Szerző Téma: 1001 Kefe / Barbon  (Megtekintve 46377 alkalommal)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
1001 Kefe / Barbon
« Dátum: 2014. December 23. - 12:46:51 »
1001kefe / Barbon pamacsáról kinek mi a véleménye?
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:1001 Kefe / Barbon
« Válasz #1 Dátum: 2014. December 23. - 14:07:25 »
Amíg nem sokkal többért kapsz egy Omegát, SZVSZ felesleges vele foglalkozni.

Nem elérhető Marcselló

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1080
Re:1001 Kefe / Barbon
« Válasz #2 Dátum: 2014. December 23. - 14:08:51 »
Saját tapasztalat:

Low budget pamacs, kezdésnek szerintem jó, bár az erős desznyószag sokakat elriaszthat. Első használat előtt érdemes többször samponos vízben áztatni egy jó ideig az tompít a szagán és a kósza sörtéket is kiszedi. Az enyém már alig-alig hullik, de azért még rendszeresen fésülöm és áztatom. Nem a legpuhább sörte (  igaz még nem tört be teljesen ), ebben jobb a Semogue 610, viszont arcon habosításban veri a Barbon.
Kötege gerinces, talán 20mm-es.  :nemtom: A nyél lakkozott fa, kényelmes fogású.
Összességében: Alap, használható pamacs megfizethető áron. Hirtelen így ennyit tudtam összeszedni. Várjuk a többiek beszámolóját is!  ;D ;)
Éles pengét, bő habot!

"Some snakes have venom but humans have guns, knives and bombs.. Think a while and decide which you should be afraid of..."

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:1001 Kefe / Barbon
« Válasz #3 Dátum: 2014. December 23. - 15:59:31 »
Én is kedvelem!

Nem hinném, hogy a nem sokkal drágábban vegyél más milyet. Helyes irány.

Magyar termék, ha mi nem támogatjuk, elveszik a magyar ipar ezen szegmense.

Nekem elfogadható habot készít.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Marcselló

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1080
Re:1001 Kefe / Barbon
« Válasz #4 Dátum: 2014. December 23. - 16:47:45 »
Én is kedvelem!

Magyar termék, ha mi nem támogatjuk, elveszik a magyar ipar ezen szegmense.


 :+1: Kicsit büdös, kicsit hullik, de a miénk!  :)  :bor:
Éles pengét, bő habot!

"Some snakes have venom but humans have guns, knives and bombs.. Think a while and decide which you should be afraid of..."

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:1001 Kefe / Barbon
« Válasz #5 Dátum: 2014. December 23. - 16:50:10 »
Elfogadható, miért ne lenne az, de amíg egy Omegát megkapsz 4 ezerért postával, szerintem felesleges az elfogadhatóban gondolkozni, mikor van jó is.

Nekem is van 1001-es pamacsom, használható, csak szépen lejött a lakk 90%-a 1 hét után a nyeléről, és messze nem ugyanaz mint egy Omega/Semogue. Kb az a kategória, mint a hipermarketes bicikli, aminek szintén van kereke meg kormánya, de valahogy mégse jó, nem sokkal többért meg kapsz jót is.

Magyar termék támogatása nekem bocs, de irreleváns. A minőséget akarom támogatni. Gyártsanak olyat, akkor támogatom. Az, aki kiad olyat a kezéből amiről lejön a lakk pár használat után, felőlem vesszen nyugodtan. Amúgy ezt is kétséges érvnek érzem, ha esetleg ugyanis kihalna ez Magyarországon, és mondjuk 20 év múlva valaki nagyon akar pamacsot gyártani, akkor megtanulja valahonnan és kész, elront 100at és a 101. majd jó lesz, sag schon.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:1001 Kefe / Barbon
« Válasz #6 Dátum: 2014. December 23. - 17:08:06 »
Én szeretem az enyémet!

Csak annyira volt disznószagú, mint az Omegám, de ez mára elmúlt. (Eleinte melyik sörte nem?)
Az első néhány alkalommal hullatta a szőrt, de ez is mára elmúlt. (Eleinte melyik nem?)
Sajnos a lakk az nekem is pattogzik le róla, de ezt majd később orvosolom. (Ez viszont hiba)

Maga a köteg viszont nagyon jó! Beáztatva szépen felpuhul, de mivel az enyém viszonylag tömött, így rugalmas is. Nem szúr, vagy bök. Mostanában csak ezt használom - meg szintit -, az Omega is háttérbe szorult mellette.
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:1001 Kefe / Barbon
« Válasz #7 Dátum: 2014. December 23. - 19:27:35 »
Mostanában csak ezt használom - meg szintit -, az Omega is háttérbe szorult mellette.

Kicsit off leszek, elvi kérdésem van: a szinti illeszkedik a hagyományos borotválkozásba, vagy féllábbal kilóg?

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:1001 Kefe / Barbon
« Válasz #8 Dátum: 2014. December 23. - 19:33:17 »
Elvileg nem illeszkedik.-szerintem
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:1001 Kefe / Barbon
« Válasz #9 Dátum: 2014. December 23. - 20:25:25 »
Illeszkedik szerintem. A szinti nem új dolog, igaz most nem a műanyag vonal erősödik hanem a hájtek szpiszupi szinti.  :)
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető solier009

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 102
Re:1001 Kefe / Barbon
« Válasz #10 Dátum: 2015. Január 04. - 23:20:24 »
Karácsonyra kaptam egy ismerősömtől egy Barbon ajándék csomagot. Egy krém és egy pamacs fogadott benne.
Szaga volt de nem veszélyes, két Barbonos borotválkozás után egyáltalán nem éreztem. A lakk tartja magát, nekem sehol sem pattog, biztos én kaptam a selejtet.   :boldog: Zuhanyzás előtt szoktam beáztatni a pamacsot, és ahogy Black írta szépen felpuhul, mégis gerinces marad.
Mühle disznó nekem is pihen, egymás mellet van a kettő de automatikusan a Barbonért nyúlok.
Nekem komolyabb és több habot csinál mint a másik, rövidebb idő alatt.
Pár szál nekem is hullott, nem volt zavaró a másikból is kijött ennyi.

Összefoglalva: Szeretem, jó kis pamacs.

Nem elérhető Viszkislacy

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 65
Re:1001 Kefe / Barbon
« Válasz #11 Dátum: 2015. Január 05. - 08:53:34 »
Nekem is van egy ilyen pamacsom, egy ajandékcsomagban vettem mikor kezdtem a DE borotválkozást és nem volt még pamacsom. Mostani szemmel elég kemény pamacs nekem túlságosan is, a lakk meg pár használat után szépen le is jött. Ma már nem használom.

Nem elérhető gymisi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 123
Re:1001 Kefe / Barbon
« Válasz #12 Dátum: 2015. Január 05. - 09:16:42 »
Én is kaptam ajándékcsomagban. Szinte minden héten előkerülő bevált pamacs lett és a barbon krém is teszi a dolgát.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:1001 Kefe / Barbon
« Válasz #13 Dátum: 2015. Január 05. - 09:44:20 »
Nyelét fel kell polírozni, s xyladekorral lekenni. S többé semmi gond véle!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető solier009

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 102
Re:1001 Kefe / Barbon
« Válasz #14 Dátum: 2015. Január 05. - 15:59:51 »
Érdekes nekem nem a Barbon kemény, hanem a Mühle lett puha. Tegnap a Mülhe-t vetettem be, de valahogy nem volt jó.
Véletlen 2x annyi Figarót nyomtam ki, és annyi habot sem csinált mit a Barbon normál menyiséggel.  :nemtom:
Ja és mióta megvan, tudom használni a Wilki tégelyes szappant is.

Pedig ha ránézek a Barbonr pamacsra eggyáltalán nem tetszik . De nekem jól működik, ez a lényeg.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici