Ft-ért és 100 % timsóból készült.

Holnap tesztelem a hideg vizes öblögetés utáni felken-lemos verziót.

Az elmúlt 2 napban viszont teszteltem a dezodoráló hatását. Gyerekek, ez király cucc! Izzadok persze, de 10-es skálán 0 szagom van!  :hurra: Pedig voltam medencézni is, meg napozni is, de nem volt utána oroszlánszagom.
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető szoros

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #339 Dátum: 2016. Július 24. - 19:08:47 »
Én általában mondtam, hogy érdemes tiszta timsót használni, (meg érdemes utánaolvasni is, hogy miket raknak bele a nem természetes kövekbe), meg egyáltalán használni is. Aki tradicionális borotvát használ, a szertartás is fontos neki, az nem is értem, hogy nem használhat timsót. Ennyi. Jó cucc.

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #340 Dátum: 2016. Július 24. - 20:36:08 »
Nem akarok okoskodni, de saját tapasztalatról beszélek: timsó jó, kell! Jó timsó kell: Osma! Ezért írtam. 5 Ft-os „koszos”, ki tudja mi van benne timsókat felejtsétek el, azért szárít, azért üt ki stb.-stb.
Én megborotválkozom, meleg vízzel lemos, aztán hideg víz, Osmával átmegyek mindenhol (orr is, homlok is), hagyom 2-3 percig, majd ismét lemos hideg víz, utána pedig 99%-os aloe vera gél - és ennyi, tökéletes.

Szintén timsó (bár azt hiszem, hogy az enyém nem teljesen tiszta, mivel szétesett) én hagyom rászáradni, utána lemos és a párom csodakrémjét használom befejezésnek. Szerintem tök jó.

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #341 Dátum: 2016. December 08. - 23:37:36 »
Nem tudjátok, hogy a De Vergulde Hand timsókockája az AS-ként hasznáható tiszta cucc-e? Praktikusabbnak tűnik a sima tömbnél, de ha kérdéses az anyaga, veszek inkább tömböt a Haásznál.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #342 Dátum: 2016. December 08. - 23:39:02 »
Az AS-nek tökéletes. Már szinte csak azt használom :)
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #343 Dátum: 2016. December 09. - 00:20:12 »
Az AS-nek tökéletes. Már szinte csak azt használom :)

Rendeltem egyet a wetshavingtől arrajártomban, aztán reméltem, hogy nem nyúlok mellé megint. A Haász-féle lencse alakúval már megjártam...
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető Megyer

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 175
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #344 Dátum: 2016. December 09. - 06:39:58 »
Én most vettem az akció idején. Szintén AS-nek használom és jó.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici