Szerző Téma: „Elsősegély”: timsók és társaik  (Megtekintve 136761 alkalommal)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #390 Dátum: 2019. Július 08. - 11:50:01 »
Timsókat nézegetek oldalakon, minden harmadik azzal riogat hogy ne vegyek olcsó "ammonium alum"ot mert az borzalmasan rossz nekem, vegyem az övékét ami 100% természetes potassium alum.

Ami kisker forgalomban timsóként kapható (akkor is ha noname kis tömb), azzal előfordulhat hogy nem alumínium-kálium-szulfát, hanem alumínium-ammónium-szulfát?

Nem elérhető Pöcök

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 36
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #391 Dátum: 2019. Július 08. - 17:49:31 »
Timsókat nézegetek oldalakon, minden harmadik azzal riogat hogy ne vegyek olcsó "ammonium alum"ot mert az borzalmasan rossz nekem, vegyem az övékét ami 100% természetes potassium alum.

Ami kisker forgalomban timsóként kapható (akkor is ha noname kis tömb), azzal előfordulhat hogy nem alumínium-kálium-szulfát, hanem alumínium-ammónium-szulfát?

Én mindig azt nézem, hogy nagy kristályos és áttetsző legyen.

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #392 Dátum: 2019. Július 11. - 09:28:33 »
Elővettem végre az új timsóm, egy Osma a 100 grammos verzióból, műanyag dobozban. Előtte Najel-t használtam, de nem voltam vele megelégedve, mert a szőrtüszőim mindig pirosak lettek tőle és nemhogy segített volna, csak rosszabb lett a végeredmény.
Másodjára próbáltam ki az Osma-t, amit kényelmesebb használni, mert simább a felülete és egységesebb a szerkezete. Azonban megint előjött a probléma, hogy bár nem csípett vagyis a szeánsz sikeres volt, mégis az összes szőrtüszőm látszik másnap az arcomon. Borotválkozás után használom, finoman felviszem a vizes bőrre, majd alig 1 perc elteltével már mosom is le.

Más is tapasztal ilyet?
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #393 Dátum: 2019. Július 11. - 15:46:46 »
Megválaszolom magamnak. Szóval timsó után annyira nem jó ötlet magas alkoholtartalmú after shave-et használni, mert ez valóban irritációt okozhat a túlszárítással. Timsó után legjobb egy balzsam vagy krém.
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető Monk

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #394 Dátum: 2019. Augusztus 25. - 22:18:59 »
Azt az első hsz-nél nem írtad, hogy timsót és aftershavet is használsz egymás után.
Gyakorlatilag dupla irritációnak teszed ki ezzel a bőröd.
timsó+after balzsam oké, de alkoholossal hanyagolni kéne.

Épp most borotválkoztam kék proraso, shavettel, szinti pamaccsal denim alkoholos aftershave.
Kipróbáltam az általad említett timsó+alkoholos after kombót. Hát, duplán csíp, de nekem nem irritálja annyira a bőröm. Nem jelentek meg foltok.
Alkoholos afternek önmagában van összehúzó hatása, nem kell még ahhoz külön timsó.

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #395 Dátum: 2022. Február 08. - 14:00:38 »
Üdvözlöm az „érzékeny” bőrű kollégákat!

Tudom, hogy ettől az érzékeny bőr témától sokan agyf*szt kapnak, de én akkor is azt mondom, hogy igenis létezik. Azt aláírom, hogy a legtöbb esetben a helytelen technikával, rosszul megválasztott eszközökkel, szoftverekkel van a gond. DE! Az én nyakam például már attól kipirosodik, ha végighúzom rajta az ujjam. Mi ez, ha nem érzékeny bőr. Ha úgy borotválkoznék, mint Geofatboy a Shave Nation-ös csatornán, egy ripacs lennék. Na, számára nem létező fogalom az érzékeny bőr.

Aki szenved szőrbenövéssel, irritációval, szőrtüszőgyulladással vagy egyéb bőrproblémával, annak javasolnék egy hatékony megoldást. Ha egyszer lesz időm majd részletesebben írok az előkészületekről és egyéb nyalánkságokról. Most csak egy „fájdalomcsillapító” megoldást javasolnék.

