Szerző Téma: Minden egyéb - Kuni's bayrum  (Megtekintve 11830 alkalommal)

Nem elérhető SicTransit

• Moderátor
  • Törzstag
  • lelkes kezdő
Re:Minden egyéb - Kuni's bayrum
« Válasz #30 Dátum: 2014. December 19. - 10:28:51 »
Megértem.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető KunEmber

• Moderátor
  • Törzstag
  • a babérolaj szerelmese
« Válasz #31 Dátum: 2014. December 23. - 11:53:54 »
Megjött a bay olaj (az ajtónk kilincsére volt odagumizva  :futyul: ). holnap összerakom a cuccot. 7-étől indulhat a posta és az átvétel.
Bimbi, szerintem megoldható a tiéd is, legfeljebb kevesebb narancsot rakok bele.

Nem elérhető KunEmber

• Moderátor
  • Törzstag
  • a babérolaj szerelmese
« Válasz #32 Dátum: 2014. December 23. - 12:03:40 »
Roti, nekem most esett le: te teljesen más növény olaját használod, mint én.
A tiéd szegfűbors-olaj (Pimenta racemosa), az enyém viszont babérolaj (Laurus nobilis). Na ezért más a tiéd!  :crazy:

Viszont úgy néz ki, hogy a tiédnek kellene az "igazinak" lennie. :jajne:

"The bay laurel, the "bay leaves" in common culinary use, are from a completely unrelated species, Laurus nobilis, and not the West Indian bay tree. Bay laurel can be used to produce a similar, although not identical, product."

http://en.wikipedia.org/wiki/Bay_rum

Nem elérhető KunEmber

• Moderátor
  • Törzstag
  • a babérolaj szerelmese
« Válasz #33 Dátum: 2014. December 23. - 12:16:11 »
Illetőleg ezzel együtt kéretik nyilatkozni mélyen tisztelt rendelők, hogy az eddigi (és igen nagyra magasztalt) receptúra mehet-e, vagy inkább vegyek Rotitól fürtös szegfűborsot?

Nem elérhető bgakos

• Törzstag
  • 7/8"-os kést keresek
« Válasz #34 Dátum: 2014. December 23. - 12:19:48 »
Mehet, ez a receptúra nagyon bejön nekem.

Illetőleg ezzel együtt kéretik nyilatkozni mélyen tisztelt rendelők, hogy az eddigi (és igen nagyra magasztalt) receptúra mehet-e, vagy inkább vegyek Rotitól fürtös szegfűborsot?
HW: Gong, Gold Dollar 300, Semogue, Mühle, Omega
SW: The Strop Shoppe, Tabac, Pitralon, Catie’s Bubbles

Nem elérhető pmol322

• Törzstag
« Válasz #35 Dátum: 2014. December 23. - 12:20:27 »
Lepj meg minket!

Max. Visszakűldjük! :)
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető GianniV

• Törzstag
« Válasz #36 Dátum: 2014. December 23. - 13:05:27 »
Mehet, ez a receptúra nagyon bejön nekem.

:+1:
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető Rotbart

• Moderátor
  • Törzstag
« Válasz #37 Dátum: 2014. December 23. - 14:01:16 »
A tiéd szegfűbors-olaj (Pimenta racemosa), az enyém viszont babérolaj (Laurus nobilis). Na ezért más a tiéd!  :crazy:

"The bay laurel, the "bay leaves" in common culinary use, are from a completely unrelated species, Laurus nobilis, and not the West Indian bay tree. Bay laurel can be used to produce a similar, although not identical, product."

Jaaa, így már értem! Tudtam, hogy létezik nemigazi, ezért rendeltem ezt, gondoltam te is azt használod, amit elvileg kell – erre kiderül, hogy a nemigazi jobb, mint az eredeti… ehh.

Nem elérhető magyar

• Törzstag
« Válasz #38 Dátum: 2014. December 23. - 14:44:05 »
babérolajos

Nem elérhető edrose

• Adminisztrátor
  • Törzstag
    • Pamacs és penge
« Válasz #39 Dátum: 2014. December 23. - 15:29:40 »

Basszus Kuni, íme a PésP bay rumos cikk legeslegelső mondata:

A név természetesen egyrészt a rumból, másrészt egy nyugat-indiai (figyelem, itt kolumbuszi értelemben, azaz Antillák, Karib-térség) mirtuszféle, a fürtös szegfűbors (Pimenta racemosa) angol elnevezéséből ered (s mint ilyen, nem összekeverendő a konyhából ismert, angolul szintén „bay” babérral, a Laurus nobilis-szal).

Szóval hogy úgy állsz neki béjrumot keverni, hogy el sem olvasod szorgos munkám verejtékének gyümölcsét, meg az első bay rum home edition by Imi & Co. történetét, hát... meg is érdemled!     :fenek:   

:cimbi:

Nem elérhető Rotbart

• Moderátor
  • Törzstag
« Válasz #40 Dátum: 2014. December 23. - 16:52:00 »
Én meg megszerzem a megfelelő anyagot, és nem is lett olyan jó… hmm : (

Nem elérhető KunEmber

• Moderátor
  • Törzstag
  • a babérolaj szerelmese
« Válasz #41 Dátum: 2014. December 23. - 17:07:41 »
A név természetesen egyrészt a rumból, másrészt egy nyugat-indiai (figyelem, itt kolumbuszi értelemben, azaz Antillák, Karib-térség) mirtuszféle, a fürtös szegfűbors (Pimenta racemosa) angol elnevezéséből ered (s mint ilyen, nem összekeverendő a konyhából ismert, angolul szintén „bay” babérral, a Laurus nobilis-szal).

Szóval hogy úgy állsz neki béjrumot keverni, hogy el sem olvasod szorgos munkám verejtékének gyümölcsét, meg az első bay rum home edition by Imi & Co. történetét, hát... meg is érdemled!     :fenek:
Evvan, vállalom.  :handshake: De egyébként számomra ez rettenetesen ciki, mert tényleg elolvastam, csak ugye értelmezni nem értelmeztem. :jajne: Nesze neked PISA-oktatás.

De amúgy annyira nem sírok. Jobb lett, mint Roti eredetije; illetve akkor szerintem itt a magyarázat arra is, hogy miért nem csíp úgy, mint a rettenet. Ugyanis az enyém, mind az Imijéhez, mind a Saxonéhoz képest mérföldekkel kevésbé csíp, a teknősbéka-páncél arcú kollégák szerint pedig egyáltalán nem is csíp.
Mindenképpen kipróbálom itthon az eredetit is, de ha tényleg ennyivel többet ad a babérolajos, akkor egyszerűen elfogytak az érvek az eredeti mellett. Mert azt tegyük hozzá gyorsan,hogy illatban nem lényeges a különbség: a borotvatalin a résztvevők egyike sem ismerte fel, hogy ez a nemvalódi bayrum.

Nem elérhető bimbi

• Törzstag
    • kések
« Válasz #42 Dátum: 2014. December 23. - 18:43:31 »
Megjött a bay olaj (az ajtónk kilincsére volt odagumizva  :futyul: ). holnap összerakom a cuccot. 7-étől indulhat a posta és az átvétel.
Bimbi, szerintem megoldható a tiéd is, legfeljebb kevesebb narancsot rakok bele.
:hurra:
Nagykirályság lenne  :boldog:
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető edrose

• Adminisztrátor
  • Törzstag
    • Pamacs és penge
« Válasz #43 Dátum: 2014. December 23. - 18:44:06 »
Mert azt tegyük hozzá gyorsan,hogy illatban nem lényeges a különbség: a borotvatalin a résztvevők egyike sem ismerte fel, hogy ez a nemvalódi bayrum.

Az biztos, hogy ettől még fincsi, hiszen én is szagoltam, ezzel nincs is baj. Csak magán a tényen vigyorgok.  ;)

Nem elérhető magyar

• Törzstag
« Válasz #44 Dátum: 2014. December 23. - 18:45:18 »

Evvan, vállalom.  :handshake: De egyébként számomra ez rettenetesen ciki, mert tényleg elolvastam, csak ugye értelmezni nem értelmeztem. :jajne: Nesze neked PISA-oktatás.

De amúgy annyira nem sírok. Jobb lett, mint Roti eredetije; illetve akkor szerintem itt a magyarázat arra is, hogy miért nem csíp úgy, mint a rettenet. Ugyanis az enyém, mind az Imijéhez, mind a Saxonéhoz képest mérföldekkel kevésbé csíp, a teknősbéka-páncél arcú kollégák szerint pedig egyáltalán nem is csíp.
Mindenképpen kipróbálom itthon az eredetit is, de ha tényleg ennyivel többet ad a babérolajos, akkor egyszerűen elfogytak az érvek az eredeti mellett. Mert azt tegyük hozzá gyorsan,hogy illatban nem lényeges a különbség: a borotvatalin a résztvevők egyike sem ismerte fel, hogy ez a nemvalódi bayrum.
A nagy dolgok véletlen születnek.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

iddaa net geciktirici