Mióta maszkot kell hordani, többet küszködök én is a fenti problémákkal. Ha a borotválkozás jól is sikerül, az órákig dörzsölő maszkot, akkor sem tolerálja a bőröm.

Megoldás: BABAPOPSI KRÉM

Igazából azt tapasztaltam, hogy mindegy melyik, de én alapvetően a cinkoxidos termékeket ajánlom. Ezek a termékek hagynak maguk után fehér réteget, így inkább este javaslom használatukat, vagy borotválkozás után közvetlen felkenve, és erre felcsapva az after shave-et vagy balzsamot. Megjegyzem balzsammal az a tapasztalatom, hogy mindkét termék összeveszik és túrós réteget képez, míg after shave-et rácsapva, egészen jól bedolgozható a bőrbe.

Nekem nagyon sokat segítettek. Nyáron arcpakolásként is szoktam használni (este), mikor a meleg, főleg párás időtől tele vagyok pattanással. Egy éjszaka alatt akár 50-80%-ot (egyénfüggő) képes javulni a helyzet. Ahogy látom a jútyúbereket, mások is rákaptak, és a sok sminktől meggyötört bőrű csajok is nagyon jó eredményekről számolnak be.

Első termék, amit évek óta használok az a Neogranormon baba védőkrémje, mely hidratálja a bőrt, védi olyan irritáló hatásoktól, amik a bőr kidörzsölését okozhatják, természetes eredetű E-vitamint tartalmaz. Vékony rétegben felkenve, nem hagy olyan vastag fehér réteget mint a másik termék, de egyértelműen látszik.

A másik, ami igazából még tesztelés alatt van, de egyenlőre jók a tapasztalataim, az a Sudocrem. Ez leírás alapján jóval komplexebb termék, több mindenre jó, mint például ekcémás, felfekvéses bőrfelületen, acne, enyhe égési és fagyási bőrsérülésekre. Ebben is van cinkoxid, benzil-benzoát, benzil-cinnamát, melyek elősegítik a hámsejtek növekedését, gyorsítják a hámképződési folyamatot, valamint benzil-alkohol, mely antiszeptikus hatású, gátolja a baktériumok elszaporodását, enyhíti a kellemetlen, égő érzetet.

Harmadikként megemlíteném a gyógyszertári babapopsi krémet, amit receptre kevernek, ez filléres tétel, és az anyukák, több esetben arról számoltak be, hogy még a Sudocrem-nél is jobb. Akit vár otthon egy csöppség, annak biztosan van belőle, próbáljátok ki. 

Zárásként plusz egy „fájdalomcsillapító” megoldás, hogy szalonképesen tudjunk megjelenni, ez pedig a KORREKTOR. Igen, az amit az asszony is használ. Ebből a javaslatom első körben a DM-ben is kapható 600 Forintos saját márkás korrektorstiftjét, melyben szalicilsav van. Ez főleg pattanások fedésére van, de egyéb bőrhibákat is szépen elfed. Végtelen számú korrektor van a piacon. Javaslom, hogy stiftet vegyetek, olyat ami minél vékonyabb, így könnyebben alkalmazható, egy-egy apró kis területen, és lévén úgy néz ki mint egy ceruza vagy egy Labello, a mellékhelyiségben 5 mp alatt rendbe tudjuk tenni magunkat.


A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #396 Dátum: 2022. Február 08. - 15:12:43 »
Egy pillanatra meglepődtem, hogy támogatott tartalom van az oldalon, amihez te írod a szöveget...

Aszongya ott alul: hirdetés : ))


Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #397 Dátum: 2022. Február 08. - 18:12:38 »
Kizárt, semmi közöm hozzájuk. Meg aztán, ki gondolná, hogy férfi ember s*ggkrémet ken az arcára?  :crazy:
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #398 Dátum: 2022. Február 08. - 21:09:42 »
Kizárt, semmi közöm hozzájuk. Meg aztán, ki gondolná, hogy férfi ember s*ggkrémet ken az arcára?  :crazy:
A korrektornál pedig gyanút fogtam erősen...  :naughty:
Gillette Tech 1951

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #399 Dátum: 2022. Március 30. - 09:01:49 »
Tegnap este beugrottam az Agoranal talalhato DM-be asszonynak valamiert es belefutottam egy beszelgetesbe egy idos Urral.

Az Ur timsot szeretett volna venni, amirol a huszon eves elado holgynek fogalma nem volt, hogy micsoda. Mikor mondta, hogy borotvalkozas utan hasznalna, az elado csak balzsamot es after shave-et tudott neki ajanlani. Lattam, hogy a kis oreg nagyon szomoru lett, igy gondoltam kozbelepek.

Kerdeztem tole, hogy tudok-e segiteni, bar nem elado vagyok? Timsot keres, de evek ota sehol sem talal. Sajnos a keze mar nem a regi es leejtette a regit, ami darabjaira hullott. Nem dobta ki, a nagyobb darabokat azert meg igyekezett elhasznalni, de az apro darabokat mar nem tudja megfogni. Mondta, hogy tul fiatalnak tunok valoszinuleg nem fogom tudni mirol beszel, mert ilyet csak az oregek hasznalnak. Elmondta, hogy kicsit nagyobb, mint egy gyufasdoboz es rozsaszin szine van a tombnek.

Elmondtam neki, hogy mi a mai modern vilagban hagyomanyos borotvalkozasnak hivjuk ezt a hobbit es en iden 6 eve kezdtem. Tudom mi az a timso es en is hasznalom. Latszott a szemeben felgyullado kis boldogsag szikraja, hogy vegre valaki tudja mit keres. Elmondtam azt is, hogy alapvetoen interneten lehet a szukseges holmikat beszerezni, illetve elkuldtem a Nyugatitol nem messze talalhato uzletbe, mivel jelezte, hogy o internetet nem hasznal.

Ismerve az idoseket nem akartam bonyolitani az eletet. Mondtam van itt timso, de nem olyan mint az a regi amit hasznalt. Megmutattam neki a Balea kristaly deojat, elmondtam, hogy mibol van es megnyugtattam, hogy ezzel jol fog jarni. Nagyon megkoszonte a segitsegem, majd meg megtudtam tole, hogy egy regi Astraval borotvalkozik, Wilkinson pengevel (mert szerinte mar csak ez beszerezheto), 1001 kefe pamacssal es a Barbon termeivel. Minden nap borotvalkozik, mert neki ugy tanitotta edesapja, hogy egy Urnak mindennap kell, meg hazassag utan is.

Nagyon megsajnaltam szegenyt, a beszelgetes utan sokat gondolkodtam meg azon, hany ilyen kisoreg lehet akik hasonlo cipoben vannak. Jo lenne, ha a boktokban tobb hagyomanyos termek lenne, illetve ami van azt nem a legalso polcra tennek.
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #400 Dátum: 2022. Március 30. - 11:46:33 »
Jó történet volt!  :) Timsó tömböt én is több helyen kerestem, de nem találtam, maximum ezeket a ceruza jellegűeket. Hála az égnek Bubu fórumtársunk önzetlen jóvoltából hozzájutottam egyhez, amit azóta is nagy megelégedettséggel használok, minden alkalommal.

Nem elérhető slmarker

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #401 Dátum: 2022. Március 30. - 11:53:57 »
Timsó tömböt fodrászkellékes, Kallos boltokban érdemes keresni. Én a maglódi Auchanban szoktam venni, nem is drága, 1100ft körül van.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #402 Dátum: 2022. Március 30. - 15:25:35 »
Én is egy kis fodrászkellékesben vettem egy idős néninél a csepeli piacon. 100g-os olasz tégla. Kettőt vettem évekkel ezelőtt, kb. az első negyede fogyott el eddig, azt hiszem jó ideig nem kell keresgélnem a boltokban 🙂

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:„Elsősegély”: timsók és társaik
« Válasz #403 Dátum: 2022. Március 30. - 20:46:50 »
Az Ur timsot szeretett volna venni, amirol a huszon eves elado holgynek fogalma nem volt, hogy micsoda. Mikor mondta, hogy borotvalkozas utan hasznalna, az elado csak balzsamot es after shave-et tudott neki ajanlani. Lattam, hogy a kis oreg nagyon szomoru lett, igy gondoltam kozbelepek.

Kerdeztem tole, hogy tudok-e segiteni, bar nem elado vagyok?
:thumbup:
Gillette Tech 1951

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici